Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Afēra  (Lasīts 1557 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats

Afēra
« : Jūnijs 20, 2012 »

http://bnn.lv/jaunaja-attistibas-banka-plano-ieguldit-vismaz-25-miljonus-72057

Dokumentu parakstīšana, kas nodrošinās Hipotēku bankas komerciālās daļas pārdošanu, gaidāma jau tuvākajās nedēļās.
Četrām no sešām piedāvātajām komercdaļas paketēm ir atrasti pircēji, par kuru izcelsmi precīzu datu nav.
Ja ar bankas  pārdošanu veiksies labi un īstenosies optimistiskais scenārijs, tad zaudējumi veidos gandrīz 28 miljonus latu (27 947 000 Ls), bet pesimistiskajā scenārijā – 110 miljonus latu (110 833 000 Ls).

Man gan šķiet, ka Vienotība būs  pārspējusi Tautas partiju. :) Tā sakot tie nav 3 miljoni :)
IP pierakstīta

Aste Risks

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4454
Re: Afēra
« Atbilde #1 : Jūnijs 20, 2012 »

Nu es tā saprotu, ka zaudējumi rodas no tā ka nepārdod visu banku pilnībā bet tikai komercdaļu, t.i. pārdodot visu banku ceļikom varēti dabūt par 28-110 MLs vairāk.
Domā, jāpārdod HZB pilnībā un attīstības banka jāķīlē no nulles ?
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #2 : Jūnijs 20, 2012 »

Nē, es domāju, ka tā ir liela krāpšana, jo komercdaļa bankas gadījumā ir komercieguldījumi. Un protams, daudz aizdevumi pirms krīzes uz šodienu ir zaudējuši savu vērtību. Privātās bankas to arī dara  - norakstot neatgūstamos aizdevumus. ZHB ir grūtāk, jo viņas īpašnieks ir lempīga valsts. ZHB gadījumā ir vajadzīgs kas īpašs, lai norakstītu zaudējumus, jo neviens politiķis taču neatzīs, ka ieguldījumi ir lielisks  veids, ka zaudēt naudu krīzes laikā, valstī , kur pensiju fondi ir nodoti privātām bankām, zaudējumu veidošanai spekulāciju tirgū.
Un man jau liekas, jaunā banka maz atšķiries no vecās, tik izkārtni nomainīs un norakstīs 100 MLs, lai neko nemainītu. Galu galā, LV īpašumā uz pēdējā laikā ir 3 bankas Parex, Krājbanka un ZHB. Ja jau tik ļoti vajadzēja, jaunu banku izvēlēties kuru gribi. :)         
IP pierakstīta

Aste Risks

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4454
Re: Afēra
« Atbilde #3 : Jūnijs 20, 2012 »

Bet tā , cik saprotu, nebūs komercbanka . Valsts, kā Tu pareizi atzīmēji ir lempīga, tāpēc tai ar biznesu nodarboties nevajadzētu.
Vai ta Krājbanku nacionalizēja ??
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #4 : Jūnijs 20, 2012 »

ZHB arī pirmo reizi netika organizēta kā komercbanka, kas bija teiksim Universālā banka - Unibanka ar prezidentu Bērziņu priekšgalā (jo galu galā pārdeva zviedriem), bet gan hipotekārā tīkla segmenta attīstībai.  Vai rezultāts ir sasniegts - vai kādam tas interesē?

Un valsts kā uzņēmējs jau nav slikts, kā piemēram Statoil, kas ir Norvēģijas valsts uzņēmums?     
IP pierakstīta

Aste Risks

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4454
Re: Afēra
« Atbilde #5 : Jūnijs 23, 2012 »

Un valsts kā uzņēmējs jau nav slikts, kā piemēram Statoil, kas ir Norvēģijas valsts uzņēmums?     
Aha, Arābu šeihi jau arī nav slikti uzņēnēji :D
Nav jau grūti būt rentablam uzņēmumam , kurš iegūst naftu un gāzi ;)
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #6 : Jūnijs 26, 2012 »

Citāts
Latvijas Hipotēku un zemes bankas (LHZB) komercdaļas pārdošana tiek organizēta, NA un RP turot maksimālā informācijas vakuumā par procesa gaitu. Pieaicinātie SEB eksperti noorganizē LHZB faktisku izpārdošanu SEB un Swedbank, kas rada bažas par interešu konfliktu, kuras vēl vairāk pastiprina no SEB nākušā finanšu ministra Andra Vilka izteikti jūtamā personīgā ieinteresētība procesa iznākumā. Turklāt, analizējot Finanšu ministrijas darbības, ir skaidrs, ka atlikusī LHZB faktiski tiek pārveidota par attīstības institūciju, par spīti solījumiem to izveidot par attīstības banku.
NA Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #7 : Jūlijs 19, 2012 »

KP un FKTK atļauj Swedbank iegādāties Hipotēku bankas aktīvus
Nozare.lv / Db.lv, 2012. gada 19. jūlijs 14:33

Konkurences padome (KP) atļauj AS Swedbank pārņemt daļu VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka (Hipotēku banka) aktīvu - dažāda veida kredītus un noguldījumus, tāpat dota atļauja SIA Swedbank līzings iegādāties 100% SIA Hipolīzings kapitāla daļu. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ceturtdien nolēmusi atļaut Swedbank un SEB bankai iegādāties Hipotēku bankas daļas, informēja FKTK.
http://www.db.lv/finanses/bankas/atlauj-swedbank-iegadaties-hipoteku-bankas-aktivus-375663

110 miljonus latu zaudējums valstij, ko veic Vilks un Dombrovskis.
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #8 : Augusts 25, 2012 »

Swedbank iegādāsies Hipotēku bankas privātpersonu, uzņēmumu un līzinga apkalpošanas biznesus

Ir noslēdzies valdības organizētais process par valsts īpašumā esošās „Latvijas Hipotēku un zemes bankas” komercdaļas pārdošanu. Swedbank piedāvājums ir atzīts par labāko trijās - privātpersonu portfelis, uzņēmumu portfelis, līzings - no kopumā 6 paketēm.

Swedbank vadītājs Latvijā Māris Mančinskis: „Tas apliecina Swedbank ilgtermiņa skatu uz Latviju. Mūsu esošajiem un topošajiem klientiem piederība vienai no stabilākajām Eiropas finanšu grupām ir papildus drošības sajūta arī brīžos, kad situācija pasaules finanšu tirgos ir svārstīga. Jaunajiem klientiem piedāvāsim banku sektora līdera priekšrocības – ērtus ikdienas pakalpojumus, uzkrājumu drošību, atbildīgu kreditēšanu.”

Swedbank iegādājas Hipotēku bankas komercdaļas aktīvus – privātpersonu un uzņēmumu apkalpošanas biznesu, kā arī līzinga kompāniju „Hipolīzings”.

M.Mančinskis: „Klienti iegūst uzticamu ilgtermiņa partneri ar labu reputāciju - Swedbank ir banku sektora reputācijas līderis un, atbilstoši pētījumiem, mūsu klienti ir apmierinātākie klienti starp Latvijas bankām.”

Hipotēku bankas klientiem šobrīd ikdienas apkalpošanā nekas nemainās, pārēja tiks veikta pakāpeniski līdz gada beigām. Klienti tiks savlaicīgi informēti par to, kādi soļi būs jāveic pārejas procesā.

Klientu apkalpošanu Swedbank veiks izmantojot jau esošo savu filiāļu tīklu un elektroniskos kanālus. Nav plānots iegādāties Hipotēku bankas filiāļu tīklu, tas paliek esošajā Hipotēku bankas infrastruktūrā.
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Afēra
« Atbilde #9 : Novembris 01, 2012 »

NOZARE.LV
Šodien, 08:48

VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») samazinās darbinieku skaitu, tāpēc pieteikusi kolektīvo atlaišanu - līdz 2014.gada jūnija beigām darba uzteikumu varētu saņemt līdz 400 cilvēkiem.

Patlaban vēl neviens darbinieks nav saņēmis darba uzteikumu kolektīvās atlaišanas gaitā, informēja «Hipotēku bankas» sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Ernštreite.
Viņa skaidroja, ka «Hipotēku bankas» komercdaļas un klientu apkalpošanas nodošana «Swedbank» ir ļoti apjomīgs process, tas tiks organizēts un prasīs lielu darba apjomu vēl vairākus mēnešus pēc uzņēmuma pārejas 24.novembrī. Tajā pašā laikā, pārtraucot komercdarbību, «Hipotēku bankas» darbības apjoms būtiski sašaurināsies, un tas likumsakarīgi rada nepieciešamību optimizēt «Hipotēku bankas» darbību. Viens no optimizācijas pasākumiem ir darbinieku skaita būtiska samazināšana.
«Hipotēku banka» ir pieteikusi kolektīvo atlaišanu periodā līdz 2014.gada 30.jūnijam. Kopējais skaits, kas pieteikts, ir līdz 400 cilvēkiem pusotra gada laikā, norādīja bankas pārstāve.
Ernštreite informēja, ka ir notikušas bankas vadības un darbinieku pārstāvju konsultācijas, kā arī iesniegta nepieciešamā informācija Nodarbinātības valsts aģentūrai un attiecīgajām pašvaldībām, kurās atrodas bankas struktūrvienības.
Nodarbinātības valsts aģentūrā biznesa portāls «Nozare.lv» uzzināja, ka «Hipotēku bankas» pieteikums ir saņemts, taču, atsaucoties uz tiesību aktiem, sīkāku informāciju par pieteikuma saturu aģentūrā neatklāja.
Kā ziņots iepriekš, patlaban «Hipotēku bankā» strādā aptuveni 600 cilvēku.
Bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte biznesa portālam «Nozare.lv» iepriekš septembrī sacīja, ka bankas restrukturizācijas gaitā tiks pieteikts maksimālais iespējamais bankā strādājošo cilvēku skaita samazinājums - līdz 2014.gadam tie varētu būt 400 cilvēki. Šis ir provizorisks rādītājs, jo bankā nākotnē strādājošo skaits būs atkarīgs no valdības lēmuma par attīstības institūcijas veidošanu.
Jau ziņots, ka «Hipotēku bankas» komercdaļas pāreja uz «Swedbank» noslēgsies 24.novembrī, un no šīs dienas «Hipotēku bankas» komercdaļas klientus apkalpos un pakalpojumus nodrošinās «Swedbank». «Swedbank» iegādājās «Hipotēku bankas» komercdaļas paketes, kurās iekļauti privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi. SIA «Swedbank līzings» iegādājās SIA «Hipolīzings», un «Swedbank» komandai pievienojās visi «Hipolīzinga» darbinieki - 30 cilvēki. Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās «SEB Wealth Management».
Vēl turpinās sarunas par divu citu «Hipotēku bankas» komercdaļu pārdošanu - par paketi, kas ietver kredītus nekustamo īpašumu attīstītājiem, un par paketi, ko veido slikto aktīvu izstrādes kompānija «HipoNIA». Par šo komercdaļas pakešu pārdošanu vienoties varētu nākamā gada sākumā, šonedēļ prognozēja piesaistītā konsultanta «SEB Enskilda» valdes loceklis Mārtiņš Krūtainis.
Valdība jau 2009.gadā nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta «Hipotēku bankas» komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists
Re: Afēra
« Atbilde #10 : Novembris 01, 2012 »

tas_pats

Nu un? Banku lietas, kas te tik interesants?
IP pierakstīta