Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: kopsavilkums  (Lasīts 858 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42133
  • Ateists
Re: kopsavilkums
« Atbilde #30 : Jūnijs 19, 2019 »

Evolucionists, materiālismam nav nekādas ierādāmas vietas, jo nav jau citu adekvātu realitātes aprakstu, līdz ar to materiālisma vieta ir visur.

OK, tas nenozīmē, ka ir aizliegts veidot un lietot citus realitātes aprakstus, no tiem vienkārši ir pamaz jēgas, tie maz ko dod. Maģija nestrādā, Harijs Poters ir tikai pasaka.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #31 : Jūnijs 19, 2019 »

/PLIKS PIEŅĒMUMS. PIERĀDĪJUMI? KUR?/

Tajā, ka empīriski pamatotas racionālas morāles strādā vislabāk, ko mēs varam novērot skatoties morāles attīstību. Tiek atmests liekais, paturēts funkcionējošais/ fukncionālais.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 536
« Atbilde #32 : Jūnijs 19, 2019 »

/ PIERĀDĪJMS? KUR?/

Nav novērota domāšana bez smadzenēm. Vienkārši domāšanas veidi ir novēroti smadzeņu modeļos, t.i. attiec. datorsistēmās. Vielas kas iedarbojas uz smadzenēm, iedarbojas uz domāšanu. fMRI fiksētā aktivitāte atbilst domāšanas procesiem. Utt.

Vielas, kas nomāc pavadošos procesus? Kas tas par domājumu, tās ir tikai vielas, kas sadursmē ar citām vielā veido savus blīkšķus. Domāšana tiek traucēta, jo piemēram gēnu programas sapsihojas, atrodam vēl kādas reakcijas, kas neeattiecas tieši uz domāšanu, bet kaut kādiem pavadošajiemprocesiem. Tas ka vairākas parādības reizēm korelē, nenozīmē, ka viena parādība AIZSTĀJ OTRU.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #33 : Jūnijs 19, 2019 »

/PLIKS PIEŅĒMUMS. PIERĀDĪJUMI? KUR?/

Tajā, ka empīriski pamatotas racionālas morāles strādā vislabāk, ko mēs varam novērot skatoties morāles attīstību. Tiek atmests liekais, paturēts funkcionējošais/ fukncionālais.

PIERĀDĪJUMI?
VIDUSLAIKU MORĀLE švakāka par mūsdienu? Tiešām? Manuprāt, ja ne meli, tad nevainīga manipulācija ar vēsturisko realitāti
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #34 : Jūnijs 19, 2019 »

Nu ja, materiāli aģenti [vielas] iedarbojas uz citiem materiāliem objektiem [citām vielām un to kompleksiem] un pamaina materiālus procesus tajos, t.i. domāšanu.

Matērija viss viss kas mijiedarbojas un kā mijiedarbību var aprakstīt konsistentas teorijasas veidā, ko arī dara dabas zinātnes.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #35 : Jūnijs 19, 2019 »

Evolucionists,

Jā viduslaiku morāle ir švakāka, sliktāka par mūsējo.

Es domāju ka tāds domas eksperiments : paņemam Evolucionistu un aizsūtam iedomātā laika mašīnā uz kādu 13 gs ir tam labs pierādījums.

Evolucionists ļoti ātri gribēs atpakaļ.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #36 : Jūnijs 19, 2019 »

Nu ja, materiāli aģenti [vielas] iedarbojas uz citiem materiāliem objektiem [citām vielām un to kompleksiem] un pamaina materiālus procesus tajos, t.i. domāšanu.

Matērija viss viss kas mijiedarbojas un kā mijiedarbību var aprakstīt konsistentas teorijasas veidā, ko arī dara dabas zinātnes.

pamainās pavadošie procesi. Vai ir kāda viela, kas rada morāles jēdzienu? Vai Es jēdzienu? Domāšana - kur?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Jūnijs 19, 2019 »

Evolucionists,

Jā viduslaiku morāle ir švakāka, sliktāka par mūsējo.

Es domāju ka tāds domas eksperiments : paņemam Evolucionistu un aizsūtam iedomātā laika mašīnā uz kādu 13 gs ir tam labs pierādījums.

Evolucionists ļoti ātri gribēs atpakaļ.

Kā tu zini? Tas viens.
Otrs - gribēt kaut kur būt nav tikai morāles jautājums. DAVAI BEZ MANIPULĀCIJĀM. RUNĀ PAR LIETU.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #38 : Jūnijs 19, 2019 »

Ir vielas, kuras novāc ``es`` sajūtu, rada depersonalizāciju, ir vielas kas rada reliģiska tipa pārdzīvojumus, ekstāzes. Vēl to visu var panākt padodot vājas strāvas uz precīzi ievietotiem elektrodiem.

Nu jā un morāle ir vnk apmēram tas pats kas interneta sakaru protokoli - racionāli norunāts veids kā mēs saprāti  sadarbojamies lai nekaitētu viens otram.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #39 : Jūnijs 19, 2019 »

Kā es zinu?

ļoti vienkārsi, es esmu drusku painteresējies par vēsturi, Evolucionistam arī iesaku.

Protams arī mūsdienās vēl ir palikušas kroplas morāles, piemēram islāma valstīs, ziemeļkorejā un tml bet mums vismaz ir konstruktīvi morāles veidi, viņiem toreiz ja bija tad ļoti maz.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #40 : Jūnijs 19, 2019 »

/gribēt kaut kur būt nav tikai morāles jautājums. /

Jā es šoreiz pat nedomāju antisanitāriju, epidēmiju briesmas utt, bet tieši tur esošo cilvēku morāli.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #41 : Jūnijs 19, 2019 »

Par morālēm vēl:

Ir eksperimentāli pierādīts, ka visderīgāko morāli, kurā cilvēki jūtas vislabāk dod materiālismā balstīts sekulārs humānisms. Tā ir tā morāle, kuru mēs lietojam. Salīdzini ar citām, kuras ir balstītas uz citiem uzskatu veidiem un filozofijām un tu redzēsi ka tās visas ir sliktākas.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #42 : Jūnijs 19, 2019 »

Ir vielas, kuras novāc ``es`` sajūtu, rada depersonalizāciju, ir vielas kas rada reliģiska tipa pārdzīvojumus, ekstāzes. Vēl to visu var panākt padodot vājas strāvas uz precīzi ievietotiem elektrodiem.

Nu jā un morāle ir vnk apmēram tas pats kas interneta sakaru protokoli - racionāli norunāts veids kā mēs saprāti  sadarbojamies lai nekaitētu viens otram.

Tātad palaiž elektrību un Es vairs nav. Kas tad ir Tas? Un vai tas ir Tas pats, kas domāja pirms tam. Nāve ir vēl radikālāks līdzeklis. Es apziņa pazūd uz neatgriešanos, nekādi elektrodi to vairs nevar dabūt atpakaļ. Domāšanas saites tiek BOJĀTAS, rodas psihiski traucējumi - ko tas pierāda. Paņem no otra gala, varbūt būs vienkāršāk saprast, ka korēlēti laiks un telpa tomēr nav viens un tas pats, kaut arī pie lieliem ātrumiem dimensijas izmainās. Tāpat domāšana un smadzenes. Traumas ietvaros, protams, domājums tiek ietekmēts. BET NE JAU KĻŪST PAR TO CITU!!!!
Laiks nekad nevar kļūt garums platums vai augstums. Tas NAV VIENS UN TAS PATS.

JEB tomēr IR?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #43 : Jūnijs 19, 2019 »

/ Traumas ietvaros, protams, domājums tiek ietekmēts. BET NE JAU KĻŪST PAR TO CITU!!!!/

Var kļūt, bija tas piemērs par dzelzceļa strādnieku kurš smagas galvas truames dēļ kļuva par citu personu.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #44 : Jūnijs 19, 2019 »

Par morālēm vēl:

Ir eksperimentāli pierādīts, ka visderīgāko morāli, kurā cilvēki jūtas vislabāk dod materiālismā balstīts sekulārs humānisms. Tā ir tā morāle, kuru mēs lietojam. Salīdzini ar citām, kuras ir balstītas uz citiem uzskatu veidiem un filozofijām un tu redzēsi ka tās visas ir sliktākas.

Nē. Nedomāju vis. Tieši otrādi. Vislaimīgākie ir Indijas jogi, dzīvo totālā nabadzībā, bet kaifo par dzīvi tā, kā man domātājam nespīd nekad.
IP pierakstīta