Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Materiālisms ir ticības paveids  (Lasīts 1335 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 802
Re: Materiālisms ir ticības paveids
« Atbilde #225 : Jūlijs 08, 2019 »

Jā. Lai kā negribas domāt sliktu... Bet - lai nu ko, nepatiku uzsist šie sektanti-darboņi prot gan :)

To Ctulhu pareizi pamanījis.
Ja ne citādi, sāk ākstīties ar "šķībajām taburetēm" no anekdotes :)
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #226 : Jūlijs 08, 2019 »

Ko Tu, evolucionist, es jau tikai Tev labu vēlu, pabrīdināt gribu, jo piekritīsi taču, ka Tavs "ceļš" tāds diezgan šaubīgs škiet. Pie mums gan Latvijā tie ceļi visi ir tādi diezgan realtīvi par ceļiem saucami, bet nu vismaz ir kāds sākums un beigas un daži posmi pat tādi tīri gludi... Tu saki: "Prakse rāda ne vienu vien gadījumu". Apžēlojies draugs, kas gan var būt relatīvāks par praksi!?

Ctulhu, piemēram, man ir labs draugs un patīk man ar viņu parunāties, kādu laiciņu gan neesam redzējušies. Tu arī varētu kļūt par manu draugu, vismaz relatīvu draugu un nepatika jau ir tāda izteikti relatīva būšana. Kā savu draudzības apliecinājumu jums abiem ielikšu šeit kādu citātu no kāda gudra cilvēka grāmatas.

"Daba mums dota, lai mēs atvērtu savas acis, vēsture – lai mēs atvērtu savas ausis. Sadalīt ķermeni vai kādu notikumu elementos gribot negribot nozīmē mēģinājumu notvert Dieva neredzamo klātbūtni, mūžīgo spēku un dievišķumu, tāpēc tas, kas netic Mozum un praviešiem, neizbēgami kļūs par dzejnieku pret savu zināšanu un gribu – kā Bifons pētot radības vēsturi un Monteskjē pētot Romas impērijas vēsturi."     
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #227 : Jūlijs 08, 2019 »

Ko nu tu tur daudz mani vari brīdināt, brīdinātājs tu mans :)
Vēl, skat, šausmenīti izvēlējies, kā piemēru!
Un ne jau tā, ka gribētu padalīties ar aizraujošu filmas anotāciju, bet – iedomājies – kā noliegumu, par excellence. Tu jau draugs, nevari iedomāties, ka mākslas darbā ne jau sižets un ne jau pašas šausmenītes žanrs uztrauc, bet gan kaitina pats uzstādījums, cik pretīgi didaktiski to pielieto sektanti.... Bet tu jau to nespēj uzķert, nav tavs dīvāna domājums :)
Nu, Okei!
Lai tev nav sajēgas, kā māksla izspēlē bezapzināto Ēnas arhetipu, bet didaktiku tomēr nevajag - tas ir vismaz banāli :)

Ne smieties, ne bēdāties… Tāds tu man esi, nabadziņš :)
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #228 : Jūlijs 08, 2019 »

Evolucionist,

Paldies par labajiem vārdiem. Man šķiet, ka mēs jau kļūstam draugi, protams, tas viss ir relatīvi, bet nu tomēr.

IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #229 : Jūlijs 08, 2019 »

Nu, redzi - pazemīgāk - tad labāk sanāk. Tādam tak vajadzētu būt tavam uzstādījumam, cik es saprotu tava žanra noteikumus. Uzreiz cita runa :)

Jau ir interesanti :)
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #230 : Jūlijs 08, 2019 »

Labi, tas bija ieskrējiens dienas garumā :)
Tagad beidzot par lietu.

Kā tu skaties uz tādu vēsturisku personu kā Konstantīns Raudive no savām šīsdienas pozīcijām. Viņš tomēr arī bija dzelžains katolis, bet tajā pat laikā nodarbojās ar eksperimentiem ierakstot "mirušo balsu fenomenu" un bija ar to pazīstams visā Eiropā, lasīja lekcijas, piedalījās konferencēs.

Ko tu teiktu par viņu?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #231 : Jūlijs 08, 2019 »

Nu labi, neņem ļaunā, mēs te ar Ctulhu esam pieraduši viens otru drusku apcelt, dažreiz tas izsprūk arī attiecībā pret citiem.

Raudive laikam bija Zentas Mauriņas vīrs, nezinu kurš no viņiem bija "dzelžaināks" katolis. Viņam arī patika spāņu eksistenciālisti, Unamuno, piemēram, kas vispār ir savdabīgs domātājs.

Varbūt Tev tas škitīs dīvaini, bet Ctulhu arī ar līdzīgām lietām nodarbojas. Viņš gan netulko spāņu eksistenciālistus, bet pierakstus kaut kādus veic. Viņš pat saplēsa savu televizoru, lai varētu to izmantot saviem eksperimentiem. Jāsaka, gaužām destruktīva darbība, bet nu ko lai dara. Viņš ne vienmēr ir konsekvents.   

Par Raudivi es diez ko vairāk nemācēšu teikt, kaut kad jaunībā šo to lasīju, bet lielākā daļa ir piemirsusies. Par mirušo balsīm gan jāsaka, ka no vienas puses tas nav iespējams, jo Ctulhu ir vismaz daļēja taisnība par tā informācijas nesēja nepieciešamību. No otras puses mums ir pilns internets ar mirušu cilvēku balss ierakstiem. Bet nu onlainā viņi pateikt neko nevarēs. Protams, visādi brīnumi notiek. Sapņos, piemēram, viņi var ar mums runāt un ej nu pasaki vai tā ir realitāte vai nē. Kopumā es esmu ļoti radnieciskās domās ar Ctulhu, bet ir "neliela" atšķirība, proti, viņš uzskata, ka tādas lietas nav iespējamas, es arī domāju, ka nav, bet piebilstu, ka tie ir velna triki. Cilvēka apziņa ir ļoti vāja un ar to visādi var manipulēt. Aizraušanās ar okultām lietām nebūs tas īstais ceļš. Man pat šķiet, ka Ctulhu tā kļuva par materiālistu. Tas ir tāds viegls apmātības paveids. Ir daudz sliktāki.     

IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #232 : Jūlijs 08, 2019 »

Nu labi, neņem ļaunā, mēs te ar Ctulhu esam pieraduši viens otru drusku apcelt, dažreiz tas izsprūk arī attiecībā pret citiem.

Raudive laikam bija Zentas Mauriņas vīrs, nezinu kurš no viņiem bija "dzelžaināks" katolis. Viņam arī patika spāņu eksistenciālisti, Unamuno, piemēram, kas vispār ir savdabīgs domātājs.

Varbūt Tev tas škitīs dīvaini, bet Ctulhu arī ar līdzīgām lietām nodarbojas. Viņš gan netulko spāņu eksistenciālistus, bet pierakstus kaut kādus veic. Viņš pat saplēsa savu televizoru, lai varētu to izmantot saviem eksperimentiem. Jāsaka, gaužām destruktīva darbība, bet nu ko lai dara. Viņš ne vienmēr ir konsekvents.   

Par Raudivi es diez ko vairāk nemācēšu teikt, kaut kad jaunībā šo to lasīju, bet lielākā daļa ir piemirsusies. Par mirušo balsīm gan jāsaka, ka no vienas puses tas nav iespējams, jo Ctulhu ir vismaz daļēja taisnība par tā informācijas nesēja nepieciešamību. No otras puses mums ir pilns internets ar mirušu cilvēku balss ierakstiem. Bet nu onlainā viņi pateikt neko nevarēs. Protams, visādi brīnumi notiek. Sapņos, piemēram, viņi var ar mums runāt un ej nu pasaki vai tā ir realitāte vai nē. Kopumā es esmu ļoti radnieciskās domās ar Ctulhu, bet ir "neliela" atšķirība, proti, viņš uzskata, ka tādas lietas nav iespējamas, es arī domāju, ka nav, bet piebilstu, ka ka tie ir velna triki. Cilvēka apziņa ir ļoti vāja un ar to visādi var manipulēt. Aizraušanās ar okultām lietām, nebūs tas īstais ceļš. Man pat šķiet, ka Ctulhu tā kļuva par materiālistu. Tas ir tāds viegls apmātības paveids. Ir daudz sliktāki.     

Mauriņa bija luterāne un par katoli kļuva tikai pēc Raudives nāves, interesants fakts, to vēl jāpārdomā.
Paziņas viņam Unamuno, Ortega i Gasets, tulkojis arī viņu grāmatas, vēl Konstantīns ir studējis piecās Eiropas universitātēs, okei. Vēsturiskas detaļas esmu jau ieguvis pietiekami.

Bet kā tu skaidro to okultismu. Kā tas tavuprāt notiek?
Kāds varētu būt versijas?
Raudive nebija šarlatāns, to nu viņam nevar piesiet :) Tad, kas tur varētu notikt? Tīri no praktiskā viedokļa, kā iespējama šo balsu parādīšanās tā laika magnetafonona lentā?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #233 : Jūlijs 08, 2019 »

Nu tur jau tās balsis īsti skaidras nav. Zinātniska izskaidrojuma tam nav. Bībelē šāda lieta tiek nosdīta, jo acīmredzot tā tiek uzskatīta par saistīšanos ar ļaunajiem gariem. Cik es varu  spriest, tad mirušo balsis tās nevar būt. Ja tās ir reālas, tad tās nāk no tumsas pasaules - elles trokšņi. Es nevienam neieteiktu ar to nodarboties. Velns ir baismīga realitāte, kas pieviļ, maldina un nogalina. Materiālistiska filozofijja ir primitīva un nevainīga muļķība, salīdzinot ar šādām lietām. Nu labi, jādodas pie miera. Ar labu nakti! Bija patīkami ar Tevi aprunāties. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42363
  • Ateists
« Atbilde #234 : Jūlijs 08, 2019 »

Jā, te ir labi redzams, kāpēc okultisti man simpatizē par 5 kap vairāk nekā ``tradicionālie`` monoteisti lai gan taisnība nav ne vieniem ne notriem
IP pierakstīta

EVOLUCIONISTS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #235 : Jūlijs 09, 2019 »

Jā, te ir labi redzams, kāpēc okultisti man simpatizē par 5 kap vairāk nekā ``tradicionālie`` monoteisti lai gan taisnība nav ne vieniem ne notriem

Man tieši tādu mistiķi (vai nemistiķi, ja pats tā domā) vajadzētu! Bet kur to atrast? Kam būtu sava puslīdz skaidrojoša versija (es pat nepastāvu uz to, ka man tai būtu obligāti jānotic, mazums ko sagudros tas vai cits personāžs savā absolūtismā, bet kā fantāzijas paraugs - tas varētu iet cauri)
Balsu fenomens - kā tas varēja notikt!
Galīgi neinteresanta versija man liekas, ka Raudive būtu šarlatāns. Viņš bija intelektuālis, morālists utt... Tā būtu versija, kas tuvu atmetamai...
NU - KĀ TAD VARĒJA BŪT? Ievērojiet, es neprasu: kā patiesībā bija, bet kā "varēja būt"?
Jūs te visi nez kā izpaužaties, visi baigie pētnieki un speciālisti :) Bet neviens nespēj piedāvāt kaut cik sakarīgu versiju par toreiz notikušo.
Man patiesībā tekstam noderētu jebkas - jo vairāk versiju, jo labāk:)
Bet NAV NEVIENAS...
Parastie tradicionāliķi tikai tik daudz spēj pateikt, ka lieta esot 'bīstama"... To es pats spētu izdomāt :) Kaut ko konkrētāku derētu... Un ja var tad iespejami detalizēti...

Manis pēc lai tas būtu arī nez kādā absolūtisma manierē. Nespēju tam noticēt, nepārliecina, bet - teksts - ierobežota nodarbe -tur var pārcilāt visvisādas "versijas", ta kaut vai to pašu nelaimīgo sektantisko materiālismu.

Kurš te varētu būt tāds pazinējs un paskaidrotu, kā tas "elektrisko balsu fenomens" bija iespējams?

Vai tiešām no visas šīs ķēmošanās ar absolūtiem, man neatradīsies te nekā derīga?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2135
« Atbilde #236 : Jūlijs 09, 2019 »

vispirms derētu atmest aizspriedumus - ''aprobežotie sektanti'', ''ķēmošanās ar absolūtu'' utml. tu jau nāc ar savu gatavu diagnozi, kārodams visu padzīt zem tās, tad kāda tur vairs pētniecība. pierādītu faktu/ dokumentētu liecību šajā jomā ir  bezgala. pat ja atliekam malā Bībeli. vislabāk pierādīts ir poltergeists - notiek dienā, nereti vairāku mēnešu, pat gadu garumā, attiecīgi par lieciniekiem pabijuši visi iespējamie - radi, kaimiņi, mediķi, vietejās varas pārstāvji, neticīgie interesenti utt. papēti liecības par garu pasaules iejaukšanos mūsu ikdienā, internetā papilnam, grāmatu arī lērums.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #237 : Jūlijs 09, 2019 »

arī interesants gadījums, turklāt pierādīts. šoreiz gan ne par ļaunajaiem gariem, vnk interesants fakts, kas stiprina ticamību liecībām kā tādām:
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #238 : Jūlijs 09, 2019 »

IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #239 : Jūlijs 09, 2019 »

Evolucionist,
Es negribu klausīties mirušo balsīs, pat ja tas būtu iespējams. Man pareizāk šķiet klausīties tajā, ko saka dzīvie. Vai vēl labāk, tajā ko saka pats Dzīvības avots Dievs. Ir daži, kas vēlas kaut ko taustāmu, kaut vai skaņu no viņpasaules, bet kādēļ nekalusīties tajā, ko saka pati Dzīvība, mūžam dzīvais Dievs? Cerības atrast Dievu šajā pasaulē kā kādu redzamu, materiālu lietu – tādu kā mēs ‒ ir kā cerības atrast Viljamu Šekspīru kā varoni kādā no viņa lugām. Ja meklēsiet viņu šādi, autoru  nekur neatradīsiet, nekur visās skaistajās Veronas debesīs. Tāpēc vaicājiet, kur ir Šekspīrs viņa lugās. Viņš ir visur – aiz katra vārda un burta un starp tiem. Ja nebūtu Šekspīra, nebūtu lugas.
IP pierakstīta