Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vēlreiz par ūdeni  (Lasīts 5507 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
Re: Vēlreiz par ūdeni
« Atbilde #30 : Februāris 14, 2017 »

Staar

tu ļoti eleganti ignorē manis teikto

jeseja 45:7 Es, kas radu gaismu un veidoju arī tumsību, kas dod svētību, bet arī ļaunu; Es esmu Tas Kungs, kas visu to dara!

Es neignorēju,jo Babilonieši bija tie,kam Dievs 'deva' ļaunu-viņi tika sakauti.Ļaunumu nevar radīt.To paveic paši cilvēki,vai arī,kā šinī gadījumā,Dievs pieļāva,ka Babilonieši tiek sakauti  un pat ilgi pirms tā notikuma zināja,ka tā notiks.Ar mērķi-atbrīvot sev uzticīgos cilvēkus,nevis izpriecas dēļ.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727
« Atbilde #31 : Februāris 14, 2017 »

Staar
atruna aiz atrunas, paņem un izlasi jeseju velreiz
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #32 : Februāris 14, 2017 »

Staar
atruna aiz atrunas, paņem un izlasi jeseju velreiz

Izlasi  tu arī Jesajas 45:1—25
http://wol.jw.org/lv/wol/d/r49/lp-lt/1102001026?q=Jesajas+45&p=par
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #33 : Februāris 15, 2017 »

Staar
tu nēesi gatavs būt godīgs pret sevi , tas padara sarunu ar tevi bezjēdzīgu. 

no tevis dotās saiknes:

Citāts
”Es, kas radu gaismu un veidoju arī tumsību, kas dod svētību, bet arī ļaunu; Es esmu tas Kungs, kas visu to dara!” (Jesajas 45:7.) Viss, kas ir radīts, — gaisma un tumsa — un viss, kas jebkad ir noticis, — gan labais, gan ļaunais — ir pakļauts Jehovas ietekmei.

no šīs pašas saiknes:
Citāts
Tāpat kā viņš rada dienas gaismu un nakts tumsu, viņš dos svētību izraēliešiem un darīs ļaunu Babilonai.
avots - p. akaļa

es laikam sapratu ,kur tava problēma. Staar paņem un izlasa Jeseju 45 no bībeles, bez apoloģētiķu atrunām un makaroniem uz ausīm.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #34 : Februāris 15, 2017 »

Citāts”Es, kas radu gaismu un veidoju arī tumsību, kas dod svētību, bet arī ļaunu; Es esmu tas Kungs, kas visu to dara!” (Jesajas 45:7.) Viss, kas ir radīts, — gaisma un tumsa — un viss, kas jebkad ir noticis, — gan labais, gan ļaunais — ir pakļauts Jehovas ietekmei./c./

Es jau nenoliedzu,ka man nebūtu pilnīgi nekāda problēma Svēto Rakstu izpratnē,bet arī tev tāda ir.Tava problēma,acīmredzot, ir tā,ka tu Bībelē un Dievā meklē tikai slikto,kur būtu jāmeklē tikai labais,kas ar laiku dod izpratni,kāpēc ir noticis kas slikts un kāpēc vēl notiks.
Attiecībā uz augstākminēto pantu,pēc tavas sapratnes, tam būtu jāskan tā:"Es,kas rada gaismu un veidoju arī tumsību,kas rada svētību,bet arī ļaunu:Es esmu Kungs,kas visu to rada,lai visu to pielietotu kā ieroci pret cilvēkiem,kā un kad  vien man ienāk prātā !"
 Bet tā NAV rakstīts,jo Dievs nekad nerīkojas spontāni,kā tas notiek ar saniknotu cilvēku,tāpēc ,atļaušos aizrādīt,ka JL avots nav p.akaļa,bet gan tava izpratne par Svētajiem Rakstiem šoreiz gan ir galīgi greiza.

Padomā labi,tu pats teici,ka tumsu nevar radīt.Nevar! Bet to var veidot tā ,kā to izdarīja Dievs,izdarot tā,lai gaisma uz zemes nomainītu tumsu un tumsa gaismu,kur Bībelē šis periodiskā nomaiņa tiek saukta par dienu un nakti,kuras arī tu pazīsti.Un tajā pantā taču ir teikts,ka Dievs tumsu veidoja,nevis radīja.Tālāk,tāpat kā nevar radīt tumsu,jo tā vienkārši ir,tāpat nevar radīt ne labu,ne sliktu,bet visas ar saprātu apveltītās būtnes ,ne tikai Dievs,var rīkoties vai nu labi vai ļauni.Bet atšķirībā no cilvēkiem Dievs vienmēr soda tikai ļaunos.Bet tas jau nenozīmē,ka Viņš pats ir ļauns ļauna radītājs.Tad jau mednieks,kas nošauj satrakojušos vilku iekļuvušu aitu barā arī būtu saucams par ļaunu,bet cilvēkiem pat prātā nenāk tā domāt.Kur nu vēl tā vajadzētu domāt par Dievu.Tā darīt ir grēkot pret Dievu.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #35 : Februāris 15, 2017 »

Staar

ja uzskaitīsi bībelē dievs nogalina/liek nogalināt miljoniem cilvēku, sātans zem 10.
ja papētīsi dziļāk, tad īstenībā veinīgā interakcija dievam vecajā derībā ar cilvēkiem ir sodīšana, draudi un izrādīšanās. citu nav.

es neesmu apgalvojis, ka bībeles dievam piedēvētas tikai ļaunas īpašības. viss ko gribēju parādīt ar šo citātu ir tas, ka tu nevari apgalvot ka ļaunums nāk no sātana vai brīvas gribas, dieva tēls tiešā tekstā uzņemas par to atbildību. nemaz neidziļinoties visās problēmās ar visuzināšanu/varēšanu....
teikumam neseko, ko un kā dievs pielietos, dieva tēls neviena priekšā bībelē neatskaitās, kā krsitieši parasti saka dieva ceļi ir neizdibināmi.

"Bet tā NAV rakstīts,jo Dievs nekad nerīkojas spontāni,kā tas notiek ar saniknotu cilvēku"
ja būtu lasijis bībeli , būtu redzejis, ka rīkojas gan. pēc apraksta dievs vispār līdzinās nedrošam sevī, skaudīgam monarhiņam, kura mērķi, neskaitot nemitīgu viņa slavināšanu ir miglā tīti.

manuprāt, bībele principā ir senu cilvēku centiens izskaidrot pasauli. jau minēju tev iepriekš, ka viņi pat nerunā par dievu, viņi to dēvē par esamību un kurā mirklī esamībai ir dotas personas īpašības un ar kādu mērķi nav skaidrs.

"Es jau nenoliedzu,ka man nebūtu pilnīgi nekāda problēma Svēto Rakstu izpratnē,bet arī tev tāda ir."
pilnīgi iespējams, bet es esmu bībeli izlasijis četrās valodās, tu pat vienā ne.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #36 : Februāris 15, 2017 »

"Es jau nenoliedzu,ka man nebūtu pilnīgi nekāda problēma Svēto Rakstu izpratnē,bet arī tev tāda ir."
pilnīgi iespējams, bet es esmu bībeli izlasijis četrās valodās, tu pat vienā ne./c./

Tā nesaki viss!Arī es Bībeli izlasīju no sākuma līdz beigām vienu reizi latviešu valodā un joprojām bieži lasu atsevišķas Bībeles vietas.Bet,domāju,ka nav svarīgi,cik reizes un cik valodās tā izlasīta.Svarīgi ir izprast,kas tajā pateikts.Tas ir tāpat kā ,nu piemēram,ar teksta uzdevumu risināšanu,kur lai to paveiktu,vispirms ir jāapgūst matemātiskās pamatdarbības.Tāpat ir ar Bībeli.To no sākuma līdz beigām ir vērts lasīt tikai tad,kad ir apgūtas visas Bībeles pamatmācības.Tad vairs nav nepieciešams izlasīt Bībeli ne četras,ne piecas reizes,bet izlasot pat tikai vienu reizi,jau ir zināms,ap ko lieta grozās.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Februāris 16, 2017 »

Staar
"Arī es Bībeli izlasīju no sākuma līdz beigām vienu reizi"
tiešām no vāka līdz vākam, vai ar atrunām caurvītu, kā iepriekš linkoji?

"Bet,domāju,ka nav svarīgi,cik reizes un cik valodās tā izlasīta."
valodas ir svarīgi, jo stāsti principiāli atšķiras dažādās valodās.
aramiski , vd oriģinālvalodā grāmata atšķiras katastrofāli, kas nav izskaidrojams ņemot vērā, ka tā esot visu zinoša/varoša visuma radītāja instrukcija.
daži piemēri:
dievu viņi nesauc par dievu, bet esamību.
adam - nozīmē zeme
hava (ieva) - tagadne
cela - klasiski tulkota kā "riba" , nozīmē arī šķautne.
har meggido (armegidons, kuru tik ļoti gaidi) - megido kalns
utt.

IP pierakstīta

Spārka

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 79
« Atbilde #38 : Februāris 16, 2017 »

skriešana ar savu pudeli uz Jordānu faktiski ir tīra ārišķība (vai arī elementāra nezināšana ka Kristus svētību var saņemt visur un jebkurā laikā).
Mani interesēja leģendas izcelsme par to, ka parasts ūdens tā vienkārši iegūst neparastas īpašības, bez svētīšanas.
« Pēdējā izmaiņa: Februāris 17, 2017 Spārka »
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1943
« Atbilde #39 : Februāris 16, 2017 »

ā, bet arī tur jau runa pnav par gluži parastu ūdeni. сочельник ir priekšvakars, svētīšana tur (un protams otarjā, īstajā dienā) notiek tāpat, vienīgi šoreiz koleģiāli ar Īpašo Notikumu. lai vai kā, bez ticības arī šāds pastiprināti svētīts ūdens neko nedos. ceremonijas sekošanai iztērēto laiku  labāk izlioetot lasot cilvēku liecības, lūdzoties un pamazām vien pienākot pie ticības pašam.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Februāris 16, 2017 »

IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #41 : Februāris 16, 2017 »

vēl tomēr piebildīšu par Jordānu, ka gluži bez jēgas jau nav. jebkura svētvieta ir jau apriori konsekrēta, resp., virs tās vienmēr staro īpaša Gaisma.luturi tradicionāli ir visai tādi nievīgi pret svētcelojumiem jo svētība ir un paliek svētība, lai kur saņemta, bet ja nu konkrētajam cilvēkam tieši pabūšana tādā vietā ticību stiprina? īpaši ja kopš mazotnes radināts, ka bez starpniekiem nekas nenotiek, ni un ni ;)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41632
  • Ateists
« Atbilde #42 : Februāris 16, 2017 »

Jona

a ja tajā svētvietā uzzīmē apvērstu pentagrammu, noliek pašnāvnieka galvaskausu un tml?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #43 : Februāris 16, 2017 »

svētvietai jau gabals nenokritīs, bet kas pašam licējam? atkarīgs no motivācijas - apgānītājs ar nodomu, dumjš jokdaris, vaerbūt tikai nezinošs pusaudzis
48 ... kas nezinādams būs darījis to, ar ko viņš pelnījis sitienus, dabūs maz. Jo no katra, kam daudz dots, daudz prasīs un, kam daudz uzticēts, no tā jo vairāk atprasīs.
/Lk.12/
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #44 : Februāris 16, 2017 »

vajag dedzināt gaļu, esmu dzirdējis, ka lielmeistaram tīkot degošas gaļas smaka
IP pierakstīta