Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"  (Lasīts 68279 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

tas_pats


http://www.brivsnogmo.lv/akcija

Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO".

No 13. - 18. maijam notiek akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO", sakot paldies 102 novadiem, kuri noteikuši aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus (ĢM) augus, un aicinot arī lielveikalus atteikties no ģenētiski modificētus organismus (ĢMO) saturošiem produktiem.

Akciju sadarbībā ar Star FM, TVNET, TV24, draugiem.lv un citiem domubiedriem rīko Latvijas Zemes draugi. Akcijas patroni ir piecpadsmit Latvijā pazīstamas personības, kuras akcijas laikā publiski paudīs savu attieksmi pret ģenētiski modificēto pārtiku.

Sabiedrībā tiek jaukta informācija par ģenētiski modificētiem organismiem (GMO), kas tiek izstrādāti laboratorijās, eksperimentējot un meklējot risinājumus medīcīnā vai augkopībā, un tiem ģenētiski modificētiem (ĢM) augiem, kas reāli jau 16 gadus tiek izmantoti lauksaimniecībā, biodegvielas, dzīvnieku barības un cilvēku pārtikas ražošanai.

Kā liecina vairāk kā desmit gadus ilgā ģenētiski modificētu (ĢM) augu audzēšanas pieredze pasaulē, ĢM augi neglābj pasauli no bada, bet nodara ievērojamu, neatgriezenisku kaitējumu apkārtējai videi, apdraud lauksaimniecības ilgtspēju, kā arī rada nelabvēlīgas sociālekonomiskās sekas tajās pasaules valstīs, kur tie tiek audzēti. Vairāk par šo var lasīt šeit.
Mēs negribam audzēt ĢMO un negribam arī tos ēst!

Jau 102 no 110 Latvijas novadiem ir noteikuši aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus (ĢM) augus, lai saglabātu Latvijas dabas daudzveidību, vietējās un ekoloģiskās lauksaimniecības tradīcijas, vietējos zemniekus, pašu kontroli pār sēklām un pašu ražotu pārtiku.

Tomēr, veikalos ir atrodami ģenetiski modificētus organismus (ĢMO) saturoši produkti, piemēram, augu eļļa, margarīns, konditorejas izstrādājumi un citi. To, kādi ĢMO saturoši produkti var būt Latvijas veikalos var uzzināt šeit.

Arī pērkot ĢMO pārtiku, mēs izdarām izvēli par ģenētiski modificētu (ĢM) augu audzēšanu citās valstīs. Kā liecina vairāk kā desmit gadus ilgā ĢM augu audzēšanas pieredze pasaulē, tie neglābj pasauli no bada, bet nodara ievērojamu, neatgriezenisku kaitējumu apkārtējai videi, apdraud lauksaimniecības ilgtspēju, kā arī rada nelabvēlīgas sociālekonomiskās sekas tajās pasaules valstīs, kur tie tiek audzēti. Vairāk par šo var lasīt šeit.

Balstoties uz piesardzības principu, kā arī uz neviennozīmīgo atbildi uz jautājumu, vai ĢM pārtika ir nekaitīga veselībai, jau vairāku gadu garumā Rietumeiropas lielveikali (Carrefour, Auchan, Lidl, Sainsbury's, Big Food Group, Coop, Marks&Spencer un citi) oficiāli atsakās tirgot ĢMO saturošus pārtikas produktus.

Arī 80% Latvijas sabiedrības neatbalsta ĢM augu izmantošanu pārtikas ražošanā, tomēr lielveikali apgalvo, ka pieprasījumā neizjūtot šo patērētāju noliedzošo attieksmi. Taču, kā zināms, ĢMO saturošus produktus veikalos vēl joprojām ir grūti identificēt, un bieži veikali neievēro likuma prasību un uzskatāmi neatdala šīs preces savrup no pārējiem produktiem, kā to prasa ĢMO Aprites likums.

Mēs negribam audzēt ĢMO un negribam arī tos ēst!

102 no 110 Latvijas novadu pašvaldībām noteikušas aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus, lai saglabātu Latvijas dabas daudzveidību, vietējās un ekoloģiskās lauksaimniecības tradīcijas, vietējos zemniekus, pašu kontroli pār sēklām un pašu ražotu pārtiku.

Tomēr, veikalos ir atrodami ģenetiski modificētus organismus (ĢMO) saturoši produkti, piemēram, augu eļļa, margarīns, konditorejas izstrādājumi un citi. To, kādi ĢMO saturoši produkti var būt Latvijas veikalos var uzzināt šeit: http://www.brivsnogmo.lv/kas_ir_gmo/kadi_gmo_ir_noperkami_latvija
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #1 : Maijs 16, 2012 »

Šitam laikam vajadzēja trāpīt vienu tēmu augstāk Fizikskais aspekts
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42041
 • Ateists
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #2 : Maijs 16, 2012 »

tas_pats

Tu esi paarliecinaats, ka genetiski modificeetie augi ir biistami?

Ir kaadi noveerojumi, ka tie grauj ekosisteemas vai tamliidziigi?

Taa protesteesjana nav vnk leetas popularitaates mekleesjana?
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #3 : Maijs 16, 2012 »

Citāts
Balstoties uz piesardzības principu, kā arī uz neviennozīmīgo atbildi uz jautājumu, vai ĢM pārtika ir nekaitīga veselībai
neviens ne par ko nav pārliecināts, bet eksperimentēšana uz cilvēkiem īsti nav pieļaujama.
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42041
 • Ateists
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #4 : Maijs 16, 2012 »

tas_pats

A ja alternatiiva ir tiem cilveekiem nomirt badaa?

Cik es saprotu, bez geneetiski modificeetaas labiibas, kas ir noturiiga pret kaiteekljiem un arii noturiigaaka pret sausumu un tml daudzaas vietaas vnk iestaatos bads.

Pie kam pasjiem cilveekiem genetiski modificeeta paartika nevareetu buut kaitiiga, jo galu galaa arii parastaa partika satur cilveeka organismam svesju genomu.
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42041
 • Ateists
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #5 : Maijs 16, 2012 »

tas_pats

Vispaar, sjitie genetiski modificeetie organismi ir tik taads nieks.


DHMO ir daudz bīstamāks!

http://www.dhmo.org/truth/Dihydrogen-Monoxide.html

Luuk pret DHMO gan ir jaaprotestee!!!! Tas atrodas visur un ar to saskaras katrs cilveeks! Produkti, kas to satur, vispaar netiek markjeeti ka biistami!

IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42041
 • Ateists
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #6 : Maijs 16, 2012 »

tas_pats

Taspats, negribi sariikot akciju pret DHMO?
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #7 : Maijs 16, 2012 »

DHMO ir daudz bīstamāks!
In the dihydrogen monoxide hoax, water is called by an unfamiliar name, "dihydrogen monoxide", followed by a listing of real effects of this chemical, in an attempt to convince people that it should be regulated, labeled as hazardous, or banned. The hoax is designed to illustrate how the lack of scientific literacy and an exaggerated analysis can lead to misplaced fears.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrogen_monoxide_hoax

Bet okay, vai tu esi gatavs garantēt, ka ĢMO ir veselīgs un šiem produktiem nav neveselīgu blakus efektu? 
IP pierakstīta

EzītisMiglā

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 13936
 • ezītis miglā
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #8 : Maijs 16, 2012 »

Par ĢMO lasīju bija eksperiments ar žurkām, kurā tur paaudzē sākās visādas ķibeles, nebija pēcnācēju vai taml, precīzi neatceros, būs jāpameklē.
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #9 : Maijs 16, 2012 »

Bet patiesībā - visburtiskākajā veidā - necilvēks, …vairs ne cilvēks.

Citāts
Piemēram, ģenētiski modificētā pārtika. Augļi un dārzeņi, kas šādā veidā modificēti, ir vieglāk izaudzējami un saglabājami, jo tos vairs “nepazīst” tie kaitēkļi un slimības, kas piemeklēja nemodificētos, un arī saglabājas tie ievērojami ilgāk nekā parastie augļi un dārzeņi. Lielveikalu plauktos var iegādāties zemenes ar baktēriju gēniem, rīsus ar ledus zivs gēnu un daudzus citus gēnu inženierijas brīnumus. Vai šie produkti vienmēr ir kvalitatīvāki? Mēs pērkam un ēdam tomātus, gurķus, ābolus un daudz ko citu, kā garša vairs nav tāda kā parastiem, Dieva radītiem, tomātiem, gurķiem, āboliem. Toties noliktavās šie mākslīgie augļi un dārzeņi saglabājas mēnešiem un pat gadiem ilgi. Liela daļa no tiem ir ne vien negardi, bet arī neveselīgi, tomēr šādu produktu tiek veidots aizvien vairāk un vairāk - par spīti nopietniem zinātnieku brīdinājumiem, ka šādi iegūta pārtika izraisa bīstamas saslimšanas.

Izskatās, ka līdzīgi tam, kā ar gēnu inženierijas palīdzību var izaudzēt tādus augļus, dārzeņus un dzīvniekus, kas peļņas ziņā ir izdevīgi ražotājiem un tirgotājiem, drīz vien būs iespējams arī cilvēku ģenētiski “uzlabot” tā, kā tas kādam būs izdevīgi. Jo arī cilvēks patērētāju sabiedrībā saskaņā ar tās vērtībām tiek skatīts kā varas un peļņas gūšanas objekts.

Nav grūti iedomāties, kādas peļņas iespējas parādīsies, ieviešot dažādas gēnu tehnoloģijas: ja ar dažādu dzīvnieku, augu, mikroorganismu vai zivju gēniem varēs visādi uzlabot cilvēku - uzlabot viņa ārieni, fiziskos dotumus, dzīves ilgumu, izturību pret agresīviem vides faktoriem, organisma pretestības spējas pret dažādām slimībām u.tml. Šādas tehnoloģijas gan būtu ejoša prece.

Līdzīgi būs arī gadījumā ar mākslīgā un dabiskā intelekta sintēzes tehnoloģiju ieviešanu. Tas pavērs jaunas, nebijušas iespējas informāciju tehnoloģiju biznesā. Iedomāsimies - cilvēkiem atkritīs darbietilpīgā un apgrūtinošā informācijas apguve, vajadzīgo informāciju varēs vienkārši lejuplādēt no tīmekļa tieši smadzenēs. Pilnīgi iespējams, ka, samaksājot kādus 200-300 eiro, varēs lejuplādēt krievu, japāņu, suahili, ķīniešu vai jebkuru citu valodu, par kādu pavisam nieka naudiņu vai pat pilnīgi bez maksas varēs gūt neierobežotu pieeju telefonu vai adrešu grāmatai un dažādām citādām izziņām, par samaksu varēs lejuplādēt tieši galvā anekdotes, aforismus, likumus, melodijas, dziesmu tekstus, dzejoļus, stāstus utt. - ikkatrs varēs kļūt “erudīts”, “asprātīgs” un “kompetents”. Bet varas ļaudīm būs vieglāk kontrolēt visu, arī galvā notiekošo.

Gan jau būs domāts arī par cita veida uzlabojumiem: kustību koordinācijas, reakcijas ātruma, muskulatūras darbības digitālie un digitāli ģenētiskie stimulatori arī būtu ļoti vajadzīga prece. Par kādu pārcilvēku gan varēs tapt cilvēks pārskatāmi tuvā nākotnē! Un cik gan šaurpierīgi un primitīvi salīdzinājumā ar šiem pārcilvēkiem izskatīsies tie, kas izvēlēsies palikt vienkārši par cilvēkiem!

Kādā veidā zvēra zīmes tehnoloģijas varētu būt saistītas ar nupat apskatītajiem gēnu inženierijas un digitālo tehnoloģiju iespējām? Raksti nedod uz to atbildi, bet, šķiet, tikai atklāj tādu situāciju, kas liecina, ka tiek skarti visbūtiskākie cilvēka fiziskās esības aspekti. Bez pieminētās rakstu vietas, Atkl. 16:2, ir arī citas, kas norāda uz cilvēka cilvēciskās būtības izpostīšanu. Zvēra zīmes sakarā 13. nodaļā (8. p.) ir kāds nepaskaidrots, bet ļoti uzsvērts izteikums: “Šeit slēpjas gudrība. Kam ir saprašana, lai izdibina zvēra skaitli, jo tas ir cilvēka skaitlis; un viņa skaitlis ir seši simti sešdesmit seši”.
http://www.ebaznica.lv/?p=3417
IP pierakstīta

a_masiks

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 14581
 • nakriškānis
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #10 : Maijs 17, 2012 »

Citāts
neviens ne par ko nav pārliecināts, bet eksperimentēšana uz cilvēkiem īsti nav pieļaujama.

Muļķības. ĢMO ieēdot - neviens nemirst.  Tātad tas nav indīgs. Viss pārējais ir spekulācijas ap cilvēka individuālām reakcijām uz dajebko. Te var iespekulēt visu, ko vien gribās - arī to ka DHMO ir indīgs, jo visi cilveki, kas to lieto - ar laiku nomirst. Pie kam, DHMO šķīst gandrīz visas indes, un lielā daļā visādu inžu, kā arī veselībai bīstamo vielu sastavā noteikti ir DHMO.

Citāts
Mēs pērkam un ēdam tomātus, gurķus, ābolus un daudz ko citu, kā garša vairs nav tāda kā parastiem, Dieva radītiem, tomātiem, gurķiem, āboliem.
šis teikums, un pedējā rindkopa izsaka VISU. Tb - izsaka to, ka histērija ap ĢMO ir reliģiozs BS.
Tieši tāpat, kā savulaik histērija par faktorijām. Diemžēl dieva dotā amatniecība iznīka, bet faktorijas uzplauka. Tīri tehniski-ekonomisko iemeslu dēļ. Un pasaule tāpēc neaizgāja bojā... lai gan bija organizēti faktoriju grautiņi un faktoriju produkcijas boikoti.

da vispār tā e-baznīcas murmulēšana man atgādina šo fragmentu:
Citāts
Krišs. Redz, ar to pienu ir tā: tur tai centripogā ir tāda bumba, tāds stops, un tur iekšā tas piens griežas, griežas, griežas nejēdzīgi ātri, sajūk... tā sakot... pats sevi... un... pārplīst... tas ir, tas krējums... tas, tas, tas, tas... tek un... tad tur... tas piens saputājas vienās putās, un caur tām putām... tās putās izceļas tāda nelaba... tāda ģipts, un tā paliek pienā, un caur to tas piens ir skādīgs.
(c) R.Blaumanis "No saldenās pudeles" 1901g
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #11 : Maijs 17, 2012 »

Muļķības. ĢMO ieēdot - neviens nemirst.  Tātad tas nav indīgs. Viss pārējais ir spekulācijas ap cilvēka individuālām reakcijām uz dajebko. Te var iespekulēt visu, ko vien gribās - arī to ka DHMO ir indīgs, jo visi cilveki, kas to lieto - ar laiku nomirst. Pie kam, DHMO šķīst gandrīz visas indes, un lielā daļā visādu inžu, kā arī veselībai bīstamo vielu sastavā noteikti ir DHMO.
Nu pirmām kārtām ne jau no katras indes uzreiz mirst. Otrām kārtām, DHMO ir HOH jeb ūdens un uz viņa lietošanu ir pieredze. Cik progresa vārdā nav indeti cilvēki, kaut vai ar elementāro hloru, kur viņa spēju attīrīt (dezinfekcija) cēlā debesis un tad izrādījās, ka  viņš ir arī kancerogēns(upsi).   
Citāts
Mēs pērkam un ēdam tomātus, gurķus, ābolus un daudz ko citu, kā garša vairs nav tāda kā parastiem, Dieva radītiem, tomātiem, gurķiem, āboliem.
šis teikums, un pēdējā rindkopa izsaka VISU. Tb - izsaka to, ka histērija ap ĢMO ir reliģiozs BS.
Muļķībai nav reliģiska piederība, jo ne jau kristieši mirs, bet ateisti nē - mirs visi cilvēki. Un Vatikāns, lai arī katoļu pasākums tomēr ir apveltīts arī ar sapratu, kas noder jebkuram cilvēkam, un 2009 gadā noteica sekojošas problēmas:
   
Citāts
ģenētiskā modifikācija,
    eksperimenti ar cilvēkiem,
    sociālās netaisnības radīšana,
    nabadzības izraisīšana,
    pārlieka bagātība,
    narkotiku lietošana,
    dabas piesārņošana.
avots:http://www.ebaznica.lv/?p=3695
Nākas atzīt, ka Vatikāns pat ateistu pasaulē būtu racionāls, kur nu vel kristiešu pasaulē, un tikai kristiešiem atļauts pelt viņu greizsirdības uzplūdos jo nav vienīgie izredzētie. No otras puses visi ĢMO labuma atzinēji var droši iet uz veikalu un pieprasīt preces ar visu lielāko ĢMO pakāpi (kā savulaik hlorēšanas dievinātāji) un lietot lielos daudzumos, jo tas tak ir tik lēti. Galu galā, mēs visi būsim ellē un ceļu uz elli izvēlēties jau nu gan liela prāta nevajag. Pie viena varat arī kasieri nošaut, tālāk par elli jau nekur nevar tikt.
IP pierakstīta

marsietis

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 459
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #12 : Maijs 17, 2012 »

Nu pirmām kārtām ne jau no katras indes uzreiz mirst.
Wikipedija, atsaucoties uz dažādiem pētījumiem, raksta, ka arī vairāk kā 15 gadu garumā nekādas miršanas nenotiek vairāk kā no citas pārtikas.

A 2008 review published by the Royal Society of Medicine noted that GM foods have been eaten by millions of people worldwide for over 15 years, with no reports of ill effects.[116] Similarly a 2004 report from the US National Academies of Sciences stated: "To date, no adverse health effects attributed to genetic engineering have been documented in the human population."[7] The European Commission Directorate-General for Research and Innovation 2010 report on GMOs noted that "The main conclusion to be drawn from the efforts of more than 130 research projects, covering a period of more than 25 years of research, and involving more than 500 independent research groups, is that biotechnology, and in particular GMOs, are not per se more risky than e.g. conventional plant breeding technologies."[117]
IP pierakstīta

tas_pats

Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #13 : Maijs 17, 2012 »

Ja gribam atsaukties uz Vikipēdiju, tad nevar vairs nodarboties ar demagoģiju, bet ir jāuzrāda precīzs avots:
http://en.wikipedia.org/wiki/Genetically_modified_food
http://en.wikipedia.org/wiki/Genetically_modified_food_controversies

Konkrēti par tomātiem: Taken off the market due to commercial failure. - tātad kaut kas tomēr nav kartībā?

Citāts
The beginning of genetically modified foods can be traced back to the 1980s when scientists discovered that pieces of DNA can transfer between organisms. The first genetically modified plant was produced a short time later, in 1983 using an antibiotic resistant tobacco plant
. Tātad ĢMO eksistē tikai 29 gadus, kur pat Latvijā mūža ilgums ir ~ 60 gadiem, tā kā neviens īsti nezin (un zināt nevar), vai cilvēks lietojot ĢMO var savu dzīvi nodzīvot bez sekām. 
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42041
 • Ateists
Re: Akcija "Paldies par Latviju - brīvu no ĢMO"
« Atbilde #14 : Maijs 18, 2012 »

tas_pats

Tu nopietni kaa kontrargumentu liec tekstu no religiska foruma jeb tas bija atbildes joks par DHMO?

``ģenētiskā modifikācija,``

Taa nav probleema, bet probleemas risinaajums, vatikaans buus ko nedaudz sajaucis, bet nu kam negadaas  :D :D :D
IP pierakstīta