Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Aptauja: 42,6% iedzīvotāju uzskata, ka Latvija nespēj pastāvēt  (Lasīts 865 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats

Aptauja: 42,6% iedzīvotāju uzskata, ka Latvija nespēj pastāvēt kā neatkarīga nacionāla valsts

http://www.latvijasradio.lv/zinas/raksts.php?id=43554&gr=0

Tie kas seko ziņām, protams, zin, ka ir šāda tēma. Protams, pilnīgi neadekvāta ~1000  respodentu balstīta aptauja 2011 gadā. Bet jautājums tāds ir palaists publikā. Protams, ir jāvēro kas notiek paralēli - Zaķa skandāls, "Vienotības" vainošana dievs vien zin kādos grēkos. Publika cepas par šo jautājumu, cepas pamatīgi, jo iemests ir Nacionālai apvienībai, it kā par Gaidi Bērziņa bezatbildīgo rīcību. Bet pa gabalu ir redzams, ka tās ir "pupu mizas", bet kas tad tas ir?
Es domāju, ka tas ir akmens, ar kuru tiek mēģināts "iemest" sabiedrībai, lai viņa sāk "cepties", un pasaka priekšā polittehnologiem, ko nu vajag solīt -  ko sabiedrība grib lai viņai sola! Un situācija ir gana pagrūta Vienotībai, kuru kļūdaini izvēlējusies Latvijas "auterity" ar mērķi pievienoties Eiro zonai 2014 gadā, jo diez gan droši ir kā Latvija nekur nepievienosies, un "austerety" ilgstoši iznīcinās atlikušas cerības. Un vainota par to tiks "Vienotība". Un Vienotībai tagad ir jāzin, ko solīt tālāk. Tamdēļ es domāju, ka tieši Vienotība "met šo akmeni", lai uzzinātu, ko tad mēs īsti gribam (kā to jauki dara mūsu pašu Ctulhu -  pasaki ko gribi, vai ciet klusu līdz kapa malai!)
Lasām rakstu un izsakām savas domas :D    

IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
Aptauja: 42,6% iedzīvotāju uzskata, ka Latvija nespēj pastāvēt kā neatkarīga nacionāla valsts
Nu samērā taisnība ir, ja paskatās, ka mums ar to līdzšinējo pastāvēšanu iet, tad diez kas jau tomēr nav... :(

Es gan nedomāju, ka tas dajelkā implicē risinājumu atteikties no neatkarības pavisam (a veidi, kā to izdarīt, ir vairāki), tas vairāk ir labs materiāls pārdomām varas partijām un arī pašiem iedzīvotājiem, viņi kā nekā ir tie, kas tās varas partijas ievēl... :D
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

9K116
Citāts
Nu samērā taisnība ir, ja paskatās, ka mums ar to līdzšinējo pastāvēšanu iet, tad diez kas jau tomēr nav... :(

Cilvēkiem beidzot pienākusi vilšanās pastalotajā revolūcijā. Tb - acīm redzamais: naturālo saimniecību agrārā republika neapmierina lielāko vairumu valsts iedzīvotāju, ne pēc dzīves līmeņa, ne pēc attīstības perspektīvām. Tb - folkloristiskais hobijs nav tas, kas spēj nodrošināt valsti un valstiskumu. Šo acīm redzamo faktu beidzot ir iespēja ieraudzīt arī tiem, kas to nevēlas redzēt. IMHO valsts rūpniecības attīstība ir tikai laika jautājums - kad tas notiks un cik ļoti tā būs atpalikusi no pārējās jevropas.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
Tb - acīm redzamais: naturālo saimniecību agrārā republika neapmierina lielāko vairumu valsts iedzīvotāju
Nu par tādu jau tikai daiņoja Tautas Frontes laikā, 90. gadu sākumā/vidū tomēr drusku pragmatiskāk uzņēma kursu uz pakalpojumu ekonomiku (kura gan arī acīm redzami nespēj apmierināt valsts iedzīvotāju vajadzības)...
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

9K116
nu, daiņot turpināja arī līdz krīzei un mazliet arī pēc tam...  var būt ne tik naivi romantiskā veidā kā tautforntieši, tomēr...
vēl tagad šur tur var redzēt bajānu par to, ka vācieši (vai kāda cita eiropas industrijas valsts) pārstāvji it kā sajūsminās par latvijas neskarto dabu, + sapņo ka krīzi var pārdzīvot ja vien ir zemes pleķītis kur tomātus un kartupeļus izaudzēt - tjipa paēdis būšu, a pārējais mani nerausta. 
Taču jā - konkrētu rūpniecību iznīdēja uz reiz pēc 90 gada. Es, protams, arī piekrītu ka TĀDU, kāda tā bija - nafig uzturēt. Ibo ražoja konkrētu guano ar neadekvāti augstu pašizmaksu. Vienkāršāk bija to nonest un vietā uzcelt jaunu un sakarīgu, nomainot arī vadošo slāni, vadošos speciālistus. Ar pirmo uzdevuma pusi tika galā uz urrā. Otro - grūtuma un izmaksu dēļ pat nesāka... aiz ko radās jautājums - nahera tad vajadzēja izveikt pirmo fāzi? Ibo kaut ko, kaut kānebūt tā varēja funkcionēt un vismaz veidot bāzi renovācijai....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
vēl tagad šur tur var redzēt bajānu par to, ka vācieši (vai kāda cita eiropas industrijas valsts) pārstāvji it kā sajūsminās par latvijas neskarto dabu.
Nē nu ekotūristi jau noteikti ka sajūsminās un pats par sevi tas nav nekas slikts - slikti drīzāk ir tas, ka `neskartā daba` bieži vien tagad zeļ tur, kur vēl 20 gadus atpakaļ zēla labības/kartupeļu/whatever kā lauks (vai arī vienkārši atradās mājas pagalms :D ).
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Citāts
vēl tagad šur tur var redzēt bajānu par to, ka vācieši (vai kāda cita eiropas industrijas valsts) pārstāvji it kā sajūsminās par latvijas neskarto dabu.
Nē nu ekotūristi jau noteikti ka sajūsminās un pats par sevi tas nav nekas slikts - slikti drīzāk ir tas, ka `neskartā daba` bieži vien tagad zeļ tur, kur vēl 20 gadus atpakaļ zēla labības/kartupeļu/whatever kā lauks (vai arī vienkārši atradās mājas pagalms :D ).
Mh.... tjipa - aizaugušas attīrīšanas iekārtas un fermu drupas, aizauguši lauki dažam labam saistās ar "neskarto dabu"...
Cik nācās braukt cauri Somijai - tur daba izskatījās daudz mazāk piemēslota un vairāk neskarta, nekā pie mums. Vismaz caur autobusa logu. Un nebija piromānu nodedzinātu zālāju, kuri speciāli atstāti grāvju-upīšu krastos, lai savvaļas lopiņiem būtu kur pakaļu paslēpt.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu