Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Sātanisms  (Lasīts 18205 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Sātanisms
« Atbilde #195 : Janvāris 14, 2014 »

Ilārs
Zinātnes ir dažādas. Bet viņas visas (arī filozofiju un bioloģiju, psiholoģiju) vieno viens kopējs - atbilstība realitātei un balstīšanās nemainīgos realitātes likumos. Ar atkārtojamiem experimentiem, loģiskiem pierādījumiem.
Ja tu gribi norādīt, no kā cēlušās atsevišķas zinatnes nozares... nu, man patīk šai sakarā ķīmija, kas cēlusies no alķīmijas. Pats zini - filozofu akmeni neatrada, un tāda nav principā. Tā ir religiska leģenda. Pie kam ķīmija un fizika pamato - kapēc leģenda un kapēc nieespejama. Proti - alķīmijas meita kīmija iznīcinaja savu māti - alķīmiju. Tāda nu cietsirdīga ir mūsu pasaule. Teoloģija (vai tās rudimenti) ir stāvējuši pie daudzu zinātņu šūpuļa. Un tas nozīmē tikai vienu - šīs zinātnes iznīcinās teologiju. Un nekāda morāla pienakuma neaizskart te nav.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #196 : Janvāris 14, 2014 »

Ctulhu,

Ateisms kā rekacija uz 11. septembra notikumiem, protams. Iedziļinies drusku sacītajā.

Par makaronu dievu un līdzīgām idejām var parunāt atsevišķi. Te vien piebildīšu, ka šādi izteikumi ir radīti lai veidotu emocionālu fonu un tas nav ne korekti, nedz zinātniski.

Ctulhu, Tev nešķiet, ka starp dzīvo un nedzīvo dabu ir zināmas atšķirības?

Masik,

Man arī sāp gan mugura, gan viss cits un es arī tādēļ esmu reizēm īgns, bet nevajag visu gāzt ārā virtuālā pasaulē. No tā vieglāk nepaliek. Ķeries labāk pie ikdienas fiziskajiem vingrinājumiem. Pēc pāris mēnešiem būsi kā jauns cilvēks.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #197 : Janvāris 14, 2014 »

Masik,

Varu ieteikt Science and Religion [Kindle Edition]
Gary B. Ferngren (Editor)

Vari palasīt arī Maks Plank, viņam par šiem jautājumiem daudzviet labas un pamācošas domas.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #198 : Janvāris 14, 2014 »

Citāts
Ateisms kā rekacija uz 11. septembra notikumiem, protams.

implying ka ateisma nebija pirms 9/11?

Citāts
Ctulhu, Tev nešķiet, ka starp dzīvo un nedzīvo dabu ir zināmas atšķirības?

tikai organizētības veidā. domāju ka nekļūdos, sakot ka visa dzīvība faktiski ir nekas cits kā sarežģītas organiskās ķīmijas reakcijas kkādā kādu laiku pašuzturošā cilpā.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #199 : Janvāris 14, 2014 »

Ilārs
Dīvainā kārtā, man jau krietnu laiku nekas nesāp. Tā ka minejums ka manu repliku avots ir sāpju un izmisuma mocīts, nozēlojams, slims, cinisks ar nocietinātu sirdi apmāts ateists - būs tikai daļēji pareizs. Tb, tai sakarā ka ateists. Pārējais būs "mimo kassy".
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #200 : Janvāris 14, 2014 »

Man patīk šī:

"Ikviens, kurš ir bijis nopietni iesaistīts jebkura veida zinātniskajā darbā atskārst, ka virs ieejas uz zinātnes tempļa vārtiem ir rakstīti vārdi: Tev nepieciešma ticība (faith). Tā ir īpašība bez kuras zinātnieks nevar iztikt. Zinātne nevar atrisināt dabas augstāko nolēpumu. Tas ir tādēļ, ka pēdējā analīzē mēs paši esam daļa no dabas un tādēļ arī daļa no tā paša noslēpuma, kuru mēģinām atrisināt." (Max Plank, Where is Science Going?, 1932)

Gudrs vīrs, pateica priekšā Gēdelim, kur meklēt.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #201 : Janvāris 14, 2014 »

Masik,

Priecājos! Paldies Dievam, ka jūties labāk. "Kapeiciņa" tomēr apgriezās.

IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #202 : Janvāris 14, 2014 »

implying ka ateisma nebija pirms 9/11?

New atheism parādījās pēc tam. Vēl kādu laiku pirms tam Dawkin bija kārtīgs anglikānis un gan jau beigu beigās atkal pie tā atgriezīsies.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #203 : Janvāris 14, 2014 »

Citāts
Man patīk šī:

nu, tur jau gan makss planks dirš atspēries... sākot no `nepieciešama ticība`, līdz `dabas augstākajam noslēpumam`, tā ir vnk poētiska ūdens liešana, pie tam ne sevišķi tīra ūdens.

Citāts
"Kapeiciņa" tomēr apgriezās.

tikai nevajag, ja.

Citāts
gan jau beigu beigās atkal pie tā atgriezīsies.

ja nu vienīgi vecuma demences dēļ. pagaidām viņa 70+ gados gan neizskatās, ka jams būtu sācis zaudēt prātu, tā ka droši vien nespīd šāda perspektīva.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #204 : Janvāris 14, 2014 »

dirš atspēries

Cthugha,

Vai Tu ar to pašu muti arī ēd?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #205 : Janvāris 14, 2014 »

ka jams būtu sācis zaudēt prātu

Nē, tas nu gan nē, vai kā Dostojevskis saka - tā ir vēlēšanās, kas jau lieka.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #206 : Janvāris 14, 2014 »

Citāts
Vai Tu ar to pašu muti arī ēd?

nē, es ēdu ar vecu govs pīzdu. sorry, kā jautā, tā atbild...

Citāts
Dostojevskis saka - tā ir vēlēšanās, kas jau lieka.

nu, acīmredzot vismaz tik apjucis viņš vēl nav, lai sāktu ticēt dievam. ja kādā brīdī būs, nāksies skumji pašūpot galvu - vecuma plānprāts mēdz cilvēkus novest apkaunojošās situācijās. vienam nesaturēšana, citam atmiņas zudums, vēl citam dievticība.

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 223
« Atbilde #207 : Janvāris 14, 2014 »

Sātanisti jau ir tie paši kristieši būtībā, tikai pielūdz pretējo, bet tic jau gan vieni gan otri.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #208 : Janvāris 14, 2014 »

Ilārs

``Tas ir tādēļ, ka pēdējā analīzē mēs paši esam daļa no dabas un tādēļ arī daļa no tā paša noslēpuma, kuru mēģinām atrisināt.``

tas jau nenozīmē, ka nevaram risināt. Nu labi, Plankam taisnība, iespējams, ir tādā ziņā, ka nevar visu uzzināt tādā vaidā, ka vairs nav ko uzzināt un viss apstājas.

Bet, piedodiet - priekš kam šajā situacijā vajag ``faith``?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #209 : Janvāris 14, 2014 »

Bet, piedodiet - priekš kam šajā situacijā vajag ``faith``

Proti tādēļ, ka racionālisms nevar izskaidrot pats sevi. Arī zinātne nevar. Piemēram, ir zinātnes filozofija, bet nav zinātne par zinātni. Te laikam vietā ir atcerēties Gēdeli.

Es domāju, ka uz mūsu jautājumiem par ateisma iracionālitāti labi atbild arī Antony Flew. Četrdesmit gadus viņš bija pārliecināts ateists un ne tikai, bet arī ievērojamākais ateists pasaulē, kurš bija sarakstījis vairāk ateistisku darbu un savā jomā bija daudz respektablāks, nekā Dawkin & Co kopā ņemot. Pārliecinājies, ka  ateisms nespēj intelektuli apmierinoši izskaidrot dzīvības rašanos tās komplicētības dēļ, viņš kļuva par deistu. Arī Einšteins domāja līdzīgi tikai attiecībā uz visumu: "Redzot šādu harmoniju visumā, ko es ar savu ierobežoto prātu spēju uztvert, tomēr atrodas cilvēki, kuri saka, ka Dieva neesot. Bet visvairāk mani tracina tas, ka viņi savu uzskatu atbalstam citē mani."

Problēma, Ctulhu, ir tā, ka jūs attiecaties kritiski pret visu, bet nemēģinat nopietni kritizēt ateismu. Ja jūs ar patiesi zinātnisku kritiku attiektos pret to, kā darījuši lielie zinātnieki, jūs redzētu cik ārkārtīgi trausli un pretrunīgi ir ateisma pamati.
IP pierakstīta