Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: priekšstats par paradīzi  (Lasīts 687 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42366
  • Ateists
Re: priekšstats par paradīzi
« Atbilde #210 : Oktobris 13, 2019 »

Zirgs

labāk neticēt, labāk zināt.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7148
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #211 : Oktobris 13, 2019 »

Zirgs

labāk neticēt, labāk zināt.
Jā. Bet ticība ir solis zināšanas virzienā. Kā ap. Pāvils raksta:
"Mēs tagad visu redzam mīklaini, kā spogulī, bet tad vaigu vaigā; tagad es atzīstu tik pa daļai, bet tad atzīšu pilnīgi, kā es pats esmu atzīts." (1. Kor. 13:12)
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 13, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #212 : Oktobris 13, 2019 »

Zirgs nē, šito pāvilu jau neinteresē zināt , viņu interesē pieslieties, būt savējam. Krieviski tas saucas ``holuj``
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #213 : Oktobris 13, 2019 »

Ctulhu, zini, nē. Pāvils izmanto vārdu "atzīt" attiecībā uz patiesību. Bībelē vispārīgi šis vārds nozīmē savienošanos, t.sk. seksuālu.  Viņu interesē savienoties ar patiesību. Krieviski tas saucas "svjatoi".
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #214 : Oktobris 14, 2019 »

Zirgs

/ kā es pats esmu atzīts." / seksuālajā kontekstā skan khm savdabīgi
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #215 : Oktobris 14, 2019 »

Ctulhu,
ne savdabīgāk kā "viņi kļūs par vienu miesu".
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2147
« Atbilde #216 : Oktobris 14, 2019 »

Citāts
Citāts
ZIRGS
jebkurā gadījumā Sv.Gars NEVAR  diktēt vieniem, ka ir šķīstītava, ka JMarija ir visaugstāk cienījama tūlīt pēc Dieva, ka pāvesta vara nav atmetama,
otriem atkal - nekādas šķīstītavas nav, JMarija tikai tāda ierindas biedre, bet stigmas no velna un pāvests - antikrists.
SO - tas pats - murgi murgu galā.

[size=0px]Piebildīšu, ka, manuprāt, var būt tā, ka vieniem cilvēkiem labāk ticēt, ka šķīstītavas nav, stigmas ir psihosomātisks fenomens, Jaunava Marija - godājama, bet ne pārspilēti, pāvests - Romas bīskaps, t.i. - augsta līmeņa administrators un tas arī viss, bet citiem cilvēkiem nenāk par sliktu arī ticība, ka Jaunava Marija ir Svētā Gara Līgava, Debesu Ķēniņiene un sazin kas vēl, pāvests - Kristus vietnieks Zemes virsū.[/size]

es runāju par pavisam citu ko - Svētais Gars NEVAR RUNĀT PRETĪ PATS SEV. neticu ka nesaprati! bet ko citu gan gaidīt no suslsika kompaškas ar jūsu mūžīgo farizejisko lavierēšanu, tfu  >:(
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #217 : Oktobris 14, 2019 »

es runāju par pavisam citu ko - Svētais Gars NEVAR RUNĀT PRETĪ PATS SEV. neticu ka nesaprati! bet ko citu gan gaidīt no suslsika kompaškas ar jūsu mūžīgo farizejisko lavierēšanu, tfu  >:(
Nu, lai arī Gars nerunā pretī pats sev, tomēr daži aspekti var tikt laika gaitā precīzāk noskaidroti. Piemēram:
"Tad nu lai tavas acis nelūkojas žēlodamas: dzīvību pret dzīvību, aci pret aci, zobu pret zobu, roku pret roku, kāju pret kāju." (5.Moz. 19:21)
un
" Jūs esat dzirdējuši, ka ir sacīts: aci pret aci un zobu pret zobu.
Bet Es jums saku: jums nebūs pretim stāvēt ļaunajam; bet, kas tev sit labajā vaigā, tam pagriez arī otru." (Mt.5:38-39)

Ko es gribu teikt, ka acīmredzami ebrejiem savulaik, pirms ieiešanas apsolītajā zemē, "aci pret aci, zobu pret zobu" bija ļoti vērtīgs un progresīvs princips - tas pasaka, ka sodam jābūt samērīgam ar nodarījumu.
Bet debesu valstības pilsoņiem tā vairs nav.
Līdzīgi savulaik, acīmredzot, vērtīga bija baznīcas hierarhija ar pāvestu priekšgalā - tas  sekmēja baznīcas izdzīvošanu juku laikos, kas iestājās pēc RietumRomas impērijas sabrukuma apmēram 500.gadā, kad, izbeidzoties impērijas administrācijai, baznīca palika vienīgā organizētā struktūra, kas spēja uzņemties atbildību par sabiedrības izdzīvošanu. Bet tagad diez vai tā ir vairs.
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 14, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #218 : Novembris 06, 2019 »

nu aplam, aplam.  Pats Jēzus runā uz Pēteri, trīskāršā (!) piekodinājumā nozīmēdams viņu par avju ganu pēc Savas aiziešanas.  tā kā tā ir Jaunā Derība nevis VD, tad tavs salīdzinājums par neprogresīvo hierarhiju ar pāvestu priekšgalā ir galīgi nevietā.
nu, ja vien neesi uzņēmies jaunpravieša viltuspravieša lomu pakoriģēt Jēzu Kristu...
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #219 : Novembris 08, 2019 »

nu aplam, aplam.  Pats Jēzus runā uz Pēteri, trīskāršā (!) piekodinājumā nozīmēdams viņu par avju ganu pēc Savas aiziešanas.  tā kā tā ir Jaunā Derība nevis VD, tad tavs salīdzinājums par neprogresīvo hierarhiju ar pāvestu priekšgalā ir galīgi nevietā.
nu, ja vien neesi uzņēmies jaunpravieša viltuspravieša lomu pakoriģēt Jēzu Kristu...
Par Pēteri - man drīzāk liekas, ka trīs reizes Jēzus Pēterim uzdevumu ganīt atkārto tāpēc, ka Pēteris 3 reizes Jēzu noliedza- lai parādītu, ka to piedevis un atjaunotu Pētera autoritāti. Ievēro, ka Kristus nesaka, ka Pēteris ir kaut kādā veidā pārāks pār citiem mācekļiem - ko implicē papistu teorija par Pētera primātu.Un pirmie kristieši neveidoja savu draudzi hierarhiskā veidā. Pētera virsautoritāti ieviesa pāvesti politisku iemeslu vadīti, kad ķīvējās ar citiem patriarhiem; tas arī bija galvenais iemesls lielajai baznīcas sašķelšanai 1.gadu tūkstoša beigās.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #220 : Novembris 11, 2019 »

ZIRGS
Citāts
Par Pēteri - man drīzāk liekas, ka...
aha - man liekas, tev liekas, viņam/ viņai liekas - un tā līdz bezgalībai, līdz ntajiem tūkstošiem vispareizāko `a man liekas`-  klīnisks idiotisms natūrā, atvaino.
un vēl jau tieši Pēterim ir tās atslēgas

18 Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt.
19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."
/Mt.16/
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #221 : Novembris 11, 2019 »

hierahija - tāda draudzē bijusi vienmēr ,sameklē Rakstos par bīskapiem un diakoniem. 
nu neparedz tas nekādas Napoleona zamaškas, tieši otrādi - kalpot visai draudzei, bet pāvestam vispār pienākas būt VISU DIEVA KALPU KALPAM. tb kārtīgs vezums un slogs, nevis uzpūtīgs pārākums tavā (arī Ingara) izpratnē.
un vai tad luturi iztiek bez? tikai ar to atsķirību ka nav vienota virsgana, līdz ar to nebeidzamās jukas un haoss vienkāršākajos ticības jautājumos.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #222 : Novembris 13, 2019 »

ZIRGS
Citāts
Par Pēteri - man drīzāk liekas, ka...
aha - man liekas, tev liekas, viņam/ viņai liekas - un tā līdz bezgalībai, līdz ntajiem tūkstošiem vispareizāko `a man liekas`-  klīnisks idiotisms natūrā, atvaino.
Bet tas ir, kā Svētais Gars darbojas! Ievēro, ka arī Bībelei ir apmēram 40 dažādu autoru. Viens autors ir Korānam, tur nu nevienam nekas nevar likties.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #223 : Novembris 13, 2019 »

hierahija - tāda draudzē bijusi vienmēr ,sameklē Rakstos par bīskapiem un diakoniem. 
nu neparedz tas nekādas Napoleona zamaškas, tieši otrādi - kalpot visai draudzei, bet pāvestam vispār pienākas būt VISU DIEVA KALPU KALPAM. tb kārtīgs vezums un slogs, nevis uzpūtīgs pārākums tavā (arī Ingara) izpratnē.
un vai tad luturi iztiek bez? tikai ar to atsķirību ka nav vienota virsgana, līdz ar to nebeidzamās jukas un haoss vienkāršākajos ticības jautājumos.
Bīskaps/diakons nav hierarhija, bet kalpošanas amati. Bet pāvestu kalpošanas pazemība ir īpatnējos veidos izpaudusies - piemēram, ar prasību skūpstīt kurpes un gredzenu. Paradumu skūpstīt pāvestu kurpes esot izbeidzis Pāvils VI vien 20.gs.

Un luturiem nav nekādas jukas un haoss vienkāršākajos ticības jautājumos.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #224 : Novembris 13, 2019 »

un vēl jau tieši Pēterim ir tās atslēgas

18 Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt.
19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."
/Mt.16/

Te es vien atsaukšos uz Luteru, kas šo rakstuvietu komentēja apmēram tā "Visi kristieši ir Pēteri attiecībā uz ticību, ko šeit apliecina Pēteris, kas ir tā klints, uz kā viņš un visi Pēteri stāv". Un tas nav bez pamata, jo 16:18 faktiski ir vārdu spēle , kuras centrā ir vārds akmens - "petros": "κἀγὼ δέ σοι λέγω ὅτι σὺ εἶ Πέτρος, καὶ ἐπὶ ταύτῃ τῇ πέτρᾳ οἰκοδομήσω μου τὴν ἐκκλησίαν, καὶ πύλαι Ἅιδου οὐ κατισχύσουσιν αὐτῆς": tu esi akmens un uz šī akmeņa es gribu celt savu draudzi...turklāt jāņem vērā, ka Πέτρος ar lielo burtu ir interpretācija, jo Jaunās derības manuskriptos visi burti ir lielie.
« Pēdējā izmaiņa: Novembris 13, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta