Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Nāves sods  (Lasīts 24131 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7143
Re: Nāves sods
« Atbilde #330 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
kāda atbildības daļa par notiekošo ir jāuzņemas mums - tā saucamajiem veselajiem? varbūt tomēr jābūt modrākiem, redzīgākiem, iejūtīgākiem?
Nu jā, bet kā atpazīt līdzcilvēkā maniaku, pirms viņš ir sācis slepkavot? Vēl jo vairāk, ja šis cilvēks mums ir tikai kaimiņš, kolēģis vai pat NE TIK tuvs?
labs jautājums. diez vai nespeciālists to varēs. drīzāk jau būtu jāievieš kāda vispārēja apskate, piem. apmeklējot ģimenes ārstu vai izejot OVP. būtu forši, ja smadzenes uzrādītu iespējamās izmaiņas - hops - viena encilogramma(vai kā tur pareizi)un aizdomīgie atlasīti.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #331 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
drīzāk jau būtu jāievieš kāda vispārēja apskate, piem. apmeklējot ģimenes ārstu vai izejot OVP.
Tikai kas mūsu komercializētajā pasaulē par to maksās? :) Tas tikai padomju laikā OVP bija par brīvu, valsts apmaksātas, tagad slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās...
Citāts
būtu forši, ja smadzenes uzrādītu iespējamās izmaiņas - hops - viena encilogramma(vai kā tur pareizi)un aizdomīgie atlasīti.
Encefalogramma. Bet es nezinu, vai viņa uzrāda šitādas lietas, man nezkāpēc liekas, ka ne, ka īstenos psihopātus labāk atfiltrē saruna ar psihiatru.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #332 : Jūlijs 10, 2012 »

9K116S.R.

tie ir sociopāti. Es nezinu, kādā veidā tieši viņi rodas, bet rādās ka sociopātija ir sindroms, kurš uztur pats sevi. Sociopātam ir ērti tādam kāds viņš ir un nav pamata mainīties...
http://www.maruta.lv/?wp=3242&lg=1
http://www.diena.lv/blogi/sociopata-profils-757761

Kā arī pazīmes, ka sociopāti būtu psihiski nevesali - nav. Pilnīgi normāli cilvēki ar nenormālu uzvedību diskrētos apstākļos.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #333 : Jūlijs 10, 2012 »

9K116S.R.

tie ir sociopāti. Es nezinu, kādā veidā tieši viņi rodas, bet rādās ka sociopātija ir sindroms, kurš uztur pats sevi. Sociopātam ir ērti tādam kāds viņš ir un nav pamata mainīties...
http://www.maruta.lv/?wp=3242&lg=1
http://www.diena.lv/blogi/sociopata-profils-757761

Kā arī pazīmes, ka sociopāti būtu psihiski nevesali - nav. Pilnīgi normāli cilvēki ar nenormālu uzvedību diskrētos apstākļos.
nu ja, tādus ir laicīgi jāatpazīst un nedrīkst ļaut ar sevi manipulēt. bet ko darīt ar maniakiem, maniakāla uzvedība tomēr ir savādāka. īpši - maniakālu slepkavu uzvedība.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #334 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
drīzāk jau būtu jāievieš kāda vispārēja apskate, piem. apmeklējot ģimenes ārstu vai izejot OVP.
Tikai kas mūsu komercializētajā pasaulē par to maksās? :) Tas tikai padomju laikā OVP bija par brīvu, valsts apmaksātas, tagad slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās...
Citāts
būtu forši, ja smadzenes uzrādītu iespējamās izmaiņas - hops - viena encilogramma(vai kā tur pareizi)un aizdomīgie atlasīti.
Encefalogramma. Bet es nezinu, vai viņa uzrāda šitādas lietas, man nezkāpēc liekas, ka ne, ka īstenos psihopātus labāk atfiltrē saruna ar psihiatru.

OVP arī pašlaik ir par brīvu - tas ir, maksā darba devējs. vismaz valsts iestādēs. nu tad klāt varētu katram pievienot sarunu ar psihiatru.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #335 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
OVP arī pašlaik ir par brīvu - tas ir, maksā darba devējs. vismaz valsts iestādēs.
Ugu, bet tā pa lielam ir formalitāte, lai valsts kā darba devējs neriskētu ar to, ka darbinieks šamo iesūdz tiesā par darba laikā iegūtu arodslimību. Sarunu ar psihiatru, protams, varētu iekļaut, bet tas vienalga nenoklātu to ļaužu masu, kas strādā privātajā sektorā (un ir vairāk pakļauti stresam, tātad - ar palielinātu risku iedzīvoties kādā psih- vai neiro- kaitē)...
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #336 : Jūlijs 10, 2012 »

S.R.
Citāts
bet ko darīt ar maniakiem, maniakāla uzvedība tomēr ir savādāka. īpši - maniakālu slepkavu uzvedība.
maniaki ir parasti psihopāti. Viņiem ir konkrētas smadzeņu darbības novirzes. Sociopātam ir tikai uzvedības novirzes. Sociopāts nogalinās nevis tapēc ka "balsis galvā" viņam to liks, vai tapēc ka nespēj kontrolēt savas dusmu lēkmes. Sociopāts nogalinās tapēc ka ir tāda izdevība - nogalināt un palikt nesodītam.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #337 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
maniaki ir parasti psihopāti. Viņiem ir konkrētas smadzeņu darbības novirzes. Sociopātam ir tikai uzvedības novirzes. Sociopāts nogalinās nevis tapēc ka "balsis galvā" viņam to liks, vai tapēc ka nespēj kontrolēt savas dusmu lēkmes.
Nu bet tas tomēr nozīmē, ka situācijā, kad visa populācija iziet attiecīgu skrīningu, psihopātus varētu atfiltrēt, vai ne?

Breivīks tak arī ir psihopāts, vai ne?
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #338 : Jūlijs 10, 2012 »

9K116
psihopātus - jā, varētu atfiltrēt... tomēr... ne katrs psihopāts ir kaitīgs sabiedrībai un psihopātijas diagnoze nedrīkstētu būt pati par sevi kā licenze uz likvidāciju.  Kaut vai tā pati depresija - tā ir relatīvi viegla psihopātija. Ārstējama. Diez vai depresīvus cilvēkus vajadzētu preventīvi likvidēt...

Citāts
Breivīks tak arī ir psihopāts, vai ne?
hmmm.... laikam jau ir gan. Ja vien nav izcili gudrs un viltīgs sociopāts, kurš apzinās, ka NEVIENS NEKAD nenoticēs, ka viņš NAV psihopāts...
Jebkurā gadījumā - man šķiet prātīgi viņu vienkārši likvidēt, kā potenciālu draudu sabiedrībai. To ka viņš tāds ir - es domāju ka jamais IR pierādījis.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #339 : Jūlijs 10, 2012 »

Citāts
ne katrs psihopāts ir kaitīgs sabiedrībai un psihopātijas diagnoze nedrīkstētu būt pati par sevi kā licenze uz likvidāciju.
Par to jau tirgus nav... tikpat labi droši vien psihopātija var izpausties arī kā apsēstība ar govīm, degunradžiem vai dajebko citu tikpat nekaitīgu.
Citāts
Jebkurā gadījumā - man šķiet prātīgi viņu vienkārši likvidēt, kā potenciālu draudu sabiedrībai. To ka viņš tāds ir - es domāju ka jamais IR pierādījis.
Nu jā, bet tur laikam ir tīri juridiski šķēršļi, jo nāvessoda Norvēģijā nav. Atliek tikai `nošauts bēgot`, bet tam visdrīzāk neviens nenoticēs, nu, ka Breivīks patiešām ir mēģinājis bēgt (plus tas viņu var padarīt par mocekli potenciālo sekotāju acīs).
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #340 : Jūlijs 10, 2012 »

9K116
Nu tad norvēģi paši sev ir sagādājuši problēmas. Diez vai tāds scenārijs būs īpaši ok, un pavisam maza varbūtība ka tāds varētu pastāvēt, taču tīri no taisnīguma un atmaksas viedokļa - var izmantot tādu pašu sociopātisku pieeju pret Breivīku, kadu viņš izrādīja pret saviem līdzpilsoņiem. Proti - atdot jamo neirologijas pētniecības institūtam. Lai jamie izpēta šī subjekta smadzenes. Nu tur - ar skalpeli, ķīmiju, elektrību. Ja nu viņš kaut kādā etapā nejauši izdziest - nu nekas, būs viņš upuris zinātnes vārdā... tā teikt - cēlam mērķim...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #341 : Jūlijs 11, 2012 »

9K116
Nu tad norvēģi paši sev ir sagādājuši problēmas. Diez vai tāds scenārijs būs īpaši ok, un pavisam maza varbūtība ka tāds varētu pastāvēt, taču tīri no taisnīguma un atmaksas viedokļa - var izmantot tādu pašu sociopātisku pieeju pret Breivīku, kadu viņš izrādīja pret saviem līdzpilsoņiem. Proti - atdot jamo neirologijas pētniecības institūtam. Lai jamie izpēta šī subjekta smadzenes. Nu tur - ar skalpeli, ķīmiju, elektrību. Ja nu viņš kaut kādā etapā nejauši izdziest - nu nekas, būs viņš upuris zinātnes vārdā... tā teikt - cēlam mērķim...
tur jau tas suns apraksts! sabiedrība nevar pieņemt sociopātu uzvedības standartus. ja mēs darām tāpat kā viņi, tad ar ko labāki esam? kaut gan, pilnīgi piekrītu, ar suņiem jārunā suņu valodā, citas tie nesaprot.  :(
IP pierakstīta