Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kas ir mateerija?  (Lasīts 11654 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 134
Kas ir mateerija?
« : Marts 13, 2012 »

Ateisti ir lieli materiaalisti. Bet veel ir jaasaprot, kas tiek saprasts ar jeedzienu "mateerija"?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42396
  • Ateists
Re: Kas ir mateerija?
« Atbilde #1 : Marts 13, 2012 »

Plasjaakaa noziimee-  viss, kas eksistee un mijiedarbojas. Ok, te taa paarklaajas ar citaas sisteemaas lietoto jeedzienu substance.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #2 : Marts 13, 2012 »

Nu līdz šim ir konstatētas 2 matērijas eksistences formas - viela un enerģija...
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #3 : Marts 13, 2012 »

Nu līdz šim ir konstatētas 2 matērijas eksistences formas - viela un enerģija...

Nee nu vot definee mateeeriju - tev noliek priekshaa "stuff" kaa tu zini - ir mateerija vai nav? :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #4 : Marts 13, 2012 »

Ja man noliek prieksjaa un es to pamanu - znacit ir mateerija, jo lai pamaniitu, man ar to jaamijiedarbojas. Ja nepamanu, tad 2 varianti - nav mateerija vai arii man nav attieciigo detektoru :)
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #5 : Marts 13, 2012 »

Ja man noliek prieksjaa un es to pamanu - znacit ir mateerija, jo lai pamaniitu, man ar to jaamijiedarbojas. Ja nepamanu, tad 2 varianti - nav mateerija vai arii man nav attieciigo detektoru :)

Es gribeetu citu cilveeku domas, vai jeedziens "substance" un "mateerija" ir intercheindzhabli?
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #6 : Marts 13, 2012 »

Mulder, Tu operē ar angliskajiem jēdzieniem, kur `matter`, ja nemaldos, apzīmē vielu un tātad faktiski ir `substances` sinonīms. Latviski že `matērija` ietver arī enerģiju, kura, kā zināms, nav gluži tas pats, kas viela, bet zināmos apstākļos var par tādu kļūt (un otrādi - atceries formulu E = mc2).
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #7 : Marts 13, 2012 »

Mulder, Tu operē ar angliskajiem jēdzieniem, kur `matter`, ja nemaldos, apzīmē vielu un tātad faktiski ir `substances` sinonīms. Latviski že `matērija` ietver arī enerģiju, kura, kā zināms, nav gluži tas pats, kas viela, bet zināmos apstākļos var par tādu kļūt (un otrādi - atceries formulu E = mc2).

Nee jeedzieni mateerija un substance ir kaareiz ljoti pat konkreeti jeedzieni, ar kuriem operee filosofija.
Kaa arii origjinaalais materiaalisms runa visai konkreeti par vielu.
Taalaak jau naak fizikaalisms, kas ietver arii energjiju un laukus.
Un tad ir naturaalisms, kursh kaut kaa sabrauc auzaas... pasakot, ka "neexistee dveesele vai gars" nepasakot nedz to kas ar to tiek saprast, bet tiek vienkaarshi pasludinaati "aizliegtie jeedzieni" bez jebkaada pamatojuma vai logjiska skaidrojuma kaapeec nedriixt existeet kaut kas ko sauc par "dveeseli".

Un kaa tavaa izpratnee shajaa visaa iegulstas informaacijas jeedziens... ibo cik man raada pieredze, nabaga ateistiem ljoti gruuti ir runaat par informaacijas jeedzienu pashu par sevi... vienmeer viss noreduceejas uz runaashanu par informaacijas neseeju vai informaacijas sintaksi... bet tieshi tas kas padara informaaciju par informaaciju - semantika - ir out of atheism scope.

Un te arii paraadaas ateisma viens no caurumiem... nespeeja opereet ar jeedzieniem, ja tie nav reduceejami uz materiaalismu, tai pat laikaa informaacijas jeedziens ir viens kuru nevar vienkaarshi paslauciit zem tepikjiisha.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Marts 13, 2012 »

OK, taatad fizikaalims ir tas pats materiaalisms, kursj njeemis veeraa currentos atklaajumus :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #9 : Marts 13, 2012 »

`nespeeja opereet ar jeedzieniem, ja tie nav reduceejami uz materiaalismu, tai pat laikaa informaacijas jeedziens ir viens kuru nevar vienkaarshi paslauciit zem tepikjiisha.`

Nu te ir dualisms - taapat kaa ir dalinja-vilnis, taa ir neseejs-informaacija, kas kopaa sastaada materiju. Materijas parciaalie apraxti tie ir.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #10 : Marts 13, 2012 »

Citāts
Un kaa tavaa izpratnee shajaa visaa iegulstas informaacijas jeedziens...
Elementāri. Informācija ir noteiktā veidā strukturēta matērija.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #11 : Marts 13, 2012 »

Tik elementāri nebūs. Tie ir tikai dati labākā gadījumā.
Ja nav Apziņas, kas tos datus saprot, tad informācijas nebūs.
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #12 : Marts 13, 2012 »

Citāts
Un kaa tavaa izpratnee shajaa visaa iegulstas informaacijas jeedziens...

Tad tu veel ar kvantu fiziku neesi iepazinies :)

Redzi tas ko tu pasaki ir "Informaacija ir ... mateerija" :)

KAS noziimee, ka abiem jeedzieniem buutu jaabuut identiskiem atribuutiem?

Vari nosaukt kaut 2us atribuutus kas ir kopiigi informaacijai un mateeriaji? Apjoms? Masa? Energjija? :)

BET... kaa tu vari teikt ka X ir Y ja tiem nav identisku atribuutu?
« Pēdējā izmaiņa: Marts 13, 2012 mulders »
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #13 : Marts 13, 2012 »

Ezītis

Nujaa, bet taa kaa apzinja pati ir materiaala struktuura, tad sanaak, ka dati ir vienai mat. strukturai piemiitosjaa regularitaate jeb modulaacija, bet infa ir 2 sjaadu struktuuru attieciiba.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #14 : Marts 13, 2012 »

Citāts
Ja nav Apziņas, kas tos datus saprot, tad informācijas nebūs.
Nu, ķīniešu hieroglifus vai mašīnkodu tīrā veidā ne Tu, ne CtH visdrīzāk ka nesaprot - bet tas nenozīmē, ka tā NAV informācija ;)

Beigts ronis, kas ir izskalots jūras krastā arī IR informācija - jo to ieraugot, mēs varam izdarīt secinājumus, ka jūras krastā ir izskalots beigts ronis. Tā ir informācija arī tad, ja šo krastā izskaloto roni neviens nekad neieraudzīs - t.i., informācija var eksistēt arī bez apziņas, kura šo informāciju ir spējīga nolasīt un saprast.
IP pierakstīta