Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Par mūsdienu praviešiem..  (Lasīts 583 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7149
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
Par mūsdienu praviešiem..
« : Oktobris 13, 2019 »

Kā jums liekas - vai varētu būt, ka Greta Thunberg ir praviete?
Es paskatījos dažas viņas uzstāšanās, nu un man sāka likties, ka faktiski viņas darbība atbilst Vecās Derības praviešu darbībai , tas ir - viņa atgādina tautai un varnešiem par konsekvencēm, pie kā novedīs grēcīgs dzīvesveids.Tas, ko viņa saka, ļoti atgādina pravieša Jonas pravietojumu: "Vēl tikai četrdesmit dienas, tad Ninive tiks galīgi nopostīta!" (Jona 3:4b)
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 13, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
Re: Par mūsdienu praviešiem..
« Atbilde #1 : Oktobris 14, 2019 »

Galu galā - nav jau praviešiem tikai par reliģiskām tēmām vienmēr jāizsakās. Senie  Izraēla pravieši nereti visupirms par polītiskām aktualitātēm izteicās, piemēram, viena no Jeremijas lielajām tēmām bija, kā rīkoties gaidāmā Babilonijas iebrukuma sakarā.
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 14, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #2 : Oktobris 15, 2019 »

Tāda pati praviete kā:

IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #3 : Oktobris 15, 2019 »

Gnidrolog,
Saprotu, ka Tavam elkam Trampam Grētas darbība diez ko neiet pie sirds, bet tik un tā nesaskatu nekādas līdzības šīs meitenes aktīvismā ar nacistu vai komunistu propagandu.
Jā, ir tāds padomju proiekšstats, ka, ja cilvēks ir sabiedriski aktīvs, tad vai nu viņam par to maksā, vai arī to organizē valsts. Padomju Savienībā tā arī bija. Padomju strādnieki mītiņos izteica atbalstu Andželai Deivisai, Manolim Glezos, kā arī kritizēja disidentisko mākslu, piemēram, Pasternaka romānu "Doktors Živago" (ko gan neviens no viņiem nebija lasījis, jo romāns nebija PSRS izdots). Tāpēc postpadomju valstīs liekas neticami, ka cilvēks var publiski uzstāties par jautājumiem, kas tam liekas svarīgi. Tāpēc arī postpadomju valstis ir postpadomju valstis.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 160
« Atbilde #4 : Oktobris 15, 2019 »

ZIRGS, ja vajag salīdzinājumus, tad viņa drīzāk ir Kasandra.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #5 : Oktobris 15, 2019 »

Spārka, Kasandra jau arī bija praviete, tiesa gan - ne judeokristīgajā tradīcijā.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 802
« Atbilde #6 : Oktobris 15, 2019 »

Es teiktu mūsdienu (kā jebkuru laiku)  propagandas un ideoloģisko pretrunu eksplozijās uzforsēts tēls. Viss būs atkarīgs:

1. vai nabaga skuķis sajuks prātā no tādas "atzinības", kas stipri ticams, ņemot vērā, katrā cilvēkā mītošā libido aktivizēšanos, šādas paštēla superdemonstrēšanas dēļ: kā saka, mani slavē, mani apbrīno, tātad esmu seksuāli daudz piesaistošāks indivīds (iekārojamāka beibe), nekā man sākumā likās.

2. vai, cerēsim, ka izrādīsies pietiekami pašapzinīga cilvēkbūtne, kam visa reklāma ap viņas 'vārdu,uzvārdu" neliksies pārāk svarīga. Un tad var gaidīt, ja paveiksies, ka cilvēks pateiks arī kaut ko nozīmīgu sava domājuma sfērā.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #7 : Oktobris 15, 2019 »

@Zirgs
Tā nav mana hipotēze. Grēta tiek "koučota" un šo koučingu pilda sieviete no kārtējā (viņam to jau laikam ir tūkstošiem tagad) opensociety foundation darbiniecēm. Viņa tika pieķerta kā totāls retārds, ka tika intervēta brīvā režīmā. Bez iezubrītiem skaitāmpantiņiem neko nespēja pateikt. Viņa NAV sociāli aktīva. Viņu visur bīda dažādi miljonāri, ieskaitot finansējot ekskluzīvu jahtas regati līdz ASV. Pat viņas 'runa' nav inteliģenta (es to krindžu neskatījos, lai pasargātu smadzeņu šūnas, bet palasīju no transkripta. Ja tā ir pravietošana, tad es esmu pravietis 10mitās pakāpes kubā. Etc etc. Viņa ir uzdresēts mērkaķēns, kas kalpo labi zināmiem saimniekiem-dresētājiem, kuri zina, ka tādi kā tu pavilkies - cuz think of teh chiiiildren.
Tikko kā mājās, slinkums meklēt saites, bet, ja ļoti gribās, varu sameklēt priekš tevis vēlāk.

Anyhow, tu dažbrīd liecies kā mūsdienu mediju breinvašots trollis. Kad vēl postēji lelbā, licies inteliģents cilvēks ar kritisku domāšanu pret visu. Pēdējo laiku saskarsme ar tevi šeit, liek mainīt domas. Izskatās, ka ar mūsdienu politiku tev ir tā pat kā kristietību - viegli ietekmējies no vieglas ēsmas.
Un es pat nezinu kādā sakarā šeit Tramps. Neesmu labu laiku sekojis viņa palaidnībām. Bet jā, labāk elkoju par viņu, nekā mūsdienu Pavļutu Morozovu (dabiski, ka neelkoju ne par vienu).
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #8 : Oktobris 15, 2019 »

Viena lieta, kas  pravieti atšķir, ir  vēstījuma aktualitāte. Visi Izraēla pravieši runāja par svarīgām lietām; draudi, uz ko tie norādīja, bija reāli. Šādi skatoties, Grētas brīdinājumi par ekoloģiskiem draudiem  ir gluži nopietni. Neesmu klimata izmaiņu speciālists, bet straujā dzīvnieku sugu izzušana, par ko mēdz runāt Grēta, šķiet ir visai reāla. Tāpat arī apstāklis, ka pasaules okeānā atrodas vairāki milzīgi peldošu plastmasas atkritumu plankumi,  kas lielā mērā sastāv no ļoti mazām plastmasas daļiņām. Un šīs mazās plastmasas daļiņas ir atrodamas visur - uz Zemes vairs nav ar plastmasu nepiesārņota ūdens.
Citiem vārdiem sakot - manuprāt, pastāv augsta iespējamība, ka Grēta ir praviete, kuras Uzdevums ir celt trauksmi par iespeju, ka cilvēce padarīs Zemi par nepiemērotu vietu dzīvei.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Oktobris 15, 2019 »

Miljonāri jau nu diez vai tādu "skabargu sev pakaļā" baigi tur sponsorē. Tramps, skaidri un gaiši ņēmās to skuķēnu "noliet", bet labi štrunts ar visādiem "trampiem". Esmu pamanījis, ka Grētu vairāk reklamē tieši kreisie un zaļie, jo tā ir viņu vajadzība taisīt sev par labu troksni. Vai tie ir "miljonāri"? Vells viņu zina, ja runa par organizācijām, kas vairāk pelna - vides aizstāvji vai naftas dedzinātāji?

Neticu, ka šo "grētas instrumentu" izmanto tie, kam tas traucē čakarēt dabu ar savām fabrikām un izplūdes gāzēm. Kāds tiem būtu labums? Tikai ierobežojumi un arvien jauni mēsli finanšu problēmu ziņā :)
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #10 : Oktobris 15, 2019 »

Viena lieta, kas  pravieti atšķir, ir  vēstījuma aktualitāte. Visi Izraēla pravieši runāja par svarīgām lietām; draudi, uz ko tie norādīja, bija reāli. Šādi skatoties, Grētas brīdinājumi par ekoloģiskiem draudiem  ir gluži nopietni. Neesmu klimata izmaiņu speciālists, bet straujā dzīvnieku sugu izzušana, par ko mēdz runāt Grēta, šķiet ir visai reāla. Tāpat arī apstāklis, ka pasaules okeānā atrodas vairāki milzīgi peldošu plastmasas atkritumu plankumi,  kas lielā mērā sastāv no ļoti mazām plastmasas daļiņām. Un šīs mazās plastmasas daļiņas ir atrodamas visur - uz Zemes vairs nav ar plastmasu nepiesārņota ūdens.
Citiem vārdiem sakot - manuprāt, pastāv augsta iespējamība, ka Grēta ir praviete, kuras Uzdevums ir celt trauksmi par iespeju, ka cilvēce padarīs Zemi par nepiemērotu vietu dzīvei.
Nu tas kas ir tavuprāt īsti nav nozīmīgi. Nozīmīgi ir kas ir faktuprāt.
Otrkārt, absolūti nekas no viņas rečitatīviem nav oriģināls vai inovatīvs. Tā ir to pašu lozungu atgremošana, ko sailšanas alārmisti hujārī jau vairākas desmitgades, tikai nu ietērpts nevainīgs, slima bērna-mesijas tēlā hence paralēles ar propagandas bērniem no senākiem laikiem.
Par dabas piesārņojumu un tā mazināšanas vajadzību tiek runāts since forever, līdz ar to kas tieši, izņemot alārmhistēriju par kilmatarmagedonu un "muh zaudēto bērnību" (nekas, Staļins tev iedos vēl vienu), no šī skuņa acīmredzami labi memorizētajiem un iemēģinātajiem un manifestiem, šķiet pravietojuma vērts?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #11 : Oktobris 15, 2019 »

Tas nav pravietojums, kā parasti ilūzijas iebarošana mutes pavērušo masām. Fakts, ka pasaule ir sūdiem piegāzta un vairs nav tālu, kad būs par daudz, jau ir pierādīts. Šis ir viens no atgādinājumiem.
Un ja darbojas, tad - jo vairāk atgādinājuma un kaut kādā nozīmē vēl iepriekš neizmantotā "traktējumā" (šai gadījumā bērna balsī), tad  - lai būtu.

Daži domā, ka atgādināt pasaules problēmas nekad nav par daudz.
Es personiski kaut kā automātā atslēdzos no "pārmērīga" spiediena, bet cits varbūt taisni grib, lai viņu ritualizē tieši šajā tēmā - un ar ko šāds rituāls sliktāks par zaļumballēm, piektdienās iekodiena ar čomakiem krogā, klanīšanos krustiem vai pusmēnešiem un tamlīdzīgi :)
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #12 : Oktobris 16, 2019 »

Pravieši jau ne nepieciešami ir inovatori; viņu funkcija var būt arī atgādināt cilvēkiem jau principā zināmas lietas. Piemēram, pravietis Amoss sludināja nepieciešamību pēc taisnīguma: "Mities jel skandināt Man savas ķerkstošās dziesmas! Un Es negribu ne dzirdēt tavu cītaru skaņu!
Bet lai tiesa plūst kā straume un taisnība kā mūžīgs strauts!" (Amoss 5:23-24). Un tas nebija nekāds jaunums.
Gnidrologs raksta :"par dabas piesārņojumu un tā mazināšanas vajadzību tiek runāts since forever". Tādējādi viņš visai precīzi apraksta problēmas būtību - tiek runāts (bet netiek darīts). 
Tas apstāklis, ka Grētai tagad ir izveidojusies palīdzošu un atbalstošu cilvēku grupa, jau arī neatstāj negatīvu iespaidu uz viņas vēstījumu, tas tikai parāda, ka viņas nonkonformisms spēj iedvesmot. Nu un tas, ka viņas kritiķi mēģina viņu iztēlot kā "slimu", ir vienkārši negodīgi - viņai ir dažas īpatnības, kas, cita starpā, palīdz viņai būt pilnīgi atklātai. Un uzskats, ka viņa ir vienkārši "uzdresēts mērkaķēns", un nav sociāli aktīva pati, ir meli: kur bija tie dresētāji, kad viņa izlēma sākt piketēt pie Zviedrijas parlamenta 2018.gadā?
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 16, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Oktobris 16, 2019 »

Pareizi, pravieši, nepravieši, tas nav būtiskais.
Un galīgi nav svarīga pati personība ar tās īpatnībām, tās apspriešana, ar ko nodarbojas manipulatori, kad neatrod pretargumentus.
Svarīgi ir tas, ko argumentē.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #14 : Oktobris 16, 2019 »

Zini, īstenība praviešu tēm arī ir interesanta - no krienes rodas tādi jocīgi, bieži visai nepiemēroti cilvēki, kas parādās un jocīgā veidā izmaina vēsturi, nereti - atgādinādami visiem jau sen skaidras lietas.
Martins Luters Kings, Žanna d'Arka.. varbūt arī Greta Thunberg.
IP pierakstīta