Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Maģiskās domāšanas triumfs  (Lasīts 9928 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats

Maģiskās domāšanas triumfs
« : Jūlijs 05, 2012 »

Bērniem līdz apmēram 6 gadu vecumam maģiska domāšana ir pilnīgi normāla apziņas attīstības stadija. Tas ir periods, kad bērns vēl nespēj izprast saistību starp dažādiem notikumiem, piemēram, starp pieskaršanos karstām krāsns durvīm un no tā izrietošajām sāpēm un ādas apdegumiem. Tas ir periods, kad bērns tic Lieldienu zaķim un Salavecim, kad vecāki, citi cilvēki, dzīvnieki vai pat priekšmeti viņam šķiet kā labi vai ļauni burvji. Savādāk ir, ja maģiskā domāšana saglabājas pusaudža, brieduma un pat vecuma gados. Tā var izpausties dažādi: tautas ticējumi, dažādas māņticības, ticība ekstrasensiem, horoskopiem un citām okultām parādībām un mācībām, saistības noliegums starp cēloņiem un sekām. Sevišķs maģiskās domāšanas uzplaukums parasti vērojams sabiedrības morālā pagrimuma periodos un sociāli netaisnīgās sociālās sabiedrībās vispār. Jo kā gan citādi attaisnot sociālu netaisnību, ja ne ar dažādiem mītiem, izdomājumiem un iracionāliem uzskatiem? Tā nav nejaušība, ka, piemēram, okultisma uzplaukums allaž vērojams pirms sociāliem apvērsumiem, saimnieciskām krīzēm un lieliem kariem. Arī pašlaik mēs dzīvojam maģiskās domāšanas triumfa periodā.

http://aculiecinieks.delfi.lv/news/sabiedriba/janis-kucinskis-magiskas-domasanas-triumfs.d?id=42426788

Kapitālistiskā audzināšana

Mums jau 20 gadus cenšas iestāstīt, ka valsts var attīstīties bez savas ražošanas, tikai - lētāk iepērkot un dārgāk pārdodot, vai arī - iesaistoties globālajā kazino. Mums māca, ka patērēšana nav jānosedz ar atbilstošu ražošanu, ka imports nav jānosedz ar atbilstošu eksportu, ka ir vienalga, kam pieder Latvijas resursi, ka turīgs var kļūt, ielienot parādos vai spēlējot uz naudu, ka parādu pieckāršošana un reālās ekonomikas nožņaugšana ir krīzes pārvarēšana un veiksmes stāsts, un ka tā tas turpināsies mūžīgi.

Tāda pati audzināšana vērojama mikro līmenī. Mūsu dzīve pārvērsta par šovu, kurā uzvarētāji iegūst balvu. Visas TV programmas piesātinātas ar tēliem, kuri grezni dzīvo bez reāla darba - tikai ar beznoteikumu konkurenci, intrigām, vardarbību, dzīšanos pēc baudām, bagātības un modes precēm, krāpšanu, nodevību, augstā stila ikonu demonstrēšanu u.tml. Krietnu daļu TV raidlaika aizņem šovi, kuros cilvēki savstarpēji sacenšas par kādu balvu, arī datorspēlēs tas pats princips: sacensība par bonusiem, jauniem līmeņiem utt. Zemtekstā doma, ka bagātību var iegūt sīvā sacensībā un bez reāla, sabiedrībai derīga ieguldījuma. Uz to pašu mudina reklāmu, slavenību kults un izklaides industrija. Un tipisks jaunietis pie TV, datora vai citu elektronisko ierīču ekrāniem pavada lielāko sava nomoda daļu, bet reizēm arī naktis. Lūk, kāda darba tikuma audzināšana! Faktiski šie propagandisti gatavo upurus Mavrodi un līdzīgām krāpniecības shēmām.

Tātad gandrīz visi mediji, politiķi un ierēdņi ar savām tukšajām runām un propagandas aparāts bez pārtraukuma strādā, lai radītu īpašu, jaunu cilvēka tipu, kam raksturīga neierobežota alkatība un iracionāla, gandrīz reliģijas līmeņa ticība, ka bagāts var kļūt bez derīga darba. Šim jaunajam cilvēka tipam jau izdomāts nosaukums - homo economicus. Līdz ar globalizāciju izsludināts t.s. postindustriālisma laikmets, kura simbols ir pie datora sēdošs veiksminieks, kurš pelna ar peles klikšķiem un dažiem uzsitieniem pa klaviatūru. Bet netiek rādītas vergu ražotnes Āzijā vai Āfrikā, kur šīs naudas pelnīšanas ierīces tiek ražotas, vai kur tiek iegūtas izejvielas šo ierīču ražošanai.

Līdz ar to uz pasaules radīta vēl nepiedzīvota nevienlīdzība un nelīdzsvarotība. Kopš kapitālisma globālās uzvaras un globalizācijas sākuma vērojama strauja polarizācija starp nabadzīgajām valstīm un bagātajām valstīm (lai gan tieši t.s. bagātās un attīstītās valstis vienlaikus ir arī lielākās parādnieces), kā arī starp nabagiem un bagātajiem katrā sabiedrībā. Kamēr miljardi grimst badā, saujiņa superbagātnieku katrā sabiedrībā cīnās par bagātības rekordiem. Ja paanalizēsim miljonāru sarakstu Latvijā vai miljardieru sarakstu Amerikā, tad redzēsim, ka lielākā šo superbagātnieku daļa neveic un neorganizē nekādu sabiedrībai derīgu nodarbi, bet tikai spekulē ar naudu, nekustamiem īpašumiem, resursiem vai vērtspapīriem. Tikai nepilns procents finansiālo darījumu pasaulē ir saistīts ar reālu preču un pakalpojumu tirdzniecību, pārējie ir spekulācijas.

IP pierakstīta

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #1 : Jūlijs 28, 2012 »

Vajag maksimāli spiest uz investīciju vides attīrīšanu no korumpētības u.c. negatīviem faktoriem tā, lai vācieši vai skandināvi te varētu būvēt savas rūpnīcas. Pašlaik vēl korumpētības indekss Latvijā ir visai slikts....  http://en.wikipedia.org/wiki/Corruption_Perceptions_Index
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

tas_pats

Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #2 : Jūlijs 29, 2012 »

Vī, kāds piemērs ar maģisko domāšanu vienmēr ir labs, jo kāpēc tad lai skandināvi un vācieši šeit būvētu rūpnīcas, ja šeit nekā nav. Nav elektrības, nav nedz izejvielas nedz cilvēku resursu, utt. Okay, kāpēc skandināvi vispār ir šeit? Tāpēc ka šeit ir ortodokāls liberālisms, kas ir tik principiāls (neievēro nacionālas intereses), ka sen jau ir pazaudējis jebkādu ekonomisku jēgu un kļuvis par ticību (aleluja Ctulhu). Un kur tad patiesībā skandināvi un vācieši būvē savas rūpnīcas? Moaistiskajā Ķīnā! Varbūt nevajag cīnīties pret korupciju, bet ieviest maoismu, lai cilvēkiem būtu vismaz ideoloģisks pamats strādāt par 200Eur?     
IP pierakstīta

a_masiks

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 14581
 • nakriškānis
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #3 : Jūlijs 29, 2012 »

tas_pats  tu un tas Jānis Kučinskis klasikā veidā esat sajaukuši cēloņus ar sekām. Maģiskā domāšana ir celonis nevis sekas ekonomiskajai situācijai.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

tas_pats

Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #4 : Jūlijs 30, 2012 »

tas_pats  tu un tas Jānis Kučinskis klasikā veidā esat sajaukuši cēloņus ar sekām. Maģiskā domāšana ir celonis nevis sekas ekonomiskajai situācijai.
Vai patiesi man ir izdevies brīnums, un es esmu uzrakstījis domu pretēji manai gribētajai? Vai patiešam esmu uzrakstījis, ka ekonomiskās situācijas dēļ ir radusies maģiskā domāšana? No otras puses, maģisko domāšanu attīsta slima sistēma (līdzīgi kā perversā padomju sistēma radīja izvirtušu padomju sabiedrību), - to labi var noverot uz videjā ranga menedžeriem, viņi tik ilgi melo par saviem produktiem, ka, galu gala, notic paši saviem meliem. Un es pilnīgi pat ticu, ka viņi nav vainīgi, jo viņiem ir jāpārdod, tas kas viņiem ir un godīgi to nereti nevar izdarīt. Sistēmas - netikumu mijiedarbība ir nenoliedzama. :)       
IP pierakstīta

a_masiks

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 14581
 • nakriškānis
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #5 : Jūlijs 30, 2012 »

tas_pats
Citāts
Vai patiesi man ir izdevies brīnums, un es esmu uzrakstījis domu pretēji manai gribētajai? Vai patiešam esmu uzrakstījis, ka ekonomiskās situācijas dēļ ir radusies maģiskā domāšana?

kā nu ne? Izlasi pats!
Citāts
Sevišķs maģiskās domāšanas uzplaukums parasti vērojams sabiedrības morālā pagrimuma periodos un sociāli netaisnīgās sociālās sabiedrībās vispār. Jo kā gan citādi attaisnot sociālu netaisnību, ja ne ar dažādiem mītiem, izdomājumiem un iracionāliem uzskatiem? Tā nav nejaušība, ka, piemēram, okultisma uzplaukums allaž vērojams pirms sociāliem apvērsumiem, saimnieciskām krīzēm un lieliem kariem. Arī pašlaik mēs dzīvojam maģiskās domāšanas triumfa periodā.

Latvijas gadījumā, tieši "maģiskā" infantīlā domāšana ir tā, kas novedusi Latviju tur, kur tagad tā ir. Es nerunāju par finansu krīzi. Tas ir bajāns. Runa iet par normālas rūpnieciskas valsts padarīšanu par nīkulīgu argrāru republiku. Neatkarības tapšanā lielu lomu nospelēja senīlu tantiņu sapņi un infantīlā domāšana, iztēlojoties kaut kādu nahuj garīgumu, ar kuru mēs esam pārāki, ij podā nolaižot visu, kas kaut kā saistās ar bijšo PSRS. Pārsvarā tieši rūpniecisko ražošanu. Dzīvojot kaut kādos jaunībsdienu ideālisma sapņos par diženo Latviju, ar kUlmani kā prezi un cūkas bekoniem ij sviestu, kuru eksportēja uz Angliju... visus 20 gadus mēs apzināti vai neapzināti esam gājuši uz šo mērķi. Tb, mērķi mēs sasniedzām ātri - centralizēti iznīcināja visu rūpniecisko ražošanu, jo tā 100% bija koncentrēta valsts rokās. Centralizēti tas nav grūti izdarāms.
Tagad mēs sen kā sākam apjēgt, kas tas nav gluži tas, kas mums vajadzīgs. Bet kamēr neatmetīsim to mitologiski nacionālo huiņu par "dievzemīti" da garīgumu - nekur no depresīvas un bankrotejušas lauku sētas kūtspakaļas ārā netiksim.
Tu, man šķiet, nojaut ka latvieši Īrijā ne jau garīgumu vai ticību meklē. Viņi meklē iespēju strādāt un nopelnīt...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #6 : Jūlijs 30, 2012 »

a_masiks

Taisniiba, tajaa pasjaa ventspilii bija ``vides aktiivisti`` ar textiem ostu nafig, mees tagad dainosim zem ozoliem saulleektos lielvaardes jostaam pliivojot un tamliidziigi, jaa, radioteleskopu Irbenee knapi izglaaba, tas arii bija riebiigaas psrs mantojums, tatad nograujams cjista taleban stilaa. Salaspils atomreaktoru par nelaimi neizdevaas izglaabt...
IP pierakstīta

a_masiks

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 14581
 • nakriškānis
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #7 : Jūlijs 30, 2012 »

Ctulhu
vot, vot... papīra fabriku, ja nemaldos, slēdza, un jaunu (modernu) - celt neļāva. Bija mums rīgas vagonu rūpnīca, kas električkas visai PSRS ražoja. Tagad tas ir metālūžņu pieņemšanas un tirdzniecības centrs. Tjipa Severstaļlat. Tiesības latvijas dzelzsceļam ražot vilcienus, rādās vinnēja spāņu kompānija....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #8 : Jūlijs 30, 2012 »

a_masiks

Nu ar to papiira fabriku tur bija nianses, somi ( ja nemaldos) gribeja te razjot papiiru pa leeto, nevis ar ozona, bet ar hlora balinaasjanas metodi, nu un tur ligniins (fenoli un cita aromatika) + hlors un peec tam + skabeklis gaismaa tiesjaam dod taadu jaukumu kaa dioxiinus. Muuseejie toreiz experteeja. Sleedziens bija aptuveni taads, ka ar ozonu - welcome, ar hloru, sorrry, nee. Somi uzmeta luupu un ieceela to fabriikji kkur D-amerikaa. Ar hloru, protams.

Bet in general, protams, dazjaadu korupcijas sheemu celjaa aarzemju razotaaji nokaava sev varbuuteejus konkurentus. Gan RAF, gan vagonu ruupniicu, nu par readiotehniskajaam ruupniicaam tur var striideeties, pats zini, ka labas bija tikai militaaraas.
IP pierakstīta

succubus

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 8096
 • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #9 : Jūlijs 30, 2012 »

Ctulhu
Nu, arī tādu lauksaimniecības nozari kā cukurbiešu audzēšana visnotaļ iznīdēja līdz ar cukurfabrikām. Tur esot bijusi kaut kāda baigā mahinācija ar ES piesūtītiem neadekvātiem datiem - vēlāk secināts, ka pēc reālās situācijas neesot nemaz vajadzējis neko likvidēt, bet laikam jau kādam bija izdevīgi :(
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #10 : Jūlijs 30, 2012 »

succubus

Nu vispaar ja ir mahinaacija, tad bija arii mahinatori, ne? Un ja taa mahinacija ir atklaata, tad mahinatorus varbuut var nokjert? OK, es sitai epopejai neiru sekojis liidzi, bet vispaar tas izklausaas peec sausmiigi lielu apmeeru sabotaazjas.
IP pierakstīta

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #11 : Jūlijs 30, 2012 »

Vī, kāds piemērs ar maģisko domāšanu vienmēr ir labs, jo kāpēc tad lai skandināvi un vācieši šeit būvētu rūpnīcas, ja šeit nekā nav. Nav elektrības, nav nedz izejvielas nedz cilvēku resursu, utt.
Patreizējiem pašmāju inženierijas, elektronikas, mašīnbūves kvalificētajiem/izglītotajiem speciālistiem nav kur īsti likt lietā savas prasmes.... Vairums nestrādā savā nozarē, vai arī neizmanto savu potenciālu, strādājot pie jau esošās infrastruktūras uzturēšanas, nevis ražošanā, būvēšanā. Cilvēkresursi - tieši ir, pārējos resursus var importēt.
Citāts: tas_pats
Un kur tad patiesībā skandināvi un vācieši būvē savas rūpnīcas? Moaistiskajā Ķīnā! Varbūt nevajag cīnīties pret korupciju, bet ieviest maoismu, lai cilvēkiem būtu vismaz ideoloģisks pamats strādāt par 200Eur?     
Nu,būvētu rūpnīcas arī šeit, ja redzētu, ka ilgtermiņa ieguldījumi ir tā vērti. Ir liela atšķirība starp IT uzņēmumu, kur apgrozījumi ir ātri, un ražošanas uzņēmumu, kur no sākuma ir jāiegulda un jārada infrastruktūra, iekārtas, jāapmāca darbinieki u.t.t.


Būtībā tik tiešām korupcijas izskaušana, kā arī striktu uzņēmējdarbības standartu uzspiešana ir tās lietas, kas varētu šeit atjaunot ražošanu, jo visādi Kargini, Lembergi, stipendiāti, kā arī banku bankroti u.t.t. noptietniem ārzemju investoriem liek pārdomāt savas ieceres...

IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

tas_pats

Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #12 : Jūlijs 30, 2012 »

Patreizējiem pašmāju inženierijas, elektronikas, mašīnbūves kvalificētajiem/izglītotajiem speciālistiem nav kur īsti likt lietā savas prasmes.... Vairums nestrādā savā nozarē, vai arī neizmanto savu potenciālu, strādājot pie jau esošās infrastruktūras uzturēšanas, nevis ražošanā, būvēšanā. Cilvēkresursi - tieši ir, pārējos resursus var importēt.
Protams, ka tā vairs sen nav taisnība (pat neskatoties uz lielu paštaisnības devu apgalvojumā). Nu nevar 20 gadus nekur nestrādāt (vai strādāt veikalā) un saglabāt kvalifikāciju - inženieris. Tas ir vēl viens teorētisks idiotisms. Zināšanas bez prakses nav iegūstamas un noturamas. Latvijā visi bijušie inženieri ir pensionāri (ne tikai fiziski veci, bet ar morāli novecojušām tehnoloģiskām zināšana) un nākošie ir bezprakses dulburi. Un visi labie inženieri strādā ārzemēs - kas viss ir debīlā liberālisma sekas. Šeit dzīvojošajiem nav prasmes ko likt lietā. Un 300 tūkstoši emigrantu ir vairāk kā Latvija pazaudēja 2 pasaules karā. :) Kas šeit strādās - pensionāri vai valsts ierēdņi, vai varbūt 100 latu programmā nodarbinātie?       

Nu,būvētu rūpnīcas arī šeit, ja redzētu, ka ilgtermiņa ieguldījumi ir tā vērti. Ir liela atšķirība starp IT uzņēmumu, kur apgrozījumi ir ātri, un ražošanas uzņēmumu, kur no sākuma ir jāiegulda un jārada infrastruktūra, iekārtas, jāapmāca darbinieki u.t.t.
Cyrano , kādu mācību dabūja Latvija krīzes sākumā - visi ātras peļņas ārzemju ieguldījumu radītie uzņēmumi emigrēja tādā pat tempā kā bija ievākušies. Jā Zviedrijā , vai Vācijā būs krīze - Latvijas zviedru un vācu ieguldījumi mētīsies prom no šejienes ātrāk kā velns no krusta. Visa teorija par ārzemju ieguldījumu svētīgumu Latvijai ir pie attiecības, kur ārvalstu ieguldījumi nepārsniedz 10% no ieguldījumu apjoma, bet tiem 90% jābūt vietējam kapitālam, kas tagad sēž ārzemēs, jo redz  Šķēle ir zaglis, Lembergs arī tāds pats, un visi pārējie ir krievi (un pareizie ir banku stipendiāti vai pliki kā baznīcas žurkas) - nu bet kas šeit kaut ko bez komunisma attīstīs?     
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #13 : Jūlijs 30, 2012 »

tas_pats

Tapa, viens jautaajums: tev joprojaam liekas, ka nacionaalas valstis  - tas ir kaut kas jeedziigs?
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Maģiskās domāšanas triumfs
« Atbilde #14 : Jūlijs 30, 2012 »

tas_pats
Tapa, viens jautājums: tev joprojām liekas, ka nacionālās valstis  - tas ir kaut kas jēdzīgs?
Jā, bez šaubām. Kāds gan cits pamats varētu būt valstij, ja ne nacionālās kultūras, zinātnes un saimniecisko centienu attīstība? Kas vēl spētu vienot cilvēkus brīvā valstī 21.gs? 
IP pierakstīta