Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Putins pauž satraukumu par ASV dolāra nākotni  (Lasīts 399 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats


Putins pauž satraukumu par ASV dolāra nākotni
BNS/AFP
Šodien, 11:10
Citāts
Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdienas vakarā pēc Meksikas kūrortā Loskabosā notikušā G20 samita pauda satraukumu par ASV dolāra nākotni un sacīja, ka G20 samitam būtu vajadzējis pievērst lielāku uzmanību ASV ārējā parāda lielumam.
Ievērojama daļa Krievijas valūtas rezervju ir ASV dolāros, un Putins pauda neapmierinātību par to, ka trūkst skaidrības par ASV dolāra nākotni pēc novembrī paredzētajām ASV prezidenta vēlēšanām.
«Tā kā mēs turam [pusi rezervju] dolāros un ASV obligācijās, mēs gribētu zināt, kas notiks ar dolāru pēc ASV prezidenta vēlēšanām,» sacīja Krievijas prezidents.
Reklāma
«Viņu [ASV] parāds ir 15 triljoni [dolāru]? Kas notiks ar pasaules galveno rezerves valūtu? Kam lai mēs gatavojamies? Tie ir jautājumi, kuriem vajadzēja būt G20 uzmanības centrā,» sacīja Putins.
Putins, kurš pirmdien tikās ar ASV prezidentu Baraku Obamu, agrāk bija nosaucis ASV par pasaules ekonomikas «parazītu» šīs valsts lielā parāda dēļ.
Putins ir ierosinājis pasaulei izvēlēties citas rezerves valūtas ASV dolāra vietā. Tas var būt viens no darba kārtības jautājumiem nākamajā G20 samitā, kas notiks Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā.
«Es gribētu uzsvērt, ka G20 pieņem lēmumus, kuri ietekmē visas pasaules valstis. [G20] nav tiesību ņemt vērā tikai savas pozīcijas un intereses,» sacīja Putins.


Visi kas orientējas uz ASV skatās norietošās saules blāzmā.
IP pierakstīta