Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Izmainītie apziņas stāvokļi.  (Lasīts 5191 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Izmainītie apziņas stāvokļi.
« : Novembris 12, 2012 »

"Altered state of consciousness".
Atkāpjamies nedaudz no 'narkotiku propagandas' blakus tēmās.
Runājam par pašiem izmainītas apziņas stāvokļiem, nerunājam par to, ar kādām vielām vai augiem panākt tos stāvokļus ;)
Ja kas, ir legālas metodes, kā nonākt izmainītas apziņas stāvokļos. Grofs sākotnēji izmantoja LSD, bet pēc tam kad šo vielu aizliedza, izdomāja holotropās elpošanas metodi, tā ir elpošana noteiktā ritmā, mūzikas pavadījumā. Efekti ir līdzīgi kā LSD lietošanas gadījumā, gan ne tik spilgti un ne tik viegli panākami. Metode tiek izmantota nevis lai ķertu kaifu, bet drīzāk kā psiholoģisks seanss un sevis izzināšanai.
Vēl viens veids, kā dažreiz tādus stāvokļus izdodas pārdzīvot, ir sapņi. Lielākoties, ja nejauši, tad mēdz būt pie lielas temperatūras, retāk pārkurinātas istabas vai vispār bez iemesla. Biežāk - tiem, kas speciāli nodarbojas ar apzināto sapņu vai līdzīgām metodikām, meditācijām utml. Pašu sapņošanu arī mēdz pieskaitīt izmainītas apziņas stāvokļiem.
Ir vēl sensorās deprivācijas kameras u.c. legālas metodes.

Paši stāvokļi ietver paŗdzīvojumus, kas normālā, ikdienas pierastajā režīmā nav pieejami. Dažreiz pat - pārdzīvojot izmainīto apziņas stāvokli, un atgriežoties parastajā, nav iespējams par to adekvāti pastāstīt.
Piemēri - justies kā dzīvniekam / priekšmetam / procesam / rasei / zemeslodei / visam / utml; būt vairākās vietās vienlaicīgi; ārpusķermeņa pieredze, sinestēzija, laika 'neesamība' (viss notiek it kā 'vienlaicīgi') utt. utml.

Tātad, vai šādi stāvokļi ir vajadzīgi, kas tajos labs, kas slikts?

IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Izmainītie apziņas stāvokļi.
« Atbilde #1 : Novembris 12, 2012 »

Mjā, pat uzliekot raven brilles un pastaigājot pa lauku, es ieguvu visnotaļ īpatnēju efektu - it kā es būtu sīka knīpa. Laikam tur varētu būt sakars ar dažādajām lēcām katrai acij...
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7010
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #2 : Novembris 12, 2012 »

Man domāt, galvenais ieguvums no izmainīta apziņas stāvokļa ir pierādījums, ka prāts var būt arī savādāks. Jo parasti jau tie apziņas stāvokļi - neatkarīgi no veida, kā tie ir tikuši sasniegti - nav ilgstoši.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #3 : Novembris 12, 2012 »

Mazliet uz tās tēmas pusi - šobrīd reģistrētie var šo lasīt bez maksas:
http://www.newscientist.com/article/mg21628890.400-oliver-sacks-i-want-to-destigmatise-hallucinations.html?full=true
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42137
  • Ateists
« Atbilde #4 : Novembris 13, 2012 »

EzītisMiglā

Jaa, tad jautaajums - no kurienes rodas cilveeku tieksme peec apreibinaasnaas, kaadi ceelonji, faktori?

// man piemeeram taadas nav un nekad nav bijusi//
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #5 : Novembris 13, 2012 »

Ctulhu
To neviens pa īstam nezin.
Drīzāk, ka no kādām iekšējām pretrunām, no nepiepildītas dzīves, no ieprogrammēta vecāku un citu autoritāšu piemēra, tradīcijām, vēlāk jau no pieraduma, utml.  Paliek vieglāk.
Otrs iemesls, saprotamāks, ir nonākt citā apziņas stāvoklī, izbaudīt savādākas sajūtas. Te es nerunāju par alkoholu.

Tas pats THC
POSITIVE

mood lift, euphoria
    increased giggling and laughing
    relaxation, stress reduction
    creative, philosophical, abstract, or deep thinking : ideas flow more easily
    increased appreciation or awareness of music; deeper connection to music; increased emotional impact of music
    increased awareness of senses (taste, smell, touch, hearing, vision)
    change in experience of muscle fatigue; pleasant body feel; increase in body/mind connection
    pain relief (headaches, cramps)
    reduced nausea, increased appetite (used medically for this)
    boring tasks or entertainment can become more interesting or funny

, uz ko praktiski iebildums ir, ka vienlaicīgi ir negatīvi efekti un veselības čakarēšana, pieradums.

Taču LSD un pāris citas vielas, kas neveido pieradumu un nečakarē veselību, dod vēl citādākus efektus.

Es pāris tādus interesantus efektus esmu sapnī parastajā piedzīvojis, un uzskatu, kaa esmu no tā tikai ieguvis.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #6 : Novembris 13, 2012 »

EzītisMiglā

Nu p[irmkaart tas punkts, kam es pieseejos ( par reklaamu) jau ir kaitiigums, nmevis deriigums, kaa jau teicu, luuk arii iemesls veelmei dekriminalizeet.

par paareejo - pardon, bet parasts cilveeks ( piemeeram es) to visu taapat prot un lieto, bez kaadiem reagentiem.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #7 : Novembris 13, 2012 »

Ctulhu
Kas tur kaitīgs, ja garlaicīgs darbs paliek interesantāks.
Pārējo ar diez vai tu māki - mūzikas padziļināta klausīšanās, vai visu sajūtu saasināšanās. Sāpju remdēšana - tur vienalga vajag medikamentus.
"ideas flow more easily" - tas tak nav slikti ?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Novembris 13, 2012 »

EzītisMiglā

No kurienes tas poz. efektu saraxts, iedo linku plz.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #9 : Novembris 13, 2012 »

EzītisMiglā

Tur vnk atklaataa textaa ir pateikts, ka THK ir tautas zombificeesanas liidzeklis, vinji dara boring darbu, skataas reklaamas, peerk, peerk, peerk...
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8262
« Atbilde #10 : Novembris 13, 2012 »

par paareejo - pardon, bet parasts cilveeks ( piemeeram es) to visu taapat prot un lieto, bez kaadiem reagentiem.
Ko tu ''prot'' un ''lieto''? Vai varētu izvērst?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #11 : Novembris 13, 2012 »

Tur vnk atklaataa textaa ir pateikts, ka THK ir tautas zombificeesanas liidzeklis, vinji dara boring darbu, skataas reklaamas, peerk, peerk, peerk...
wat
Moš zāle tev palīdzētu imācīties lasīt tekstu ar lielāku izpratni par piecgadīgu dauni.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #12 : Novembris 13, 2012 »

Gnidrologs

``Ko tu ''prot'' un ''lieto''? Vai varētu izvērst?``

Ezis tos punktus paarceela uz blakus diskusu. Bet nu labi - tur bija pamataa par pozitivu emociju izjusanu, priecaasanos, ideju rasanos galvaa.

taatad zinjoju: priecaaties, uzjautrinaaties es protu. nekad nav bijusji vajadziigi kjiimiski paliigliidzeklji prieksj tam.

Komuniceet ar apkaarteejiem arii protu.

Kas veel?

Tir bija punkts, ka THK ietekmee garlaciiigas liekas skjiet mazaak garlaiciigas. Nu tad es to atrisinu taa, ka nodarbojos ar sev interesantaam lietaam.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Novembris 13, 2012 »

Ezis tos punktus paarceela uz blakus diskusu. Bet nu labi - tur bija pamataa par pozitivu emociju izjusanu, priecaasanos, ideju rasanos galvaa.
Nē, tur bija pamatā par to ko tieši THC uzlabo. Es šķiet jau tev diezgan izvērsti paskaidroju kas notiek mūzikas gadījumā.
Citāts
Nu tad es to atrisinu taa, ka nodarbojos ar sev interesantaam lietaam.
Teiksim, malku neskaldīt, bet tā vietā iet pastaigāties gar jūru, neraugoties uz to, ka pēc tam jāsalsts nekurinātā istabā. Uz veikalu pēc piena neiet, jo interesantāk noskatīties kārtējo FOR SCIENCE! raidījumu. Lai jau tas kašara pasūkā ledu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #14 : Novembris 13, 2012 »

Gnidrologs

Nu pag, pirmkaart monotona darba ( skaldiit malku, iet uz bodi) laikaa es varu domaat, fantazeet etc etc etc. Otrkaart, es protu extrapoleet - kaa peec tam buus silta istaba un paeedis kakis.

Ok, nu kaut kaados supersmagos bezceriigos apstaakljos tjipa konclaageris par taadu kompensaciju vareetu domaat, bet cik ir lasiits, tad kaareiz tur cilveeki gan pretosanos organizeeja ( to arii vajag izdomaat), gan graamatas rakstiija, utt, neskatoties uz supersmagiem apstaakljiem.
IP pierakstīta