Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: kopsavilkums  (Lasīts 1003 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EVOLUCIONISTS

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 627
Re: kopsavilkums
« Atbilde #225 : Jūnijs 21, 2019 »

No iepriekš minētā mana domājuma ietvaros paceļas vēl kāda dīvaina problēma: vai lietojot pieejamo tehnoloģisko aparatūru (tās, kvalitāte, ņemot vērā dažādās ierakstu metodes pat nešķiet tik svarīga -- gandrīz vai otrādi - jo vairāk fona trokšņu, jo labāk, jo vairāk iespēju 'balsij" izpausties...), lietojot savam laikam atbilstošu metodiku un datu apstrādi, vai sazinoties ar sava laika citām iestādēm un laboratorijām, vai "izdarot visu nosacīti metodiski pareizi", kā bija pieņemts tajā laikā, un arvien atkārtojot tos pašus eksperimentus gan vienatnē, gan novērotāju klātbūtnē

vai arī tad var iegūt aplamu infu un līdz ar to izdarīt maldīgus secinājumus?

Tā būs viena no centrālajām problēmām iecerētajā tekstā.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

« Atbilde #226 : Jūnijs 21, 2019 »

Kāds no teksta personāžiem uzdos arī šādu jautājumu: „Vai drīkstam akli uzticēties visam, ko sniedz empīriska pieredze?”
Man vēl nav atbildes.
Ir skaidrs, ka daži personāži atbildēs, ka nevajag vienmēr uzticēties.
Tagad, no mūsu (ekperimentālajām) sarunām, es nojaušu, ka Tu būtu atbildējis: vajag uzticēties vienmēr.
Un interesanti, ka visiem ir savā ziņā taisnība… Tur es saskatu šīs teksta ieceres konfliktu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists
« Atbilde #227 : Jūnijs 21, 2019 »

Ja ir saglabājušies uztvertie signālu ieraksti, tos var pētīt atkārtoti

[uzteicēties nevajag, vajag pārbaudīt]
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

« Atbilde #228 : Jūnijs 22, 2019 »

Ja ir saglabājušies uztvertie signālu ieraksti, tos var pētīt atkārtoti

[uzteicēties nevajag, vajag pārbaudīt]

https://www.youtube.com/watch?v=bxRTguQtHfw
raudive voices

Ko tur vēl var pārbaudīt. Vienkārši neskaitāmas reizes fiksēts ieraksts, pat publiski pieejams. Domas eksperimentam sanāk tautoloģija - tā kā balss ir dzirdama, tad balss eksistē...
Tev, kā gribi, ņem par pilnu šo "empīriju", kas fake news laikmetā tikpat labi var būt fikcija, vai neņem.

Bet man ar to nepietiek.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

« Atbilde #229 : Jūnijs 22, 2019 »

Nelaime tā, ka lai pārbaudītu ir labu laiku jātrenējas, kamēr vispār sāk kaut ko dzirdēt. Jo ikdienā ierastās prakses dēļ auss neatšķir „detaļās”, tāpat kā netrenēta acs neatšķir krāsu toņu nianses. Tāds ikdienas personāžs, kā es, var redzēt labi ja 10 procentus tonālo atšķirību, dzirdēt, kas zina vēl mazāk… Nav ar to empīriju tā, ka jebkurš efekts uzreiz parādās. Kā norādīts eksperimentu apkopojumā „Nedzirdamais kļūst dzirdams”, vairums eksperimenta dalībnieku arī sākumā „nedzird neko”. Pēc tam, kad ieklausās, tikai tad parādās sakarības.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 102
« Atbilde #230 : Jūnijs 22, 2019 »

es izdomaju. pasaulei vajag but materialai. cilveks ed. dzivas butnes ed. tas ir materiali. citadii nav iespejama pasaule
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #231 : Jūnijs 22, 2019 »

vajag ne tikai parbaudit. vajag darit praktisku lietu. bez ta ka uztaisa praktisku lietu nav nnekada jega.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #232 : Jūnijs 22, 2019 »

praktiskai lietai vajag but ta ka visiem der. citadi dakterim der, slimniekam neder, slimnieks ir beigts
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

« Atbilde #233 : Jūnijs 22, 2019 »

Ir dažas nianses. Mēs kaut kā tomēr domājam citādi nekā ēdam. Kāpēc ir tāda sajūta? Vai tā ir tikai sajūta un patiesībā viss notiek pēc dabas vienādi, vai arī nē?
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #234 : Jūnijs 23, 2019 »

Ir dažas nianses. Mēs kaut kā tomēr domājam citādi nekā ēdam. Kāpēc ir tāda sajūta? Vai tā ir tikai sajūta un patiesībā viss notiek pēc dabas vienādi, vai arī nē?

sajuta? man tada sajuta, ka jus man jaucat galvu...
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

« Atbilde #235 : Jūnijs 23, 2019 »

sajuta? man tada sajuta, ka jus man jaucat galvu...

Nepavisam ne. Es cenšos parādīt, kā cilvēks veido domājumu. Un mēģinu to darīt, cik iespējams, jūsu stilā - praktiski, pragmatiski. Jo vēl nav zināms - vai praktiskais eksperiments rada kādas īpašas jēgas, ko citādi nav iespējams iegūt domājumā. Būtu labi, ja mēs par to padomātu. Kas zina, var noderēt... Kādreiz.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #236 : Jūnijs 25, 2019 »

noteikti vajag but kadai skaidribai. citadi gruti dzivot. kaut ko saprast. nekas nav vienadi - zinatnieki dara savu, politiki savu, macitaji atkal runa savadak. nevienam nav taisniba. visi kliedz, ka viniem taisniba. vai nav pasaule neka vienada visiem?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists
« Atbilde #237 : Jūnijs 25, 2019 »

cik tev gadu, darvinshimp?
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies