Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: kopsavilkums  (Lasīts 987 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 554
Re: kopsavilkums
« Atbilde #240 : Jūnijs 26, 2019 »

noteikti vajag but kadai skaidribai. citadi gruti dzivot. kaut ko saprast. nekas nav vienadi - zinatnieki dara savu, politiki savu, macitaji atkal runa savadak. nevienam nav taisniba. visi kliedz, ka viniem taisniba. vai nav pasaule neka vienada visiem?

Vienādi ir tas, ka pastāv Es un Cits. Katram, kurš sevi apzinās ir kāds Tu, kurš domā pie sevis, savā pasaulītē, kas drīzāk nelīdzinās tai, kāda tā izskatās man - jau sāksim ar to, ka ikviens no mums skatās katrs uz savu pusi un redz vienmēr kaut ko citu, ko "cits neviens nevar redzēt", tāpat krāsas katrs redz niansēs (kas zina, vai "niansēs" -varbūt pavisam) atšķirīgi, attāluma izjūta (tas ir: telpas izjūta, formas tātad izjūta) visiem nav vienāda, dzirde arī - kam muzikālā, kam nekāda, utt. Mēs visi esam cieši noslēgti savā imanencē ( tas ir "pie sevis") un šai klātesamībai katram mums savs - tikai viņam piemītošs jutekliskais tvērums, tā skaidrojums, vienlaikus pasaules sajūta kā teritorija - imanences plāns. Tas ir tas, kas visus totāli vieno un tikpat radikāli atšķir.
Domāt tāpēc arī iespējams tikai ATŠĶIRĪGI.
Jo iespējamās atšķirību kombinācijas ir bezgalīga skaita.Atšķirties ir reāli. Par kaut ko vienoties - problemātiski.
Labā ziņa: ne jau man vienam, ne jau tev vienam, bet visām Būtnēm tas tā ir.
Tikai mehāniskām ierīcēm, tur kaut kādiem kompjiem viss varētu būt varāk mazāk vienādi, bet arī nav teikts - pasaules haoss nosaka, ka atšķirību nianses būs vienmēr, katrā vietā un lietā. Tāpēc arī visiem nemaz neder viena dievība, kam ticēt. Un par to arī arī mūžīgie kašķi un sadursmes. Labā ziņa: tas mēdz būt visai jautri, kā kurš ko cenšas par visu varu pierādīt savu pareizību un Cita aplamību, un tic, ka to vispār iespējams pierādīt, arī, protams, ja viņš nav jau saķēris neirozi un pasaule jau neliekas viena vienīga šausmu vieta, nav vientulības sprosts un vēl miljonu miljoniem citu dažādu imanences plāna noviržu...
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 102
« Atbilde #241 : Jūnijs 26, 2019 »

ja. kad pasaule karo, tad vairs ta negribas to citu slavet. tad mierigak ja ar savejo es tieku pats gala. politika ir tada nedrosha lieta. te viens otrs slave pat diktatoru valstis. kads man vel cits. nevajag
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #242 : Jūnijs 26, 2019 »

ja. kad pasaule karo, tad vairs ta negribas to citu slavet. tad mierigak ja ar savejo es tieku pats gala. politika ir tada nedrosha lieta. te viens otrs slave pat diktatoru valstis. kads man vel cits. nevajag

Cits ir jebkurš, kurš nav Es. Viņu nevajag slavēt, vienkārši pietiek ar to, ka atzīstam, ka viņš pasauli redz citādi, "pa savam", no sava skatu leņķa, ar savām mums nepārbaudāmajām, tikai Es imanencē pieņemtajām ka līdzīgām mūsējām spējām.
Vai tā ir to nevar zināt. Tāpēc parasti ikdienā Es tic un savā imanences plānā akceptē - laikam jau visi jūt apmēram vienādi...
To Es apziņa nevar zināt, ko un kā redz Cits. To mēs varam tikai minēt, kamēr nebūsim veikuši šādu eksperimentu: kad būsim apmainījušies ar Citu smadzenēm un empīriski paskatījušies uz pasauli ar viņa acīm , paklausījušies viņa ausīm.
Kā saka: skat, laikmetus pārdzīvojušo Platona "alas" alegoriju.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #243 : Jūnijs 27, 2019 »

Evolucionists, šito risina ar tādu lietu kā zīmju sistēma un valoda, tad var savietot savus skatījumus.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #244 : Jūnijs 27, 2019 »

Evolucionists, šito risina ar tādu lietu kā zīmju sistēma un valoda, tad var savietot savus skatījumus.

Var. Bet mūsdienās, kad semiotika jau apzinājusies savus ierobežojumus, šādu uzstādījumu var tikai ņemt kā iespēju, nevis kā pierādījumu. Droši katrs mūsdienas kā zināmo drīkst fiksēt to, kas noteik viņa imanences plānā, kurā tiek formēti un noteiktu domājumu noslēgtās teriorijās ievietoti dažādi domājumam nepieciešamie uzstādījumi kā jēdzieni, piemēram: arī Es un Cits. Pārējais (dažās disciplīnās par drošu uzskatītais zināmā kopums) pēc būtības ir pieļāvumi, ticība, ka ir kaut kā tā, kā iztēle to formē caur domājumu, caur pieredzi, utml. Tad sākās arī sociālā vienošanās, ka "mūsu novadā ticība ļauj domāt kaut ko pēc šada parauga" utt. Tad tiek piesaukti dažādi "ojektīvie" dati un "neapgāžamie pierādījumi", kas noslēgtā sistēmā tā var darboties un katras noslēgtas disciplīnas veidošanai arī ir derīgi, bet pārpīlēti, ja tos lieto, piemēram, kā vispārinājumus visā esošajā. Tad bez aksiomām, bez pamata uzstādījumiem, kas pieņemti ticībā iztikt nav iespējams. Un kā jau minēts - arī dižākās vēsturiskās personas ir dažādi sev noteikušas šos pamatuzstādījumus. Sk:mehaniskās fizikas pamatlicējs Ņutons bija dievticīgs, tāpat kā Dekarts – duālists, savukārt Freids psihoanalīzes pamatlicējs dzelžaini ticēja materiālismam, bet viņa sekotājs Jungs – atkal jau dievam, kā viens, tā otrs ir modernās psiholoģijas (evolūcijas psiholoģijas) ideju ierosinātāji. Mūsdienu transpersonālās psiholoģijas radītājs Staņislavs Grofs ir materiālistu materiālists - viņam vielas ir viss (savā laikā sācis eksperimentēt ar LSD un vīzijas, kas rodas šajā procesā ņēmis kā ķīmisku domas reālitāti). Einšteins sākumā līdzīgi man esot bijis skeptiķis un relatīvists, tikai mūža beigās sācis proogandēt dievu.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2135
« Atbilde #245 : Jūnijs 27, 2019 »

ieraudzīju EVOLUCIONISTA interesi par Raudivi
Citāts
... ir liela varbūtība, ka viņš nevarētu būt apzinīgi blefojis savus pētījumus. ...  ir labu laiku jātrenējas, kamēr vispār sāk kaut ko dzirdēt. Jo ikdienā ierastās prakses dēļ auss neatšķir „detaļās”, tāpat kā netrenēta acs neatšķir krāsu toņu nianses. ... Kā norādīts eksperimentu apkopojumā „Nedzirdamais kļūst dzirdams”, vairums eksperimenta dalībnieku arī sākumā „nedzird neko”. Pēc tam, kad ieklausās, tikai tad parādās sakarības.
par blefošanu tiešām nevar būt ne runas, problēma ir cita - tās nevar būt mirušo balsis. tādā veidā tā komunikācija nenotiek, drīzāk velk uz spiritismu. tā gan arī nav garu izsaukšana klasiskajā izpratnē, jo viņi it kā paši tur fonā uzradās. BET - toties vēlāk, kad jau sāka speciāli ieklausīties, tipa ilgoties pēc viņiem, tas varbūt varētu arī patikt apakšā zem garu izsaukšanas.   principā nekā jauna, izsenis zināms garīgajās praksēs, ne tikai kristietībā. zemākie gari ir ļoti pat atsaucīgi uz tml. iespēju padulloties, tā ka...  :-\
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #246 : Jūnijs 27, 2019 »

ieraudzīju EVOLUCIONISTA interesi par Raudivi
Citāts
... ir liela varbūtība, ka viņš nevarētu būt apzinīgi blefojis savus pētījumus. ...  ir labu laiku jātrenējas, kamēr vispār sāk kaut ko dzirdēt. Jo ikdienā ierastās prakses dēļ auss neatšķir „detaļās”, tāpat kā netrenēta acs neatšķir krāsu toņu nianses. ... Kā norādīts eksperimentu apkopojumā „Nedzirdamais kļūst dzirdams”, vairums eksperimenta dalībnieku arī sākumā „nedzird neko”. Pēc tam, kad ieklausās, tikai tad parādās sakarības.
par blefošanu tiešām nevar būt ne runas, problēma ir cita - tās nevar būt mirušo balsis. tādā veidā tā komunikācija nenotiek, drīzāk velk uz spiritismu. tā gan arī nav garu izsaukšana klasiskajā izpratnē, jo viņi it kā paši tur fonā uzradās. BET - toties vēlāk, kad jau sāka speciāli ieklausīties, tipa ilgoties pēc viņiem, tas varbūt varētu arī patikt apakšā zem garu izsaukšanas.   principā nekā jauna, izsenis zināms garīgajās praksēs, ne tikai kristietībā. zemākie gari ir ļoti pat atsaucīgi uz tml. iespēju padulloties, tā ka...  :-\

Labs joks! "zemākie gari", tad jau laikam ir arī "augstākie", tipa mucipucli, kurš ir Visaugstākais No Absolūtajiem :) Un ko tagad ar tādu hierahisku tabulu iesākt? Laikam jau vajadzēs kārt pie sienas. Vai arī navajadzēs. Nevar saprast, ko ar tādu absurdu iesākt :) 
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2135
« Atbilde #247 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
joks tikai līdz tam, kamēr šie nesāk jokoties ar tevi. ir neskaitāmas dokumentētas liecības par nelaimīgiem apsēstajiem, kuriem palīdzēt var tikai Baznīca (nejaukt ar nepilnīgo laicīgo iestādījumu).
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #248 : Jūnijs 27, 2019 »

EVOLUCIONISTS
joks tikai līdz tam, kamēr šie nesāk jokoties ar tevi. ir neskaitāmas dokumentētas liecības par nelaimīgiem apsēstajiem, kuriem palīdzēt var tikai Baznīca (nejaukt ar nepilnīgo laicīgo iestādījumu).

Esmu jau šeit teicis varu atkārtot: evolūcijas gaitā izstrādātai DNS gēnu programai pretoties vispār nav psiholoģiski ne vēlams, ne pareizi, jo tā darbojas neatkarīgi kā jau psihes dzīļu kods. Bet "laicīgs ne laicīgs", vai kāds cits skaļi piesaukts atbalsts - tas gan nav svarīgi, procedūras dažādas, kam kura labāk strādā, tas to izmanto - viens baznīcu, cits psihoanalīzi, vēl cits joko, katram sava TERAPIJA, katram palīdz kaut kas cits. Tādi tie joki.
Bieži gēnu koda raidījumā "nosacītie joki" jau ir pašā uzstādījumā ietverti - nopietnībā ar kādu tos uzskata par Absolūtu. Bet viss ir relatīvs. Arī "apsēstība", arī "reglamenti", ja kas.
Tu jau pats iesāki ar jociņiem par "impotentiņiem" dižgariem, ko nu tagad brīnies, ka aizgāja tādā nenopietnā "skata leņķī" :)

Un dusmoties arī nav vērts. Tas kurš dusmojas pierāda savu nespēju iekārtot sev derīgu domājumu teritoriju imanences plānā. Dusmas nāk no nenoteiktības, no šaubām par savu domājumu. Tāpēc tici, kam gribi un smaidi ar platu muti :)
IP pierakstīta