Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: priekšstats par paradīzi  (Lasīts 501 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2135
Re: priekšstats par paradīzi
« Atbilde #15 : Oktobris 01, 2019 »

Ctulhu
bijis tu acīgāks zellis, pajautātu na zasipku, kāpēc Jēzus Krusta kaimiņš tik ātri tika paradīzē, tb bez 40 dienu gaidīšanas  ;)
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7104
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #16 : Oktobris 01, 2019 »

Par Ecehiēlu - manuprāt, tai vietā nav par Ēdeni, bet gan tēlainā valodā izklāstīts pravietojums par Ēģiptes faraonu. Viņš tiek pielīdzināts lielam kokam, ko apskauž visi citi koki, t.sk. Ēdenes koki. Un beigās -
"Kam tad tu no Ēdenes kokiem esi līdzīgs godībā un lielumā? Arī tu nogrimsi ar Ēdenes kokiem pazemē un tur gulēsi neapgraizītu, zobena nokautu vidū. Tāds ir faraons un visa viņa godība," - tā saka Dievs Tas Kungs." (Eceh.31:18)
Resp., tā rakstuvieta patiesībā nav par Ēdeni, bet tēlainā valodā izteikts pravietojums par Ēģipti. Lai noskaidrotu konkrētāk, būtu nepieciešama rūpīga analīze vai jāpameklē internetā kādi komentāri.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #17 : Oktobris 01, 2019 »

Bet ka "pēc nāves taisnie ļaudis uzreiz smuki nonāk paradīzē" - es nedomāju, ka vispār ir tāds uzskats. Precīzi nepateikšu, bet, cikdaudz  atceros, pēc nāves gan taisniem, gan netaisniem ir sheol, tā ir tāda diezgan neitrāla mirušo valstība. Kaut kad pēc Kristus otrās atnākšanas notiek vispārēja mirušo augšāmcelšana un pēc tam vispārēja tiesa.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #18 : Oktobris 01, 2019 »

Par debesu valstības iekārtojumu - tā ir viena lieta, kur Bībele atšķiras no mitoloģijām. Mītiskā domāšana mīl tādas lietas - ēģiptiešiem, šumēriem, grieķiem bija ļoti plaši priekšstati par debesu iekārtojumu. Iepretīm tam Bībelē par debesīm ir faktiski viens teikums: "Iesākumā Dievs radīja debesis un zemi" (Genesis 1:1). Un gandrīz viss. Pārējais ir par zemes lietām.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 148
« Atbilde #19 : Oktobris 01, 2019 »

Citāts: ZIRGS
Bet ka "pēc nāves taisnie ļaudis uzreiz smuki nonāk paradīzē" - es nedomāju, ka vispār ir tāds uzskats.
Vienās bērēs izvadītājs bija luterāņu mācītājs, kas n reizes atkārtoja - bet X tagad ir paradīzē, jo bija kristīts un iesvētīts. Tā ka uzskats ir, vismaz kādām grupām.
Par debesu valstības iekārtojumu - tā ir viena lieta, kur Bībele atšķiras no mitoloģijām.

Jā. Taču mūsdienu cilvēkuprāt tur ir gan vārti un Pēteris ar atslēgām, gan arfas un citi rekvizīti.
Es te mazliet mēģinu saprast, kā līdz tam ir nonākts.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Oktobris 01, 2019 »

Bet ka "pēc nāves taisnie ļaudis uzreiz smuki nonāk paradīzē" - es nedomāju, ka vispār ir tāds uzskats.
Vienās bērēs izvadītājs bija luterāņu mācītājs, kas n reizes atkārtoja - bet X tagad ir paradīzē, jo bija kristīts un iesvētīts. Tā ka uzskats ir, vismaz kādām grupām.
Khem, domāju āķis ir vārda "tagad" lietojumā. Pieļauju, ka mācītājs, lai uzmundrinātu palicējus, izlaida dažas starpstadijas.
Citāts
Par debesu valstības iekārtojumu - tā ir viena lieta, kur Bībele atšķiras no mitoloģijām.

Jā. Taču mūsdienu cilvēkuprāt tur ir gan vārti un Pēteris ar atslēgām, gan arfas un citi rekvizīti.
Es te mazliet mēģinu saprast, kā līdz tam ir nonākts.

Domāju, varētu meklēt mākslas vēsturē. Renesanse bija varens pirmskristīgās kultūras ieplūdums kristīgajos Rietumos. Piemēram, tie plikdibenainie eņģelīši, kurus tā mīlēja daži gleznotāji ir kas? Kupidoni. Bet Pēteris ar atslēgām, tas ir no Mateja evaņģēlija, Mt.16:17-19.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #21 : Oktobris 01, 2019 »

Khem, domāju āķis ir vārda "tagad" lietojumā. Pieļauju, ka mācītājs, lai uzmundrinātu palicējus, izlaida dažas starpstadijas.

Tavuprāt, tas ir pietiekams attaisnojums, ja?
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Oktobris 01, 2019 »

Citāts
Tavuprāt, tas ir pietiekams attaisnojums, ja?
Jā. Svarīgi jau ir, ka aizgājēja ceļš novedīs līdz paradīzei, nevis disputējamas teoloģiski tehniskas detaļas, kādā veidā. Turklāt luterāņi parasti turas pie juridiskā pestīšanas ieskata, t.i. caur ticību Jēzus krusta nāvei jebkurš kristietis ir pestīts un attaisnots pēdējā tiesā, tāpēc debesīs nonāks garantēti (vai kā tur, es to vietu īsti nesaprotu).
« Pēdējā izmaiņa: Oktobris 01, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #23 : Oktobris 01, 2019 »

Jona

1) Kristus kaimiņš - parasta čomu būšana jeb korupcija
2) Tās svētā andreja apraksts, maigi izsakoties, neiedvesmo.

Nu paltraks. Labi, autums labs okej. Nu koki. Smaržo.

Tālāk politbirojs, kas sinhroni aplaudē un boss sarkanā ancukā. Jaunais krievs laikam .

aha un režīms kā jau specobjektā - katram sava zona:

Впрочем, для каждого его «обитель» будет наивысшей доступной ему полнотой блаженства
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Oktobris 01, 2019 »

Citāts: Jona
te Baznīcas tēvi visai izsmeļoši par paradīzes dizainu (btw, pilnībā sasaucas ar citu redzējumiem)
Es sameklēju visas pieminētās rakstu vietas; tās visas ir par valstību, kas nāks zemes virsū pēc pastardienas, kad mirušie augšāmcelsies.

Vienīgi Jāņa ev. 14:2 Mana Tēva namā ir daudz mājokļu. Ja tas tā nebūtu, vai Es jums tad būtu teicis: Es noeimu jums vietu sataisīt? 3 Un, kad Es būšu nogājis un jums vietu sataisījis, tad Es nākšu atkal un ņemšu jūs pie Sevis, lai tur, kur Es esmu, būtu arī jūs.

To varētu uzskatīt par apsolījumu ņemt apustuļus debesīs. Neatceros gan, ka būtu uzņemti.

Svētais Andrejs - vai viņi bija vairāki? Tekstā minēts X gs. Man zināmais ir Pētera brālis no I gs.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #25 : Oktobris 01, 2019 »

Ctulhu
Kristus kaimiņš - visticamāk, ka tieša Pestītāja klātbūtne iedarbojas tik spēcīgi, ka tas kaimiņš attīrījās no visa liekā  momentā - tas tātad varēja būt izņēmums no Likuma (vispār visa veida iznēmumu Bībelē ir ne mazums).
pastāv arī amizanta versija, ka kolam teikumā bij jābūt nevis pirms, bet AIZ vārda `šodien` - tātad maza tomēr būtiska neprecizitāte, tipa: nošaut nedrīkst apžēlot  :)
par to krieviskumu nāksies tevi sarūgtinat - katoļu aprakstos tieši tas pats.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #26 : Oktobris 01, 2019 »

Spārka
Citāts
Vienās bērēs izvadītājs bija luterāņu mācītājs, kas n reizes atkārtoja - bet X tagad ir paradīzē, jo bija kristīts un iesvētīts.
pilnīgas muļķības, tad jau visi jebkad kristītie/iesvētītie nelieši (slepkavas, zagļi, pedofīli) pa taisno nonāk paradīzē?! pat ja aizgājējs bija nu ļooti labs cilvēks, Dieva vietā neviens nevar uzstāties kā galīgais Tiesnesis. varēja taču vnk atgādinat visus labos darbus, vnk pateikt ka noteikti nonācis pie Dieva - palicējiem tāpat mierinājums un arī samelots nebūtu.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Oktobris 01, 2019 »

Citāts: Jona
Citāts
Vienās bērēs izvadītājs bija luterāņu mācītājs, kas n reizes atkārtoja - bet X tagad ir paradīzē, jo bija kristīts un iesvētīts.
pilnīgas muļķības, tad jau atliek tikai nokristīties un visi jebkad kristītie nelieši (slepkavas, zagļi, pedofīli) pa taisno nonāk paradīzē?! pat ja aizgājējs bija nu ļooti labs cilvēks, Dieva vietā neviens nevar uzstāties kā galīgais Tiesnesis. varēja taču vnk atgādinat visus labos darbus, vnk pateikt ka noteikti nonācis pie Dieva - palicējiem tāpat mierinājums un arī samelots nebūtu.
Šeku, Zirgs saka, drīkstot gan mācītāji tādas muļķības runāt, ja pakaļpalicējiem patīk. (Aizgājējs bija diezgan grēcīgs un patiesībā nebija ne kristīts, ne iesvētīts, bet tas nu tā.)
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Oktobris 01, 2019 »

Spārka
visas tajā linkā pieminētās Rakstu vietas bija tikai par Valstību, gan Kor., gan Jņ.
dažās konfesijās ir pieņemts pēc kristīšanās pieņemt jaunu vārdu, parasti kādu no Sv.Rakstu arsenāla. tā ka citi Andreji droši vien ir desmitiem, ja ne simtiem.
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #29 : Oktobris 01, 2019 »

citi Andreji droši vien ir desmitiem, ja ne simtiem.
Un visi svētie?
IP pierakstīta