Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisms ir bezjēdzīgs  (Lasīts 10264 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42294
  • Ateists
Re: Ateisms ir bezjēdzīgs
« Atbilde #30 : Jūnijs 21, 2012 »

Gnidrologs

``Galvenokārt tāpēc, ka gandrīz jebkura reliģija vismaz tās ekxotēriskajā formā ir ''to stupid to be true''. ``

Nu jaa, bet redzi - es arii to kaadreiz pamaniiju un uzdevu sev jautaajumu - kaapeec tas taa ir. Un no turienes nonaacu pie taa, ko es un citi liidziigi domaajosjie te klaasta.

OK, es Tev vareetu piekrist tajaa, ka organizeetas religijas sekotaajs parasti ir mazaak domaajoss nekaa individuala misticsma piekriteejs vai praktizeetaajs ( sk. to pasju Krouliju kaut vaai), bet redzi - es nesaskatu arii to, ko Tu sauc par ``divine patternu`` jeb pareizaak sakot- es redzu, kaa sjaadus divine patternu konstateejumus var izskaidrot - neirozinaatnes laucinjs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #31 : Jūnijs 21, 2012 »

Cyrano

Plz, ja nav gruuti-iisumaa- kaada tur ir astrofizikja Tyson pamatdoma?

( Man nav skaljurunju te datoram....)
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #32 : Jūnijs 21, 2012 »

Gnidrologs
Citāts
Organizētā reliģja savukārt ir sekls pasākums priekš lower common denominator, cilvēkiem, kas paši nav spējīgi kontemplēt metafiziku, tāpēc tiem vajag ārišķīgu, pulciņveidīgu masu haju, ko tiem sniedz klerģija (kas kā likums arī sastāv no tādiem pašiem sekliem fufflogoniem).
pārējam var būt var piekrist, bet šitas nebūs īsti pareizi. ibo piepisies ārējai formai, nevis saturam.
Organizētajai reliģijai ir vairākas diezgan svarīgas papildfunkcijas (kuras vispār arī ir šādu reliģiju pamatcēloņi). Funkcijas balstās sociālajā psiholoģijā un kalpo tieši sociālpsiholoģijas uzdevumiem. Nu, tur - sociālās kopas identitātes veidošana, uzturēšana,  sociālās kopas dalībnieku socializēšana, morālētiska strukturēšana un motivēšana. Var kasīties par šo pasākumu efektivitāti, pareizo/vēlamo virzienu un tā.... bet nonivelēt tikai uz lētu cirku-teātri ekskluzīvi priekš vientiešiem - tomēr nebūs atbilstoši patiesībai.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #33 : Jūnijs 21, 2012 »

Ctulhu
Citāts
tapēc ka nedrīkst, vai tapēc ka 'no money'?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #34 : Jūnijs 21, 2012 »

a_masiks

Taapeec, ka neesmu izkasiijies piespraust - ikdienas darbiibaam skaljrunji nav vajadziigi, ibo filmas skatos citur.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8273
« Atbilde #35 : Jūnijs 21, 2012 »

Masiks, es piekrītu tam ko teici. Tāpēc arī minēju, ka reliģijai piemīt arī noderīgas funkcijas, nevis kā Ctulhu te vienmēr visu mālē melnbaltu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #36 : Jūnijs 21, 2012 »

a_masiks Gnidrologs

Lieta taada, ka prakse raada sjaadi struktureetu uz religijaam baazeetu kopu truukumus un destruktivitaati, tur var smalkaak analizeet, kaapeec, bet iisumaa:

Trash in - trash out. Sajaa gadiijumaa pat ``trash amplification``.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Jūnijs 21, 2012 »

jeb pareizaak sakot- es redzu, kaa sjaadus divine patternu konstateejumus var izskaidrot - neirozinaatnes laucinjs.
Nonsekvitars. Arī materiālisma ontoloģija vai relativitātes teorija ir izskaidrojama ar neirozinātni, jo jebkura ideja ir ar to izskaidrojama. Tiesa šis skaidrojums neko neskaidro par pašas idejas būtību tikai pasaka ''ideja atrodas smadzenē''. Like, no shit sherlock.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #38 : Jūnijs 21, 2012 »

Lieta taada, ka prakse raada sjaadi struktureetu uz religijaam baazeetu kopu truukumus un destruktivitaati, tur var smalkaak analizeet, kaapeec, bet iisumaa:
Ironiski, ņemot vērā, ka tieši mūsdienu sekularizētajos Rietumos pašdestrukcijas tendneces ir novērojamas kā nekur citur un nekad agrāk.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #39 : Jūnijs 21, 2012 »

Gnidrologs

``Arī materiālisma ontoloģija vai relativitātes teorija ir izskaidrojama ar neirozinātni, ``

Iisti nee, jo Tu vari dazjaadu uzskatu cilveekus noseedinaat pie teleskopa vai spektrometra vai dalinju patrinaataaja un vinjie ieguus vienus un tos pasjus rezultaatus neatkariigi no sava uzskatu kopuma, bet atkariigi no fizikas, tajaa skaitaa RT likumiibaam.

Savukaart ``divine patterni`` buus ( vai nebuus) katram savi, atkariibaa no smadzenju procesiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #40 : Jūnijs 21, 2012 »

Gnidrologs

``Ironiski, ņemot vērā, ka tieši mūsdienu sekularizētajos Rietumos pašdestrukcijas tendneces ir novērojamas kā nekur citur un nekad agrāk. ``

Skjiet, ka te bija vesela teema par to, ka civilizacijas, especially Rietumu civilizacijas degradaacija ir miits.

Tu atrodi dazjas atseviskjas vietas, kur kautkaadi siikumi degradeejas ( nu tur maaxlas virzieni dazji etc), bet neredzi, ka in general attiistiiba turpinaas.

Redzi, ja mums ir kautkaadas abstraktaas maaxlas cjupinjas ( degradacija) un ir ITER, Desertec, SKS, genomika, utt utt jaa un arii visi daudzas reizes mineetie sjii pasja transhumanisma sasniegumi un projekti, tad taa degradaacija ir kaa mazs pleķītis citaadi lielaa skaistaa celtnee, tb vispaariibaa degradacijas nav.
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #41 : Jūnijs 21, 2012 »

Mani šausmīgi sasmīdināja Ctulhu materiālisms
  Materialism (adj. materialistic) is the excessive desire to consume and acquire material goods. It is often bound up with a value system which regards social status as being determined by affluence (see conspicuous consumption) as well as the perception that happiness can be increased through buying, spending and accumulating material wealth. Positively, materialism might be considered a pragmatic form of enlightened self-interest based on a prudent understanding of the character of capitalist society. Negatively, it is considered a crass, if not false, value system induced by the spell of commodity fetishism and void of more noble and worthy values.

Materiālisms (adj. materiālistisks) ir pārmērīgs vēlme patērēt un iegūt materiālo labumu. Tā ir bieži saistīta ar vērtību sistēmas, kas attiecas uz sociālo stāvokli, kā to nosaka pārticības (skat. pamanāmām patēriņu), kā arī uzskats, ka laime var palielināt, izmantojot pirkšanas, pavadot un uzkrājot materiālas bagātības. Pozitīvi, materiālisms varētu uzskatīt pragmatiska no apgaismotā pašu interesēs forma, kuras pamatā piesardzīgu izpratni rakstura kapitālisma sabiedrībā. Negatīvi, tas tiek uzskatīts rupjš, ja nav nepatiesa, vērtību sistēma, ko izraisa ar burvestību preču fetišisms un vairāk cēlu un cienīgs vērtību tukšumu.
(googles tulkojums)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #42 : Jūnijs 21, 2012 »

tas_pats

Aplami, Tapa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Materialism

Iemaacies lietot googli un wikipeediju.

Dziivee noderees.

Tas, ko Tapa ielinkoja ir ``Economic materialism`` un piiedodiet, tikai Tapa , skjiet, ir speejiigs sjiis 2 lietas sajaukt.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
« Atbilde #43 : Jūnijs 21, 2012 »

Cyrano

Plz, ja nav gruuti-iisumaa- kaada tur ir astrofizikja Tyson pamatdoma?

Agnosticisms ir pareizā nostāja, jo tā ir atvērta faktiem/evidencēm, un nav ierobežota ar visādiem pieņēmumiem . Plus, ateistiska pozīcija noved pie tā, ka cilvēki tevi ieliek jau esošā kategorijā pirms viņi vispār ir dzirdējuši kas tev sakāms. Gudrs vecis  ;D
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #44 : Jūnijs 21, 2012 »

Cyrano

Vinjam nav taisniiba.

Njemot veeraa evidences truukumsu un dieva jeedziena pretruniigumu, mjees no agnosticisma tomeer nonaakam pie ateisma.

Agnosticisms ir OK attieciibaa pret principa iespeejamaam lietaam, piemeeram citplaneetiesjiem.
IP pierakstīta