Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Dokinss vs mormonis  (Lasīts 6636 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cits Ričards

Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #30 : Decembris 09, 2013 »

... antropais princips. Pie dotā pamatkonstanšu komplekta ...

Ctulhu – kļūda! Pie iespējamības 1/10^22 nekādu «pamatkonstanšu komplektu» nav un nevar būt. Ir «neatkarīgas konstantes», daļa no kurām (piem. tā, kurai rezultējoties pulsārs PSR1829−10 ieguva pavadoni) pagaidām nav zināmas. Un 1/10^22 ir vislielākā iespējamība („stīgu teorija” cik izspieda? 1/10^500) - kas nozīmē ka lielākā daļa konstanšu nekļūs zināmas nekad, jo "God doesn't play dice".
Lai iegūtu kaut kādu skaidrojumu zināmajām konstantēm, tās krāmē vienā čupā kā bruņurupučus –līdz pašām beigām, iegūstot kaut ko skaitā ap 10^10^10^7 (New Scientist, 28 okt. 2009). Šāds skaits universu ietver sevī jebkuru iespējamo matērijas formu (kā oglekļa, tā ne-oglekļa) jebkurā to iespējamā daudzumā (universā, kurā tu eksistē, ir tikai 10^80 atomu). Līdz ar ko tā satur absolūti visu iespējamo informāciju – ārpus matērijas informācijas nav, to taču tu zini? Jebkurš informācijas nolasītājs, mākslīgs/sintezēts vai dabisks/pašatražojošs (kā tu, piemēram), informāciju nerada – tas to tikai pārnes (reģenerē) no vienas struktūras citā. Kamēr vienā Multiversa punktā kāda matērijas struktūra ģenerējas, citā tā reģenerējas, un vēl citā jau ir deģenerējusies.  Informācijas apmaiņa - to parasti sauc par saprātu. Multiverss ir ne tikai saprātīgs, bet totāli viszinošs (omniscience), visuresošs (omnipresence), mūžīgs (eternāls) un bezgalīgs (infinits). Un pats  galvenais - ar TO var izskaidrot visu.

Vai to sauc par Multiversu vai Makčupikču – nav tik svarīgi, galvenais lai tam būtu „nosaukums ar visgarāko krāniņu”, un Multiverss tavā konkrētajā kultūrvidē ir noteikti virālākais termins.

Tēlot Universa rašanās cēloni kā omniscientu, omnipresentu, eternālu un infinitu entitāti, kuras esamību nevar ne novērot, ne pierādīt, un pie tam izlikties, ka kaut kas līdzīgs nekad nekur nav iepriekš dzirdēts? Lūk tas ir ģēnijs! Un klausītājiem, lai varētu pagozēties ģēnija spozmē – pieskaitīt sevi pie advancētākajiem pasaules prātiem, ir tikai jāizliekas, ka arī tie nav neko tādu pirms tam dzirdējuši. Un peepl havajet – tevi ieskaitot.

Jeb norādot - „neesmu Doukinsa fans”, gribēji teikt ka esi kādu viņa tēzi apšaubījis un pārbaudījis? Kuru?
Par kristiešu Dieva esamību pat viņu svētie ir šaubījušies - Māte Terēze, piemēram.
IP pierakstīta

cits Ričards

Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #31 : Decembris 09, 2013 »

Ja nu kāds iedomātos apgalvot ka Multiverss esot "zinātnisks"

Citāts
First observational test of the ‘multiverse’

The theory that our universe is contained inside a bubble, and that multiple alternative universes exist inside their own bubbles – making up the ‘multiverse’ – is, for the first time, being tested by physicists.
Two research papers published in Physical Review Letters and Physical Review D are the first to detail how to search for signatures of other universes. Physicists are now searching for disk-like patterns in the cosmic microwave background (CMB) radiation - relic heat radiation left over from the Big Bang – which could provide tell-tale evidence of collisions between other universes and our own.
Many modern theories of fundamental physics predict that our universe is contained inside a bubble. In addition to our bubble, this `multiverse’ will contain others, each of which can be thought of as containing a universe. In the other 'pocket universes' the fundamental constants, and even the basic laws of nature, might be different.
Until now, nobody had been able to find a way to efficiently search for signs of bubble universe collisions - and therefore proof of the multiverse - in the CMB radiation, as the disc-like patterns in the radiation could be located anywhere in the sky. Additionally, physicists needed to be able to test whether any patterns they detected were the result of collisions or just random patterns in the noisy data.
A team of cosmologists based at University College London (UCL), Imperial College London and the Perimeter Institute for Theoretical Physics has now tackled this problem.
“It’s a very hard statistical and computational problem to search for all possible radii of the collision imprints at any possible place in the sky,” says Dr Hiranya Peiris, co-author of the research from the UCL Department of Physics and Astronomy. “But that’s what pricked my curiosity.”
The team ran simulations of what the sky would look like with and without cosmic collisions and developed a ground-breaking algorithm to determine which fit better with the wealth of CMB data from NASA’s Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP). They put the first observational upper limit on how many bubble collision signatures there could be in the CMB sky.
Stephen Feeney, a PhD student at UCL who created the powerful computer algorithm to search for the tell-tale signatures of collisions between "bubble universes", and co-author of the research papers, said: "The work represents an opportunity to test a theory that is truly mind-blowing: that we exist within a vast multiverse, where other universes are constantly popping into existence."
One of many dilemmas facing physicists is that humans are very good at cherry-picking patterns in the data that may just be coincidence.  However, the team’s algorithm is much harder to fool, imposing very strict rules on whether the data fits a pattern or whether the pattern is down to chance.
Dr Daniel Mortlock, a co-author from the Department of Physics at Imperial College London, said: "It's all too easy to over-interpret interesting patterns in random data (like the 'face on Mars' that, when viewed more closely, turned out to just a normal mountain), so we took great care to assess how likely it was that the possible bubble collision signatures we found could have arisen by chance."
The authors stress that these first results are not conclusive enough either to rule out the multiverse or to definitively detect the imprint of a bubble collision.

Das ist nicht einmal Falsch!
IP pierakstīta

Ateists

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1504
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #32 : Decembris 09, 2013 »

Citāts
Jebkurš informācijas nolasītājs, mākslīgs/sintezēts vai dabisks/pašatražojošs (kā tu, piemēram), informāciju nerada – tas to tikai pārnes (reģenerē) no vienas struktūras citā.
Tas sanāk, ka Alise Brīnumzemē vienmēr ir kaut kur karājusies gaisā un Kerols to tikai pārnesa no viena nesēja uz savām smadzenēm un tālāk uz papīru? Kas bija tas pirmnesējs? :D

Citāts
Informācijas apmaiņa - to parasti sauc par saprātu.
Mans kompis visu laiku apmainās ar informāciju ar visādiem serveriem. Viņš ir saprātīgs?

Citāts
Multiverss ir ne tikai saprātīgs, bet totāli viszinošs (omniscience), visuresošs (omnipresence), mūžīgs (eternāls) un bezgalīgs (infinits).
Tādā nozīmē ka mēs esam visums un mēs esam saprātīgi, tāpēc visums ir saprātīgs - jā. Visums saprātīgs pats par sevi? Protams nē. To var viegli pārbaudīt - jāuzveļ sniegavīrs un jāsāk uzdot viņam jautājumi, atbildes jāpieraksta un jāiepostē te.

MJ

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7832
 • sirdī vēsturnieks
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #33 : Decembris 09, 2013 »

cits Ričards
Citāts
Lai iegūtu kaut kādu skaidrojumu zināmajām konstantēm, tās krāmē vienā čupā kā bruņurupučus –līdz pašām beigām, iegūstot kaut ko skaitā ap 10^10^10^7
Hmm, ko nozīmē `lai iegūtu skaidrojumu konstantēm`? Kāds skaidrojums var būt skaitlim `pī`? Viņš ir tāds, kāds viņš ir, un imho uzdot jautājumu `kāpēc viņš ir tieši tāds un ne savādāks` ir nerelevanti. Pie kam, diez vai citā Universā, pat ja tāds eksistē, skaitlis `pī` ir savādāks...
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #34 : Decembris 09, 2013 »

`Multiverss ir ne tikai saprātīgs, bet totāli viszinošs (omniscience), visuresošs (omnipresence), mūžīgs (eternāls) un bezgalīgs (infinits).`

`viszinošs` (vai pat vnk saprātīgs) jau nu gan ir bs. tas ka universā vai multiversā ir saprātīgas būtnes nenozīmē, ka pats universs vai multiverss ir saprātīgs. tas ka eksistē milzīga `kaste` kurā kādā stūrī skraida skudras, nenozīmē ka kastei piemīt skudru īpašības, kaut arī vispārīgi jau tas viss ir no vieniem un tiem pašiem atomiem.

`The authors stress that these first results are not conclusive enough either to rule out the multiverse or to definitively detect the imprint of a bubble collision.`

nu, normāli. uzsvaru gan vajadzēja likt uz `first tests`.

`Par kristiešu Dieva esamību pat viņu svētie ir šaubījušies - Māte Terēze, piemēram.`

acīmredzot nepietiekami stipri. un dokinsa lielākā problēma ir tāda ka viņš pasaka ļoti maz ko jaunu. nekā nepareiza bet arī nekā īpaši interesanta, tā.

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42365
 • Ateists
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #35 : Decembris 09, 2013 »

Cits Ričards

+ vēl tāds sīkums - multiverss, ja tāds pastāv, nav persona. Tas ir visa realitāte vai tās daļa, bet ne persona ar savu gribu utt.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 09, 2013 Ctulhu »
IP pierakstīta

cits Ričards

Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #36 : Decembris 11, 2013 »

Visums saprātīgs pats par sevi?
Tu, Ateist piederi Homo Sapiens sugai? Vai tādēļ tu esi 100% saprātīgs? Tavas kājas ir saprātīgas? Kuņģis? Mugurkauls? Periferiālā nervu sistēma?
Kādā daļā no katra homo sapiensa mīt neironi, kas spēj uztvert un pārraidīt elektroimpulsus, dažus no kuriem izraisa strukturālu pārrāvumu ķēdes tajās matēriju formās, kas mijiedarbojas ar homo sapiensa sensoriem. Elektroimpulsu sekvences (domas) atstāj nospiedumu neironos un tās ir iespējams reģenerēt (atmiņa).
Analoģiski ar Multiversu. Atsevišķās tās daļās mīt „informāciju nolasīt spējīgas entitātes" … Tikai nesāc spriedelēt par apziņu (consciousness) – jo tā vēl aizrunāsies līdz Okeānam S.Lema „Solārī”.

Ja domāji, ka paud asprātību jautājot, kas ir „Alises Brīnumzemē” pirmnesējs, tad kļūdies.
Iepazīsties ar Martin Gardner „The Annotated Alice: The Definitive Edition” – un tev būs ieskats par angļu valodas vārdu spēlēm, matemātikas konceptiem, viktoriāņu laika dzeju un tradīcijām uz kurām tiešas vai aluzīvas norādes ir atrodamas Kerola tekstā.
Atsevišķiem Homo Sapiens sugas pārstāvjiem piemīt spēja akumulēt sekvences un pārnest to apkopojumus uz citiem informācijas nesējiem: ar tinti uz papīru (literatūra), ar krāsu uz audeklu (glezniecība), noteiktu frekvenču gaisa vibrācijās (mūzika) utt.
Jeb tu centīsies apgalvot, ka mākslas pirmnesējs ir „dievišķā iedvesma dvēselē”?
IP pierakstīta

cits Ričards

Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #37 : Decembris 11, 2013 »

diez vai citā Universā, pat ja tāds eksistē, skaitlis `pī` ir savādāks...
Multiversā skaitlis Pi ir 3.14159265359- pāris universos, dažos tas ir lielāks, citos mazāks, vēl citos – mainīgs, bet lielākajā daļā (tajos, kuru pamatā ir ir ne-oglekļa matērija) tāda nav vispār.
Vai matērija būs oglekļa vai ne-oglekļa, nosaka tieši (tavuprāt) „nepamatotā zajava”, jeb kodolsintēzes efektivitāte, ko apzīmē ar ϵ (epsilon=0.007) – ja tā izmainās kaut par desmito daļu, berilijs kļūst tik nestabils ka vairs nevar būt „tilts” pateicoties kam var izveidoties oglekļa atomi.
IP pierakstīta

cits Ričards

Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #38 : Decembris 11, 2013 »

multiverss, ja tāds pastāv, nav persona. Tas ir visa realitāte vai tās daļa, bet ne persona ar savu gribu utt.

Pilnīgi pareizi.
Multiverss ir vienā rindā ar Absolūto Sevī, Pirmsākumu, 無極 utt ...
tieši starp Para Brāmanu un šiītu Allahu.
IP pierakstīta

MJ

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7832
 • sirdī vēsturnieks
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #39 : Decembris 11, 2013 »

cits Ričards
Citāts
Multiversā skaitlis Pi ir 3.14159265359- pāris universos, dažos tas ir lielāks, citos mazāks, vēl citos – mainīgs, bet lielākajā daļā (tajos, kuru pamatā ir ir ne-oglekļa matērija) tāda nav vispār.
Nepaskaidrosi lūdzu, kāds ir ģeometrijai sakars ar to, no kā tieši ir izgatavota matērija??? A to siļno hujņoj papahivajet ©
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #40 : Decembris 11, 2013 »

`Multiverss ir vienā rindā ar Absolūto Sevī, Pirmsākumu, 無極 utt`

ja izrādīsies ka šis visums ir vienīgais, doma par multiversu būs elementāri apgāzta. tas nav ticības jautājums, tā ir vnk vēl nepierādīta vai neapgāzta teorija (un tāpēc jau zinātnē pagaidām tā arī figurē tikai kā interesanta iespējamība). parabrahmani un citi spoki, savukārt, iet tajā pašā plauktā kur tavs dievs - metafiziski pieņēmumi, kuru ticīgo ticību neapgāzīs neviens fizikas atklājums, jo tie nav zinātniski, tie ir bulšitiski.

`Elektroimpulsu sekvences (domas) atstāj nospiedumu neironos un tās ir iespējams reģenerēt (atmiņa).
Analoģiski ar Multiversu. Atsevišķās tās daļās mīt „informāciju nolasīt spējīgas entitātes" `

bet tas jau nenozīmē ka var runāt par saprātu kā par multiversam kopumā piemītošu īpašību. ja kastē ieber klucīšus, kur katrs 10. ir sarkans un pārējie ir melni, vai tas nozīmēs ka klucīši kopumā (vai vēl labāk, kaste kopumā) ir sarkani?

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #41 : Decembris 11, 2013 »

`A to siļno hujņoj papahivajet`

visa tā tirāde сильно хуйнёй попахивает. kārtējie mēģinājumi bīdīt cauri to, ka zinātne ir tāda pati ticība.

savukārt `antropais princips` nenozīmē vispār neko. ne jau visums ir labiekārtots mūsu pastāvēšanai, bet mēs te varam sēdēt un par to spriedelēt vienkārši tāpēc ka visums ir iekārtojies tā kā ir. nebūtu - ij mēs neeksistētu, nu un viss...

EzītisMiglā

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 13936
 • ezītis miglā
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #42 : Decembris 11, 2013 »

cthugha
Citāts
tā ir vnk vēl nepierādīta vai neapgāzta teorija

... kas gan dažiem netraucē šajā forumā uz to atsaukties kā uz jau pierādītu
bet, kad ezītis mēģina tādā pat tonī muldēt par Tegmarka matemātisko matemātisko Visumu, tad tiek aizrādīts, ka tā esot tikai kāda tur hipotēze.
:)

Citāts
ne jau visums ir labiekārtots mūsu pastāvēšanai, bet mēs te varam sēdēt un par to spriedelēt vienkārši tāpēc ka visums ir iekārtojies tā kā ir
Ir gaužām niecīga varbūtība visumam iekārtoties šādi. Un, ne tikai šādi, bet arī citā veidā, kur vispār ir iespējama kāda nebūt dzīvība. Konstantes nedaudz pamainās, un nekas nesanāk - nesanāk gan tāda dzīvība kā mēs, gan arī - nekāda savādāka dzīvība.
IP pierakstīta

Ateists

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1504
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #43 : Decembris 11, 2013 »

Citāts
Ir gaužām niecīga varbūtība visumam iekārtoties šādi. Un, ne tikai šādi, bet arī citā veidā, kur vispār ir iespējama kāda nebūt dzīvība. Konstantes nedaudz pamainās, un nekas nesanāk - nesanāk gan tāda dzīvība kā mēs, gan arī - nekāda savādāka dzīvība.
Jā, un ir gaužām niecīga varbūtība planētai atrasties tādā zonā, kur iespējama dzīvība. Ja mēs būtu vienīgā saules sistēma visumā, tad tas būtu aizdomīgi, bet mēs neesam. Tas pats ar visumu - ja šis ir vienīgais visums, tad ir aizdomīgi, ka dabas likumi ir izveidojušies par labu dzīvībai svarīgajiem elementiem, bet ja šis ir viens no bezgalīgi daudziem visumiem, tad tāda varbūtība vairs nav aizdomīga.

Ateists

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1504
Re: Dokinss vs mormonis
« Atbilde #44 : Decembris 11, 2013 »

Kā Hokings raksta - dabiski, ka būtnes, kas uz dzīvībai piemērotas planētas pēta apkārtējo pasauli, pēkšņi konstatē, ka vide atbilst viņu pastāvēšanas nosacījumiem.