Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ideju pasaule  (Lasīts 4506 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Anonymous

Re: Ideju pasaule
« Atbilde #15 : Augusts 04, 2012 »

Tas ir, kad fiziķi runā par telpas "dimensijām", viņi ar to vienkārši domā virzienus jeb vektorus, pa kādiem var norisināties fizikāls process. Tur nevar prasīt atsevišķu "gabaliņu no telpas", tāpat kā nevar prasīt gabaliņu no kvadrāta formā saliktām lodītēm. Tu vari tikai apvilkt līniju ap daļu šī kvadrāta un pētīt, kā šī konfigurācija ietekmē lodīšu pārvietošanos pašām par sevi un savā starpā. Ja šeit ir kāds kvalificētāks fizikā, lai viņš mani palabo, bet tas ir tas, kā es to esmu sapratis.
IP pierakstīta

Anonymous

« Atbilde #16 : Augusts 04, 2012 »

Nujā, jo nekāda "tukšuma paša par sevi" vienkārši nav, viss visums sastāv no tādas vai citādas matērijas konfigurācijas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41632
  • Ateists
« Atbilde #17 : Augusts 04, 2012 »

Anonymous

Ekzaktlii, par to jau ir runa...
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 582
« Atbilde #18 : Augusts 04, 2012 »

Ctulhu
Pat ja telpa un laiks kvantetos, ta nav atbilde uz manu jautajumu. Tatad - no kaa sastav telpa? Nevis kas tajaa ir, bet kas taa ir pati par sevi? Ja tu saki ka taa ir materials objekts, to 1) vajadzetu varet izmerit (to mes nevaram) 2) pateikt kas ir shiis paradibas atomi?
Anonim, tu saprati nepareizi, padomaa velreiz
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #19 : Augusts 04, 2012 »

Bet interesnti ir kas cits.

Matemaatika un realitate.

Vai matemaatika ir ``karte`` jeb valoda, kuraa izteikt realitaates kartes? It kaa jaa, bet vinja dod arii taadas ``kartes``, kuraam realiteetee nekas neatbilst ( vai mees vismaz neesam atradusji, kas atbilstu).
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #20 : Augusts 04, 2012 »

Nibelorg

Nu es tak saku- vakuums.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_state

Tajaa notiek nulles oscilaacijas, to var polarizeet, tam ir savs energijas liimenis.
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #21 : Augusts 04, 2012 »

Nu paga, tas ka tajaa ''kautkadaa'' kautkas rodas un eksistee vel neko nepasaka par to ''kautko''. Nu rodas tur kazimira efekts (kautkas no nekaa-sorry es no fizikas neko nesajedzu). Tas, ka no shunas rodas cita shuna, neko nepasaka par iedzimtibu.
Un ka ir ar laiku?
IP pierakstīta

Anonymous

« Atbilde #22 : Augusts 04, 2012 »

Citāts
Tas, ka no shunas rodas cita shuna, neko nepasaka par iedzimtibu.
Toties tas, tas notiek, gan pasaka un ļoti daudz.

Un laiks vai tad būtībā nav vienkārši entropijas virziens? Tb vai fizikā laika bulta nav vienkārši entropijas palielināšanās un tās vektors nav vienāds ar laiktelpas t dimensiju?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #23 : Augusts 04, 2012 »

Anonymous

Liidz ar to tas arii ir tikai procesu apraksta veids tadaa pat meeraa, kaa telpas dimensijas. Nu vieniigi sakaraa ar entropijas pieauguma iiptniibaam tas ir neatgriezenisks.
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Augusts 04, 2012 »

Un tatad neviens no jums nevar man iedot nevienu paraugu ko apskatit, ne no laika ne no telpas? Tie ir vnk ''procesi''? Process ir pareja no stavoklja uz stavokli, tachu tas notiek...laikaa un telpaa! Khm...Tatad viss ir materials, bet paradit shis brivi izveletaas materijas gabalinju neviens nevar. Yeah, nice
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #25 : Augusts 04, 2012 »

Nibelorg

a kaadas probleemas, atsuuknee no kaada trauka visu gaisu un buus tev fiz. vakuums - skaties, cik gribi. Tiesa, visu gaisu atsuukneet ir baigaa kjeepa, sarezgiitus un daargus suuknjus vajag, labs vakuums ir darga lieta.
IP pierakstīta

Anonymous

« Atbilde #26 : Augusts 04, 2012 »

Citāts
Process ir pareja no stavoklja uz stavokli, tachu tas notiek...laikaa un telpaa!
Nope. Tas notiek matērijā. Izskatās, ka laika un telpas ieviešana vienādojumos vienkārši iezīmē dažas no šo procesu kontūrām.
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Augusts 05, 2012 »

Ctulhu, nu bet ari izmerit to, kas tajaa kolbaa bus, nebus iespejams, jo merisim mes ar objektiem un instrumentiem, kuriem ka zinams no kvantu mehanikas nav fikseta stavokla telpaa. Nu ja es tevi palugshu izolet man vienu skabekla atomu, tu laikam varesi to izdarit (dargi un gruti, bet iespejami). Kas ir telpas atoms? Kas ir laika atoms? Vai tadi maz pastaav un no kaa sastaav savukaart?
Anonim, nu bet ko tu runaa, jebkursh process ko musu prats vispar spej iedomaties notiek musu laiktelpaa, materija, tad jau, drizak, ir laiktelpas ipashiba, nevis otradi
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8088
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #28 : Augusts 05, 2012 »

Nibelorg
Laiks un telpa vienkārši ir līdzekļi, lai izteiktu attālumu, nekas cits
IP pierakstīta

Nibelorg

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #29 : Augusts 05, 2012 »

Succubus
Es runaju par to, ka materija, vai tas ko domajam ar materiju, kad par to runajam, nav iespejama bez informativas sastavdaljas, kas rodama atsevishkjaa ideju universaa. Ta ir hipoteze, bet tai ir savs points
IP pierakstīta