Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Priekšstati un stereotipi par islamu (split no "Draugu izvēle")  (Lasīts 10827 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206

ZPT kā virsmērķis jau neko citu kā konsūmerismu nevar ģenerēt, jo tā funkcija ir jaunu lietu izgudrošana.
Es nedomāju, ka vajag kādu striktu ideoloģisku mērķi ar konkrētām vadlīnijām, bet aptuvenais būtu vairāk nodarboties ar savas ''garīgās pasaules'' (yeah, fuck you) savešanu kārtībā un tas neietver sevī arvien jaunu antidepresantu izgudrošanu. Visas nopietnās cilvēces problēmas ir nevis no nepareiziem vai sliktiem politiskiem režīmiem vai tehnoloģiju trūkuma, bet gan tā, ka cilvēki ir sīkmanīgi, tuvredzīgi un sekli.
ZPT ir ok, bet tā nav panaceja, kas aizvietos cilvēkiem ideālus.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists

Gnidrologs

Es ZTP netiku domaajis tik daudz jaunu lietu razosanas aspektaa, kaa visa veida tiexmee peec jaunaa - zinaasjanu noziimee. Tas varbuut tomeer vareetu buut virsmeerkjis, jo vinjs sanaak pasuztuross - nu taadaa zinjaa, ka jaunas zinaasanas dod iespeeju ieguut veel vairaak jaunu zinaasanu. Ezis teiktu, ka virsmeerkjis ir laimiigums, es teiktu, ka tas laimiigums ir zinaasanu mekleesanaa balstiita cilveeces darbiibas reziima obligaats blakusefekts, taa ka tas pats vien sanaak. Tevis mineetaa iekseejaas pasaules sakaartosjana tad tur ir vnk viena no peetiijumu virzienu grupaam - psihologija, izgliitiibas/ audzinaasanas metodes etc.

OK, kadus ideaalus es buutu aizmirsis? ( Noteikti, ka esmu) Gnidrologs top luugts papildinaat.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Zināšanas, ko sniedz ZPT ir pilnībā piesaistītas materiālām lietām, priekšmetiem, objektiem, tāpēc neredzu kā tas var aizvietot metafiziskas mācībās, kas gadsimtiem ilgi devis cilvēkiem iekšējo ekvilibris. Tā kā viss mūsdienās obligāti jāaptver tikai ar ZPT, tad dabiski, ka uz altāra paliek tikai mantas, ko šis ZPT mums dod.
Psiholoģija ir tikai sekla un materiālistiska biheivorisma izpēta, kas nevienam nekādu eksistenciālu piepildījumu nevar dot.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
9K116, es runāju par tādiem piemēriem, ka šis. Slabo kādam rietumu modernās ''mākslas'' fāgam uztaisīt čurainu muhamedu?
No otras puses - ja nezina kā konkrētais mākslas darbs ir uztaisīts (un tā nosaukumu?), tad attēls pats par sevi nav ne zaimojošs, ne aizskarošs - nu, krucifiksa attēls dzeltenā, mazliet miglainā rakursā. Problēmas sākas, kad attēlu apskata tā iegūšanas kontekstā.

Es Tev piekrītu tajā, ka pret visādiem šādiem izgājieniem vajadzētu izturēties vienkārši, nedodot nevienam atlaides vai privilēģijas. Tas līdzīgi kā kriminālistikā - ja mēs par rasismu uzskatam notikumu, kur baltie piekāvuši nēģeri, tad attiecīgi tieši par tādu pašu rasismu mums ir jāuzskata arī gadījums, kur nēģeri piekāvuši balto. Nevis vienu gadījumu padarīt pat heitkraimu, bet otru - par huligānismu parasto.
Citāts
Sākt varētu kaut vai ar mākslīgu getto tipa rajonu izklīdināšanu pa visu valsti, piespiedu kārtā dislocējot imigrantu kopas pa izkaisītiem rajoniem, neļaujot tiem marinēties savā sulā.
Nē, tas nav risinājums, 2 iemeslu dēļ:
1. Ne visur ir `izteikti geto rajoni` - ok, var būt rajoni, kur šo minoritāšu % būs augstāks, bet tas visdrīzāk nebūs tīrs `melno` rajons, tur tāpat pa vidam dzīvos vismaz pa kādam baltajam;
2. Ir tāds sīkums kā pārvietošanās brīvība un cilvēka tiesības pašam izvēlēties, kur dzīvot. Visādi mākslīgi ierobežojumi faktiski ved mūs atpakaļ tur, kur MĒS vairākus gadu desmitus atpakaļ bijām - PSRS vai līdzīga tipa totalitārismā. Ja Tu piedāvā šādu risinājumu, tad ar ko Tu esi labāks par 40. gadu deportāciju organizētājiem?
Citāts
Hints  - kas tas ir "sazvērestība pret islamu"? Pret ko tā ir un ko tā cenšas panākt?
Kā jau rakstīju:
1. Pirmsākumi vēl saistās ar koloniālo laikmetu (nezināšu par visām valstīm, bet Irāna, Palestīna un daļēji arī Pakistāna vēl 20. gadsimta viducī bija britu kolonijas).
2. Anglosakšu atbalsts Izraēlai;
3. Padomju iebrukums Afganistānā 80. gados.

Bez šaubām, ka tāda `vienota sazvērestība pret islamu` pasaulē neeksistē - bet tas netraucē musulmaņus ar radikāļiem priekšgalā tādas eksistencei ticēt. Līdzīgi kā arī Tu tici plāniem par vispasaules kalifāta izveidošanas imperatīvu :)
Citāts
Taču netieši - pat Ahmeds to atzina par pareizu un aktuālu islama mērķi. Tb - jebkurā teritorijā panākt tikumīgu valsts pārvaldi
Vispār jau ŠĀDU stratēģisku mērķi lolo jebkura mācība, kristietību, demokrātiju un liberālismu ieskaitot. Kāpēc lai musulmaņi (un komunisti) būtu savādāki?
Citāts
ismamam abas valstis būs interesantas kaut vai ar to, ka tās ir kristīgas. Lai gan atrodas otrā pusē zemeslodei no arābijas pussalas. reliģija ir internacionāla, attiecīgi - reliģiski motivēts terorisms  - arī ir internacionāls.
Un daudz islamiski motivētu terora aktu ir noticis Brazīlijā un Meksikā?
Citāts
ZPT ir ok, bet tā nav panaceja, kas aizvietos cilvēkiem ideālus.
Un kas aizvietos cilvēkam ideālus?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

9K116

Citāts
Kā jau rakstīju:
1. Pirmsākumi vēl saistās ar koloniālo laikmetu (nezināšu par visām valstīm, bet Irāna, Palestīna un daļēji arī Pakistāna vēl 20. gadsimta viducī bija britu kolonijas).

gadījumā, ne ar mazliet senāku vēsturi? ;)   http://lv.wikipedia.org/wiki/Krusta_kari
te ir tāda lieta, ka šādas propagandas autoriem nav ērti runāt par senāku vēsturi, tāpēc aprobežojas ar kapitālistiskā imperiālisma laikmetiem, lai uzsvērtu islama apspiešanas tīri ģeopolitisko, nevis reliģisko aspektu.
Kā redzams - napaka muslīmus sita un apspieda daudz agrāk, un tas nebija gluži tikai ekonomisku iemeslu dēļ. Un pretreakcija no islama arī bija ne jau tikai zelta dināru iegūšanas kāre.

Ir viena lieta, kas mani vienmēr dara uzmanīgu saskaroties ar islama propogandu vai "draudzīgu viedokli par islamu". Neatceros precīzu vietu, bet vienā  diskusijā ar Ahmedu nācās saskārties ar tādu vietu korānā, kura islamistam vēsā mierā atļāva klaji melot infideļiem. Aiz tā vienkāršā iemesla, ka melošana nedacilvēkiem nav nekāda melošana, vienkārši savu vai islama interešu aizstāvība pret tiem, kas jau tāpat lemti pazušanai un iznīcībai. Aiz ko mani tevis piesauktajiem līdzīgie argumenti nevis spēj pārliecināt, bet gan dara īpaši uzmanīgu... un kā likums - pamatoti.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Citāts

un tagad 21 gadsimta vidū,  teroristi, pamodušies no letarģiskā miega, cenšas par varītēm atbrīvot savas daudzcietušās un derdzīgo angļu paverdzinātās dzimtenes no pretīgā asiņainā anglosakšu kolonistu zābaka?
A nav gadījumā mazliet savādāk? Mežonīgie čurkas, sajutuši ka tvēriens ap viņu rīkli kļuvis vaļīgāks - var atļauties paši mēģināt ieviest savu varu ārpus savas čurkistānas?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

par vispasaules kalifātu - diezvai tas IR mīts:

http://lvportals.lv/?menu=lvplus&type=doc&id=128005
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
gadījumā, ne ar mazliet senāku vēsturi?
Iespējams. Katrā ziņā visas nabadzīgo musulmaņu nelaimes tiek norakstītas uz daļēji reālo (sk. argumentus), bet lielākoties iedomāto `sazvērestību` - piemeklēts ārējais ienaidnieks, līdzīgi kā nacisti visās savās nelaimēs savulaik apvainoja nabaga e-brejus™.
Citāts
un tagad 21 gadsimta vidū,  teroristi, pamodušies no letarģiskā miega, cenšas par varītēm atbrīvot savas daudzcietušās un derdzīgo angļu paverdzinātās dzimtenes no pretīgā asiņainā anglosakšu kolonistu zābaka?
Drīzāk gan būtu tā, uz 20. gs. beigām/21. gs. sākumu šamējiem vnk beidzot kļuva pieejamas šādiem terora aktiem piemērotas prasmes un tehnoloģijas (daļēji nošpikotas no e-brejiem™, kuri arī 50. gados tīri tā neko britu vietvalžus paspridzināja, daļēji ar pašu anglosakšu palīdzību apgūtas Afganistānas 80. gadu kara laikā) :)
Citāts
A nav gadījumā mazliet savādāk? Mežonīgie čurkas, sajutuši ka tvēriens ap viņu rīkli kļuvis vaļīgāks - var atļauties paši mēģināt ieviest savu varu ārpus savas čurkistānas?
Piemēriņus lūdzu, kur šāds mēģinājumi ir bijuši? Rietumeiropa īsti neskaitās, jo tur šamējie saemigrēja ar eiropiešu akceptu un ne tik daudz mēģina ieviest `savu varu`, cik panākt, lai viņus tomēr arī par cilvēkiem uzskata.

Man uz sitiena prātā nāk tikai Kašmira un Čečenija-Dagestāna.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists

Gnidrologs

``Zināšanas, ko sniedz ZPT ir pilnībā piesaistītas materiālām lietām, priekšmetiem, objektiem,``

Ne tikai.

Triviaalaakais piemeers - matematika. 

OK, es saprotu, ka Gnidrologs apziimeejumu ``materiaals`` lieto paa pretstatu ``abstraktam``.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Citāts
Un daudz islamiski motivētu terora aktu ir noticis Brazīlijā un Meksikā?
Meksikas kaimiņu valstī ASV  - notikuši pietiekoši daudz....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
par vispasaules kalifātu - diezvai tas IR mīts:
http://lvportals.lv/?menu=lvplus&type=doc&id=128005
Kā jau teicu - ikviena mācība sapņo izplesties pa visu pasauli.
Citāts
Meksikas kaimiņu valstī ASV  - notikuši pietiekoši daudz...
Jā, bet pašā Meksikā?
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

9K116
Citāts
Iespējams. Katrā ziņā visas nabadzīgo musulmaņu nelaimes tiek norakstītas uz daļēji reālo (sk. argumentus), bet lielākoties iedomāto `sazvērestību` - piemeklēts ārējais ienaidnieks, līdzīgi kā nacisti visās savās nelaimēs savulaik apvainoja nabaga e-brejus™.

atpalicības cēlonis ir vēl līdz nesenajam laikam (un dažviet arī šodien) esošajā feodālistiskajā pārvaldes un saimniekošanas modelī. nekur citur vainas nav. Islāms vienbrīd bija stiprāks par rietumeiropu...
http://lv.wikipedia.org/wiki/Meln%C4%81_n%C4%81ve    /skat pašu pēdējo rindkopu/

Citāts
Drīzāk gan būtu tā, uz 20. gs. beigām/21. gs. sākumu šamējiem vnk beidzot kļuva pieejamas šādiem terora aktiem piemērotas prasmes un tehnoloģijas (daļēji nošpikotas no e-brejiem™, kuri arī 50. gados tīri tā neko britu vietvalžus paspridzināja, daļēji ar pašu anglosakšu palīdzību apgūtas Afganistānas 80. gadu kara laikā) :)
runa tomēr ir par ko citu. Kolonijas kļuva brīvas vairāk kā pirms pusgadsimta. Nav pamata cīnīties par neatkarību kas jau IR, taču ja mērķis ir varas/reliģijas ekspansija - tas pamato terorismu kā cīņas metodi šādiem mērķiem. Un tas ir tas, ko es gribu teikt - terorisms islama gadījumā NAV neatkarības cīņu līdzeklis, bet gan militāriteoloģiskās ekspansijas ierocis.

Citāts
Piemēriņus lūdzu, kur šāds mēģinājumi ir bijuši? Rietumeiropa īsti neskaitās, jo tur šamējie saemigrēja ar eiropiešu akceptu un ne tik daudz mēģina ieviest `savu varu`, cik panākt, lai viņus tomēr arī par cilvēkiem uzskata.

Man uz sitiena prātā nāk tikai Kašmira un Čečenija-Dagestāna.
paskaties visādu burkinafasso un citu sudānu virzienā. Tb - uz āfrikas kontinentu....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

9K116
Citāts
Jā, bet pašā Meksikā?
nav. bet tev ir pamats uzskatīt, ka nekad tur nebūs?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
atpalicības cēlonis ir vēl līdz nesenajam laikam (un dažviet arī šodien) esošajā feodālistiskajā pārvaldes un saimniekošanas modelī.
Pag pag, neviens jau šeit nesaka ka problēmas cēlonis patiešām IR mistiskā sazvērestība (kaut gan amerikāņu atrašanās Irākās un Afganistānās neveicina cerības pierādīt, ka nekādas sazvērestības nav :D ) - pietiek ar to, ka paši mušļu musinātāji tam tic (vai vismaz izliekas, ka tic).
Citāts
Kolonijas kļuva brīvas vairāk kā pirms pusgadsimta.
Bet atkal, režīma maiņas Irākā un Afganistānā nav labākais veids, kā musulmaņus pārliecināt, ka nekādas kolonizācijas nav :)
Citāts
Nav pamata cīnīties par neatkarību kas jau IR, taču ja mērķis ir varas/reliģijas ekspansija - tas pamato terorismu kā cīņas metodi šādiem mērķiem. Un tas ir tas, ko es gribu teikt - terorisms islama gadījumā NAV neatkarības cīņu līdzeklis, bet gan militāriteoloģiskās ekspansijas ierocis.
Nav īsti skaidrs, kā ar terorisma palīdzību var panākt ekspansīvu mērķi? T.i., kā ar teroru panākt musulmaņu ietekmi tur, kur tās nekad nav bijis (un arī kur pašu musulmaņu nekad nav bijis)? Nepaskaidrosi?
Citāts
paskaties visādu burkinafasso un citu sudānu virzienā. Tb - uz āfrikas kontinentu...
Nav jau nekādu sakarīgu datu. Ok, ir zināms, ka daļā Āfrikas islams ir tīri populārs un to praktizē noteikts % iedzīvotāju, tomēr tādas izteikti islamiskas valstis (ja neskaitīt Z-Āfriku) tur laikam īsti nav atrodamas, kā arī veids, kā islams tur nonācis, drīzāk būs `pamazām, palēnām`, nevis lavīnveidīgi kaut kur uzspiests ar varu.
Citāts
nav. bet tev ir pamats uzskatīt, ka nekad tur nebūs?
A vot kad būs, tad arī sāksim apspriest. Citādi mēs varam apvainot arī pingvīnus, ka arī šamējie Antarktīdā klusībā plāno pārņemt pasauli, un laiku pa laikam trenējās izsēdināt jūras desantus Keiptaunas pludmalēs :D
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

No otras puses - ja nezina kā konkrētais mākslas darbs ir uztaisīts (un tā nosaukumu?), tad attēls pats par sevi nav ne zaimojošs, ne aizskarošs - nu, krucifiksa attēls dzeltenā, mazliet miglainā rakursā. Problēmas sākas, kad attēlu apskata tā iegūšanas kontekstā.
Bet par to taču arī ir runa ffs. Vai tad muslimi mērkaķojas dēļ tā, ka karikatūrā attēlots bārdains vīrs ar dvieli galvā? Nē, viņi trako par to, ka tur tiek implicēts Muhameds. Konteksts ir viss.
Citāts
1. Ne visur ir `izteikti geto rajoni` - ok, var būt rajoni, kur šo minoritāšu % būs augstāks, bet tas visdrīzāk nebūs tīrs `melno` rajons, tur tāpat pa vidam dzīvos vismaz pa kādam baltajam;
Ja tikai ''pa kādam'', tad var droši to uzskatīt par geto. Tā pati Malme vai kāda tur Marseļa/Liona ļoti benefitētu no tā, ka milzīgo imigrantu koncentrāciju izklīdinātu.
Citāts
2. Ir tāds sīkums kā pārvietošanās brīvība un cilvēka tiesības pašam izvēlēties, kur dzīvot. Visādi mākslīgi ierobežojumi faktiski ved mūs atpakaļ tur, kur MĒS vairākus gadu desmitus atpakaļ bijām - PSRS vai līdzīga tipa totalitārismā. Ja Tu piedāvā šādu risinājumu, tad ar ko Tu esi labāks par 40. gadu deportāciju organizētājiem?
::) Jā, protams. Ilgi nav jāgaida, kamēr parādās ''tu jau gandrīz kā Hitlers''. Sorī, bet, ja tu atbrauc pie manis ciemos vai vēlies apmesties manā viesnīcā, man ir visas tiesības izmitināt tevi kur man tīk. Tev nav nekādu tiesību apelēt pie pārvietošanās brīvības. Imigranti ir jau tā priviliģēti, ka tiek pieņemti attiecīgajās valstīs kā pavalstnieki, tāpēc pieņemt zināmus noteikumus no attiecīgas valsts puses, kas pie tam nav ne drakoniski ne kādas fundamentālas tiesības pārkāpjoši, ir tikai normāli. Besides, tas viņiem pašiem nāktu tikai par labu, jo kā zināms, geto tipa rajoni ir nelabvēlīgo ģimeņu un kriminogenitātes eskalatori. Visi te vai par sliktiem ''ārējiem apstākļiem'' un nurturi, kas neļauj nabaga nēģerim sasniegt ko vairāk, bet tajā pašā laikā jebkādus pasākumus, kas šos apstākļus uzlabotu noraida, aizbildinoties ar pravām.
IP pierakstīta