Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"  (Lasīts 68234 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #1260 : Jūnijs 30, 2012 »

Nerunā par sevi citu vārdā. Domāju, ka vairums cilvēki atšķirīgu statusu embrijam un 3 gadus vecam cilvēkam piešķir, vadoties tieši pēc sentiences esamības.
Nevēlos ielaisties abortu tēmā. Principā piekrītu, ka aborti pieļaujami, bet līdz noteiktai stadijai.
Es runāju par piedzimušu bērnu. Tā pārākais status pār lopu cilvēka sabiedrībā neizriet no sentiences līmeņa vai sarežģītības, bet fakta, ka tas ir cilvēks. Duh. Man likās, ka bijām šo tēmu pabeiguši.

Kas atteicas uz intelektu, es tikai iebildu bičai par nekorekti lietotiem terminiem. Intelekts ir cilvēciska kategorija. Nekur citur dabā tas nav novērots.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
« Atbilde #1261 : Jūnijs 30, 2012 »

ZB ar saviem embrijiem.

Pretēji šejienes odiozo ideju upuru - ctulhu un kukaiņa fantāzijām - pilnīga lopkopības likvidācija un citu sugu neaizskaramība industriāliem mērķiem tīri tehniski ir iespējama /atšķirībā no apziņas pārnešanas uz kompi un anarhokaptālismu/. Cik ilgi šāda mākslīga, represīva, melno tirgu, kriminālu veicinoša sistēma pastāvētu - cits jautājums.

Zoosociālisms jeb zooneomarksisms, citādi saukts par vegānismu - kad cilveks daunšiftingojas un solidarizējas ar dzīvnieku pirmkārt jau ir nesavienojams ar ztp. Nevar džainisms uzturēt un attīstīt globālu progresīvu civilizāciju, jo visa enerģija - fiziskā, intelektuālā un finansiālā - tiek šķiesta skudru nesamīšanai, šajā gadijumā māklīgas, sintētiskas dabas produktu izveidei un uzturēšanai. Pārvietošanās no punkta a uz b - prasa neekonomiski daudz laika. Un, ja gribās nogromīt civilizāciju, kultūru, aizdirst atmosferu ar masveida dermantīna ražošanu, ko no naftas produktiem ražotu ķīnas vergi, fermas aizvietot ar modificētas sojas plantācijām ar indīgu miglošanu, farmācijas stagnāciju, utt.  - marsieša murgu uzvara tam garantija.

IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #1262 : Jūnijs 30, 2012 »

bitch
Citāts
Nu, Latvijas patēriņa apjomos lopkopība problēmas videi nerada - teritorija nav blīvi apdzīvota un, ja labi sapīktu, pat ar naturālajām saimniecībām pietiktu, lai tos pabarotu.
Ieteiktu atšķirt dz. produktu patēriņu no ražošanas. Latvijā patiešām nav attīstīta intensīvā lopkopība, bet nebūtu korekti teikt, ka tā nerada problēmas videi. Tepat vēl nesen bija vides aizstāvju plaši protesti pret cūku fermu celtniecību. http://cukubusana.blogspot.com/2010/01/kapec-mums-nevajag-cuku-lielfermu.html

Ar naturālajām saimniecībām varbūt var pabarot savas ģimenes un vēl dažus radus, bet ne visu Latviju. Ne jau velti mūsdienās ~98% no visas dzīvnieku produkcijas veido industriālā lopkopība.
Es arī neatbalstu cūku lielfermas, so what? Tur tāpat draņķīgu gaļu ražo. Kā jau es teicu, pie LV iedzīvotāju blīvuma ar naturālajām saimniecībām pilnīgi pietiek. Tas, ka citur ļautiņi vairojas vairāk kā iespējams normālos veidos pabarot, ir lielāka problēma dabai kā dzīvnieku pavairošana. Nu nav vajadzīgs tik daudz cilvēku, it īpaši, ne teritorijās, kas nav dzīvošanai piemērotas, pie tam tādu, kam tāpat kā dzīvniekiem nekas īpaši vairāk par ēšanu un vairošanos neinteresē un nekad neinteresēs.

Citāts
Citāts
Nu, es pieņemu, ka tāpēc, no tā bēbja varbūt pēc 20 gadiem būs izaudzis cilvēks, bet no cūkas nekad cilvēks neizaugs.
Arī no spermatozoīda varbūt pēc 20 gadiem būs izaudzis cilvēks.
Ņifiga - ja netici, vari kaut 20 gadus marinēt burku ar savu ģenētisko materiālu - nekas tur neizaugs, jo tam piemīt tikai apmēram puse ģenētiskā materiāla, kas vajadzīgs, lai veidotos cilvēks! Vot no zigotas jau var izaugt.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 459
« Atbilde #1263 : Jūnijs 30, 2012 »

Gnidrologs
Citāts
Nevēlos ielaisties abortu tēmā. Principā piekrītu, ka aborti pieļaujami, bet līdz noteiktai stadijai.
Nevēlies ielaistais šai tēmā, jo tas parāda nekonsekvences tavos uzskatos. Embrijs arī ir cilvēks ar potenciālu pat attīstīties par saprātīgu cilvēku.

Citāts
Es runāju par piedzimušu bērnu. Tā pārākais status pār lopu cilvēka sabiedrībā neizriet no sentiences līmeņa vai sarežģītības, bet fakta, ka tas ir cilvēks. Duh. Man likās, ka bijām šo tēmu pabeiguši.
Jā, šo tēmu bijām jau pabeiguši, nevarēji nekādu pamatojumu minēt cilvēka īpašajam statusam, kas sekotu no tā vien, ka cilvēks ir cilvēks. Tieši tāpat var izteikt apgalvojumu, ka visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, jo dzīvnieks ir dzīvnieks un mēs esam dzīvnieki. Kas attiecās uz sabiedrības uzskatiem, tad sabiedrība ir pietiekoši izplatīti ne vien sudzistiski, bet arī rasistiski, seksistiski un homofobi uzskati. Par to es arī nešaubos, tikai nedomāju, ka tādi uzskati ir ētiski un pamatoti.

Citāts
Intelekts ir cilvēciska kategorija. Nekur citur dabā tas nav novērots.
Savādi, ka zinātnieki pēta neeksistējošas parādības... http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_intelligence
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1264 : Jūnijs 30, 2012 »

Krista
Citāts
Nevar džainisms uzturēt un attīstīt globālu progresīvu civilizāciju, jo visa enerģija - fiziskā, intelektuālā un finansiālā - tiek šķiesta skudru nesamīšanai, šajā gadijumā māklīgas, sintētiskas dabas produktu izveidei un uzturēšanai.
Nejaušam kaitējumam skudrām (pat ja viņām vispār piemīt sentiecne) nav sakara ar mērķtiecīgu dzīvnieku izmantošanu, pret ko iestājas vegānisms. Protams, ja mums būtu tādi resursi, lai novērstu arī šādu nejaušu kaitējumu, būtiski nekaitējot paši sevi, tad arī to būtu labi darīt.

Citāts
fermas aizvietot ar modificētas sojas plantācijām ar indīgu miglošanu, farmācijas stagnāciju, utt. 
Tiem, kas tankā, varu atkārtoties - ~80% no pasaulē izaudzētās sojas tiek audzēta speciāli fermām. Atsakoties no fermām, soju nevajadzētu tik daudz audzēt. Turklāt arī ĢMO soja pamatā aiziet tikai lopbarībā un vismaz Eiropā ĢMO soja cilvēku pārtikā gandrīz vai netiek izmantota, tb, tiek izmantota nemodificētā soja.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1265 : Jūnijs 30, 2012 »

bitch
Citāts
Kā jau es teicu, pie LV iedzīvotāju blīvuma ar naturālajām saimniecībām pilnīgi pietiek.
Rodas šaubas, vai tu zini vispār, kas ir naturālā saimniecība un saproti, ka mūsdienās plašos mērogos tas nav iespējams. Bet, ja runājam par kaut kādām mazām saimniecībām, kuras būtu dzīvniekiem salīdzinoši draudzīgākas, tad komerciālos nolūkos tādas vienkārši neatmaksājas uzturēt, viņas vienkārši izkonkurēs ar cenu tās pašas intensīvās lielfermas. Tas arī ir viens no iemesliem Latvijas lauksaimnieku ekonomiskajām problēmām, ka te nav attīstīta intensīvā lauksaimniecība.

Tagad jau arī veikalos, cik zinu, ir nopērkamas olas ar marķējumu, vai tās nāk no sprostiem vai arī tās tā sauktās free range eggs, tikai pēdējas maksā ievērojami dārgāk un reti kurš izjūt vajadzību par ko tādu maksāt. Manuprāt, jau fakts vien, ka kaut kādi 98% olu produkcijas nāk no sprostiem, visu pasaka.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1266 : Jūnijs 30, 2012 »

marsietis
Es turos pie viedokļa, ka pie vainas ir pārapdzīvotība. Zinu, ka Ctulhu nepiekritīs un teiks, ka te var satilpināt vēl pāris miljardus, bet es uzskatu, ka cilvēkiem jābūt tādā daudzumā, ka to uzturēšanai nav vajadzīgas nedz lielas fermas, nedz lielas plantācijas, jo abi ir vienādas kakas uz zemes virsas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1267 : Jūlijs 01, 2012 »

Nevēlies ielaistais šai tēmā, jo tas parāda nekonsekvences tavos uzskatos.
Nē, tāpēc, ka tam var uztaisīt atsevišķu tēmu.
Citāts
Jā, šo tēmu bijām jau pabeiguši, nevarēji nekādu pamatojumu minēt cilvēka īpašajam statusam
Cilvēka status priekš cilvēka ir īpašs tāpat kā žirafes statuss priekš žirafes ir īpašs. Tu esi darvinisma atkritums un vēl ar to lepojies, bet domā, ka tādai būtu jābūt normai.
Citāts
sudzistiski
Jebkurš normālks dzīvnieks ir sudzisks. Ja tas tāds, nav, tad lemts iznīcībai. Būtnei, kurai pašas mazuļi nerūpētu vairāk par jebkuru citu sugu, ātri nonāktu evolūcijas mēslainē. To arī novēlu tev un taviem korišiem.
Citāts
Savādi, ka zinātnieki pēta neeksistējošas parādības... http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_intelligence
:facepalm:
Vēl varēji pieminēt mātes gaijas un smārtfounu inteliģenci kā adekvātus salīdzinājumus cilvēka intelektam. Anyway, par inteliģenci man po, jo es neesmu Ctulhu skolas pārstāvis. Priekš manis cilvēks > viss pārējais ir pašsaprotama aksioma.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1268 : Jūlijs 01, 2012 »

bitch
Citāts
Es turos pie viedokļa, ka pie vainas ir pārapdzīvotība.
Pie vainas kam? Tam, ka dzīvniekiem tiek radītas ciešanas un tiek nodarīts kaitējums videi? Ja tā, tad no tā jau nemainās būtība, ka mums to vajadzētu ņemt vērā un tādējādi gan samazināt dzimstību, gan arī izvairīties no dzīvnieku produktiem.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1269 : Jūlijs 01, 2012 »

Gnidrologs
Citāts
Cilvēka status priekš cilvēka ir īpašs tāpat kā žirafes statuss priekš žirafes ir īpašs.
Ārieša statuss ir īpašs priekš ārieša, melnādainā statuss ir īpašs priekš melnādainā, zīdītāja statuss ir īpašs priekš zīdītāja, dzīvnieka statuss ir īpašs priekš dzīvnieka utt. Tā varētu būt, tikai kaut kāda radniecība vai emocionāla tuvība pret kaut ko nav ētisks pamatojums nerespektēt citu (svešinieku) intereses.

Citāts
Tu esi darvinisma atkritums un vēl ar to lepojies, bet domā, ka tādai būtu jābūt normai.
Nu nu, tāpēc vien, ka nevari korekti pamatot savus uzskatus, nevajag atkal pāriet uz primitīviem ad homineniem!

Citāts
Vēl varēji pieminēt mātes gaijas un smārtfounu inteliģenci kā adekvātus salīdzinājumus cilvēka intelektam.
Te nebija runa par intelekta salīdzinājumiem, bet gan par intelekta eksistenci.

Citāts
Anyway, par inteliģenci man po, jo es neesmu Ctulhu skolas pārstāvis.
Embriji šķiet gan, ka ar visu to, ka ir cilvēki ar potenciālu pat attīstīties līdz augstam intelektam, nebija priekš tevis pietiekoši inteliģenti.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1270 : Jūlijs 01, 2012 »

Citāts
Nu nu, tāpēc vien, ka nevari korekti pamatot savus uzskatus, nevajag atkal pāriet uz primitīviem ad homineniem!
Es tikai konstatēju faktu. Sugas pārstāvis, kam sabojājies sevis saglabāšanas instinkts un ekskluzivitātes sajūta attiecībā pret pārējo pasauli, ir defektīva ierīce. Dabā nepastāv zvēru - hipiju, sry, un tev neizdosies man iepotēt savu ''cilvēks ir vienlīdzīgs ar citiem dzīvniekiem'' filozofiju tā ka nemaz nepūlas.
Citāts
Te nebija runa par intelekta salīdzinājumiem, bet gan par intelekta eksistenci.
Ifoundam arī eksistē inteliģence. So what? Es vēlreiz saku, ka mans iebildums bičai nebija tieši saistīts ar tagad apspriežamo.
Citāts
Embriji šķiet gan, ka ar visu to, ka ir cilvēki ar potenciālu pat attīstīties līdz augstam intelektam, nebija priekš tevis pietiekoši inteliģenti.
Es jau teicu, ka intelekts priekš manis šajā jautājumā lomu nespēlē.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1271 : Jūlijs 01, 2012 »

Gnidrologs
Citāts
Sugas pārstāvis, kam sabojājies sevis saglabāšanas instinkts un ekskluzivitātes sajūta attiecībā pret pārējo pasauli, ir defektīva ierīce. Dabā nepastāv zvēru - hipiju, sry, un tev neizdosies man iepotēt savu ''cilvēks ir vienlīdzīgs ar citiem dzīvniekiem'' filozofiju tā ka nemaz nepūlas.
Man nekāds sevis saglabāšanās instinkts nav sabojājies. Man nav jābūt rasistam un sudzistam, lai tanī pat laikā saglabātu kaut kādas ekskluzīvas sajūtas pret sevi, savu ģimeni, tautu, rasi, sugu un piederību dzīvnieku valstij. Dzīvnieku respektēšana manu saglabāšanos neapdraud. Es vienkārši negribu palikt tāda mežoņa stadijā, kurš seko tikai primitīvam instinktam un respektē tikai tos, kurus ir izdevīgi respektēt. Ja tu gribi palikt tāda mežoņa/zvēra stadijā, tad, protams, man neko tev neizdosies iepotēt, ne brīdi neesmu par to šaubījies, bet diskusija te ir par to, vai tā pienākas darīt no attīstītas būtnes pozīcijām, kurai ir spēja izdarīt morālas izvēles. Šajā ziņā es patiešām domāju, ka saprātīgs cilvēks ir pārāks par citām dzīvnieku sugām.

Citāts
Ja intelekts un sentience te lomu nespēlē, tad jāsecina, ka, tavuprāt, aborts būtu pieļaujams pat tad, ja embrijam piemistu sentience un augsts intelekts.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1272 : Jūlijs 01, 2012 »

Citāts
Ja intelekts un sentience te lomu nespēlē, tad jāsecina, ka, tavuprāt, aborts būtu pieļaujams pat tad, ja embrijam piemistu sentience un augsts intelekts.
Tieši otrādi, jo lomu nespēlē vis intelekts, bet gan ekskluzīvi piederība cilvēku sugai
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1273 : Jūlijs 01, 2012 »

Ko Biča teica.
Kas attiecas uz pārējo, tad es noteikti labprātāk palieku par ''mežoni'' no hipiju/vegānu/leftardu utml. dementētu indivīdu viedokļa. Tas drīzāk ir kompliments. Tā jau ģenerāli man po, ka ir pīpļi, kas nesaprot kā strādā pasaule un noliedz realitāti rozā delūziju vārdā, lai tikai varētu ievilkt savā ''good deeds'' portfolio ķeksīti un feel warm and fuzzy about that. Katrs ķer kaifu pa savam. Just stay out of my lawn.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #1274 : Jūlijs 01, 2012 »

Aizslēdzu ciet, par daudz materiāla. Atverās 3 jaunas tēmas, lai nebūtu viss vienā maisā.
IP pierakstīta