Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ticība un zināšanas  (Lasīts 24054 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42208
  • Ateists
Re: Ticība un zināšanas
« Atbilde #540 : Maijs 16, 2017 »

Gnidrologs

``tad pamatidejai vajadzētu būt tādai, ka ar prāta un pietiekoši daudz laika palīdzību var atrisināt VISAS problēmas. ``

Ja vien esamība ir galīga un mēs to nepaplašinām.

Ja viņa nav galīga - sanāk tas ko es teicu.

Ja viņa ir galīga, mēs atrisinām visu un būvējam jaunas viņas daļas - tur atkal sanāk ko risināt. Atkal sanāk tas ko es teicu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #541 : Maijs 16, 2017 »

kristietis

Nekādas izcelsmes vnk nav - esamība eksistē, viņā notiek procesi. Viss pārējais ir to sekas.
« Pēdējā izmaiņa: Maijs 16, 2017 Ctulhu »
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8262
« Atbilde #542 : Maijs 16, 2017 »

Kāpēc eksistē un kāpēc notiek procesi? Kas izraisa procesus? Cik zinu, tad zinātnei tieši ar šīem jautājumiem bija jānodarbojas. Tavējais variants ir izvairīšanās, tipa, ''dunno lol, but let's pretend that ''dunno lol'' IS the answer''. Tas tā kā apgāž cilvēka saprāta un tā instrumentu visvarenību.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #543 : Maijs 17, 2017 »

Bija laiki, kad zinātnieki uzskatīja, ka atoms ir nedalāms, šodien mēs zinām, ka pat tas, no kā sastāv atoms, arī sastāv no kaut kā. Cēlonis – sekas. Tas ir universāls likums jebkurā zinātnes nozarē. Tāpēc Pirmcēlonis ir ārpus zinātnes kompetences. To nevar ne pierādīt, ne apgāzt ar zinātniskām metodēm. Tas ir cita līmeņa jautājums. Nedomā, ka, ja kaut ko neuztver ar fiziskajiem maņu orgāniem, tad tas neeksistē.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #544 : Maijs 17, 2017 »

kristietis

Nekas nav ārpus zinātnes kompetences. Šajā gadījumā ticamāk ir, ka nekāda pirmcēloņa vienkārši nav.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #545 : Maijs 17, 2017 »

Citāts
[/size]Nekas nav ārpus zinātnes kompetences[/size]
[/size].
[/size]
[/size]Kā tu to vari zināt? Ar to es negribu teikt, ka dajebkāds fantāzijas gļuks ir reāls, bet gan, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka tas, ko cilvēks uztver un saprot ar savām dabiskajām spējām, ir arī viss, kas eksistē.
[/size]
[/size]
Citāts
Šajā gadījumā ticamāk ir, ka nekāda pirmcēloņa vienkārši nav.

[/size]
[/size]Citiem vārdiem sakot – tu nezini, bet, balstoties uz savu ierobežoto pieredzi un ierobežotām zināšanām, tu pieņem to, kas tev personīgi šķiet visticamāk, pat ja tava ticība ir pretēji loģikai. Un tu vēl brīnies kā kristieši var ticēt kaut kam tik neloģiskam?[/size]
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #546 : Maijs 17, 2017 »

kristietis

``nav nekāda pamata uzskatīt, ka tas, ko cilvēks uztver un saprot ar savām dabiskajām spējām, ir arī viss, kas eksistē.``

Pie nosacījuma, ka mēs savas dabiskās spējas varam nepārtraukti paplašināt - var secināt, ka nekas izpētei principiālio nepieejams tiešām neeksistē.

`` tu pieņem to, kas tev personīgi šķiet visticamāk, pat ja tava ticība ir pretēji loģikai. ``

es pieņemu kompaktāko un loģiskāko skaidrojumu.

es jau norādīju - jēdziens par pirmcēloni nav derīgs, jo tad jāmeklē pirmcēloņa pirmcēlonis utt.

savukārt ja esamība ir pati sev cēlonis-  mēs no šī paradoksa tiekam vaļā.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #547 : Maijs 17, 2017 »

ctulhu

Vispār jau runa nevar būt par dabisko spēju paplašināšanu, bet gan tikai par vēl nezināmu šo dabisko spēju jomu atklāšanu, bet nu labi, pat ja hipotētiski pieņemam, ka cilvēka dabiskās spējas iespējams paplašināt, tas vēl joprojām nenozīmē, ka neeksistē dimensija, kas atrodas ārpus dabisko spēju aizsniedzamības. Citiem vārdiem - ar dabiskajām spējām iespējams izzināt tikai dabisko, bet pārdabiskais ir nu..... PĀRdabisks - tāds kas ir pāri dabiskajam

Par Pirmcēloni (DIEVU) runājot - Viņš Pats Sev ir Pirmcēlonis un Viņš ir arī Esamība. Kad atzīstam Dievu, tad patiešām tiekam no paradoksa vaļā, bet, ja neatzīstam, tad paradokss paliek, jo bez cēloņa nav esamības. Tā tu runā pretī arī zinātnei un loģikai
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #548 : Maijs 17, 2017 »

kristietis

ķeza ir tajā, ka ja tā ``cita dimensija`` uz mums dajebkā iedarbojas, tad viņu var konstatēt - pēc šīs iedarbības/ tās sekām. Ja neiedarbojas, tad nevar mūs arī nekā ietekmēt un priekš mums viņas nav

``Viņš Pats Sev ir Pirmcēlonis un Viņš ir arī Esamība.``

Nu tas saucas vnk esamība jeb matērija jeb visums. Hipotēze par dievu ir lieka.

`` jo bez cēloņa nav esamības``

Esamība ir pati sev cēlonis

`` Viņš ir arī Esamība``

Nu jā esamība ir esamība. Matērija.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #549 : Maijs 18, 2017 »

es pieņemu kompaktāko un loģiskāko skaidrojumu
Kompaktāks un loģiskāks no metafizikas viedokļa. Fizikā nav zināmi bezcēloņa fenomeni tā kā, ja tu vēlies savus spriedumus balstīt tajā, tad esi aizbraucis pretējā virzienā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #550 : Maijs 18, 2017 »

Gnidrologs

`` Fizikā nav zināmi bezcēloņa fenomeni ``

Vispār jau ir. Vakuuma nulles svārstības. Tās visticamāk ir tiešām nejaušas
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #551 : Maijs 18, 2017 »

Vakuuma nulles svārstības. Tās visticamāk ir tiešām nejaušas
Zinātniski pareizi būtu lietot vārdu pagaidām nezināmas izcelsmes.
Tiklīdz Tu uzraksti visticamāk, tā Tu momentāli piešķir savai izpratnei reliģiozitātes dimensiju, ko arī es Tev cenšos paskaidrot no tā, ko Tu pats par sevi nezini.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #552 : Maijs 19, 2017 »

Es nezinu kas ir vakuuma nulles svārstības tāpēc nevaru pārbaudīt vai tavs piemērs korekts, bet ja tu savus secinājumus par visuma izcelsmi izvestu no lielākās daļas fizikālo fenomenu, tev būtu jālieto cēlonība, kas ir vispārsastopama, nevis viens īpašs izņēmums.
IP pierakstīta

jukums

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 12
« Atbilde #553 : Maijs 19, 2017 »

Man metafizika šķiet ļoti naiva, no vienas puses tā uzdod pašus grūtākos, neatbildamākos jautājumus, no otras - nekavējas sniegt vienkāršas, bērnišķīgas atbildes.
"Kas visu radīja? Dievs."
"Kas radīja Dievu? Neviens."
Padomājiet, vai šie pāris teikumi ir piemērs augstākajiem, dziļākajiem, tālredzīgākajiem secinājumiem, lielākajam prāta, gara, sirds sasniegumam? Vai arī tā ir vieglākā, ātrākā un ērtākā izeja?
Kāds darbs ir ieguldīts šajās atbildēs? Daži domā par tām visu mūžu, citiem viss ir skaidrs jau no bērnības.
Tie, kas zin, nerunā. Tie, kas nevar paši, māca citus. Es ļoti aizdomīgi raugos uz tiem, kas gan runā, gan māca, gan zin. Patīk tie, kas var.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #554 : Maijs 19, 2017 »

''Man metafizika šķiet ļoti naiva''

Tu acīmredzami nesaproti par ko runā.
IP pierakstīta