Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Uzdevums - kursh atrisinaas?  (Lasīts 2458 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
Re: Uzdevums - kursh atrisinaas?
« Atbilde #15 : Janvāris 19, 2013 »

Succ: a kaa ar 211 un 112?
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 582
« Atbilde #16 : Janvāris 19, 2013 »

Citāts
Succ: a kaa ar 211 un 112?

Elementari. 2 1 1 - es skaitu no labaas - vieninieks redz ka ir 2 un 1 un sauc uzraugam neesosho - 3. Spele nebeidzas. Videjais vieninieks redz, ka pirmais vieninieks nenosauca pats sevi un nenosauca 2, tatad vinsh nosauca 3. Tatad vinsh pats ir vai nu 1 vai 2. Vinsh skataas uz divnieku un sauc to ko neredz - 1. We win
1 1 2 - divnieks nosauc uzraugam skaitli 3, tikai pie shii nosacijuma spele turpinaas, videjais vieninieks tad zina, ka pirmais divnieks nenosauca ne sevi, ne vieninieku pa kreisi, tatad vinsh nosauca 3, tatad vinsh pats ir vai nu 1 vai 2. Skataas uz otru vieninieku un sauc to ko neredz - 2. Spele nebeidzas. Pedejais vieninieks tad saprot ka ir 1
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #17 : Janvāris 19, 2013 »

Raven: kā var atšķirt 112 no 113, un 331 no 332? (skaitot no kreisās puses)
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 582
« Atbilde #18 : Janvāris 20, 2013 »

ok, es atsaucu savu risinajumu, tas nav pareizs. domajam talaak
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #19 : Marts 06, 2013 »

Pēc uzdevuma noteikumiem - vienošanās un attiecīgi pareizā risinājuma atrašana notiek PIRMS cepuru izdalīšanas. Tas, savukārt, loģiski nozīmē ka pareizajam risinājumam nav svarīgi kāda cepure un ar kādu ciparu būs uz cietumnieku galvām. Atliek tikai varbūtības teorija un kāds vidējais (50 vai 51) cipars par kuru varētu vienoties un visi saukt, esot matemātiskajā cerībā, ka tā ir iespēja  100/1....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

dan de lion

« Atbilde #20 : Marts 17, 2013 »

Nu kā, ja cietumnieki redz cita numuru, bet neredz savu izveidojas situācija, ka ir divas grupas cilvēku 1. redz no 1-100, bet ir skaitlis, kas iztrūkst - viņējais; 2. grupa, kuri redz visus 1-100, tātad ir grupā, kas atkārtojas. Ar iztrūkstošo skaitli visi var iziet. Un var iziet lielākā atkārtojošos skaitļu grupa -redz 4x 11, tad visi nāk un saka 11 - tātad vismaz 4, max 5 arī ārā - pārējie paliek cietumā. Matemātika man vāja - varbūt ir cits optimālāks risinājums ko darīt grupai, kas sevi redz pie dažādu atkārtojošos skaitļu kopas.
IP pierakstīta

dan de lion

« Atbilde #21 : Marts 17, 2013 »

Pardon, cietumā neviens nepaliek, jo der pat a_masika 1/100, uzdevumā: " Ja kaut viens pateiks skaitli, kas sakritiis ar vinja cepures skaitli, visi izies brivibaa."
IP pierakstīta