Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vegānisms: gaļa kā cilvēka pārtika  (Lasīts 20865 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Vegānisms: gaļa kā cilvēka pārtika
« Atbilde #60 : Jūlijs 11, 2012 »

EzītisMiglā
Citāts
Nu un kas tad tur tāds unikāls gaļā īsti bija?
gaļa, protams! Un nevis sojas pupiņas, auzu pārslas vai lēcas.
Tobiš - GARŠA!! Tas arī ir tavs vienīgais arguments pēc būtības. Garšo, un viss.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #61 : Jūlijs 11, 2012 »

marsietis
Citāts
Pie negatīvajām varu minēt: holesterīns, piesātinātās taukskābes un transtaukskābes.
Cilvēkiem ar to ir par maz, lai daudzus pārliecinātu neēst gaļu. Tas kaitīgums no gaļas būs krietni mazāks par alkohola, nikotīna, utml kaitējumiem. Turklāt no gaļas tiešām var paēst.
Kā jau te minēja čukčas, evenki tik no gaļas vien pārtiek. Varu vēl piemest klāt kalnu iedzīvotājus, ganus, kuriem arī galvenais iztikas avots ir gaļa. Tiesa, šie pēdējie ēd normālas kvalitātes gaļu, nevis fermu-konveijeru produktus. Iespējams, ka tur ir visa problēmas sakne - gaļa ir sliktas kvalitātes.
Kam, savukārt, varētu būt cēlonis - pārāk daudz cilvēku dzīvo uz pasaules.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
« Atbilde #62 : Jūlijs 11, 2012 »

Otra un galvenā problēma - cilvēki pārāk daudz ēd. Īpaši taukus un cukurus. Arī ēdot graudu produktus un lietojot augu eļļas var sajāt miesu, ja ēd par daudz, ēd nekvalitatīvus izstrādājumus un nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Gaļa te ņi pričom. No regulāras veģetāru hamubergeru, makaronu u.c. sātīgu, bet enerģētiski nevērtīgu produktu havošans sekas ir vēl sliktākas, jo ar maizi sev štangu neuzkačāsi, riepu gan.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #63 : Jūlijs 11, 2012 »

marsietis
Citāts
Ja tu proteīniem bagātus augu produktu ēd tik pat daudz, cik vegāni, un vēl papildus ēd dzīvnieku olbaltumvielas, tad tas tikai parāda, cik nesabalansēta ēdienkarte tev ir. Par citiem minētajiem produktiem, varu tikai atkārtoties - dodies pie galvas daktera, ja tev pat lēcās līķi rēgojas!

atvainojos - kas tas NAHUJ par salmu vīru? es vēl reiz atkārtošu jautājumu - tev salmi smadzeņu artērijas aizdambejuši? un cik sen tev jau tas tā ir?
Ok, lai arī vegāniskam daunim būtu skaidrs viņa paša salmu vīrinš, atbildēšu: Un ja nu es proteīniem bagātos augu produktus ēdu divreiz vairāk, nevis tik pat daudz, cik vegāni? Kas tad? Un ja vēl gaļu trīs reizes vairāk? Vai četras? Tad kura no dietām būs sabalansēta? Tā, kurā es ēdu divreiz vairāk salmus, nekā man vajadzētu?

Citāts
Tev konkrēti klibo loģika. Tas, ka kaitīgas vielas var īpašos gadījumos uzņemt arī augiem, nenozīmē, ka tāpēc nav jēgas izvairīties no papildus kaitējuma, kas gaļā ir defaultā tāpat kā zaļajās mušmirēs.
logika klibo tev. skat mazliet augstāk. Kapēc man būtu jāēd vegetāra pārtika, kurā kaitīgās vielas (piemēram zilskābe) mēdz būt defaultā, bet gaļā tādas nav?

starp citu. te būs neliela atsauce par indēm. Lielākie indētāji ir augi, jebkuros izpildījumos. Mājlopi, nezkādēļ nav minēti....
http://www.kdc.lu.lv/fileadmin/user_upload/lu_portal/projekti/kdc/Dokumenti/Veselibai_kait.v..2010.pdf
Citāts
Šis ir apgalvojums, kuru tu nespēj pamatot ne ar kādiem datiem un kurš ir pretrunā uzturzinātnieku atzinumiem, līdz ar to tas nav par pilnu ņemams, bet ir uztverams vienīgi kā tavas reliģijas ticības apliecinājums.
melot nav glīti, pat ja ar meliem gribi paglābt kādu dzīvnieciņu no apešanas. tev tika dotas latvijas velesības ministrijas ieteikumi veselīgai pārtikai. Gaļa tur minēta pilnīgi visām vecuma grupām, pie kam zivis it sevišķi vecākiem cilvēkiem.

Citāts
Pēc uzturvielu sastāva suņa gaļa no govs gaļas atšķiras tāpat kā zirņi atšķiras no govs gaļas. Protams, kaut kādas atšķirības pastāv, piemēram, zirņos nav holesterīna, bet jautājums ir, vai govs gaļa ir ar kaut ko labāka par zirņiem?
atvainojos - ko tu te DIRS? tu izvirzi līdzību, ka suņa gaļa ir kā zirņi pret govs gaļu un pēc tam sāc salīdzināt gaļu ar zirņiem?? A nahuj tu nesalīdzini suņa gaļu ar govs gaļu kā motoreļļu ar govs gaļu? IMHO pēc tam salīdzināt sintētisko vai pussintetisko motoreļļu ar gaļu būs daudz pateicīgāk!
A moška tomēr suņa gaļa no govs gaļas neatšķiras kā zirņi no govs gaļas? Un talākais retorikas balets vienkārši sūkā?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #64 : Jūlijs 11, 2012 »

EzītisMiglā
Citāts
Tobiš - GARŠA!! Tas arī ir tavs vienīgais arguments pēc būtības. Garšo, un viss.
arī garša, bet tas nav vienīgais. Garša atspoguļo saturu. un saturs ir būtisks.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #65 : Jūlijs 11, 2012 »

a_masiks
Soja ir bagāta ar fitoestrogēniem, pie tam tik lielos apjomos, ka neviens sievieždzimuma zvēra gabals līdzīgu efektu nevar izraisīt - iesakot sievietēm menopauzē, bet man ir aizdomas, ka no vīriešiem labāk ko tādu turēt tālāk. Tobiš, pārtaisīs Tevi bābiskāku, ja aizrausies :D
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #66 : Jūlijs 12, 2012 »

bitch
Ok, paldies par brīdinājumu! es labāk iehavosu kādu šašliku, kurā atrodamas dzīvnieku pirmsnāves adrenalīna atliekas un tēlošu mačo, nevis zelēšu salmus un brīnīšos par savām sievišķīgajām sekundārajām dzimumpazīmēm...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #67 : Jūlijs 12, 2012 »

Oy vey, thx for heads up, bitch.
(note to self - stay the fuck away from soy beans)
Tādā gaismā arī saprotamāk parādās paterns, ko esmu ievērojis - veģeri aizdomīgi bieži ir feministi un otrādi.
* Gnidrologs iekožas šķiņķī un ļauj taukiem tecēt bārdā
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #68 : Jūlijs 12, 2012 »

* bitch laiski noglauda savas pāris bārdas pūkas baķeņu un zoda apvidū 8)
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #69 : Jūlijs 12, 2012 »

Drīz varēsi sākt piestrādāt par Bārdaino Dāmu.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #70 : Jūlijs 12, 2012 »

Gnidrologs
Nav jau tik traki - tikai atsevišķas pagarākas gaišas pūkas. ;) No ūsām gan pēdējā laikā regulāri atbrīvojos pēc raven lūguma :D Līdz bārdainajai dāmai nepavelku, bet tādu pusaugu puiku savā naturālajā konfigurācijā gan atgādinu :P
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #71 : Jūlijs 12, 2012 »

Nu jūs jau tur abi labi šajā ziņā. Androgīnie laikam pievelkas.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #72 : Jūlijs 12, 2012 »

Nu jūs jau tur abi labi šajā ziņā. Androgīnie laikam pievelkas.
*bitch apjukusi blisina acis, nesaprotot, no kura gala uz raven jāskatās, lai saskatītu kaut ko androgīnu.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #73 : Jūlijs 12, 2012 »

Par androginitātes lietām tad laikam būtu jātaisa kārtējā tēma, citādi mēs te aizštopējam marsietim kanceli ar offtopiku.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 459
« Atbilde #74 : Jūlijs 12, 2012 »

9K116
Citāts
Nu jā, bet kontekstā sanāk rieksti kā gaļas aizstājējs. Vai ne?
Ne vairāk, ne mazāk, cik gaļa ir riekstu aizstājējs.

Citāts
Kā to ņem. Cilvēki reizēm ir spiesti ēst nevis to, kas ir veselīgāks, bet to, kas ir lētāks.
Tātad ne vien veselīguma dēļ, bet arī cenas dēļ gaļas vietā ieteicams pirkt lētākus proteīnu avotus, piemēram, zemesriekstus, pupiņas, zirņus, lēcas, saulespuķu sēklas, auzu pārslas, teksturēto soju, griķus.

Citāts
Jā, Tu minēji zemesriekstus, kuri man negaršo, bet lazdu rieksti NAV lētāki par gaļu. Nākošreiz ejot uz veikalu, speciāli paskatīšos cenas un pievedīšu salīdzinājumu.
Jā, lazdu rieksti NAV lētāki par lētajām gaļām. Kāds te ir apgalvojis, ka VISI rieksti ir lētāki par vislētāko gaļu?

Citāts
Pērkot ādas apavus, apģērbus vai automašīnu ar ādas apdari, mēs principā darām to pašu.
Man prieks, ka tu to saproti!
IP pierakstīta