Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Pesimisma gadsimta gaitā  (Lasīts 284 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 536
Re: Pesimisma gadsimta gaitā
« Atbilde #15 : Jūnijs 23, 2019 »

/ ja subjektam, kas domā elektriski būtu sevi jānosauc, tad viņš nekad nebeigtu sevi saukt un saukt. /

Kāpēc? Nosauca un viss.

Tātad "es" viņam nepiemīt. Ja grib nosaukt, tad nevar, bet ja nenosauc, tātad nekas nav nosaukts, abos gadījumos kompis sev "es" nevar piemērot, tātad, cilvēka apziņa tā nav, jo cilvēks bez pūlēm piemēro sev "es" tīri pieredzē, bez kādas teorijas, un TĀPĒC kompja apziņa ar cilvēka apziņu salīdzināma tikai ļoti nosacīti, ļoti ārēji un aptuveni. Es pamanīju kaut kur portālā fiktīvu noraidījumu jēdzienam "metafizika" - "es" neiedarbošanās, nespēja iedarboties mehaniskā "pseido-domšanā" rāda atšķirību starp fiziku un metafiziku, to tikai ļoti vāji attīstīts vai arī dziļi sektantiski domājums nepamanīs.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #16 : Jūnijs 23, 2019 »

INTERESANTI, VAI TU TIEŠĀM DOMĀ, KA TURPINĀT DISKUSIJU ŠĀDĀ STILĀ VĒL IR JĒGA?
Ticības programējuma bāzes nav izkustināmas. Es būtu traks, ja iedomātos pārliecinat sektantu. Tādas iespējas nav. Viņš psiholoģiski dzird tikai "savas ticības pierādījumus" (es neesmu vienīgais, ka tev to jau norādījis, tātad šim eksperimentam ir bijuši "atkārtojumi" ar līdzīgiem secinājumiem).
Ko lai saku: esmu ieguvis to, ko man vajag romānam – pašu šāda tipa diskusiju formu kaut cik jēdzīgos ietvaros. Tāpēc arī provocēju „ticības karus”, pats izlikdamies, ka man baigi interesē „no kā pamatos sastāv pasaule”.
Tam nav nozīmes manā domāšanā. Uzskati, kā gribi, tici, kam vēlies.
Atklājumus cilvēki izdara ne jau aksiomu un citu ticības pamata pieņēmumu dēļ: tā vīri, bez kuriem nebūtu šodienas zināšanu rada sev ļoti atšķirīgus papamtpieņēmumus – tā mehaniskās fizikas pamatlicējs Ņutons bija dievticīgs, tāpat kā Dekarts – duālists, savukārt Freids psihoanalīzes pamatlicējs dzelžaini ticēja materiālismam, bet viņa sekotājs Jungs – atkal jau dievam, kā viens, tā otrs ir modernās psiholoģijas (evolūcijas psiholoģijas) ideju ierosinātāji. Mūsdienu transpersonālās psiholoģijas radītājs Staņislavs Grofs ir materiālistu materiālistsviņam vielas ir viss (savā laikā sācis eksperimentēt ar LSD, un izdarījis secinājumus: vieliski ietekmētas smadzenes ir viela pašas par sevi un sapņi, kas rodas arī viela, un tāpēc narkotiku murgi var tikt tverti kā īstenība). Einšteins sākumā līdzīgi man esot bijis skeptiķis un relatīvists, tikai mūža beigās sācis proogandēt dievu.
UTT.
Jebkurš var ticēt JEBKAM, pat vajag – tā savā ziņā ir psihes veselības garantija, jo neirozes riskam drīzāk pakļauts tāds skeptiķis, kā es, jo relatīvisms, skepticisms ir nedrošība no gēnu programas „ķīmiskā viedokļa”. Bet ticība rada drošības sajūtu. Psihei tas „patīk”. Tā raida signālu: „LABAIS‼!”
Tā, ka man prieks, ka tu tici. Man tas nespīd. Varbūt „citā dzīvē”, pēc tam, kad sāksies „nemirstība”.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 102
« Atbilde #17 : Jūnijs 23, 2019 »

ko man darit. es neticu. varbut nemaz nevajag?
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #18 : Jūnijs 23, 2019 »

Tas ir paša izlemšanas jautājums. Neviens cits to nevar ne apliecināt, ne apstrīdēt, pareizāk sakot - var formāli iebilst, bet seku tam nebūs. Ziņu kustība pēc-patiesības laikos ir kļuvusi par haosa pazīmi, tām pēc būtības neviens nepievērš uzmanību, tikai spēles ietvaros - JA KĀDS SAKA, ATBILSTOŠI TICĪBAI JĀATBILD.

Piedalies!

kamēr oponenti nesāk garlaicīgi atkārtoties un bieteēt vienu un to pašu nebeidzamo "ir tikai tā, kā es ticu", tikmēr iet jautri!
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #19 : Jūnijs 25, 2019 »

Tas ir paša izlemšanas jautājums. Neviens cits to nevar ne apliecināt, ne apstrīdēt, pareizāk sakot - var formāli iebilst, bet seku tam nebūs. Ziņu kustība pēc-patiesības laikos ir kļuvusi par haosa pazīmi, tām pēc būtības neviens nepievērš uzmanību, tikai spēles ietvaros - JA KĀDS SAKA, ATBILSTOŠI TICĪBAI JĀATBILD.

Piedalies!

kamēr oponenti nesāk garlaicīgi atkārtoties un bieteēt vienu un to pašu nebeidzamo "ir tikai tā, kā es ticu", tikmēr iet jautri!

ja saka ka pasaule viss var notikt. nekas nav stabili. nekas nav skaidriba. tas uztrauc.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7009
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #20 : Jūlijs 01, 2019 »

Man liekas, notikt var viss, bet ir atšķirīga varbūtība, ar kādu kādi notikumi notiek.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42135
  • Ateists
« Atbilde #21 : Jūlijs 01, 2019 »

Zirgs, taisnība, protams ir lietas kuras notikt nevar nemaz, jo ir pretrunā ar fiziku.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Jūlijs 02, 2019 »

Zirgs, taisnība, protams ir lietas kuras notikt nevar nemaz, jo ir pretrunā ar fiziku.

Ar to precizējumu, ka - NEVAR NOTIKT pašas fizikas domājuma simbolizētajos un tādējādi cilvēka apziņas dabā ierobežotajos uzstādījumos :) Savukārt, kas nevar notikt fizikā, var notikt astronomijā, un kas nevar notikt astronomijā, var notikt psiholoģijā. Tā, ka - katram lauciņam savs :)
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #23 : Jūlijs 02, 2019 »

Ar to precizējumu, ka - NEVAR NOTIKT pašas fizikas domājuma simbolizētajos un tādējādi cilvēka apziņas dabā ierobežotajos uzstādījumos :) Savukārt, kas nevar notikt fizikā, var notikt astronomijā, un kas nevar notikt astronomijā, var notikt psiholoģijā. Tā, ka - katram lauciņam savs :)

ja ! tas gan pareizi. katram darbam, katrai nozarei ir savii materiali ar ko stradat. ar ko petit vai zemes vielas, vai  ari kas cits kosmosa. katram savs!!!
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Jūlijs 02, 2019 »

ja ! tas gan pareizi. katram darbam, katrai nozarei ir savii materiali ar ko stradat. ar ko petit vai zemes vielas, vai  ari kas cits kosmosa. katram savs!!!

Nu, te nu nav tik viennozīmīgi pateikt - "katrai nozarei", jo nenotiek jau ražošana. Domāšana vairāk ir jauna radīšana, kaut gan pragmatiķi vēl pagājušajā gadsimtā ir izdarījuši mēģinājumus visu domājumu tiešām pievilkt pie "mašinērijas" un "derīguma" :) Es labāk teiktu - ir atšķirīgas domājumu "teritorijas", kā piedāvā Delēzs, ar nosacījumu, ka šāds "ģeogrāfisks" skatījums ir tēlaini izvērsts vispārinājums un iederas domāšanas Figūrās, nevis jēdzienos. Kaut arī tas nav nekāds pārkāpums, drīzāk otrādi - Figūras palīdz nojaukt domāšanas "shēmas", tas pašam domājumam radošā ziņā nāk tikai par labu :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42135
  • Ateists
« Atbilde #25 : Jūlijs 02, 2019 »

/Savukārt, kas nevar notikt fizikā, var notikt astronomijā, un kas nevar notikt astronomijā, var notikt psiholoģijā. /

Nē. Jo abas pēdējās reducējas uz fiziku.
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #26 : Jūlijs 02, 2019 »

/Savukārt, kas nevar notikt fizikā, var notikt astronomijā, un kas nevar notikt astronomijā, var notikt psiholoģijā. /

Nē. Jo abas pēdējās reducējas uz fiziku.

Nieki, fizika ir cilvēka domāšanas rezultāts apziņā, tātad ir psihes parādība, jo tiek domāta, tātad pastāv psiholoģiski nevis otrādi :) Fizika var rasties tikai tad, ja domātāja imanencē intensificē tādas psihes parādības (simbolizēti, shematizēti, teorijā savākti - psiholoģijas jēdzieni) , kā apziņa un prāts. Otrādi sanāk, ka gulta guļ iekš Ctulhu nevis Ctulhu gultā :) Tā tikai simboliski mītiski var domāt, ka fizika izraisa psihi, nevis normālā domājumā: psihē rodas fizika :) JEBKURA ZINĀTNE IR APZIŅAS DARBĪBAS SEKAS. Nekad ne otrādi, ja TOMĒR otrādi, tad jau - laipni lūgti sektā! Jo kamēr nebija Apziņas, nebija ne fizikas, ne ķīmijas, pat neviena cita Dieva nebija.
« Pēdējā izmaiņa: Jūlijs 02, 2019 EVOLUCIONISTS »
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Jūlijs 02, 2019 »

Cilvēks bez psiholoģijas izmira apmēram pirms 2,5 miljoniem gadu. Tolaik mūsu sencis australopiteks līksmi dzīvoja savā imanences haosā un nekāds fizikas viņam nebija. Nebija PAT PAŠA AUSTRALOPITEKA, jo to jau izgudrojuši mūsdienu prāti, nevis pats Haosa iemītnieks :)

Pēc tam kad sāka miljoniem gadu lēnām attīstīties apziņa (bet fizikas vienalga vēl nebija Haosā), līdz drusku tā kā paspīdēja kaut kas uz to pusi - tai pašā Ēģiptē vai Divupē, tur arī sākās zinātņu rosīšanās, pirmā simbolizācija, sākās shēmošana, veidojās shēmu konstrukcijas. Iedomājās, ka varētu būt tāda vēsture, garīgie valdnieki sāka (vai lika citam) rakstīt hronikas...

Un tā līdz mūsu dienām, kad shēmošana līdz ar superintelekta robežu (sauktu "singularitātes punkts"), kas arī mierīgi tiks galā ar pašu psihi un fiziku un visu pārējo. Tad atkal sāksies jaunais Haosa loks, kurā mašīnas (principā haosa produkcija, lai gan formāli shēmojošā) aizstās psihi un cilvēks varēs mierīgi atkal sākt no sākuma kā australopiteks visā savā līksmajā nekurienē, nepsiholoģijā un, protams, jau nu nefizikā, jo to visu simbolizāciju jau tad bliezīs mašīna un australopiteku klāt nelaidīs :) Ja, protams, superintelekts neizdomās uzspridzināt planētu Zeme, kā savai attīstībai nevajadzīgu un nepārcelsies, teiksim, uz Sīriusu, kur būs izdomājis, ka ērtāk skaitļot :)
Kurš pierādīs, ka superintelekts kalpos cilvēkam, nevis ticamākais variants - ka būs otrādi. Stihija vienmēr iznīcina dzīvību, nevis dzīvība apstādinās Totālo Haosa Stihiju.
Nekas nav neiespējams, ja kas - atgriešanās pirmspsiholoģijā, pirmsfizikā, ir ticamākais nākotnes variants :)

Absolūta nav. Viss ir relatīvs.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Jūlijs 02, 2019 »

AAAA!!! es laikam beidzot saku saprast patiesibu. ja nedomatu ar pratu tad ari neka nebutu. tikai bezsakara eest un paarotiies ka sunim bobim. pareizi ir. praats rada visu parejo dziivee. tieshi cilvekam. ja, tieshi cilveekam. tad pats Cilveks sev iznak dievs, nevis tikai miesa vien. tad vinjam citu dievu nemaz nevajag. ja praats ir.
nebutu prata nebutu nekadu zinaatnju, tas noteikti taa ir patiesiba.
IP pierakstīta

DarvinShimp

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #29 : Jūlijs 02, 2019 »

laikam tiesa gan. ar to materialismu viss nebeidzas. praats ir vajadzigs
IP pierakstīta