Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jēzus nevainīgā ieņemšana  (Lasīts 10029 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466
Re: Jēzus nevainīgā ieņemšana
« Atbilde #15 : Decembris 24, 2017 »

Meistar,

Nu es pret visiem sludinātajiem izturos ļoti kritiski un piesardzīgi, varbūt izņemot pret ateistiem, jo tiem nav nekā īsti ko sacīt.

Par vakcīnām: Nu te varētu vispirms padiskutēt par to, ko nozīmē vārds "fakts", bet lai nu paliek. Vakcīnu patieso iedarbību var izvērtēt tikai daudz ilgākā laikā, nekā tas pašreiz iespējams. Vispār, vai tā nav akla cīņa pret evolūciju? Farmakloģijas kompānijas ražo ļoti daudz nevajadzīgu un arī kaitīgu lietu, ar lieliem blakusefektiem un mazu labumu. Tā nav sazvērestības teorija, bet vienkārši cilvēku mantkārības izpratne. Mediķu domas par šo jautājumu dalās un tam nav nekāda sakara ar ticību Dievam. Kas attiecas uz kristīgo radio, tad es to neklausos, tāpat kā farmakoloģisko kompāniju mārketinga speciālistu stāstus.     
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #16 : Decembris 24, 2017 »

Nu es pret visiem sludinātajiem izturos ļoti kritiski un piesardzīgi, varbūt izņemot pret ateistiem, jo tiem nav nekā īsti ko sacīt. /Ilāra c./

Nepareizi dari! Pareizi ir darīt tā kā darīja 1.gadsimta kristieši,par kuriem teikts Bībelē,ka tie ikdienas pārbaudīja Rakstos,vai tas,ko viņiem kāds sludināja,sakrīt ar Rakstos rakstīto.Ja sakrita,tad arī ticēja.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #17 : Decembris 24, 2017 »

Staar,

Nu un tas, ka viņi pētīja Rakstus nenozīmē, ka viņi pret sludinātājiem izturējās kritiski un piesardzīgi?
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #18 : Decembris 24, 2017 »

Par vakcīnām: Nu te varētu vispirms padiskutēt par to, ko nozīmē vārds "fakts", bet lai nu paliek.

Fakts ir apgalvojums ar pierādījumiem. https://en.wikipedia.org/wiki/Fact
Piemēram fakts, ka vakcīna būtiski samazina iespējamību saslimt ar masalām.
Piemēram fakts, ka pēdējā laikā Eiropā desmitiem tūkstošu bērnu ir saslimuši ar masalām un desmitiem nomiruši.

Vispār, vai tā nav akla cīņa pret evolūciju?

Akla nē, bet protams, ka cīņa pret evolūciju. Jo lūk darvinisms un sociāldarvinisms ir pilnīgi dažādas lietas. Ticīgie bieži vien neatzīst evolūciju, bet darbos ir sociāldarvinisti.

tam nav nekāda sakara ar ticību Dievam.

Tam ir sakars ar šāda veida ticību vispār, tāpēc tavā tēmā - jo mehānisms ir stipri līdzīgs. Neviens mūsdienās netic, kad viņa meita apgalvo, ka palikusi stāvoklī no Svētā gara. Tas ir veselais saprāts. Turpretī, kad šādu apgalvojumu pasniedz no Bībeles, tad tic - jo tā ir "mūsējā" grāmata.

Kas attiecas uz kristīgo radio, tad es to neklausos,

Tad vajadzētu paklausīties, un vajadzētu savā draudzē norobežoties no tā. Apmēram tā kā daudzās islama draudzēs norobežojas no Islama valsts.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #19 : Decembris 24, 2017 »

Meistar,

Fakts taču var būt arī nepatiess?

Ļoti maz no masalām nomirušo. No citām slimībām daudz vairāk. Protams, vakcīnas pret aktuālām un letālām slimībām ir laba lieta. Kāds to apstrīd? 

Tad jau jūs raganu karus esat sākuši. Tādas evolūcijas nemaz nav. Kā mans draugs Meistars teiktu - nav fakts. Sociāldrvinisms ir tikai konsekvents darvinisms. Patiesībā tā ir sena grieķu ideja, kas tika celta gaismā un popularizēta noteiktos sociālos apstākļos, ar noteiktu sociālu nolūku.

Nē, Bībelei netic tādēļ, ka tā ir "mūsējā", bet tādēļ, ka tā ir patiesa. Neviens līdzīgam savas meitas apgalvojumam neticētu arī pirms 2000 gadiem. Marija bija izbrīnīta un Jāzeps vēlējās viņu atstāt. Neviens nekad nav uzskatījis, ka tā ir normāla, regulāra parādība. Runa ir par unikālu, vienreizēju un neatkārtojamu Dieva iejaukšanos pasaules notikumos, ārpus regulārās lietu kārtības. Jūs prasāt evidenci, bet kad jums uz to norāda, atkal nav labi.

Manējie diezin vai klausās. Neesmu dzirdējis. Diemžēl daudzi kristieši jaucas svešās lietās, no kurām maz ko saprot. Man arī gadās, bet laikam ejot esmu kļuvis piesardzīgāks. Piemēram, tas, ko es te rakstīju par hromosomām ir wild guess, bet tas, ka Dievam visas lietas iespējamas ir patiesība. Mans uzdevums ir sludināt patiesību, wild guess es parasti atstāju savam draugam Ctulhu, bet dažreiz, kā teicu, man arī sakārojas nodoties spekulācijām.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Decembris 24, 2017 »

Labi, jātaisās uz baznīcu. Ctulhu, neaizdedzini eglīti un nepārēdies! Ja būs aktīvāks dzīvesveids, vajadzēs mazāk vakcīnu! 
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #21 : Decembris 24, 2017 »

Staar,

Nu un tas, ka viņi pētīja Rakstus nenozīmē, ka viņi pret sludinātājiem izturējās kritiski un piesardzīgi?

Es iepriekš mazliet neprecīzi pateicu.Berojieši ,tad kad viņi pētīja Rakstus ,vēl nebija kristieši. Bībelē stāstīts, ka berojieši  bija ”labvēlīgāki par Tesalonīkes jūdiem un vārdu labprāt uzņēma, meklēdami ik dienas rakstos, vai tas tā esot”. (Apustuļu darbi 17:10, 11) Berojiešu labvēlīgums izpaudās tajā, ka viņi stūrgalvīgi neturējās pie savām tradīcijām. Lai gan Pāvila sludinātā vēsts berojiešiem bija kaut kas jauns, viņi to neuzņēma ar aizdomām un nejutās aizkaitināti. Viņi klausījās uzmanīgi un bez aizspriedumiem.
Kā berojieši saprata, ka tas, ko Pāvils māca, ir patiesība? Viņi rūpīgi pārbaudīja, vai Pāvila teiktais ir saskaņā ar pašu uzticamāko avotu — Dieva Rakstiem. Bībeles komentētājs Metjū Henrijs raksta: ”Tā kā Pāvils savus spriedumus balstīja uz Rakstiem un tos pamatoja, atsaukdamies uz Veco Derību, viņi varēja atrast attiecīgās Rakstu vietas, iepazīties ar to kontekstu, pārdomāt tās no dažādiem aspektiem un salīdzināt tās ar citām Rakstu vietām. Pārliecinājušies, ka Pāvila secinājumi ir pareizi un loģiski un ka viņa argumenti ir pārliecinoši, berojieši izdarīja attiecīgus secinājumus.”
Berojieši neapmierinājās tikai ar virspusīgām zināšanām par Dieva Rakstiem. Viņi dziļi un pamatīgi pētīja Rakstus un darīja to ne tikai sabatā, bet ik dienas.
Šādai attieksmei bija ļoti labi augļi. Daudzi Berojas jūdi uzklausīja Dieva vēsti un kļuva ticīgi. Viņiem pievienojās arī liels pulks grieķu, no kuriem daļa, iespējams, bija jūdaisma prozelīti. Tādā veidā viņi visi kļuva par kristiešiem un cilvēki,kas šodien salīdzina sludinātāju teikto ar Bībelē rakstīto sāk ticēt,ka sludinātā vēsts ir PATIESĪBA un tāpat kā 1.gadsimta jūdi ,grieķi un prozelīti pieņem lēmumu kļūt par kristiešiem.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #22 : Decembris 24, 2017 »

Fakts taču var būt arī nepatiess?
Nē, tad tas nav fakts, bet nepatiess apgalvojums. Un pierādījums var izrādīties nepatiess, tad tas vairs nav pierādījums, bet kļūda vai blēdība.

Ļoti maz no masalām nomirušo. No citām slimībām daudz vairāk.
Tu ko, gribi lai būtu vairāk? Lielākā daļa cilvēku par laimi tomēr vakcinē bērnus.

Protams, vakcīnas pret aktuālām un letālām slimībām ir laba lieta. Kāds to apstrīd? 
Apstrīd. Kristīgajā radio sāka pret gripas vakcīnām, jo tās vieglāk kritizēt, bet turpināja pret visām. Gandrīz visas esot neaktuālas. Taču mūsdienās cilvēki ceļo, migranti nāk, un viss kas pasaulē ir, var ienākt arī Latvijā.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #23 : Decembris 24, 2017 »

Zatlera memuāros atrodamas gan neprecizitātes, gan nepatiesi fakti

[/size]Šādus izteikumus var atrast daudzus, piemēram, arī nepatiesi zinātniski fakti. Iegooglē.

[/size]
[/size]Nē, nu bet varētu piedāvāt vakcīnas pret aktuālākām slimībām. Turklāt, es nezinu vai ir jēga, piemēram, vakcinēties pret tuberkulozi. Ctulhu slinko, nevienu jaunu vēl nav radījis. [/color]
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #24 : Decembris 24, 2017 »

Zatlera memuāros atrodamas gan neprecizitātes, gan nepatiesi fakti

Ne viss, ko var pateikt, ir ar jēgu. Šajā sakarā nesen izcēlās Trampa padomniece Konveja ar spārnoto frāzi "alternatīvie fakti".

Nē, nu bet varētu piedāvāt vakcīnas pret aktuālākām slimībām.

Pret rožu laputīm nav, atvaino. Tomēr zinātnes panākumi šajā jomā ir tik iespaidīgi, ka man aizdomas - dažiem kristiešiem kremt, ka izslavētais dziedinātājs Jēzus spēj dziedināt tikai iedomātas slimības, kurpretī vakcīnas ir iznīdējušas daudzas pavisam reālas.

Turklāt, es nezinu vai ir jēga, piemēram, vakcinēties pret tuberkulozi.

Jā, pats esmu pret to vakcinēts, uz pleca rēta, bet dzīvs un diskutēju. Šī vakcīna bieži rada sūdzības, jo pēc tās ir jūtama reakcija. Un efektivitāte nav ne tuvu 100%. Tomēr reakcija nav bīstama, un arī daļēja aizsardzība ir labāka par nekādu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #25 : Decembris 25, 2017 »

Meistar,
"Alternatīvie fakti" tas ir labs. To jāatceras. Tas vienkārši kartējo reizi liecina, ka vārds 'fakts" mūsdienās ir iztukšots termins, bez satura.

Nu re, pret laputīm nav. Ctulhu nezina, ko iebērt centrifūgā. Es tagad taisu pats ķiploku, pelašķu un dažādu citu augu novārījumu. Coca cola vairs nepalīdz. Nav arī pret laimas slimību utt. Žēl nav, tieši otrādi, katrs labs darbs ir Dieva aicinājumā veikts. To, ko Kristus darīja kādreiz dziedinot cilvēkus ierobežotā lokācijā, viņš tagad dara pa visu pasauli ar medicīnas starpniecību. 

Par tuberkulozi jāsaka, ka rezistentā turbekuloze tomēr liek aizdomāties par zāļu lietošanas iespējamām sekām. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41703
  • Ateists
« Atbilde #26 : Decembris 25, 2017 »

Ilārs
//Fakts taču var būt arī nepatiess?//

IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Decembris 25, 2017 »

Ctulhu,

Kā piemēram ir ar neīstiem zobiem? Tie taču ir zobi, bet nav īsti. Tad kādēļ fakts nevar būt neīsts. Vārds fakts vienkārši tiek lietots, lai aizstātu vārdu patiess, atmetot vārda fakts sākotnējo nozīmi. Fakts ir tāds, ka vārds fakts ir tukšs termins. Nu piemēram var sacīt - fakts ir tāds, ka faktu nav. Bezjēga!
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #28 : Decembris 25, 2017 »

Nu re, pret laputīm nav.
Un arī pret lieko svaru nav :) Bet padomā - tās slimības, kuras patiešām kļuvušas neaktuālas ir tādas kļuvušas vispārējas vakcinācijas rezultātā, un tieši tāpēc mēs varam pievērst uzmanību citām. Kā joko - vakcīnu blakne ir apresnēšana. Tobiš novecošana - jo citādi būtu nomiris bērnībā.

Par tuberkulozi jāsaka, ka rezistentā turbekuloze tomēr liek aizdomāties par zāļu lietošanas iespējamām sekām. 
Jā, gan. Un kā tev patīk, ka vakcinēšanās vietā Kristīgais radio piedāvā slimot? Varot taču lietot antibiotikas. Bet zini, rezistence ir nevis vakcīnu, bet gan tieši antibiotiku lietošanas rezultāts.
IP pierakstīta

fyi

« Atbilde #29 : Decembris 25, 2017 »

Ilāram trūkst filozofiskas izglītības. Fakti ir viss tas, ko var izteikt ar patiesiem netautoloģiskiem apgalvojumu teikumiem. Fakti nevar būt ne patiesi, ne aplami, bet gan ir tas, kas padara teikumus par patiesiem vai aplamiem. Ja teikums atbilst faktam, tad tas nevar būt nepatiess.
IP pierakstīta