Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: priekšstats par paradīzi  (Lasīts 745 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 161
priekšstats par paradīzi
« : Septembris 29, 2019 »

Jautājums izauga no sarunām citā vietnē.

Cik es redzu, bībelē vārds "paradīze" minēts 3x, nevienā nav nekas tuvāks teikts, kas un kā tur ir. Var saprast, ka debesīs. Jēzus sēdēs Dievam pie labās rokas. Un Lūk.43: 3 Un Jēzus tam sacīja: "Patiesi Es tev saku: šodien tu būsi ar Mani paradīzē."

Atsevišķi - bībelē Dieva valstība, debesu valstība, Jaunā Jeruzaleme ir tas, kas nāks pēc pastardienas virs zemes.

Vai kāds zinātājs varētu būt tik laipns un pastāstīt, kā radās ārpusbībeles tekstu priekšstati par paradīzi?

Man šīs sarunas kontekstā pilnīgi neinteresē vai paradīze ir bija būs vai nav nebija nebūs.
Jautājums, ja ne VD, ne JD nav apraksta, tad priekšstats ir radies no - ?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2148
Re: priekšstats par paradīzi
« Atbilde #1 : Septembris 30, 2019 »

radies no vēlāka laika t.s. Ticības mantojuma jeb Tradīcijas. 
gan katoļi ,gan pravoslavi uzskata, ka viņu tēvi  Sv.Garā saņēmuši visu tālāko, kas nav iekļauts Rakstos vai nav ticis tur pietiekami izvērsts (arī mācība par Trīsvienibu u.c. lietas)   :)
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7152
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #2 : Septembris 30, 2019 »

Es saprotu, ka pats par sevi vārds παραδείσῳ (Lk. 23:43) var tikt tulkots kā "dārzs". Nu un priekšstati par šī dārza iekārtojumu, man šķiet, atspoguļo priekšstatus par Ēdenes dārza iekārtojumu.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #3 : Septembris 30, 2019 »

Es saprotu, ka pats par sevi vārds παραδείσῳ (Lk. 23:43) var tikt tulkots kā "dārzs". Nu un priekšstati par šī dārza iekārtojumu, man šķiet, atspoguļo priekšstatus par Ēdenes dārza iekārtojumu.
Kā saskan tas, ka paradīze neapšaubāmi ir debesīs, bet Ēdenes dārzu nogāza pazemē kaut kur Ecēhiēla grāmatas vidū? Debesīs ir dublikāts?
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7152
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #4 : Septembris 30, 2019 »

Spārka
Pārlasīju Ecehiēla gr. 28. nod., ko acīmredzot Tu biji domājusi. Nesaskatu, ka tas dārzs būtu "nogāzts pazemē". Kas tur tiek nogāzts, ir "ķerubs, kas sargā". Es nesaku, ka paradīzei būtu kāds sakars ar Ēdenes dārzu, tikai, ka priekšstati par vēstures beigām bieži  atspoguļo priekšstatus par vēstures sākumu. Tad paradīze būtu kā esamība pirms grēkākrišanas.
Bet es neizslēdzu, ka kaut kādas detaļas par paradīzes iekārtojumu varētu būt no praviešiem nākušas.
Manuprāt, vissakarīgākais apraksts ir ap. Pāvilam:
"Bet tā ir, kā rakstīts: ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl."(1.Kor.2:9)
« Pēdējā izmaiņa: Septembris 30, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #5 : Septembris 30, 2019 »

Atvainojos, ka neiedevu precīzu atsauci:
(Ec.31:9):15 Tā saka Dievs Tas Kungs: tanī dienā, kad tas nogrima pazemē, Es liku apakšzemes ūdens plūsmai tērpties sērās, Es apturēju tās tecējumu, tā ka apstājās plūst lielie ūdeņi. Libanonam Es liku tīties tā dēļ sēru tērpā, un visi lauku koki nokalta.16 Tā kritiena dunoņā Es liku notrīcēt tautām, kad Es tam liku noslīgt pazemē pie tiem, kas jau nogrimuši bedrē. Un visi Ēdenes koki pamazām apakšzemē nomierinājās, izlasītie un labākie Libanonā, visi, kas bija ar ūdeni bagātīgi veldzēti.17 Tie nogrima līdz ar ciedra koku pazemē pie zobena nokautajiem, kas agrāk dzīvoja tā pavēnī tautu starpā.

Pāvils saka smuki, un Tavs teikums par beigām kā sākuma atkārtojumu arī ir jauks.

Bet tik un tā. Es neatrodu nekur apsolījumu, kas tagadiņ katram draudzes mācītājam mutē - ka pēc nāves taisnie ļaudis uzreiz smuki nonāk paradīzē. Un neatrodu arī par paradīzes dizainu neko bībelē. (Korānā gan ir, par upēm, kokiem utt)
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #6 : Septembris 30, 2019 »

Spārka
Dievs ir kas vairāk par grāmatu, pat ja tā ir Bībele. JD ir kā konspekts ar visu pašu svarīgāko tieši pestīšanai, pat Jēzus tur nav kārtīgi aprakstīts.  toties vēlāk ir daudz jo daudz praviešu un Baznīcas svēto redzējumu, liecinajuši arī  parasti cilvēki ar klīn. nāves pieredzi, un pamatā visas liecības SASKAN.
tad nu jāizvēlas -  kas grib aprobežoties tikai ar konspektu, tā arī paliks interesantas detaļas neuzzinājis.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #7 : Septembris 30, 2019 »

te ir mazliet par dizainu, tas gan attiecas uz Valstību (paradīze ir augstākā zināmā pirms tās)

Citāts
17 Jo redzi, Es radīšu jaunas debesis un jaunu zemi, ka agrākās vairs nepieminēs, un tās nevienam vairs nenāks prātā. ...

25 Vilki un jēri ies kopā ganos, un lauva ēdīs salmus kā vērsis, bet čūskas barība būs pīšļi. Tie nedarīs vairs nedz ļauna, nedz posta visā Manā svētajā kalnā!" saka Tas Kungs.
/Jes.65/
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #8 : Septembris 30, 2019 »

Citāts: Jona
JD ir kā konspekts ar visu pašu svarīgāko tieši pestīšanai, pat Jēzus tur nav kārtīgi aprakstīts.  toties vēlāk ir daudz jo daudz praviešu un Baznīcas svēto redzējumu
Arguments tā.. pa pusei.
JD un viss pēc tam sarakstītais un bībelē iekļautais vēsta, ka kristieši gaida pastaro tiesu un Dieva valstību virs zemes atnākam.
Kurā brīdī tas pārvērtās par to, ka kristieši tūdaļ pēc nāves nonāk paradīzē?

IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Septembris 30, 2019 »

tūdaļ vis nesanāks, un - nepavisam ne visi t.s. kristieši vispār jebkad tur nonāks

Eņģeļi pieraksta katra dzīves stāstu. Kad cilvēks atgriežas debesīs, viss jau par viņa šīs zemes gaitām ir zināms. Pēc nodzīvotās dzīves, nokļūstot debesīs, četrdesmit dienas aizgājējs atrodas pārejas pasaulē un šajā laikā tiek attīrīts no nevajadzīgās zemes enerģijas. Tālāk Dievs pasaka savu lēmumu un cilvēks nokļūst tajā pasaulē, kādu pelnījis. Citi uzreiz jau nokļūst paradīzē – visskaistākajā pasaulē, bet citi nokļūst kādā no septiņu līmeņu pasaulēm, kur var izpirkt savus grēkus, lai paceltos augstāk. Katram šeit vieta sadalīta pēc nopelniem un darbiem.
/Ē.Delpers/
Citāts
https://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2515.75
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #10 : Septembris 30, 2019 »

īstā Valstība ir Debesīs, pie Dieva. bet kur tiek runāts par Valstību uz zemes, starp mums un mūsos - tas par to, ka katrā cilvēkā arī ir gars, kas savukārt ir maza daļiņa no Dieva Gara/ Valstības. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42368
  • Ateists
« Atbilde #11 : Septembris 30, 2019 »

Jona, a ko nozīmē ``izpirkt``, atkal kaut kāda veikalnieka pieeja? Nu jā ebreju dievs :D
IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #12 : Septembris 30, 2019 »

Citāts: Jona
/Ē.Delpers/
Paldies, bet nē.
Es meklēju, kur rakstītos avotos pirmo reizi parādās mūsdienu priekšstats par paradīzi, ja nu reiz bībelē tā nav.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Oktobris 01, 2019 »

Spārka
diez vai kāds vispār spējīgs pateikt, kad tieši bija PATI PIRMĀ reize, pravieši un svētie bijuši vienmēr un liecinājuši vienmēr, jau sākot ar pirmajiem gadsimtiem pēc Kristus.
un ko tu  saproti ar rakstītiem avotiem? visi viņi papriekš savas atklāsmes ir (lielākoties) REDZĒJUŠI, pierakstīts ticis pēc tam.  vēlies rakstītajā atrast kkādu Patiesības ministriju? - tak konfesijām pašām tur lērums pretrunu. par laimi, vismaz galvenajā, un vismaz  katoļi ar pravosl. ir daudzmaz vienisprātis - tās pašas 40 dienas pēc nāves(prvosl. - sorokovņiks un pominkas) utt.

IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #14 : Oktobris 01, 2019 »

te Baznīcas tēvi visai izsmeļoši par paradīzes dizainu (btw, pilnībā sasaucas ar citu redzējumiem)

Вот что говорит о рае святой Андрей (X в.): «Я увидел себя в раю прекрасном и удивительном, и, восхищаясь духом, размышлял: «что это?.. как я очутился здесь?..» Я видел себя облеченным в самое светлое одеяние, как бы истканное из молний; венец был на главе моей, сплетенный из великих цветов, и я был опоясан поясом царским. Радуясь этой красоте, дивясь умом и сердцем несказанному боголепию Божия рая, я ходил по нему и веселился. Там были многие сады с высокими деревьями: они колебались вершинами своими и увеселяли зрение, от ветвей их исходило великое благоухание… Невозможно те деревья уподобить ни одному земному дереву: Божия рука, а не человеческая посадила их. Птиц в этих садах было бесчисленное множество… Увидел я реку великую, текущую посреди (садов) и их наполняющую. На другом берегу реки был виноградник… Дышали там с четырех сторон ветры тихие и благоухающие; от их дыхания колебались сады и производили дивный шум листьями своими… После этого мы вошли в чудный пламень, который нас не опалял, но только просвещал. Я начал ужасаться, и опять руководивший меня (ангел) обратился ко мне и подал мне руку, говоря: «Нам должно взойти и еще выше». С этим словом мы очутились выше третьего неба, где я увидел и услышал множество небесных сил, поющих и славословящих Бога… (Взойдя еще выше), я увидел Господа моего, как некогда Исаия-пророк, сидящего на престоле высоком и превознесенном, окруженного серафимами. Он был облечен в багряную одежду, лицо Его сияло неизреченным светом, и Он с любовью обратил ко мне Свои очи. Увидев Его, я пал перед Ним на лицо мое… Какая же тогда от видения лица Его объяла меня радость, того невозможно выразить, так что и ныне, поминая это видение, исполняюсь неизреченной сладости» Преподобная Феодора видела в раю «прекрасные селения и многочисленные обители, уготованные любящим Бога», и слышала «голос радости и веселия духовного».
Во всех описаниях рая подчеркивается, что земные слова могут лишь в малой степени изобразить небесную красоту, так как она «несказанна» и превосходит человеческое постижение. Говорится также о «многих обителях» рая (Ин. 14:2), то есть о разных степенях блаженства. «Одних (Бог) почтит большими почестями, других меньшими, — говорит святитель Василий Великий, — потому что «звезда от звезды разнится в славе» (1 Кор. 15:41). И поскольку «многи обители» у Отца, то одних упокоит в состоянии более превосходном и высоком, а других в низшем».3 Впрочем, для каждого его «обитель» будет наивысшей доступной ему полнотой блаженства — в соответствии с тем, насколько он приблизился к Богу в земной жизни. Все святые, находящиеся в раю, будут видеть и знать один другого, а Христос будет видеть и наполнять всех, говорит преподобный Симеон Новый Богослов. В Царстве Небесном «праведники просветятся, как солнце» (Мф. 13:43), уподобятся Богу (1 Ин. 3:2) и познают Его (1 Кор. 13:12). По сравнению с красотой и светозарностью рая наша земля есть «мрачная темница», и свет солнца по сравнению с Триипостасным Светом подобен маленькой свечке. Даже те высоты богосозерцания, на которые восходил преподобный Симеон при жизни, по сравнению с будущим блаженством людей в раю — все равно, что небо, нарисованное карандашом на бумаге, в сравнении с настоящим небом.

https://www.pravmir.ru/raj/#i-2
IP pierakstīta