Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Pārmērīga taupība noveda pie nacisma  (Lasīts 655 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats

Pārmērīga taupība noveda pie nacisma
« : Jūnijs 20, 2012 »

2012.06.20.
Citāts
Austrijas Centrālās bankas vadītājs Ēvalds Novotnijs izteicis neparasti stingru brīdinājumu par pārmērīgu taupību eirozonas parādsaistību krīzes laikā, sakot, ka šāda pieeja veicināja nacisma rašanos pagājušā gadsimta 30.gados. "Apņēmīgā koncentrēšanās uz taupības politiku [20.gadsimta 20.gados un 30.gados] noveda pie masveida bezdarba, demokrātiskās sistēmas sabrukuma un beigu beigās pie nacisma katastrofas," norādījis Novotnijs, šos izteikumus trešdien apstiprinot viņa birojam. Šādi komentāri tika izteikti pirmdien Vīnē notikuša pasākuma laikā.
Vācija jo sevišķi iestājusies par bargiem izdevumu samazinājumiem budžeta sabalansēšanai un parādsaistību samazināšanai, to minot kā galveno veidu investoru pārliecības atjaunošanai par eirozonas dalībvalstu maksātspēju un parādsaistību krīzes izbeigšanu. Taču, kā novērots nesenajās vēlēšanās Grieķijā, pārāk liels uzsvars uz izdevumu samazināšanu ir ļoti nepopulārs, un Francijas prezidents Fransuā Olands vēlas mazināt Berlīnes dziņu pēc taupības ar lielāku uzsvaru uz izaugsmes veicināšanu.
Britu vēsturnieks Naials Fergusons un ASV ekonomists Norels Rubini 8.jūnija publikācijā laikrakstā "Financial Times" vilka līdzīgu vēsturisku paralēli Novotnijam, kritizējot Vācijas nogaidīšanas pieeju eirozonas krīzei. Viņi rakstīja, ka Vācijas politika "rada riskus atkārtot tādu pašu krīzi, kā 20.gadsimta vidū, kā novēršanai ir paredzēta Eiropas integrācija."
LETA--AFP
http://www.latvijasradio.lv/zinas/raksts.php?id=43112&gr=0
IP pierakstīta