Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Arheoloģija  (Lasīts 8919 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

masiks

Re: Arheoloģija
« Atbilde #15 : Jūnijs 17, 2016 »

Meistars Goda

Oglekļa datēšanas metode nav ne tik vienkārša, ne precīza, ne uzticama. 50 000 gadi – jā, tas ir lielākais vecums, pie kura iespējams datēt oglekli objektos, bet, tas nenozīmē, ka rezultāti ir uzticami. Problēma ir apstāklī, ka oglekļa daudzums atmosfērā ir svārstīgs. Līdz ar to šīs metodes rezultāti ir ļooooti aptuveni. Turklāt, neskaitāmas iespējas kļūdīties (tīšām vai netīšām) datēšanas procedūras laikā.
Oglekļa datēšanas metodes salīdzinājums pēc koku gadskārtām un ezeru dūņu gadskārtām – vai šāds pētījums ir veikts? Ja jā, tad vai tas ir veikts korekti?
Jā, korekti. To prasa zinātniskā pieeja. Lūdzams nejaukt ar pseidozinātni.
Metodes gan vispārīgi gan katrā konkrētā gadījumā ir vairākas un viena otru precizējošas.
Ja var kļūdīties vai noviltot vienu, tad visas reizē nav iespējams.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #16 : Jūnijs 17, 2016 »

Meistars Goda

Oglekļa datēšanas metode nav ne tik vienkārša, ne precīza, ne uzticama. 50 000 gadi – jā, tas ir lielākais vecums, pie kura iespējams datēt oglekli objektos, bet, tas nenozīmē, ka rezultāti ir uzticami. Problēma ir apstāklī, ka oglekļa daudzums atmosfērā ir svārstīgs. Līdz ar to šīs metodes rezultāti ir ļooooti aptuveni. Turklāt, neskaitāmas iespējas kļūdīties (tīšām vai netīšām) datēšanas procedūras laikā.
Oglekļa datēšanas metodes salīdzinājums pēc koku gadskārtām un ezeru dūņu gadskārtām – vai šāds pētījums ir veikts? Ja jā, tad vai tas ir veikts korekti?

Protams, kur vien atrod pietiekoši vecus dūņu slāņus. Ar koku gadskārtām vairāk par 10 000 gadiem praktiski nevar datēt, bet ezeros gadās vairāk. Piemēram ir tāds Suigetsu ezers Japānā kurā ir ap 50 000 slāņu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Suigetsu

Arī šajā wikipēdijas rakstā ir atsauces uz nopietniem avotiem ;)

Pirmkārt, pat nekalibrēta oglekļa metode ir diezgan tuva citiem datējumiem.
Otrkārt, ar šiem citiem datējumiem oglekļa metodi var kalibrēt: tas ir - tajā un tajā gadā Saules aktivitāte bija mazliet citāda, tāpēc radioaktīvā oglekļa saturs atmosfērā mazliet citāds, bet mēs tagad zinam precīzi kāda koncentrācija atbilst kādam gadam.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #17 : Jūnijs 17, 2016 »

Meistars Goda

Suigetsu ezers Japānā – klāt nebiju, pētījumā nepiedalījos, tos cilvēkus nepazīstu un nav iespēju man personīgi pārbaudīt vai viņi nav krāpnieki. Tāpat arī iegūt tādas zināšanas un kompetences man aizņemtu vairākus gadus un neadekvāti daudz līdzekļu, turklāt, es jau arī nezinu, vai tur tajā ezerā kaut kādā slēptā veidā nav kaut kas tā izdarīts, ka es redzētu tikai to, ko kāds cits grib, lai redzu.

Katrā gadījumā ir daudz racionālāks, vienkāršāks un pieejamāks veids, kā es varu pārliecināties par Dieva patiesīgumu.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #18 : Jūnijs 17, 2016 »

Citāts
Suigetsu ezers Japānā – klāt nebiju, pētījumā nepiedalījos, tos cilvēkus nepazīstu un nav iespēju man personīgi pārbaudīt vai viņi nav krāpnieki. Tāpat arī iegūt tādas zināšanas un kompetences man aizņemtu vairākus gadus un neadekvāti daudz līdzekļu, turklāt, es jau arī nezinu, vai tur tajā ezerā kaut kādā slēptā veidā nav kaut kas tā izdarīts, ka es redzētu tikai to, ko kāds cits grib, lai redzu.Katrā gadījumā ir daudz racionālāks, vienkāršāks un pieejamāks veids, kā es varu pārliecināties par Dieva patiesīgumu.

Jo klāt biji, visu redzēji, uz pirkstiem skatījies, kompetences ieguvi....
Dafai NEDIRS! Tas kas tev ir par Dievu, ir 1000 reižu mazāk uzticams, nekā par Suigetsu. Pie kam jebko par Suigetsu ir iespēja verificēt pašam personīgi bet par Dievu - NULLE. Tapēc jau arī pirmo sauc par zināšanām un zinātni bet tavu guiņu - par ticību, jo bez ticības tur nav pilnīgi nekā! ZERO!
Skat tezaurā, wikipēdijā un jebkurā citā caurumā ticības definīciju, tā ir pilnīgi vienāda pilnīgi visur:

ticība [size=0.85em][/color]-as, s.[/size]
1. Pārliecība (piemēram, par kā patiesumu, esamību, īpašībām), kura parasti balstās uz daļēju pamatojumu, pierādījumu vai kurai nav pamatojuma, pierādījuma.

;D ;D ;D

IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
« Atbilde #19 : Jūnijs 17, 2016 »

Atņemsiet kristiešiem viņu lolotās ilūzijas/delūzijas, nez, kur viņi tikai pēcāk liksies bez tām?  :D
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #20 : Jūnijs 17, 2016 »

Atņemsiet kristiešiem viņu lolotās ilūzijas/delūzijas,

Ej taču Tu dirst!
Tas pat teorētiski nav iespējams.
Es viennozīmīgi pasludinu, ka jebkāda "zinātne", kas apgāž Bībeli, ir pseidozinātne un meli.
Mani nekas nevar satricināt.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #21 : Jūnijs 18, 2016 »

Atņemsiet kristiešiem viņu lolotās ilūzijas/delūzijas, nez, kur viņi tikai pēcāk liksies bez tām?  :D

Turpat kur ateisti. Un kā dzīvo ateisti, var aplūkot piemēram Igaunijā. Lai gan igauņi ir mazliet dīvaini, tomēr visā visumā labi cilvēki. Pat mazliet godīgāki ierēdņi un nodokļu maksātāji, nekā latvieši.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #22 : Jūnijs 18, 2016 »

Es viennozīmīgi pasludinu, ka jebkāda "zinātne", kas apgāž Bībeli, ir pseidozinātne un meli.

Baznīca jau gadsimtiem tā ir rīkojusies. To sauc par tumsonību.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #23 : Jūnijs 18, 2016 »

Zinātni apgāzt ir centusies laicīgās varas Baznīca,bet ne Kristus garīgā Baznīca.
Bībelē laicīgās varas Baznīcas kopumā  ir nosauktas par 'lielo Bābeli',kurai Dievs ,par tās pastrādātajiem varas darbiem, ir uzlicis sodu un drīz sūtīs Jēzu ar eņģeļu armiju  to izpildīt.
Bībele teikts,ka Lielā Bābele un tās vadonis Sātans,kas pieviļ visu cilvēci, tiks iznīcināti uz mūžiem.

Bībelē aprakstītā Kristus Garīgā Baznīca ir pavisam cits kas.Tās locekļi dzīvo pēc Jēzus parauga un pēc viņa mācībām un likumiem.Šie cilvēki varasdarbus un netaisnību  ienīst tāpat kā Dievs un Jēzus Kristus.Viņi pasaulē dzīvo tā,it kā tajā nedzīvotu.Piemēram,viņus neviens nevar piespiest ņemt rokās ieročus un iet karot.Viņi TO NEDARA,lai  brālis nenogalinātu kaujā pretējās puses brāli.
Kā arī viņi ir atzinuši,ka Bībelē rakstītais pilnībā iet roku rokā ar daudziem zinātniskiem atzinumiem,tāpēc viņi zinātni vērtē augstu,bet ne augstāk par pašu zinātnes pamatu iedibinātāju Dievu Jahvi.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Jūnijs 18, 2016 »

Turpat kur ateisti. Un kā dzīvo ateisti, var aplūkot piemēram Igaunijā. Lai gan igauņi ir mazliet dīvaini, tomēr visā visumā labi cilvēki. Pat mazliet godīgāki ierēdņi un nodokļu maksātāji, nekā latvieši.

Vai viņi var palikt funkcionāli bez šīm ilūzijām? Viņi ir bez šaubām atkarībnieki, bet cilvēks kļūst atkarīgs no kaut kā, tāpēc, ka viņa dzīvē nekas tāpat nenotiek to begin with (t.i. atkarība aizpilda vakumu).

Igaunijā ir ļoti augsta narkomānija: https://d28wbuch0jlv7v.cloudfront.net/images/infografik/normal/chartoftheday_2305_Estonia_Has_Europes_Worst_Drug_Problem_n.jpg

IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #25 : Jūnijs 18, 2016 »

Vai viņi var palikt funkcionāli bez šīm ilūzijām? Viņi ir bez šaubām atkarībnieki, bet cilvēks kļūst atkarīgs no kaut kā, tāpēc, ka viņa dzīvē nekas tāpat nenotiek to begin with (t.i. atkarība aizpilda vakumu).

Igaunijā ir ļoti augsta narkomānija: https://d28wbuch0jlv7v.cloudfront.net/images/infografik/normal/chartoftheday_2305_Estonia_Has_Europes_Worst_Drug_Problem_n.jpg

Pie tam tie esot tieši Igaunijas krievi:
http://www.csmonitor.com/World/Europe/2013/1016/Why-is-China-White-killing-Estonia-s-Russian-speakers

Atzīstu - kaut kur vajag atrast dzīves jēgu, igauņi nereti atrod to veselīgā nacionālismā, bet daļa krievu tur ir depresīvāki.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #26 : Jūnijs 18, 2016 »

Jā, es arī būtu to norakstījis uz krieviem, bet citām nordiskajām valstīm arī ir augsta narkomānija. Būtu interesanti uzzināt proporcijas, cik tieši no tiem visiem narkomāniem ir krievi.

BTW, tu neatbildēji, vai kristietis ir spējīgs būt psiholoģiski funkcionāls bez ilūzijām? Man liekas, ka nē, jo alternatīva ir tīrs,neatšķaidīts eksistenciālisms, - daudzi cilvēki tādu psiholoģiski nevar pavilkt.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #27 : Jūnijs 18, 2016 »

Man liekas, ka nē, jo alternatīva ir tīrs,neatšķaidīts eksistenciālisms, - daudzi cilvēki tādu psiholoģiski nevar pavilkt.

Daudzi var. Tie, kuri tic sev.

https://www.youtube.com/watch?v=0Z8yZ6aPZuw
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Jūnijs 18, 2016 »

Daudzi var. Tie, kuri tic sev.

Ticība sev un saviem spēkiem ir ļoti ierobežota. Citiem mazāk, citiem vairāk. Jo individuālā patība nav permanenta, un var izbeigties (tai nav nekādas absolūtas vērtības), un spēks ir tīri fiziski determinēts, - tiem, kuri ir spēcīgi, ir, protams, paveicies. Citiem vārdiem spēka var arī nebūt, vai tā var būt ļoti maz. Tādā ggadījumā nav jēgas tam ticēt/ uz to paļauties. Domāju daudzi ticīgie ir šādā pozīcijā, un labāk izvēlas ticēt ilūzijai.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #29 : Jūnijs 18, 2016 »

Atzīstu - kaut kur vajag atrast dzīves jēgu, igauņi nereti atrod to veselīgā nacionālismā, bet daļa krievu tur ir depresīvāki. /Meistars Goda c./

Šajā sakarā no Bībeles var izsecināt,ka nacionālisma raksturošanai ļoti piemēroti ir vārdi no 91.Psalma 3.panta,kur teikts,ka pasaulē izplatīts ir "iznīcinātājs mēris".Gluži kā mēris tas ir nodarījis cilvēcei neaprakstāmu postu.Nacionālisms ar tam raksturīgo naidu pret citu tautu cilvēkiem pastāv jau gadsimtiem ilgi. Mūsdienās tas joprojām rada nesaskaņas un šķelšanos, un valstu vadītāji nav spējuši to novērst.Daudzas autoritātes ir atzinušas,ka nacionālisms un savtīgums ir pasaules problēmu pamatā.
IP pierakstīta