Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Mīts par cilvēces degradēšanos  (Lasīts 16588 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
Re: Mīts par cilvēces degradēšanos
« Atbilde #75 : Jūnijs 04, 2012 »

Citāts
Tikai kur tādus cilvēkus ņemt?
Afganistānas kalnos, Indijas kartona kastēs, vai Amazones džungļos. Mums priekš tā droši vien rokas ir par īsām, bet Zemes mērogā šāds eksperiments IR iespējams.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Pofigists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 332
« Atbilde #76 : Jūnijs 04, 2012 »

Pofigist, arī Bēthovena notis var pārrakstīt uz citas lapas un viņa skaņdarbus izpilda dažādi orķestri. Materiāls, uz, kur uzrakstīta Mona Līza ir irelevans. Inherentā vērtība nav tajā. Dīvaini, ka man kaut kas tāds jāskaidro.

Tu neesi defineejis to savu terminu " inherentaa veertiiba" un es veelos to noskaidrot.

Okei, pikjis ko maksaa maakslas fani par maakslas objektu, taatad uz inherento veertiibu neattiecas.

Staasti valjaa metodiku, kaa maakslas inherentaa veertiiba tiek atrasta.
IP pierakstīta

Pofigists

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #77 : Jūnijs 04, 2012 »

9K116
Lai būtu tīrs eksperiments, tad vajadzētu tādus cilvēkus, kuri nekad par lelo mākslu neko nav zinājuši, un tad salikt viņiem priekšā visādas gleznas, lai viņi vērtē.
Tālāk tad spriest par to, vai tur ir kas objektīvs vai nav.
Tikai kur tādus cilvēkus ņemt?

Amazones dzhunglu ciltinjaas. :D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #78 : Jūnijs 04, 2012 »

Pofigists

Amazones dzhunglu ciltinjaas.

Mjaa, bet var sanaakt, ka vinji vislielaako kaifu nokjers no kautkaada spiidosja sirpotreba iepakojuma bildiiteem...
IP pierakstīta

Pofigists

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #79 : Jūnijs 04, 2012 »

9K116

Jaa, vispaaer ir taa, ka sabiedriiba mainaas un liidz ar to biezji kautkaadi izstraadaajumi kljuust veertiigi peec kaada laika, kad tie saak tai sabeidriibai atbilst.

Helleniskaa maaksla viduslaikos bija klaji nekristiiga nepieklaajiiba, ko bija labi sadauziit, ja kkur ierauga.

Velaskess uzgleznojaa pliku daamu un shameejaa laiku kultuuras un moraales kristiigie eksperti sho pamatiigi vajaaja par to.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #80 : Jūnijs 04, 2012 »

Pofigists

Vovo un telebaanji te pavisam nesen uzspeera gaisaa Budas statujas.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #81 : Jūnijs 04, 2012 »

Citāts
Mjaa, bet var sanaakt, ka vinji vislielaako kaifu nokjers no kautkaada spiidosja sirpotreba iepakojuma bildiiteem...
...Kas nozīmēs, ka teorija par izcilu mākslas darbu inherento vērtību var arī neapstiprināties.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #82 : Jūnijs 04, 2012 »

9K116

Jaa, tiesji taa. Mans patreizeejas uzskats ir, ka tie maaxlas darbi, kas noteiktiem cilveekiem liekas geinali, vnk labi atbilst kaut kam to cilveeku smadzenees.

Vai otrs variants - ir labi kaut kaa modelji. Kur ``kaut kas`` ira kaads abstrakts, miemeeram, sociaals, emocionals, filozofisks etc fenomens. ( piemeeram tas pats staatinjs ``gruuti buut dievam``).
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8252
« Atbilde #83 : Jūnijs 04, 2012 »

Tu neesi defineejis to savu terminu " inherentaa veertiiba" un es veelos to noskaidrot.
Inherents, tulkojot anglisko terminu, nozīmē tāds, ka piemīt pašam objektam neatkarīgi no tā kāds vērotājs to vērtē.
Citāts
Okei, pikjis ko maksaa maakslas fani par maakslas objektu, taatad uz inherento veertiibu neattiecas.

Nē.
Citāts
Staasti valjaa metodiku, kaa maakslas inherentaa veertiiba tiek atrasta.
Metodikas atklājējam, kā jau teicu, būs ne vien Nobelis, bet iesvētīšana cilvēces varoņu kārtā. Metodika ir pielietojama tikai primitīvi materiālistiskām nodarbēm. Apziņas realms šobrīd tām nepakļaujas. Var tikai konstatēt, ka ''vo, smadzene vroģe satur mūsu apziņu''. Kā tā darbojas, kāpēc un fineses šobrīd miglā tītas un nav zināms vai attinamas.

Nu protams, jo vispaar jebkurs korekts izskaidrojkums ir materialistisks.
Tad, ja esi pērtiķis, jā.
Materiālistisku obligāti ne, racionālu un loģisku gan (ja vien tas viss nav sinonīmi).
Racionāli loģiskais ir tas, ka viens mākslas darbs spēj pārnest no sevis uz citu apziņu kulturāla, intelektuālas, emocionālas un intuitīvas vērtības, kas nezaudē savu jēgu un spēku pat pēc n gadsimtiem, kamēr citas paliek vēstures kompostā un nekad vairs netiek cilātas. Tev nav jābūt ''vecmodīgam'', lai saprastu Baha ģenialitāti, taču tajā pašā laikā tev nav jāmīl vai pat jāizjūt eiforija no Baha skaņdarbiem. Es speciālu pieminu Bahu, jo jams nebūt nav mans favorīts un barokālā stila mūzika kā tāda liekas manai personībai lielākoties nepievilcīga.
Citāts
Vai, vēl viens jautājums. Vai cilvēks, nezinādams NEKO no mākslas vēstures, saskatīs Monā Lizā lielāku vērtību kā nevienam īpaši nezināma Mākslas Akadēmijas 2. kursa studenta kursa darba ietvaros uzmālētā random modeļa portretā (pieņemot, protams, ka šis portrets ir gana kvalitatīvs)?
Es neesmu omniscient. Es to nezinu. Domāju, ka atradīsies visi iespējamie varianti.
Ja tīri mans personīgais viedoklis, tad es, pat nebūdams tēlotājmakslas ''connoseur''(faking spellings), spēju *saprast* Mikelnadželo rozīnīti. Tā kā reiz slēpjas nevis virtuozā otas pārvaldē, bet spējā ļoti precīzi un in a subtle way aprakstīt noteiktus fenomenus. Ir cilvēki, kas prot gleznot ar fotogrāfisku līdzību, taču viņi gleznotie personāži ir statiski, nepauž nekādu emocionālu mesidžu, jo mākslinieks  vienkārši nav spējīgs iedvest savos personāžos dzīvību. Tas starp citu daudz lielākā mērā atšķir labu rakstnieku no slikta, kur sliktam visbiežāk būs run-of-the-mill stereotips, nevis reāla persona, kurai var just līdzi pat tad, ja pats apzinies, ka nepiekrīti tā dzīves uzskatiem. Perfekts piemērs Raskoļņikovs.
IP pierakstīta

Pofigists

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #84 : Jūnijs 04, 2012 »

Taaks
Inherents, tulkojot anglisko terminu, nozīmē tāds, ka piemīt pašam objektam neatkarīgi no tā kāds vērotājs to vērtē.

Trivialitaates vari izlaist, taas diskusijai veertiibu klaat nenes.

Karoch, kaa pats Gnidrologs atzinaas, maakslas inherentaas veertiibas atrashanas metodikas vinjam nav.

Tagad, biedri Gnidrolog, klaasti vajaa, kaapeec tavi inherentie njaudieni par maakslas degradeeshanos muusdienaas buutu jaauzskata par kaut ko atskjiriigu no 17 gs. kristiigo atmorozku inherentaas inkviziicijas, ar ko shie piepisaas Velaskesam par pliko Veneeru?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #85 : Jūnijs 05, 2012 »

Man nav nekāda interese pļāpāt ar idiotiem, kuru intelekts labākajā gadījumā piemērots atejas poda skrubināšanai.
Te kā reiz arī parādās mūsdienu kultūras degradācija. Atejas poda skrubinātāji iedomājas, ka ir kompetenti spriest par lietām, kurās neko nejēdz, un neviens viņiem nevar ierādīt vietu, jo redz, viss ir relatīvi. Viss ir gaumes lieta. Postmodernisms at work.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #86 : Jūnijs 05, 2012 »

Gnidrologs
Citāts
diemžēl mākslai tāda vērtība nepiemīt. Tāda vērtība ir steikam, banānam, automašīnai un mājoklim, bet ne mākslai.
Kāda gan vērtība varētu būt Maļēviča melnajam kvadrātam, BEZ snobiska mākslas vērtētāja/cienītāja  viedokļa? Saķēpāts auduma gabals... kas vēl?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #87 : Jūnijs 05, 2012 »

Es nekur arī neesmu teicis, ka Maļēviča kvadrātam piemistu nez kāda vērtība. Tas ir sūds tā pat kā visa modernā māksla.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #88 : Jūnijs 05, 2012 »

Gnidrologs
tak antīkā māksla (extrēmi antīka: infantīli zīmējumi uz alu sienām) - neko daudz no Maļēviča neatšķiras. Savukārt Milosas Venēra no alu zīmējumiem atšķiras tikai ar perfektāku detalizāciju, gan formas, gan rumpīša stāvokļa (kompozīcijas) ziņā. Tb - ar ko tā akmens Milosas Venēra būtu vērtīgāka par alu zīmējumiem vai melno kvadrātu, PATI PAR SEVI, bez tā snobiskā mākslas vērtētāja?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #89 : Jūnijs 05, 2012 »

a_masiks

Ar to, ka preciizs (OK, ja atrodam un pieliimeejam atpakalj rokas) cilveeka kermenja aareejaas virsmas, tb izskata modelis. ETI no taa vareetu saprast, kaads izskataas cilveeks, OK, viena cilveeka forma. 
IP pierakstīta