Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaukais pāvests Francis  (Lasīts 9154 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42035
  • Ateists
Re: Jaukais pāvests Francis
« Atbilde #165 : Augusts 12, 2013 »

le-haim

Vainas apziņa ir self-test bortsistēmas daļa. Viens no algoritmiem, kas ``nogriež`` jeb labo destruktiivus patternus, analizē rīcības strategijas, atsijājot destrukciju.

Tas vienkārši ir atcerēties kļūdas un neatkārtot tās. Jebkuras pašapmācošas intelektsistēmas nepieciešams modulis.

``Turklāt, manā vinčā (HDD) ietilpst lielāks informācijas daudzums nekā objekta le_haim smadzenēs, kā arī, es informāciju apstrādāju ātrāk``

Tas neko nenozīmē, jo ar augstu ticamību var secināt, ka ``le haim`` satur citu, atšķirīgu informāciju, kuru satur tikai viņš un tāpēc ``le haim`` ir vērtīgs resurss attiecībā pret citiem intelektiem. Vienkāršs piemērs, ka atmiņas tilpums/ datu apjoms nav noteicošs , bet paši dati, to raksturs: Kas būs vērtīgaks: 100GB ziepju operu vai 10MB fizikas mācību grāmatu?

Aatrdarbību u. c. parametrus var palielināt, ts nav principiali.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #166 : Augusts 12, 2013 »

Vai šo informāciju satur tikai viens "le_haim"? Lai iegūtu nepieciešamo informāciju, loģiskāk būtu iebarot šim īpatnim kaut kādu patiesības serumu/iedarboties uz viņa sāpju centriem, bet pārējos īpatņus iznīcināt.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
« Atbilde #167 : Augusts 13, 2013 »

Es neko neminēju par veidošanu/veidošanos. Es konstatēju sistēmas esamības faktu. Dotajā brīdī nav svarīgi veidošanās apstākļi, svarīgākais ir fakta konstatējums. Capishe?
Nepielec, ja? Sistēma, kura nav radīta kāda mērķa izpildei un pēc definīcijas ir bezjēdzīga, nevar būt kļūdaina ne pie kādiem apstākļiem, pat ja tajā valda pilnīgs haoss. ''Kļūda'' ir jēdziens ar ko apzīmē situāciju, kad kāda sistēma nepilda savu funkciju, bet mūsējai tādu nav, no materiālisma viedokļa vismaz. Iepazīsti vismaz pats savu filozofiju.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #168 : Augusts 13, 2013 »

Ctulhu
Citāts
2 racionali aģenti nevar NE nonākt pie konsensusa, ja abi zina vienu un to pašu un abi nekļūdās loģikā, spriedumos.

Zina vienu un to pašu, bet piešķir zināšanām dažādus svarus. Piem, bērna dzivībai cilvēks piešķirs daudz lielāku svaru nekā kāda tur lenteņcivilizācija, kuras īpatņi vairojas eksponenciālos ātrumos.
Zīdītājiem, putniem, un vēl kādam ir tāds instinkts, rūpēties par pēcnācējiem. Pēcnācēju ir maz, un katrs vērtīgs. Savukārt, tādiem, kas vairojās, līdz pat savu mazuļu apēšanai.
http://www.diena.lv/arhivs/dabas-likumi-kas-soke-pat-cilvekus-12904255

Tā ka atšķirīgi, kaut arī racionāli saprāti var arī nevienoties.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
« Atbilde #169 : Augusts 13, 2013 »

Pats apgalvojums, ka racionalitāte ir kaut kāds vienojošs kopsaucējs ir absurds. Racionalitāti katrs pielieto savu personīgo mērķu sasniegšanai, kurus savukārt definē konkrētā aģenta intereses. Pati racionālā spriestspēja nesatur nekādas intereses vai jābūtības, tā ir instruments, ar kuru realizēt savu gribu.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #170 : Augusts 13, 2013 »

Citāts
Nepielec, ja?
Ideju sapratu, bet, vienmēr esmu uzskatījis, ka sistēmas funkcionalitāte arī ir tās pašmērķis. Piemēram, mūsu saule būtībā ir tāds paliels kodolreaktors. Tas funkcionē, un arī tas reizēm mēdz bugot (kaut kādi tur plankumi, vētras, u.t.t). Tas vienkārši ir, bez jebkādas tam piešķirtās vērtības.
Man šķiet, ka tava kļūda ir pieņemt, ka jebkurai lietai (šeit - sistēmai) noklusējumā ir mērķis. Reizēm lieta vienkārši ir.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #171 : Augusts 14, 2013 »

Tēmu atslēdzu.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #172 : Augusts 14, 2013 »

le-haim

``Vai šo informāciju satur tikai viens "le_haim"? ``

Vispār jā. Katrs saprāts satur atšķirīgu informāciju.

Turklāt ja tu sapratu sabojāsi, piemēram iedarbojoties uz to ar specfarmakoloģiju, tu dabūsi ārā tikai daļu no tajā ietvertās informācijas.

Tas ir racionali tikai atsevišķos avārijas gadījumos, ja citādi ietu bojā daudz citu saprātu.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #173 : Augusts 14, 2013 »

Nez, kurš to tēmu aizlēdza? Autors?

Ctulhu

Ok, sapratu. Tava cerība ir uz AI, kurš ir jauks un darbojas vienīgi tāpēc, lai iegūtu zināšanas. Es savukārt, esmu Skaineta fans. :)
Miers.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #174 : Augusts 14, 2013 »

le - haim

1) jā, tēmu var aizslēgt autors vai admins. Tā kā admini ( Ezis un es) tēmu neslēdza, paliek autors. Tēma ir laba, tāpēc es to atkal atslēdzu.

2) jā, OK. Tikai piebilde - vai tad tas nav viens un tas pats? Kāpēc nevar koeksistēt ``skynet`` tipa un citu tipu saprāti. Bet nu jā, taisnība - atrisināt FAI problemu nozīmē uztaisīt universālu ētiku.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #175 : Augusts 14, 2013 »

Citāts
Kāpēc nevar koeksistēt ``skynet`` tipa un citu tipu saprāti.

Tāpēc, ka Skainets būs tāds "ļaunais ģēnijs". :) Viņa eksistences mērķis būs pati eksistence, kā pats nesen minēji. Lūk, ja tavs koku - skāvējs AI viņam pārāk traucēs, Skainets viņu iznīcinās. Skatīt paralēles ar primitīvi programmētu datorvīrusu, kurš, tiklīdz jūzeris uzraksta, piemēram, wordā vārdu "antivīruss", vīruss šo logu aizver, jo saskata sev draudus.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #176 : Augusts 14, 2013 »

le-haim

nu bet mēs jau runājam par intelektu, nevis tupu vienkāršu dronu ar programmu ``iznīcināt``. Tādu savukārt neitralizēs citi intelekti. Atkal ja tas kļūs komplicētāks, tas pats atmetīs programmu ``iznīcināt``.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #177 : Augusts 14, 2013 »

Citāts
Tādu savukārt neitralizēs citi intelekti.
Nu, lai cik dīvaini tas arī nebūtu, evolūcija darbosies arī AI pasaulē. Klasiskais jautājums - smadzenes vai muskuļi (šajā gadījumā, runas figūra :) ). Ja tavs hipijiskais AI ar apskāvieniem nosmacēs sliktos, viss būs jauki.
Un "iznīcināt" jau nav pašmērķis. Lūk, Skaineta programma ir vienkārši eksistēt, visu pakārtojot tikai šim mērķim. Hipijs AI, savukārt, centīsies iegūt zināšanas, procesu par eksistenci palaižot bakgroundā. Lūk, hipija loģiku pats aprakstīji - ja oobjekts satur informāciju, maksimāli jācenšas to iegūt, pat, ja objekts rada teorētiskus draudus paša eksistencei. Skainetu, savukārt, aprakstīju es - ja vien droši nav zināms, ka zināšanas ir vitāli svarīgas (jauns enerģijas avots), tad traucējošo posmu izmetam. Vārdu sakot, Skainets cenšas audzēt muskuļus, bet Hipijs - zināšanas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #178 : Augusts 14, 2013 »

le-haim

tikai precizējums - jo vairāk intelekts zina, jo drošaka ir tā tālākā eksistence, tb jo labāk tas to spēj nodrošināt.

Līdz ar to - ``iegūt zināšanas`` un ``nodrošināt savu eksistenci`` ir viena un tā pati strateģija.

figurāli: zināšanas ir vislabākie muskuļi.
IP pierakstīta