Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Frigānisms  (Lasīts 3098 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Frigānisms
« : Jūlijs 02, 2012 »

Vēl viena kustība ar mērķi risināt pārtikas problemas

http://en.wikipedia.org/wiki/Freeganism
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Frigānisms
« Atbilde #1 : Jūlijs 02, 2012 »

Ctulhu
tb - atjaunot pirmatnējo lasītāja-savācēja dzīves veidu? Tb - bomžošanu? Tā jau arī ir patērētāju kultūra, tikai ar intensīvu izvairīšanos jelko ražot. Parazīti vulgaaris.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2 : Jūlijs 02, 2012 »

a_masiks

Nu driizaak ``mezja sanitaari``. Pret razosanu vinji neuzstaajas, tikai meegina visu sarazjoto arii nolietot, nevis izmest.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #3 : Jūlijs 02, 2012 »

Ctulhu
meža sanitāri viņu būtu tad, ja dzertu neattīrītu ūdeni no kanalizācijas...
a tā - bomži parastie, kam vācēja princips liedz pat domu kaut ko pirkt (dot savu darba ekvivalentu kā samaksu), ja ir iespēja iehavot dajebko par velti (bez darba).
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #4 : Jūlijs 02, 2012 »

a_masiks

Cik es lasiiju, tie frigaani vairaakumaa gadiijumu ir straadaajosji un labi pelnosji cilveeki, kas citas lietas, piemeeram daargus auto , celojumus un tml pat ljoti peerk.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #5 : Jūlijs 02, 2012 »

a_masiks

Cik es lasiiju, tie frigaani vairaakumaa gadiijumu ir straadaajosji un labi pelnosji cilveeki, kas citas lietas, piemeeram daargus auto , celojumus un tml pat ljoti peerk.
atļaujos apšaubīt tādu vairumu gadījumu. Jo ja viņi ir tādi frīgāni, tad viņiem automātiski jābūt arī permanentiem miskastniekiem. Tb - nav jāmet ārā vecās lupatas, izlietotus iepakojumus, salūzušas sadzīves iekārtas un nolietotas riepas. Principā tas viss var kaut kādā veidā noderēt, jo ar tām mantām ir tieši tas pats kas ar iznīcināšanai paredzēto pārtiku...
Cik nu novērots pa diskaveri - tā skaitās psihiska rakstura slimība, kura ar grūtībām, bet ārstējas...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #6 : Jūlijs 02, 2012 »

Hm, es bieži mantas nolietoju, līdz tās vairs nepilda savu funkciju, nevis tikai vairs nav modernas, bet nu līdz īstam frīgānismam man vēl ir tālu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #7 : Jūlijs 02, 2012 »

bitch

Domaaju, ka te pie mums LV taads friganisms arii nebuutu aktuaals, jo mees metam misenee tiesjaam tikai reaali sabojaatus produktus. Kas buutu eedami jau ar zinaamu risku. Bet leilajaas metropolees un aglomeraacijaas lielajos veikalos un paartikas baazees vinji riska minimizaacijas deelj pieiet lietai ljoti formaali- ja beidzies deriiguma terminjs- produktus izmet, neskatoties, ir vai nav reaali bojaats. Turklaat izmet lielos apjomos. 
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #8 : Jūlijs 02, 2012 »

nē, nu OK, arī man tagad mājās stāv sakret krāsainās javas maisījumi iepakojumos. vairākas ķerras. ibo laikam derīguma termiņš iztecējis, ij viņas sāk sacietēt. to visu naher ārā meta, man par velti piedāvāja. teorētiski man noderētu mājās kaut kur celtniecībā... bet reāli.... khmmm.....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

kpab

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 18
« Atbilde #9 : Jūlijs 04, 2012 »

tb - atjaunot pirmatnējo lasītāja-savācēja dzīves veidu? Tb - bomžošanu? Tā jau arī ir patērētāju kultūra, tikai ar intensīvu izvairīšanos jelko ražot. Parazīti vulgaaris.

Domā, ja tu vari notērēt kopējos planētas resursus tikai tāpēc, ka esi kaut kur izrāvis naudu, tad tas uzreiz kļūst ētiski vai sociāli atbildīgi?

Varbūt tu pats esi parazīts ar savu "legālo nopirkšanu", kas iespējama tikai fundamentāli korumpētā sistēmā, kas balstās cilvēku, dzīvnieku un dabas ekspluatācijas maksimizēšanā? Varbūt tavs darbs tev dod tikai likumīgas (nevis morālas) tiesības darīt ar planētu to, kas tev ienāk prātā kā patērātājam? Padomā par to!

Traileris filmai Taste the Waste:
http://www.youtube.com/watch?v=e4Qn5WMxZyE
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #10 : Jūlijs 04, 2012 »

kpab
tas ir  - tu uzskati, ka ja ir "kopējie planētas resursi" - tad tie pieder TEV, nevis man?
nauda ir mana darba ekvivalents, ij par to es varu iegūt tikai to, ko man pretī iemainīs cits cilvēks kā sava darba ekvivalentu.

Savukārt "dabas resursus" katrs dzīvs organisms tērē tik, cik viņam nepieciešams un cik viņš var dabūt. Ja dabū mazāk, nekā nepieciešams - organisms mirst, ja vairāk- dzīvo labi un intensīvi vairojas.  Un ir absolūti pajāt  - cik un kādus resursus vajag tam dzīvajam organismam. Augstāk minētā sakarība strādā dzelžaini.
savukārt resursi ir dajebkas, organiskās dzīvības gadījumā - arī citi organiskie radījumi.
Ja cilvēki spētu pārtikt tikai no buļļu pautiem - tas nekādā veidā netraucētu audzēt buļļus milzīgā daudzumā, izgriezt viņiem pautus un atlikušo kautķermeni utilizēt kā mēslojumu. Nav savarīgi - cik daudz un ko tērējam, ja tas mums ir nepieciešams. Svarīgs būtu balanss starp resursiem un populācijas skaitu. Un tas ir vienīgais, kas tiešām IR svarīgs.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #11 : Jūlijs 04, 2012 »

a_masiks

Tevis aprakstiitajaa gadiijumaa mees saaktu domaat, kaa konverteet pautu audos paareejo bullja biomasu.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #12 : Jūlijs 04, 2012 »

Ctulhu
buļlu pautu vietā ņem zosu aknas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Foie_gras

nesen pa tv stāstīja ka šis pārtikas veids nu ir aizliegts. toļi ES, toļi ASV...
Tb - domāt jau izdomāja, tikai sanāca tā aknu palielināšana ētiski ne visai labi.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #13 : Jūlijs 04, 2012 »

a_masiks

Nujaa, bet nepieciesjams taads produkts nav un viennoziimiigi taa gatavosjana rada dziivniekiem ciesanas, vot arii aizliedza.
IP pierakstīta

kpab

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 18
« Atbilde #14 : Jūlijs 04, 2012 »

tas ir  - tu uzskati, ka ja ir "kopējie planētas resursi" - tad tie pieder TEV, nevis man?

Tas ir, es uzskatu, ka ja es speciāli nenopērku, pietaupu, neiztērēju resursu, bet tas tikai samazina pieprasījumu, rezultātā cenu, rezultātā - tu to nopērc lētāk vai vairāk, tad parazīts esi tu.

Pārformulējot - ja viens pērk tāpēc, ka grib un var, bet cits nepērk tāpēc, ka nav labi pirkt vai nevar atļauties, tad pirmais ir parazīts, kas izmanto sistēmas radītās asimetrijas.

Un tā kā parazītisms te nav individuāls aizspriedums, bet sistemātisks kolektīvās prakses elements, tad var abstrahēties no konkrētā patērētāja un palūkoties uz pašu sistēmu, kuras kontekstā vispār tiek veicināta un atbalstīta tāda grābšana, patērēšana, izniekošana. Kuras ietvaros tiek attaisnotas nevis darbības, kas ir saprātīgas, bet gan darbības, par kurām samaksāts.
IP pierakstīta