Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Sātanisms  (Lasīts 18102 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
Sātanisms
« : Marts 15, 2012 »

Gribētos pareklamēt šo uzskatu sistēmu. Zem sātanisma paiet apakšā plašs uzskatu spektrs - sākot ar pārdabisku būtņu pielūgšanu līdz daudz izplatītākajam ateistiskajam sātanismam. Vairumā uzskats ir tāds, ka Sātans, tāpat kā Dievs, neeksistē nekur ārpus cilvēku apziņas.

Starp mūsdienu sātanisma veidotājiem jāpiemin Alisters Kroulijs (dēmoniskais novirziens) un Antons LeVejs (ateistiskais novirziens). LeVeja "Sātana bībele" ir izdota arī latviski.

Anarho-Sātanisma manifests: http://www.facebook.com/pages/The-Church-of-Satan-Anarchist/314368035259444?v=info
Kā redzams, tad tas tikai viens no ateisma novirzieniem.

Lepnība - tas, manuprāt, ir sātanisma virzienu vienojošais elements. Lepnība par savu cilvēcisko būtību (pretējs "iedzimtā grēka" jēdzienam), pazemības nepazīšana, Dabas un dabiskā "pielūgšana". Sātanisti vēlas cilvēka apoteozi - tā nonākšanu Dieva statusā. Kā redzams, tad te ir daudz kopīga ar transhumānismu un zinātni mīlošo ateismu - tiekšanās pēc pastāvīgas Homo sapiens uzlabošanas, pēc Visuma kolonizēšanas, pēc taisnīgākas sabiedrības, pēc jaunām zināšanām, pēc nemirstības, galu galā. Atšķirībā no ateisma, sātanisms ir konkrēta uzskatu sistēma, tā gluži vienkārši gandrīz visur ir opozīcijā vadošajām reliģijām un uzskata tās par cilvēcei kaitīgām.

Radniecīgas mācības ir arī neopagānisms (wicca) utt. Zināmā mērā sātanismu ar tām vieno princips "mīli, un dari ko vēlies". (Salīdzinājumam sv. Augustīna "Mīli Dievu, un dari ko vēlies".) Savukārt Zelta likumu sātanismā pārformulē uz krietni praktiskāko "izturies pret citiem tā, kā viņi izturas pret tevi". Sātanisma grēki ir muļķība, pašapmāns, "sekošana baram", tukša iedomība, un citi līdzīgi.

IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
Re: Sātanisms
« Atbilde #1 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Zem sātanisma paiet apakšā plašs uzskatu spektrs - sākot ar pārdabisku būtņu pielūgšanu līdz daudz izplatītākajam ateistiskajam sātanismam.
Jā, kristīgās tradīcijas ietekmē sabiedrība parasti asociē sātanismu ar paša nelabā pielūgšanu, kas nav īsti korekti, jo tik tiešām sātanisti ir daudz un dažādi un vesela rinda no viņiem tik tiešām netic nekādu pārdabisku būtņu eksistencei un tas, par ko viņi iestājas, būtībā ir indivīda brīvība, kaut gan man personīgi liekas, ka viņi ar šo drusku pārspīlē.

Bet tai pat laikā sātanisma kopā tomēr ietilpst arī tie sīči, kas izveic dīvainus okultus rituālus, zīmē pentagrammas un slepkavo kaķus - un to nu nosaukt par ateisma novirzienu nebūs gluži korekti.
Citāts
Lepnība - tas, manuprāt, ir sātanisma virzienu vienojošais elements. Lepnība par savu cilvēcisko būtību (pretējs "iedzimtā grēka" jēdzienam), pazemības nepazīšana, Dabas un dabiskā "pielūgšana". Sātanisti vēlas cilvēka apoteozi - tā nonākšanu Dieva statusā.
Jā, man arī ir līdzīgs priekšstats par šādu sātanistu ideoloģiju.
Citāts
Kā redzams, tad te ir daudz kopīga ar transhumānismu un zinātni mīlošo ateismu - tiekšanās pēc pastāvīgas Homo sapiens uzlabošanas, pēc Visuma kolonizēšanas, pēc taisnīgākas sabiedrības, pēc jaunām zināšanām, pēc nemirstības, galu galā. Atšķirībā no ateisma, sātanisms ir konkrēta uzskatu sistēma, tā gluži vienkārši gandrīz visur ir opozīcijā vadošajām reliģijām un uzskata tās par cilvēcei kaitīgām.
Te gan man gribētos iebilst, ka tradicionālais ateisms vai, pareizāk sakot, sekulārais humānisms, tomēr visnotaļ atšķiras no sātanisma, jo savā ideoloģijā ir vairāk vērsts uz visas sabiedrības kopējo labumu, kamēr sātanisms vairāk izceļ tieši indivīdu iepretim sabiedrībai.
Citāts
Radniecīgas mācības ir arī neopagānisms (wicca) utt.
Iespējams, bet Wiccu gan būs pagrūti ielikt vienā kastē ar ateismu.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #2 : Marts 15, 2012 »

Eh, man regulāri saka, ka es domājot tāpat kā Lucifers - tad jau sanāk, ka es esmu sātanists? ;D
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #3 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Eh, man regulāri saka, ka es domājot tāpat kā Lucifers - tad jau sanāk, ka es esmu sātanists?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms ir jānoskaidro, KĀ tad īsti domāja Lucifers - bet es baidos, ka mums par to nav pietiekoši daudz drošticamas infas... sākot jau ar to, vai vispār bija puisītis © :D
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #4 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Eh, man regulāri saka, ka es domājot tāpat kā Lucifers - tad jau sanāk, ka es esmu sātanists?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms ir jānoskaidro, KĀ tad īsti domāja Lucifers - bet es baidos, ka mums par to nav pietiekoši daudz drošticamas infas... sākot jau ar to, vai vispār bija puisītis © :D
Nu, cik saprotams, viņš domāja, ka Dievs uzvedas visnotaļ nesaprātīgi.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #5 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Nu, cik saprotams, viņš domāja, ka Dievs uzvedas visnotaļ nesaprātīgi.
Man ir nelabas aizdomas, ka tā arī šajā forumā domā ne viens vien, ar visu to, ka NAV sātanists :)
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #6 : Marts 15, 2012 »

9K116
Jap, kaķu slepkavošana arī iet zem tā paša vārda, bet te par to īsti nav runa.

Konkrēti anarho-sātanisms (:D) ir ateisma novirziens, nevis viss kopumā.

Savā ziņā Wicca ir ateisms, tā man ir teikuši paši adepti, kaut arī tur ir iesaistīta kaut kāda mistiska Dieve un maģija.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #7 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Savā ziņā Wicca ir ateisms, tā man ir teikuši paši adepti, kaut arī tur ir iesaistīta kaut kāda mistiska Dieve un maģija.
Iespējams, ka Wicca no kristiešu vai kādas tamlīdzīgas lielās reliģijas sekotāju viedokļa patiešām IR ateisms - jo tā noliedz attiecīgo Vienīgo Pareizo Dievu :)
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #8 : Marts 15, 2012 »

Runājot par sākotnējo tēmu - lūk, Aleister Crowley dzejolis, kas labāk izsaka būtību nekā sauss teksts.

The Pentagram

In the Years of the Primal Course, in the dawn of terrestrial birth,
Man mastered the mammoth and horse, and Man was the Lord of the Earth.

He made him an hollow skin from the heart of an holy tree,
He compassed the earth therien, and Man was the Lord of the Sea.

He controlled the vigour of steam, he harnessed the lightning for hire;
He drove the celestial team, and man was the Lord of the Fire.

Deep-mouthed from their thrones deep-seated, the choirs of the æeons declare
The last of the demons defeated, for Man is the Lord of the Air.

Arise, O Man, in thy strength! the kingdom is thine to inherit,
Till the high gods witness at lenght that Man is the Lord of his spirit.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Marts 15, 2012 »

9K116
Nu nez vai islamisti vai jūdaisti sauktu sevi par ateistiem, vai arī kristieši viņus tā sauktu :)
Monoteisms - tā tomēr ir pavisam cita kategorija.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #10 : Marts 15, 2012 »

Citāts
Lepnība par savu cilvēcisko būtību (pretējs "iedzimtā grēka" jēdzienam), pazemības nepazīšana, Dabas un dabiskā "pielūgšana". Sātanisti vēlas cilvēka apoteozi - tā nonākšanu Dieva statusā.
Tad jau mūsu Ctulhu sanāk sātanists pēc definīcijas. :)
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8262
« Atbilde #11 : Marts 15, 2012 »

Nez priekš kam tiem sātanistiem vispār kāds -isms, ja viņi definē sevi kā superlepnus indivīdus, kam viss po un kuri neies jau nu skriet barā ar citiem plebiem. Jebkurš isms jau pēc definīcijas ir bara kultūrprogramma.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #12 : Marts 16, 2012 »

EzītisMiglā
Njā, gribētos dzirdēt paša viedokli, bet uz to jau es velku (un Susliks ar). Bet ko var gribēt - tēls, kurš sevi asociē ar htoniskajām dievībām un ļauniem robotcilvēkiem :D

Sevi gan man ir grūti saukt par sātanistu. Pirmkārt jau Luciferiskā lepnība. Cilvēks man liekas vairāk nožēlojams nekā dievišķs. Es vispār uzskatu, ka pazemība ir tomēr tikums - kaut gan citi to ir apstrīdējuši.
Pie tam nedomāju, ka "izturies pret citiem kā izturas pret tevi" ir labākais vai pat pieņemams variants. Taisnīga pasaule nav ideāla manā skatījumā. Tieši otrādi, sajūtošiem, dabiskiem cilvēkiem absolūts taisnīgums un racionālisms būtu elle.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Marts 16, 2012 »

Kaut gan citos jautājumos - par to, ka morāli nosaka cilvēks pats, un to, ka monoteiskās reliģijas ir kaitīgas, es sātanismam piekrītu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists
« Atbilde #14 : Marts 16, 2012 »

Ezis

Tad jau mūsu Ctulhu sanāk sātanists pēc definīcijas.

To man daudzas reizes ir teikusji kristiesju fundamentalisti  :D

Bet iepriekseejiem runaataajiem , skjiet, taisniiba tajaa zinjaa, ka saatanismam arii ir daudz novirzienu ``konfesiju`` , dazji no sjiem virzieniem ir tuvi ateismam ( bet ne materialismam), dazji  - nee.
IP pierakstīta