Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ticība un zināšanas  (Lasīts 23266 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727
Re: Ticība un zināšanas
« Atbilde #30 : Janvāris 25, 2017 »

Ilārs

"Jaunais tulkojums dažās vietās ir precīzāks."
ko domā ar "precīzāks"?
izmainīts, lai labāk atspoguļotu mūsu evolucionējušo izpratni un morāli?

"Pārbaude vienkārša: jāpiedzimst no jauna."
tātad ideja nav falsificējama principā

"Nu tāpat pamatojama un demonstrējama ir Bībeles izpratne."
ja tas tā būtu mums būtu viena kristiešu konfesija un visi, ieskaitot mani būtu kristieši.

"Nu izklāsti savu komplicēto recepti, redzēsim kas tur ir un kas nav."
es atturēšos. pierādijums guļ uz apgalvotāja pleciem.
ja gribi, vari paprovēt nodemonstrēt šo lietu saikni ar ticību/cerību un mēs varam apspriest kļūdas tavā domāšanā to apspriest.

IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #31 : Janvāris 25, 2017 »

Ctulhu,

Nu kā to ņem, piemēram, man šķiet, ka ateisms ir intelektuāla tumsonība, ja tā var sacīt. Vai garīgs sifiliss var būt godīgs? Varbūt godīgi nopelnīts?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #32 : Janvāris 25, 2017 »

Sunssuns,

Nē, lai labāk un mūsdienīgākā valodā atspoguļotu ebreju un grieķu tekstus.

Pirmkārt, pati Popper falsifikācijas ideja ir ar saviem trūkumiem un tā nav universāla. Otrkārt, nevar falsificēt to, kas pāri par cilvēka prātu un saprašanu. Kā Tu domā - eiro var falsificēt?   

Nu bet pastāv taču arī pseidozinātne un tamlīdzīgas lietas. Trako nekad nav trūcis.

Par Latviju: katra nācija cer iegūt neatkarību un pašnoteikšanos; tā tic, ka varēs pati tikt galā ar savas valsts pārvaldi.

Par eiro: tā ir ticība, ka pretēji ekonomikas teorijai ar politisku apņemšanos vien pietiek, lai ieviestu un uzturētu vienotu valūtu atšķirīgās ekonomikās.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #33 : Janvāris 25, 2017 »

Ilārs

``man šķiet, ka ateisms ir intelektuāla tumsonība``

2 varianti:

Vai nu tas tev tā šķiet aiz lietu nezināšanas, vai arī tu mānies jo esi angažēts izplatīt uzskatus, kuri tevi uztur.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #34 : Janvāris 25, 2017 »

Ctulhu,

Pastāv arī trešā iespēja, ka ateisms pateisi ir intelektuāla tumsonība - doma, kas pieder Siliņam, kurš lietas zināja tīri labi un arī par angažētību Tev nebūs viņu tik viegli apvainot kā mani.

Redzi, mans draugs, Tev ir viena liela nelaime, patiesību sakot divas - 1) Tu esi dumjš; 2) Tu pats to nezini. Par mani to nevar sacīt, jo es vismaz zinu, ka esmu dumjš. Tā ir viena būtiska atšķirība starp Tevi un mani.   

Re, te vēl viens sifilītiska intelektuāla godīguma paraugs: apspriest kļūdas tavā domāšanā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #35 : Janvāris 25, 2017 »

Ilārs
Nē, tāda iespēja nepastāv. Siliņš kļūdās. Viņa kļūda ir elementāra: komplementaritātes sajaukšana ar duālismu. Komplementaritātes princips ir OK, un Siliņš aplami pieņem, ka tas pamato duālismu :)
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #36 : Janvāris 25, 2017 »

Nevis aplami pieņem, bet nevēlas nonākt līdz absolūtai tautoloģijai, atstājot to ateistiem, kā viņu prāta aptumsuma apliecinājumu. Tu arī sunssuņa sifilisu esi saķēris un tūdaļ sāc apspriest kļūdas citu domāšanā. Nu kas cits atliek tam, kurš pats nespēj domāt? Šis, draugs, bija retorisks jautājums.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Janvāris 25, 2017 »

Labi, es eju gulēt un dari Tu tāpat, jo varbūt miegā notiek brīnums un no rīta Tavs prāts būs apskaidrojies. Cita starpā, Tu zināji, ka sifilītiķi neslimo ar AIDS? Bet tas nenozīmē, ka vajadzētu turpināt izmantot intelektuālo prostitūtu pakalpojumus.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #38 : Janvāris 25, 2017 »

Ilārs

``bet nevēlas nonākt līdz absolūtai tautoloģijai,``

šitai ``es esmu kas es esmu``?

:D
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #39 : Janvāris 26, 2017 »

Nē, unikālais nav tautoloģija.

Re, kur Sunssuna sapnis par 700 gadiem izgaist: http://www.livescience.com/56387-humans-may-have-reached-maximum-life-span.html?utm_source=notification

IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Janvāris 26, 2017 »

Ilārs

"Nē, lai labāk un mūsdienīgākā valodā atspoguļotu ebreju un grieķu tekstus. "
labāk par "ideālo" dieva vārdu, kurš rakstīts un tulkots "ideālā" dieva iedvesmā?
no ebreju teksta, manuprāt, ir daudz kas pazudis tulkojumā, bet lai nu paliek.

"Otrkārt, nevar falsificēt to, kas pāri par cilvēka prātu un saprašanu."
tātad mēs nevaram veikt par to apgalvojumus.

"Kā Tu domā - eiro var falsificēt?"
eiro nav apgalvojums, tas ir līdzeklis savsartpējo darijumu īstenošanai. ko tu vispār domā, kad saki falsificēt eiro? vai tu vispār domā, ko raksti?

"Nu bet pastāv taču arī pseidozinātne un tamlīdzīgas lietas."
un?

"Par Latviju: katra nācija cer iegūt neatkarību un pašnoteikšanos; tā tic, ka varēs pati tikt galā ar savas valsts pārvaldi."
mūsdienu pasaulē šīs būtu ļoti ignorantas vērtības un savā ziņā izskaidro daudzas problēmas ar valsts iekārtu.

"Par eiro: tā ir ticība, ka pretēji ekonomikas teorijai ar politisku apņemšanos vien pietiek, lai ieviestu un uzturētu vienotu valūtu atšķirīgās ekonomikās."
ekonomiski modeļi ne visai precīzi atspoguļo realitati un tie ir balstīti pieņēmumos, kuri vairs nav spēkā.

IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #41 : Janvāris 26, 2017 »

Ilārs
"Re, kur Sunssuna sapnis par 700 gadiem izgaist:"
vajag lasīt līdz galam, nevis tikai virsraktu. viss nav vēl zaudēts un es nemaz nerunāju par neironu saikņu kopēšanu uz kādu citu pamatu.

Citāts
But Austad said that the human life span could likely still be extended. Experiments on mice have shown that these animals live longer if their calorie intake is restricted or if their genes are manipulated, he said.

If researchers found medications or lifestyle factors such as special diets that are better than the ones known today, that could allow humans to live longer, too, he said.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #42 : Janvāris 26, 2017 »

Sunshineman

nujā, Ilāram skleroze. Par mind uploading es viņam noteikti esmu teicis. :D
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #43 : Janvāris 26, 2017 »

es Tev pilnīgi piekritu, ka ticības pamatā ir autoritāte. (C)
[/size]
[/size]nē, autoritāte nav ticības pamatā. Ticības pamatā ir subjekta paļaušanās uz kaut kā esību, bez liela vai vispār bez nekāda tam pieradījuma-pamatojuma. Autoritāte ir tikai viens no ticības iniciēšanas (izveidošanas) veidiem. Nu tur - tad kad autoritāte saka   -"Mamai kļanujs - treuģoļņik!"  vai "Bļa budu, ģengi vernu!". Autoritāte (vai jebkurš cits jampampiņš) nevis rada ticību, bet pasniedz informāciju, kurai nav pamatojuma. Un tev, subjektam, ir iespēja pasūtīt viņu dirst, vai arī pieņemt ka nu...., varbūt tā ir un varbūt tā ir patiesība. Pieņemsi šitā tirliņa vāvuļošanu - tu būsi SEV radījis ticību viņa vārdiem. Maziem bērniem un tiem pielīdzināmaiem ticīgajiem infantīļiem nav lielu iespēju, domāšanas un bioloģijas dēļ, apšaubīt jebko ko saka vecāki vai iedomātais pasaku tēls, kuram iedomāti piešķirtas vecāku funkcijas. Viņš tā teica  - tātad tā tas ir. Pārbaudīt nav iespējams (un reliģijā tas ir aizliegts), apstrīdēt arī nedrīkst. Viss. vai nu tu pieņem šos apgalvojums (pat tad ja tie acīm redzami šķiet absurdi), vai arī tev nav ko darīt indivīdu bariņā, kuri tic...

[/size]NU, piemēram, es ticu ka Pi=3.14159265359....   jo aprēķināt es viņu nemāku, lai gan zinu ka to VAR izdarīt un ja gribētu/vajadzētu  - man būtu tāda iespēja.
Es ticu ka matemātiķi mani nemāna un viņiem nav tādas vajadzības mani mānīt, ij skaitlis Pi ir tāds kā viņi saka. Tā IR ticība, Tikai tā nav reliģija, Pi nav dievs un matemātiķi  -  netik[/font][/color]
Pie kam man nav aizliegts apstrīdēt Pi un pārbaudīt tā lielmu. Man ir tiesības mērīt riņķa līnijas garumu un salīdzināt vai tas tiešām ir 2R*Pi..[/font][/color]
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #44 : Janvāris 26, 2017 »

ou, fak!!! Atkal tā jebļa ar fontiem. Kā man tas noriebies....
IP pierakstīta