Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Meklējiet, tad jūs atradīsit.  (Lasīts 1675 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 6832
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
Re: Meklējiet, tad jūs atradīsit.
« Atbilde #15 : Decembris 07, 2018 »

Nu, viens pierādījums ir Jēzus Kristus augšāmcelšanās, ko jūsu hipotēze izskaidrot nespēj, tāpēc mēģina to iztēlot par nenotikušu.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 07, 2018 ZIRGS »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41618
  • Ateists
« Atbilde #16 : Decembris 07, 2018 »

Zirgs ar stāstiem par burvestībām ir pilna visu tautu mutvārdu un rakstītā daiļrade.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #17 : Decembris 08, 2018 »

Zirgs ar stāstiem par burvestībām ir pilna visu tautu mutvārdu un rakstītā daiļrade.
Iespējams. Tomēr  Jēzus Kristus dzīves apraksti  uz tā fona ievērojami atšķiras:
1) tā ir vēsture, nevis folklora;
2) Jēzus Kristus dzīve ir iepriekš  sagatavota, kas izpaužas tā, ka  Vecajā Derībā ir vairāk kā 100 pravietojumu, ko piepilda Jēzus. Turklāt pēdējā Vecās Derības rindiņa ir pierakstīta apmēram 400 gadu pirms viņa dzimšanas.
Lai nu kā, man nav jāstrīdās par šo tēmu, jo man tas ir apnicis. Galu galā tā ir materiālisma aksiomātika, ko es apšaubu un, kā jau aksiomu sistēmai, tai ar pierādījumiem nav sakara.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 08, 2018 ZIRGS »
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #18 : Decembris 08, 2018 »

Zirgs

1) Tā ir tāda pati vēsture kā karalis Arturs, Hermess Trismegists, Ketcalkoatls u.c. mitoloģizētas personas: vēsturisks prototips + mitoloģizācija.
2) vecās derības miglainajiem parvietojumiem var pievilkt ko gribi, kā jau arī dažādi interpretatori dara.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #19 : Decembris 08, 2018 »

Zirgs, materiālisms nav aksiomātika, materiālisms ir secinājums no empīrikas ja lieto Okama principu
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Decembris 10, 2018 »

Zirgs

1) Tā ir tāda pati vēsture kā karalis Arturs, Hermess Trismegists, Ketcalkoatls u.c. mitoloģizētas personas: vēsturisks prototips + mitoloģizācija.
Nu intereses pēc salīdzināsim:
-Karalis Artūrs, prototipa darbības iespējamais periods: 5.-6. gs. Pirmās rakstiskās versijas:Historia Brittonum, 9.gs. starpā - vismaz 3 gs.
- Hermess Trismegists, prototipa darbības iespējamais periods - nav zināms, pirmās rakstiskās versijas - nav zināms.
-Jēzus Kristus, prototipa darbības iespējamais periods ap 30.gadu, pirmās rakstiskās versijas: ap 65.gadu. Starpā - ap 30-40 gadu, aculiecinieki vēl dzīvi.
Secinājums:
Mitoloģizācijas teorija nav attiecināma uz  Jēzus Kristus dzīvi īsā laika perioda  dēļ.
Citāts
2) vecās derības miglainajiem parvietojumiem var pievilkt ko gribi, kā jau arī dažādi interpretatori dara.
Arī tā nav.  VD pravietojumos ir ļoti konkrētas detaļas. Piemēram,
Miha 5:1 "Bet tu, Bētleme Efratā, kas esi maza starp tūkstošiem no Jūdas, no tevis nāks tas, kam jābūt par valdnieku Israēlā" -pravietota Jēzus dzimšanas vieta.
Mal. 6:1 "Redzi, Es sūtīšu Savu sūtni, kam būs sataisīt Manu ceļu Manā priekšā." - pravietota Jāņa Kristītāja darbība pirms Jēzus.
Cah.9:9 "Gavilē, Jeruzālemes meita! Redzi, tavs ķēniņš nāk pie tevis, taisnīgs un tavs palīgs, Viņš ir miermīlīgs, Viņš jāj uz ēzeļa, uz ēzeļa mātes kumeļa." - pravietota iejāšana Jeruzalemē uz ēzeļa.
Cah. 11:12-13 - "Un, kad es viņiem teicu: ja jums labpatīk, tad dodiet man atlīdzību, ja nē, tad lai paliek! - tad viņi izmaksāja man, cik es biju nopelnījis, nosvērdami man trīsdesmit sudraba gabalus.
Un Tas Kungs man sacīja: "Nomet šo slaveno algu, par kuras cienīgu viņi Mani atzinuši, podniekam!
" Es paņēmu trīsdesmit sudraba gabalus un iemetu tos Tā Kunga namā podniekam." - te ir stāsts par to, ka Jūda Iskariots saņēmis 30 sudraba gabalus par savu nodevību, nometa tos templī un tad izdarīja pašnāvību. Un priesteri par to naudu nopirka "podnieka tīrumu" par kapsētu svešiniekiem.
Jes.53:7 "Kad viņš tika sodīts un spīdzināts, viņš padevās un neatdarīja savu muti kā jērs, ko ved nokaušanai, un kā avs, kas paliek klusa savu cirpēju priekšā; tā viņš apklusa un neatdarīja savu muti." - te ir pravietojums par to, ka mesija tiks mocīts un nogalināts.
Kā redzi, tur nav nekā miglaina. Intereses dēļ vari veikt matemātisku aprēķinu, cik liela ir iespēja, ka 5 pravietojumi piepildās vienā cilvēkā.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 11, 2018 ZIRGS »
IP pierakstīta

Migla

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 10
« Atbilde #21 : Decembris 10, 2018 »

Par Jēzu Kristu Vecajā Derībā ir vairāk kā 400 pravietojumu. Taču cilvēkiem bez ticības nepalīdzēs arī ja to būtu 4000 un vairāk. Ticība ir apstāklis, kas visu izšķir.
https://www.pravmir.ru/za-sotni-let-do-rozhdestva-xristova-prorochestva-vetxogo-zaveta-o-xriste/#_Toc33056979
IP pierakstīta

Migla

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Decembris 10, 2018 »

Kad Kristus dziedināja un augšāmcēla cilvēkus, viņš nevienam nejautāja pierādījumus par Dieva esamību, tikai apliecināja veidu kā Dievs ir aizsniedzams: tava ticība tev ir palīdzējusi
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #23 : Decembris 10, 2018 »

migla
/Kad Kristus dziedināja un augšāmcēla cilvēkus, /

nevis kad bet ja

nevajag izdarīt secinājumus no aplamām premisām
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #24 : Decembris 10, 2018 »

Zirgs šitas nav konkrētas detaļas, šitas ir miglaina lirika tāpat kā vangas un nostradamusa un tml pareģojumi, interpretē kā gribi.

To jau viņi arī dara, reku jūdaisiti interpretē citādi, musulmaņi vēl citādi utt.
IP pierakstīta

Migla

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #25 : Decembris 10, 2018 »

Jūdaisms, islāms tāpat kā kristietība ir monoteiskas reliģijas, tic vienam Dievam. Visas trīs apliecina Jēzus Kristus vēsturiskumu un ietekmi pasaules vēsturē. Islāmā Kristus tiek godināts kā otrs lielākais pravietis aiz Muhameda. Bībele ir visvairāk pirktā grāmata pasaulē. Jēzus Kristus ir visu laiku slavenākā persona pasaulē. Kristietība ir pasaules lielākā reliģija. To nav spējusi iznīcināt neviena ideoloģija. Patiesību var noliegt, bet to nevar iznīcināt. Dievs ir Patiesība.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #26 : Decembris 11, 2018 »

Migla, nu populāra pusmitoloģiska persona jā, nu un? Problēma ir tajā, ka pats koncepts ``viens dievs`` ir nonsenss no pašreizējo zināšanu viedokļa, tāpat kā koncepts ``pārdabiski spēki``. Tas kādas dievu personas kurā nostāstā ir popularizētas, jau ir sekundāri.
IP pierakstīta

Migla

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Decembris 11, 2018 »

Jums būs interesanti uzzināt par Jēzus vēsturiskumu no ārpus kristīgajiem avotiem, jūdu, grieķu, romiešu, hronikām: https://www.bethinking.org/jesus/ancient-evidence-for-jesus-from-non-christian-sources
IP pierakstīta

Migla

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Decembris 11, 2018 »

Nonsens ir uzskatīt ka mēs kaut ko zinām par Noslēpumu, par Bezgalīgo. Tas liek silti pasmaidīt.  :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #29 : Decembris 11, 2018 »

Migla, mēs noteikti zinām, kas būt nevar. T.i. jau ir izpētīts, ka nevar. Piemēram mūžīgais dzinējs, pārdabiski spēki, t.sk. dievs.

Also par JK vēsturiskumu es zinu, nekā jauna, bija tāds cilvēks tikai viņš nebija pārdabiska būtne, tas ir līdzīgi kā vojevoda Vlads Tepess arī ir pastāvējis bet viņš nebija nemirstīgs vampīrs.
IP pierakstīta