Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Dvēsele.  (Lasīts 12273 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Dvēsele.
« Atbilde #60 : Janvāris 20, 2016 »

Ilārs
Tātad, pārējai radībai arī ir tāda pat dvēsele, vai kāda cita veida dvēsele.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #61 : Janvāris 20, 2016 »

http://wol.jw.org/lv/wol/d/r49/lp-lt/1001060338
te sazin kāpēc aizmirsuši pierakstīt to, ko es augstāk minēju. Piemērus, ka Bībelē teikts, ka dvēsele pastāv bez kāda tur fiziskā ķermeņa un tā asinīm.

Vai nu arī "miris" attiecībā pret dvēseli neonozīmē to pašu ko "neeksitē".
Drīzāk ko tādu kā - "pašlaik nav fiziskā ķermeņa", vai "neaktīvs" utml
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #62 : Janvāris 20, 2016 »

Īpaša cilvēka atšķirība ir tā, ka viņš tiek radīts pēc Dieva tēla. Dvēsele ir cieši saistīta ar dzīvību  un dažreiz šie vārdi tiek lietoti aizstājot viens otru. Dzīvības avots ir Dievs un visai dzīvai radībai viņš dod dzīvību. Cilvēka dvēsele pazīst Dievu, tai piemīt racionāls elements, tā apzinās sevi, cilvēks pilnīgāk komunicē, spēj mīlēt un uzupurēties. Cilvēka dvēselei ir citas kvalitātes, tomēr pamatā tas varētu būt tas pats. Tādēļ Radīšanas stāstā Dievs neļauj cilvēkam darīt ar dzīvniekiem to pašu ko ar augiem vai zemi. Tam, protams, ir nopietnas konskevences, piemēram, bioinženierijā, laboratoriju izmēģinājumos un citās maniupulācijās ar dzīvniekiem.     
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #63 : Janvāris 20, 2016 »

Ezi,

Par otro jautājumu - nāve ir dvēseles nošķiršana no miesas un tas, ka dvēsele pēc tam apzinās sevi, liecina, ka dvēsele ir cilvēka būtiskākā, konstitucionālā daļa, bet pilnīgs cilvēks ir tikai kopā ar miesu. Tādēļ arī Atklāsmes grāmatā dvēseles gaida uz miesas augšāmcelšanos. Kristīgajā ticībā ir būtiski, ka miesai ne tikai tiek piešķirta ļoti svarīga loma, bet mēs ceram tieši uz miesas augšāmcelšanos un mūžīgo dzīvošanu.

"Miris" nozīme ir nošķirts no dzīvības avota, tādēļ nozīmes ir vairākas - fiziskā nāve, kā dvēseles nošķirtība no miesas un mūžīgā nāve, kā nošķirtība no Dieva.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #64 : Janvāris 20, 2016 »

Ilārs
Citāts
pilnīgs cilvēks ir tikai kopā ar miesu.
Tādā veidā, ka miesa tiek izmantota kā instruments. Lai varētu darboties noteiktā vidē. Taču nekas neaizliedz mainīt tādas miesas, lai būtu dažādas.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #65 : Janvāris 20, 2016 »

Apsveicami saprātīgi! Tad varbūt tu piekrīti, ka cilvēks tikko piedzimis ir bez ticības Dieva esamībai, bet tādu pārliecību var tikai iegūt dzīves laikā?/c./

Tieši tā !
Bībelē 5. Mozus 6:6, 7 ir rakstīts: ”Lai šie vārdi, ko es(Dievs) tev šodien pavēlu, tev paliek ierakstīti tavā sirdī. Un tie tev jāpiekodina taviem bērniem un par tiem tev jārunā tavās mājās un tavos namos arī tad, kad tu esi apsēdies, vai kad tu eji pa ceļu, tev guļoties un tev ceļoties.”
Vārds, kas tulkots ”jāpiekodina”, izsaka domu par mācīšanu ar biežas atkārtošanas palīdzību. Mazs bērns ir kā jauns kociņš, kas ir regulāri jālaista. Ja jau pieaugušiem cilvēkiem, kad viņi kaut ko vēlas iegaumēt, palīdz atkārtošana, cik gan svarīga tā ir maziem bērniem!

Arī Jaunajā Derībā iet runa ,ka Dieva  Svēto Rakstu pamatmācības bērniem ir jāmāca jau no agra vecuma.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #66 : Janvāris 21, 2016 »

"Tādā veidā, ka miesa tiek izmantota kā instruments. Lai varētu darboties noteiktā vidē. Taču nekas neaizliedz mainīt tādas miesas, lai būtu dažādas."

Nu es domāju, ka tas būtu pārāk krass duālisms. Bībele vairāk runā par cilvēku kā vienu veselumu - miesas un dvēseles kopumu. Abu atdalīšana - nāve ir nedabisks un varmācīgs process. Arī mūsdienu neirozinātne runā par to, ka prāts bez ķermeņa ir grūti iedomājams vai pat neiespējams, kas protams, padara Ctulhu projektus visai apšaubāmus.  Kristīgā mācība par miesas augšāmcelšanos ir unikāla un tā liecina, ka jaunajā pasaulē mums būs arī miesa, lai gan labāka, bet tomēr miesa. Pāvils to sauc par garīgu miesu, bet tas nav pretstats fiziskajai miesai, bet drīzāk norāda uz to, ka tajā miesā valdīs garīgas, nevis fiziskas dziņas.   
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #67 : Janvāris 22, 2016 »

Bībele vēsta,ka pēc tam, kad Ādams apzināti bija pārkāpis Dieva konkrētos norādījumus, viņš ne tikai pats kļuva par grēcinieku, bet arī nodeva nepilnību un nāvi visiem saviem pēcnācējiem. (Romiešiem 5:12.) Galu galā Sātans kļuva par ”šīs pasaules valdnieku”, un pār cilvēci ”grēks ir valdījis ar nāvi”. (Jāņa 12:31; Romiešiem 5:21; Atklāsmes 12:9.)
Bet Dievs sev paklausīgajiem Ādama un Ievas pēcnācējiem ir apsolījis dot brīvību no visa tā,ja tie kļūst  par Jēzus mācekļiem.Tikai tad ir iespējams gūt labumu no Kristus upura nāves, kas spēj ”iznīcināt to, kam nāves vara, tas ir, velnu, un atsvabināt visus, kas visu mūžu nāves baiļu dēļ bija verdzībā”. (Ebrejiem 2:14, 15.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #68 : Janvāris 22, 2016 »

Staar
Citāts
Dievs sev paklausīgajiem Ādama un Ievas pēcnācējiem ir apsolījis dot brīvību no visa tā,ja tie kļūst  par Jēzus mācekļiem.
tad vēlreiz - visiem tiem Amerikas indiāņiem, visiem ķīniešiem utt, kas daudzas paaudzes dzīvoja, pirms kristiestība atnāca līdz viņiem - nepaveicās? Brīvību viņi nedabūja?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #69 : Janvāris 22, 2016 »

Ezi,

Tu sāc laist kā Dawkin - vieniem paveicās, bet citiem nepaveicās un who cares. Tev varbūt šķiet, ka Tu spried taisnīgi, bet tā tas nav - ir tikai tāds Dievs, kurš tiesās indiāņus, Ilāru, Ezi un visus pārējos, bet nav tāda Dieva, kuru varēsim tiesāt mēs. Apgalvojot, ka Dievs ir netaisnīgs, Tu automātiski uzurpē augstākā tiesneša, tas ir, Dieva lomu, un tas ir gan muļķīgi, gan bīstami. Man šis jautājums nav aktuāls, jo spriest par indiāņu likteni ir abstrakcija. Tikpat labi Tu varētu prasīt vai labāk vilkt mugurā sudraba vai zelta drēbes un greznoties ar rubīniem vai briljantiem? Var jau atbildēt arī uz šādiem jautājumiem, bet tie ir nereāli, abstrakti un neattiecas uz manu dzīvi. Mana dzīve jau tā ir problēmu pilna, kāpēc to sarežģīt vēl vairāk? Es arī esmu cīnījies ar šādiem jautājumiem un pa reizei joprojām cīnos, bet saprotu, ka velns mūs vienkārši nomoka ar šādām lietām un ņirgājas par mums un mūsu prātu. Piemēram, Mesitars nespēj saprast, ka ne viss ir pretruna vai paradokss, bet ir arī lietas, kuras nav ne paradoksi, nedz pretrunas, bet uz tām mums vienkārši nav atbilžu.     
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #70 : Janvāris 22, 2016 »

Ilārs

Tu nepareizi vērtē jautājumu.
Īstenībā es arī gribu uzdot to pašu jautājumu.
Un jautājuma mērķis ir pavisam cits (nekā Tu traktē) - lūdzu izskaidrojiet, kā pēc jūsu reliģijas taps pestīti indiāņi pirms Kristus?
Visvienkāršākais un parastākais jautājums, kas varētu tikt uzdots kā viens no pirmajiem, sastopoties ar kristiešu sludinātāju.

Starp citu, kristietībai ir pilnīgi skaidra atbilde uz šo jautājumu, bez jebkādiem paradoksiem, neskaidrībām, un es to atbildi esmu daudz reižu teicis (nezinu tik, vai kāds ir dzirdējis).
Bet mērķis ir, lai Staar to izskaidro.

Teiksim tā - ja Staar to nevar izskaidrot, tad visi viņa kopš 1919. gada apdāvinātie tapušie, ir īstenībā apdalītie tapuši.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #71 : Janvāris 22, 2016 »

Visvienkāršākais un parastākais jautājums, kas varētu tikt uzdots kā viens no pirmajiem, sastopoties ar kristiešu sludinātāju.

Vai tas nevarētu būt nevis kaut kas par indiāņiem pirms Kristus, bet teiksim - kā es varu tapt glābts šodien?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #72 : Janvāris 22, 2016 »

- kā es varu tapt glābts šodien?

To Tu pajautāt nepaspētu, jo tas viss jau Tev tiktu pasniegts uz paplātes "ievadlekcijā" :)

Ja vien sludinātājs Tevi nekratītu aiz pleciem un neprasītu: "NU! Kas tev tagad jājautā? Pareizi - Tev jājautā, kā es varu tapt glābts šodien!!!"
 ;D

Vot, par indiāņiem gan ievadlekcijā neviens Tev nestāstītu. Un, ja Tu esi atvērts cilvēks, kas domā ne tikai par sevi, tb, ne tikai par savu personīgo pestīšanu, tad jautājums par indiāņiem Tev rastos tīri instinktīvi, tb, - un kā ar maniem pārējiem brāļiem?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #73 : Janvāris 22, 2016 »

- kā es varu tapt glābts šodien?

OK, pieņemsim, ka ir iespējams, ka tas ir Tavs jautājums.

Bet tikai tādā gadījumā, ja Tu ar izmisušu skatienu staigātu apkārt pa ielām un piesietos garāmgājējiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42133
  • Ateists
« Atbilde #74 : Janvāris 23, 2016 »

Nē, Ilār.

Mēs esam augstākie tiesneši un nav tāda dieva, ko mēs nevarētu tiesāt. Tu atkal ar lētiem trikiem provē iesmērēt mums šo mošķa tēlu. Triki ir lēti un veci, vari nepūlēties. Tas tēls, kurš figurē jūsu bībelē ir nehumāns neempātisks pishopāts. Krāsot to baltu ir smieklīgi, nožēlojami un ļauni.
IP pierakstīta