Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Uzdevums - kursh atrisinaas?  (Lasīts 2459 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 582
Uzdevums - kursh atrisinaas?
« : Janvāris 18, 2013 »

Cietuma uzraugs pateica 100 ieslodzitajiem, ka izdomaja speli, kuras rezultataa vinji visi var iziet brivibaa. Katram cietumniekam tiks iedota cepure, uz kuras bus rakstiits random numurs no 1 lidz 100. Cipari var atkartoties.Katrs cietumnieks redz katra cita numuru, bet neredz savu. Katram cietumniekam pec kartas bus japieiet pie uzrauga un japasaka viens skaitlis pachukstot to uz auss. Ja kaut viens pateiks skaitli, kas sakritiis ar vinja cepures skaitli, visi izies brivibaa. Cietumniekiem ir aizliegts apmainities ar jebkadaam ziimeem un jebkadu informaciju pec tam, kad cepures ir izdalitas. Ieslodzitie apspriedaas un piekrita. Ka cietumniekiem jarikojas lai izietu brivibaa?

Es palugshu atsevishkjus pilsonjus nefantazeet attiecibaa uz to kaa varetu apiet noteikumus, kuri nosaka informacijas apmainjas aizliegumu. Protams, realajaa dzivee varetu kautko izdomaat, piemeram, ja nakamais kas iet pie uzrauga iziet no ierindas ar labo kaju, tas kautko nozimees citiem. Shis uzdevums jaatrisina bez shiem trikiem.
Veiksmi!
PS
Pats es izdomaju risinajumu, bet neesmu droshs par taa pareizumu, tas satur varbutibas elementu. Varbut te bus kada gudraka galva? Ja neviens neizdomaas vairaku dienu laikaa, publiceshu pareizo atrisinajumu no interneta
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Uzdevums - kursh atrisinaas?
« Atbilde #1 : Janvāris 18, 2013 »

Kur uz cepures rakstīts skaitlis? Ja priekšpusē, tad pat visi var atbildēt pareizi.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #2 : Janvāris 18, 2013 »

Citāts
Kur uz cepures rakstīts skaitlis? Ja priekšpusē, tad pat visi var atbildēt pareizi/
Nē, cik es saprotu, doma ir, ka skaitli uz SAVAS cepures nevar ieraudzīt nekādīgi, jo par spoguļiem vvodnajā nekas nav rakstīts, a viss pārējais sanāk žulīšanās un triks.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #3 : Janvāris 18, 2013 »

Visi cietumnieki nosauc vienu un to pašu skaitli.
Pagaidām redzu drošu risinājumu tikai atsevišķā gadījumā.
Ja ir vairākas grupas skaitļu, kas atkārtojas UN tikai vienā no tām grupām elementu skaits ir vismaz par 2 lielāks kā citās grupās, tad var droši atrisināt.

piemēram, 1,1,1,1,1,1 un 2,2,2,2, tas ir  6 vieninieki un 4 divnieki, pārējie skaitļi ir mazāk sastopami.

tad, cilvēks, kuram pašam ir 1, saskaita 5 vieniniekus. Vieninieki tāpēc arī priekš viņa ir vislielākā grupa.
Ja vieninieku būtu tikai 5, tad priekš cilvēka, kuram pašam ir vieninieks, būtu tikai 4 vieninieki, un viņš nevarētu droši pateikt, vai jāsaka 1 vai 2.

Citā gadījumā - piemēram, kad viens cietumnieks redz, ka skaitļi neatkārtojas, t,i, visiem ir no 1 līdz 99. Kā viņš var droši pateikt, ka viņam pašam ir 100 vai varbūt kāds cits skaitlis? Nekā.
Ko dod pārējiem tas, ka viņi redz, ka teiksim ir divi piecinieki? Tāpat neko priekš viņiem pašiem.

IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #4 : Janvāris 18, 2013 »

succubus
Domā, ieraudzīt atspulgu acīs, un pateikt numuru?
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #5 : Janvāris 18, 2013 »

Hmm, te vēl ir tīri praktisks jautājums:
1. Cik daudz laika cietumniekiem ir?
2. Vai viņiem ir pieejams papīrs un rakstāmais (pieņemam, ka katrs no ieslodzītajiem nerāda savus pierakstus jebkuram citam ieslodzītajam!)?

Nu, faktiski jautājums ir par tīri praktiskajām iespējām meklēt sakarības - galvā Tu tādu skaitļu masu nepaturēsi, Tu pat neatcerēsies, vai skaitļi atkārtojas, vai ne.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #6 : Janvāris 18, 2013 »

9K116
Droši vien, ka laika ir saprātīgi, pietiekami daudz, nu tur diena vai tamlīdzīgi.
Varētu pat, tā teikt, tīram eksperimentam, darīt tā:
1. Sākumā paskaidrojam uzdevumu
2. Diena vai vairākas laika, kurā cietumnieki meklē risinājumu un vienojās, kas jādara
3. Izliekam visus pa vieninieka kamerām, un katram iedodam uz lapiņas uzrakstītus paŗējo cietumnieku numurus. Ir vienkārši jāuzraksta atpakaļ savs numurs.
4. Varbūt vajag - zināt, kurš cietumnieks pašlaik ir nepareizi pateicis savu numuru (ja nu ir kāda metode, kas pēc tiem datiem ko varētu pierēķināt klāt).

Pierakstīt un rēķināt uz lapiņas var.

Tikai, arī tad es nezinu, kā droši pateikt savu skaitli gadījumā, ja skaitļi neatkārtojas vai atkārtojas tikai viens skaitlis.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #7 : Janvāris 18, 2013 »

Citāts
Tikai, arī tad es nezinu, kā droši pateikt savu skaitli gadījumā, ja skaitļi neatkārtojas vai atkārtojas tikai viens skaitlis.
Nu, atkarīgs no visiem pārējiem numuriem. Ja, piemēram, pārējie numuri (uz lapiņas) veido sekvenci 0...100, tad ir diezgan droši, ka tajā iztrūkstošais numurs ir īstais.

Ja ir pilnīgs randoms, tad es arī nezinu, vai šāda matemātiskā analīze ko palīdz.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #8 : Janvāris 18, 2013 »

succubus
Domā, ieraudzīt atspulgu acīs, un pateikt numuru?
jap
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Janvāris 18, 2013 »

Ok, pastastishu par to risinajumu, ko izdomaju es. Tatad, cietumnieki norunaa un izvelaas vienu no sevis, kura numuru vinji sauks. Teiksim, tas viens iziet no bara (sauksim to par F) un nostajas atsevishkji. Izdala cepures un cietumnieki sak pa vienam iet pie uzrauga un saukt to skaitli, ko redz uz F. Ja vienam no vinjiem skaitlis sakriit, tad spele beidzas. Tachu ja visi naak viens pec otra, sauc F skaitli un spele nebeidzas, F var izsvitrot tos skaitlus, kuri ir uz sauceju cepureem. Teiksim pec kartas pie uzrauga pienaca skaitli 45, 76, 29. Spele nebeidzas un F zina, ka vinjam noteikti nav shie skaitli. Ta shis process notiek liidz iziet visi 99 cietumnieki. Nelaime ir taa, ka ja F teiksim, ir 12 un shis skaitlis vairs neatkartojas kopejaa puulaa, bet ir vairaki citi skaitli, kas atkartojas, piemeram triis 43 un pieci 16, tad F ir seshi skaitlji, kurus nosaukt uzraugam un tas nav labi.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #10 : Janvāris 18, 2013 »

manuprāt neiespējami, vai arī nosacījumi ir neprecīzi pierakstīti/iztulkoti.
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #11 : Janvāris 19, 2013 »

Ok, es sapratu principu. Man izdevas atrisinaat sho uzdevumu prieksh trim elementiem un skaitliem no 1-3.
Tatad elementi nostajas rindinjaa un pirmais sauc nevis to ciparu kuru redz uz nakamaa vai aiznakamaa, bet to, kuru neredz.

1) 1 2 3 - banali, spele beidzas
2) 2 1 2 - divnieks nosauc trijinieku, spele nebeidzas. Vieninieka loma bus paskaidrota punktaa 3. Svarigi ir tas, ko redz otrais divnieks - vinsh redz, ka pirmie divi skaitli atshkiraas, zina ka pirmais divnieks nenosauca divnieku, jo tad spele beigtos un zina ka nenosauca vieninieku. Atliek tikai cipars 3. Tatad divnieks zina ka ir divnieks.
3) 2 2 2 - videjais divnieks (vai vieninieks no p.2) redzot, ka divi parejie ir vienadi, iet un sauc sho vienado skaitli - 2. Lieta tada, ka, pirmajam nosaucot skaitli un spelei nebeidzoties pastav tikai divi iespejamie varianti - p.2 un tad pareizo atbildi nosauks pedejais elements, vai 2 2 2 un videjam elementam jaizsledz shii iespeja.
Tatad, shis vienkarshojums atrisinaats. Tagad aicinu palauziit galvu par pashu uzdevumu :)
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #12 : Janvāris 19, 2013 »

Citāts
Tatad elementi nostajas rindinjaa
Vai šis nesanāk pret noteikumiem, nu, ka nedrīkst apspriesties pēc cepuru izdalīšanas? Jeb tam nav nozīmes?
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #13 : Janvāris 19, 2013 »

Nibelorg
Mēs ar Succ. kopīgi nospriedām, ka risinājums ir nekorekts, jo prasa cietumniekiem nosaukt skaitļus skaļi, bet formulējumā bija teikts, ka tos iečukst ausī.
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #14 : Janvāris 19, 2013 »

raven
ak dievs, kur jus to saskatijaat? ja nekas nav pateikts klaat, tad ir domats, ka noteikumi vecie. shajaa gadijumaa pateikshana notiek citiem nedzirdot. Protams.
Un vinji nostajas linijaa vel pirms vinijiem iedod cepures.
Es shonakt meginaju risinat sho uzdevumu 5 skaitliem, nesanaca - pietrukst matematiskaas izteles. Taisnibu man teica mani mat skolotaji - man nav matematiskaas domashanas :(
IP pierakstīta