Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Strukturālā problema neierobezotiibai.  (Lasīts 5183 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
Re: Strukturālā problema neierobezotiibai.
« Atbilde #15 : Marts 10, 2013 »

Nesapratu tēmas uzstādījumu, ņemot vērā, ka pats Ctulhu postulē bezgalīgu esību. Ja jau tāda esība spēj pastāvēt, tad kur problēma ar šādiem atribūtiem aprakstīta Dieva eksistenci?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42035
  • Ateists
« Atbilde #16 : Aprīlis 13, 2013 »

Gnidrologs

Nav problema ar bezgaliigu bezgaliiga skaita individu eksistenci, kur aktrs individs katraa laika momentaa ir galiigs, ierobezots.
IP pierakstīta

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 223
« Atbilde #17 : Aprīlis 14, 2013 »

Pag pašlaik tie apšaubīts bezgalības jēdziens. Tad man ir jautājums: Cik liels ir visums? :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #18 : Aprīlis 14, 2013 »

Meldonijs, muusu inflacijas domens ir approx 24*10^9 gaismas gadu. Hipotetiskais multiverss aarpus taa vareetu buut arii bezgaliigs.
IP pierakstīta

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #19 : Aprīlis 14, 2013 »

Drīzāk varētu būt jautājums, vai Dievs ir viens vesels, nedalāms, nesadalāms sīkākos elementārobjektos, kā reiz nāk prātā trīsvienība (pats nevienai reliģiskai konfesijai nepiederu, bet atbildi uz jautājumu: Ir, nav? vēl tikai meklēju).
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #20 : Aprīlis 14, 2013 »

Man šķiet, ka vispirms šādiem jautājumiem nākas tikt cauri filtram ar jautājumu par to, vai mēs vispāri runājam par kaut ko reālu. Pagaidām visi mums zināmie dati liecina, ka tā nav, un ka tikpat labi mēs varētu šeit entuziastiski apspriest to, kā vienradžu gremošanas procesos rodas varavīksnes. Nē, tiešām - tīrām galdiņa urbšanas spēlēm šādas pārdomas varbūt arī der, bet es ļoti šaubos, ka kam citam.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #21 : Aprīlis 14, 2013 »

Meldonijs, dievs vienkaarsji nav iespeejams vairaaku sajaa forumaa jau apskatiiitu iemeslu deelj, + nav nekaadas evidences par tamliidziiga objekta pastaaveesjanu + sjii jeedziena skaidrojosais speeks (explanatory power) ir tiesji  = 0, + tas ir ``lieks`` jeedziens peec Okama, caur ko mees varam izdariit secinaajumu, ka dieva nav.
IP pierakstīta

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Aprīlis 14, 2013 »

Nav arī datu, ka nav Dieva. Tas ir vienozīmīgi jāpierāda, un tas ir svarīgs jautājums.
IP pierakstīta

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #23 : Aprīlis 14, 2013 »

Ctulhu, tās ir tavas personīgās domas, ka nav, bet ko tu izproti ar vārdu Dievs?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #24 : Aprīlis 14, 2013 »

Meldonijs

Nee. Vispirms: Absence of evidence is evidence of absence. Otrkaart-  zinaatnee ir taa: Kas postulee, tas arii pieraada. Treskaart: jebkurs apgalvojums par esamiibu ir zinaatniska hipoteze, nav nekaadu ``paraleelo`` jeb ``gariigin apspriezjamo`` lietu.
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #25 : Aprīlis 14, 2013 »

Citāts: meldonijs
Nav arī datu, ka nav Dieva.
Absence of evidence is itself evidence of absence. Šis izteikums nav viedoklis, tā ir tīra matemātika (kuras izklāstu, es ceru, puslīdz sakarīgā veidā var izlasīt manā rakstā "Ateisms 2.0?", atrodams šeit), kas izriet no varbūtību teorijas pamatiem.
IP pierakstīta

meldonijs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #26 : Aprīlis 14, 2013 »

Šis jautājums varētu būt arī izņēmums, jo tas tomēr daudziem interesē, tāpat piemērs no ģeometrijas, kad tiek pierādīts, ka taisnes NAV pararēlas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #27 : Aprīlis 14, 2013 »

Meldonijs

parasti ar jeedzienu ``dievs`` saprot vienu, bezgaliigu, dziivu, nemainiigu, perfektu (pilniigu), ne-materiaalu, personificeetu, visvarenu, eetiski labu buutni, kas tad esot radiijusi visu esamiibu.

Jau sajaa iipasjiibu uzskaitiijumaa ir vismaz 10 logisku pretrunu, vari pamekleet pats.
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #28 : Aprīlis 14, 2013 »

Tas, vai paralēlas taisnes krustojas vai nē, ir atkarīgs no telpas metrikas (Eiklīda telpā tās nekrustosies, citās, piemēram, Rīmaņa - var krustoties). Neredzu, kādā sakarā tas būtu attiecināms šeit.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #29 : Aprīlis 14, 2013 »

Meldonijs

``Šis jautājums varētu būt arī izņēmums,``

Nu tad es postuleeju, ka man aiz muguras gaisaa karaajas neredzams rozaa zilonis. Kaa Tu domaa-  man jaapieraada tas zilonis vai visiem pareejiem tagad jaapieraada, ka vinja tur nav? :)
IP pierakstīta