Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Arheoloģija  (Lasīts 9147 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Arheoloģija
« Atbilde #135 : Jūnijs 22, 2016 »

Patiesi būtiska ir cēloņseku ķēde, proti, vai nu matērija eksistē bez cēloņa, un tad tā ir mūžīga, bet tas nav ne novērots, nedz arī loģisks secinājums vai arī tās esamībai eksistē cēlonis. Dieva neesamība ir neiespējama tādēļ, ka kaut kas eksistē. Proti, ja eksistē kaut kas, kas varētu neeksistēt un kura esamībai ir vajadzīgs cēlonis, tad šādam Cēlonim jābūt. 

Cilvēka saprātam ir spēcīga zemapziņas tendence projicēt dzīvām radībām piemītošas īpašības, šajā gadījumā, - kur tās dzimst un tiek radītas, uz nedzīvo dabu, un, tāpēc pieņemt, ka tā arī ir tikusi radīta.
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Staar

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2280
Re: Arheoloģija
« Atbilde #136 : Jūnijs 22, 2016 »

Staar
Citāts
Bībelē ir tā pareizā vēsts,ko cilvēki meklē,
Ir nu gan humora izjūta Bībeles Dievam! Cilvēki meklē to, ko nemaz atrast nevar! Es domāju visus tos ķīniešus, amerikas indiāņus, indiešus u.c. Melnais humors, vai kas cits?

Citāts
Bet,kaut kāds 'mēsliņš-sātaniņš'-Sātans Dieva nodomu sačakarēja
Arī dīvaini - Dievs ļauj kādam tur mēsliņam sačakarēt savu nodomu. Drošības tehnika? Nea, neesam dzirdējuši ...


Acumirklī varbūt šķiet humors,bet patiesībā Dievs sev uzticīgos ir nolēmis izglābt ar sludināšanu.Izglābt jeb atstat dzīvus Armagedonā.Tāpēc tika sarakstīts evaņģēlijs  jeb "labā vēsts",kas balstās uz Dieva sūtņa Jēzus Kristus mācībām.Tāpēc Jēzus saviem mācekļiem mācīja sludināt tieši šo te savu evaņģēliju,kas tajā laika bija ierakstīts mācekļu sirdīs jeb vienkāršāk runājot,viņi zināja no galvas ,ko un kā sludināt,jo uz papīra tas vēl nebija izklāstīts,un lai evaņģēlijs skartu daudzu cilvēku sirdis un viņi spētu pieņemt patieso Dievu Jahvi un Viņa Dēlu Jēzu Kristu par saviem glābējiem.Un tieši staigājot apkārt pa mājam un uzrunājot cilvēkus individuāli,jo Bībelē ir lasāma skaidra norāde,pavēle,ko saviem mācekļiem deva Jēzus Kristus,ka :"šim evaņģēlijam jātop sludinātam pa visu pasauli un tad nāks gals".Tas nozīme to,ka arī ķīnieši,Amerikas indiāņi,papuasi ,pigmeji u.c. jau ir dzirdējuši "labo vēsti",jo to ,pildot Jēzus pavēli,mūsdienās pa visu pasauli  turpina izplatīt Dieva kalpi,saukti par Jehovas lieciniekiem.
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Arheoloģija
« Atbilde #137 : Jūnijs 23, 2016 »

pieņemt, ka tā arī ir tikusi radīta.
[/size]
[/size]Manuprāt ir diezgan labi saprotams, ka cilvēkam šāda psiholoģiska vajadzība nepiemīt. Tieši otrādi, cilvēks vēlas būt pārāks par pārējo dabu un to izmantot. Vajadzība ir nevis psiholoģiska, bet loģiska. Vienā gadījumā ir runa par diskutējamām psihes īpatnībām, otrā gadījumā par saprātu vispār. Ja nedzīvai dabai nav cēloņa, tad mums jatvadās no cēloņiem, loģikas un saprāta vispār. Beigu beigās jāatvadās no cilvēcības, personas utt. Uz to ir gatavs tikai Ctulhu, bet sekotājus gan viņam ir grūti iegūt, jo kurš gan ticēs kādam, kurš noliedz cēloņsakarības, loģiku, saprātu, cilvēcību utt. Nevar taču ticēt kādam, kurš saka - tici manam saprātam, jo nevienam saprātam ticēt nevar! Ievēro loģiku, jo tai nav pamata utt.   
IP pierakstīta

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Arheoloģija
« Atbilde #138 : Jūnijs 23, 2016 »

Orc
Citāts
nemainīgas un replicējamas realitātes īpašības.
... kuras, ja 19 gs profesors nevar novērot, skaitās ka ir muļķības, jo nesaskan ar viņa 100% drošo un pareizo fiziku.
Tās ir specifiskas realitātes īpašības novērojamas noteiktos realitātes kontekstos, bez jebkādas relevances attiecībā uz cilvēka eksistenci. 19 gs zinātnieks nevarēja arī novērot Mēness virsmu, un tāpēc pieņēmt, ka iespējams eksistē Mēness cilvēki.

Bet, ko tie zinātnieki varēja izdarīt, ir pārbaudīt visādus kleimus par pārdabiskiem/brīnumainiem notikumiem, kuros iesasitīti cilvēki, tepat uz Zemes, un, kuri vienmēr izrādījās pilnīgs bullšits.

Citāts
Citāts
Viņas ir tik un tā fundamentāli mehānistiskas
Arī nav drošticami. Piem, ir teorijas, ka visam apakšā ir tīra matemātika, un nekas vairāk.
Kuri fenomeni, tad ir tīri matemātiski?  :D

Citāts
Citāts
ne gaismas kustības īpašībām, nav nekādas tiešas saiknes ar cilvēka eksistenci.
Vai es teicu, ka ir tāda saite?

Jā, tu sāki runāt par kādu notikumu A, ko cilvēks var piedzīvot, un, kas neatbilst dabas likumiem.

Citāts
Citāts
Maņas ilgā laika periodā (kopā ar maņu "ekstensijām" - mērinstrumentiem) dod pilnīgu realitātes ainu.
Vari to pierādīt?
Es varu dot pretpiemērus. Bērna maņas un prāts ir nepilnīgi, eksistē robeža, pāri kurai bērns nav spējīgs saprast, līdz noteiktam vecumam. Līdz kaut kādam līmenim bērns var saprast, bet tālāk ne. Līdz kaut kādam savam līmenim tāpat var saprast pērtiķis. Tātad, bērnam un pērtiķim ir aptuvenas realitātes ainas un skaidri redzama robeža, pār kurai viņi nevar tikt un nekad nevarēs.

Slikts salīdzinājums, jo to, ka bērni un pērtiķi ir "nepilnīgi" mēs zinām no novērojumiem, bet attiecībā uz pieaugušiem indivīdiem tādu novērojumu nav.

Citāts
Kāds ir pamats apgalvojumam, ka pieaugušais ir spējīgs saprast visu - iegūt pilnīgu realitātes ainu? Ticība?
Nē, pieredze.

Citāts
Citāts
Ja maņas būtu tiešām galīgi nepilnīgas mēs jau sen būtu izmiruši evolūcijas rezultātā, jo viņas vienkārši regulāri sniegtu kļūdainu realitātes ainu
No kurienes uzradās atslēgvārds "galīgi"?
Es teicu,
Citāts
Maņas ir nepilnīgas, un saprāts ir nepilnīgs. Kāds ir pamats absolūti uzticēties tiem abiem?

Tu taču uzticies absolūti, vai ne? Nepieļauj, ka varētu arī kļūdīties? Vai ka varētu būt kas tāds, kur maņas un saprāts ir pa īsu?

Nav iemesla pieļaut, ka tie ir kļūdaini. Realitātes aina, ko tie sniedz ir konsekventa, bez jebkādiem "caurumiem".

Citāts
Citāts
Ja programma ir ieprogrammēta operēt noteiktā kārtībā, tad viņa arī operēs tādā kārtībā.
Jā. Piemēram, doom-s ir ieprogrammēts tā, ka parastais režīms, ļoti aptuveni izsakoties, simulē fizisko pasauli, ar tās likumiem. Bet - ir cits režīms, kur var lidot, iet cauri sienām, būt nemirstīgs, neredzams utt.
Tas jau ir iekļauts programmā, tikai tam nevar tikt klāt - ja nezini kodus.

Ezīt, atkal tas pats, -  nav evidenču, nav iemesla pieņemt, ka kaut kas tāds ir iespējams.

Citāts
Citāts
DA jebkādas! Kaut vai pašas, pašas mazākās.
Un kādām tām būtu jābūt? Lai nenorakstītu uz halucinācijām un meliem?

Tādas, kur ir kaut cik reāls pamatojums uzskatīt, ka ir tikušas pārkāptas dabas likumsakarības.

Citāts
Citāts
Realitāte eksistē neatkarīgi no manas gribas.
Varbūt ka tu gribi, lai viss tieši tā eksistē? Tā teikt, pasaules stabilitātei. Tas neapgāž versiju, ka tu esi vienīgais eksistējošais.
Nē, tas fakts to apgāž, jo gribai nav nekādas tiešas saiknes ar realitāti. Tā ir drīzāk tieši pakārtota realitātei/atkarīga no tās.

Citāts
Citāts
nekādu bug'u Matrixā nav novēroti.
a) Ļoti labi uzbūvēts Matrix-ss. Kā nekā, ja jau Visums būtu simulēts, tad tā autoram būtu jābūt ļoti attīstītam
b) nav novēroti, jo Matrix-u laiku pa laikam restartē
c) nav novērtoti, jo fakti tiek pielaboti ar atpakaļejošu datumu
d) ir gan novēroti, tikai viss novērotais ir pieskaitīts halucinācijām un meliem, - un vēl tiek pieprasīta atkārtojamība.

Spekulācijas bez pamatojuma. Varam spekulēt arī par to, ka Zeme ir plakana un, ka cilvēks nekad nav bijis uz Mēness u.t.t., bet ASV valdība visus pierādījumus ir falsificējusi. Šādi varam spekulēt lidz pilnīgam absurdumam.  :D
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Arheoloģija
« Atbilde #139 : Jūnijs 23, 2016 »

Citāts
pieņemt, ka tā arī ir tikusi radīta.
Manuprāt ir diezgan labi saprotams, ka cilvēkam šāda psiholoģiska vajadzība nepiemīt.

Tieši piemīt, - kopš aizvēsturiskiem laikiem cilvēks ir personificējis dažādus nedzīvās dabas objektus - debesu ķermeņus (Sauli, Mēnesi u.c.) , dabas fenomenus (pērkons, lietus u.c.), un uzskatījis, ka aiz tiem stāv kāds saprātīgs cēlonis.
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Arheoloģija
« Atbilde #140 : Jūnijs 23, 2016 »

Orc,


Aizvēsturiskos laikos cilvēks neko nezināja par personu. Visas tās dievības bija bezpersoniski spēki, līdzīgi kā ateismā.


Par brīnumiem: pasaule pati ir brīnums un tā ir brīnumu pilna, bet ateists dara tā: tiklīdz mēs to spējam konstatēt, tā tas tiek pasludināts par dabas regularitāti. Tas ir tieši tāpat kā ar matēriju. Ja Kristus dabu visuresamība varētu tikt konstatēta, tad to tūdaļ pasludinātu par materiālu parādību. Tā ateists ir padarījis brīnumus par neiespējamiem, vienkārši pasludinot, ka nekas, kas notiek nav brīnums.   


Redzi, mēs ar fiziskām maņām un ierīcēm varam konstatēt un novērot tikai to, kas ir fizisks, un tikai tiktāl, cik to pieļauj mūsu teorijas un tehnoloģijas, apmēram 1% no fiziskās esamības, varbūt pat drusku mazāk. Tev derētu nedaudz iepazīties ar empīrikas ierobežojumiem. Otrkārt, visām norisēm ir cēloņi. Ne visus cēloņus mēs zinām. Ateists ir līdzīgs krievu sādžas cilvēkam, kura vienīgais informācijas avots ir sādžas laukumā uzslietais matjugaļņiks. Ja kaut kas tiek teikts caur matjugaļņiku, tad tas ir neapšaubāms un patiess, bet ja matjugaļņiks par kaut ko klusē, tad tā vienkārši nav.   


Jau pati domā, ka pārdabiski fenomeni ir racionāli uztverami un saprotami, ir absurda. Brīnums jau tāpēc ir brīnums, ka to nevar izskaidrot. Nu un pēc definīcijas - nekas, ko nevar izskaidrot, neeksistē. Jauka dzīve krievu sādžā!
IP pierakstīta

Orc

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1374
Re: Arheoloģija
« Atbilde #141 : Jūnijs 23, 2016 »

Aizvēsturiskos laikos cilvēks neko nezināja par personu. Visas tās dievības bija bezpersoniski spēki, līdzīgi kā ateismā.
Nonsenss. Ilār tu vari labāk!  :D


Citāts
Par brīnumiem: pasaule pati ir brīnums un tā ir brīnumu pilna, bet ateists dara tā: tiklīdz mēs to spējam konstatēt, tā tas tiek pasludināts par dabas regularitāti. Tas ir tieši tāpat kā ar matēriju. Ja Kristus dabu visuresamība varētu tikt konstatēta, tad to tūdaļ pasludinātu par materiālu parādību. Tā ateists ir padarījis brīnumus par neiespējamiem, vienkārši pasludinot, ka nekas, kas notiek nav brīnums.   

Lūk, jau labāk!  ;)

Esamībai pašai par sevi nepiemīt nekāda "inteliģence"/"prāts".  Esamība vienkārši pastāv un turpinās absolūti nedzīvu/neinteliģentu procesu rezultātā. Brīnumam ir japiemīt saprātīgam, inteliģentam cēlonim, - nav pierādījumu, ka esamībai ir šāds cēlonis.


Citāts
Redzi, mēs ar fiziskām maņām un ierīcēm varam konstatēt un novērot tikai to, kas ir fizisks, un tikai tiktāl, cik to pieļauj mūsu teorijas un tehnoloģijas, apmēram 1% no fiziskās esamības, varbūt pat drusku mazāk. Tev derētu nedaudz iepazīties ar empīrikas ierobežojumiem.
Vienīgais nefiziskais fenomens šajā Visumā ir prāts. Piekrītu, ka prāts ir pārdabisks, tādā ziņā, ka viņš stāv pāri dabai/ir abstrahēts no tās, bet tu un citi ticīgie jau bīdat pilnīgi savādāku ideju par pārdabisko.

 
Citāts
Otrkārt, visām norisēm ir cēloņi. Ne visus cēloņus mēs zinām. Ateists ir līdzīgs krievu sādžas cilvēkam, kura vienīgais informācijas avots ir sādžas laukumā uzslietais matjugaļņiks. Ja kaut kas tiek teikts caur matjugaļņiku, tad tas ir neapšaubāms un patiess, bet ja matjugaļņiks par kaut ko klusē, tad tā vienkārši nav.   

Nē, vientiesīgs lauķis, kas tic visādām aplamībām ir tieši līdzīgāks ticīgajiem.


Citāts
Jau pati domā, ka pārdabiski fenomeni ir racionāli uztverami un saprotami, ir absurda. Brīnums jau tāpēc ir brīnums, ka to nevar izskaidrot. Nu un pēc definīcijas - nekas, ko nevar izskaidrot, neeksistē. Jauka dzīve krievu sādžā!

Nē, pēc definīcijas, - nekas, ko nevar novērot, neeksistē.
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Arheoloģija
« Atbilde #142 : Jūnijs 23, 2016 »

1) Varu tikai ieteikt pastudēt reliģiju vai filozofijas vēsturi, tad nonsense will make sense.


2) Loģika nepieļauj tādu norišu rašanos un pastāvēšanu, kas rodas pašas no sevis, pašas sevi uztur, ievēro noteiktu regularitāti utt. Tādēļ es arī saku, ka brīnumu ir daudz. Pēc Tavas interpretācijas - viss ir tāds brīnums, ka jebkuram ticīgajam mute paliek vaļā.


3) Kā kaut kas pārdabisks var rasties no dabiskā? Vai tas nav vēl viens brīnums, diezgan liels brīnums? Ja Tu piekrīti, ka esksistē pārdabisks cilvēka prāts, kādēļ nevar eksistēt vēl kāds cits pārdabisks Prāts?


4) Es šeit nerunāju par informācijas patiesumu, bet gan informācijas ieguves veidu. Nav pareizi visu reducēt uz vienu.


5) Ja neeksistē nekas, ko nevar novērot, tad kvarka arī nav un vēl vismaz kāds ducis citu būšanu arī nav. Tavā apgalvojumā ir arī nopietna loģiska kļūda - starp eksistē tas, ko var novērot un neeksistē tas, ko nevar novērot ir liela atšķirība. No pirmā otrais neizriet.       
 
IP pierakstīta

masiks

Re: Arheoloģija
« Atbilde #143 : Jūnijs 26, 2016 »

Citāts
Loģika nepieļauj tādu norišu rašanos un pastāvēšanu, kas rodas pašas no sevis, pašas sevi uztur, ievēro noteiktu regularitāti utt.


Līdz ar to, Dievs ir loģiski neeispējams. Un ir bezjēdzīgi censties pierādīt ar loģiku ka Dievs eksistē. Tā ir absurda rīcība. Nu tur -  vāvuļot par to ka ja kaut as bar būt un var nebūt tad kapēc ir nevis neir... Loģika pasaka ka Dieva NAV un basta. Dievam var ticēt  -tas ir, pretēji loģikai un pretēji novērojamai evidencei TICĒT (tb - cerēt, paļauties ka ir)  Dieva esamībai, jo ahūni bailes no nāves un pecnāves neizzināmā tukšuma. Nespējai saprast ka apstājoties smadzenēm, apstājas arī domāšana un izbeidzas ES apziņa.
Nu labi -  lieto vesels to savu apziņas un savu baiļu plāksteri. Priekš tevis viņš strādā. Hipohondrija tiek ārstēta nevis ar ķiruģiju un protēzēm, bet gan ar pašiedvesmu. Ārstējies, man draugs uz veselību. Tikai nedomā ka arī citi ir slimi...
IP pierakstīta

EzītisMiglā

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 13936
 • ezītis miglā
Re: Arheoloģija
« Atbilde #144 : Jūnijs 27, 2016 »

Staar
Citāts
.Tas nozīme to,ka arī ķīnieši,Amerikas indiāņi,papuasi ,pigmeji u.c. jau ir dzirdējuši "labo vēsti",
Tu melo - apzināti, vai nepzināti.
Amerikas indiāņi izdzirdēja kādus 1500 gadus pēc vēsts parādīšanās. Pat senlatvieši izdzirdēja tik pēc 1000 gadiem.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 13936
 • ezītis miglā
Re: Arheoloģija
« Atbilde #145 : Jūnijs 27, 2016 »

Orc
Citāts
Kuri fenomeni, tad ir tīri matemātiski?
Jā, tad viss ir  matemātisks pēc būtības.
Līdzīgi, kā datorsimulācija - ir tikai informācija, un nekas cits, - pārējais ir ilūzija.
Vai kā sapnis - arī tas pats, informācija. Visādi tur kritieni, kniebieni, aukstumi karstumi u.c ļoti labi sapnī simulējas. Bet - nekā taču tāda nav?

Citāts
Slikts salīdzinājums, jo to, ka bērni un pērtiķi ir "nepilnīgi" mēs zinām no novērojumiem, bet attiecībā uz pieaugušiem indivīdiem tādu novērojumu nav.
Tāpēc ka nav neviena krutāka par pieaugušajiem. Ja būtu tikai pērtiķi, tad viņi arī teiktu, ka visu varēs saprast?

Citāts
Nē, pieredze. .. Realitātes aina, ko tie sniedz ir konsekventa, bez jebkādiem "caurumiem".
Jā, pērtiķim ir ikurāt tāda pat sajūta un pieredze. Realitātes aina ir bez caurumiem, viss ir izskaidrojams pērtiķizpratnes līmenī.
Vienkārši, ieliec pērtiķi kā pašu radības kroni un tad attiecini uz viņu to, ko saki par pieaugušu cilvēku. Starpība bus tikai mērogos, bet ne principā.

Mums ir zināmas būtnes (bērns, pērtiķis), par kurām mēs varam teikt, ka tās savā saprašanā nekad netiks pāri noteiktam līmenim. Kaut ari bērns tiek tālāk. Kaut arī abi viņi var izpētīt pasauli līdz zināmam līmenim. Kaut arī abiem tiem ir aptuvena, realitātei tuvināta pasaules aina.
Jautājums - kāds maģisks palēciens varēšanā visu saprast pēkšņi notiek, ja mums ir pieaudzis cilvēks? Ar ko tas principiāli atšķiras? Lai izprastu pasauli, ar pērtiķa un bērna smadzenēm nepietiek (ko 100% zinam no pieredzes). bet ar pieaugušā smadzenēm 100% pietiek?
Vai arī te parādās ticība parastā?

Citāts
Nē, tas fakts to apgāž, jo gribai nav nekādas tiešas saiknes ar realitāti. Tā ir drīzāk tieši pakārtota realitātei/atkarīga no tās.
Solpisimā tā ir. Ir labs piemērs - sapnis. Visa sapņa realitāte ir atkarīga no pilnā, īstā nomoda cilvēka + zemapziņas utml. Cilvēks pats sev saģenerē veselu pasauli, kurā pēc tam - sapnī - ienāk kā svešinieks. Tad nu šī svešinieka, sapņotāja griba vairs nevar izmainīt sapņa realitāti - pēc būtības, sevis paša izveidotas pasaules realitāti.

Citāts
Spekulācijas bez pamatojuma. Varam spekulēt arī par to, ka Zeme ir plakana un, ka cilvēks nekad nav bijis uz Mēness u.t.t.,
Neder salīdzinājums. Zemi vari izmērīt, un par Mēnesi arī ir pietiekami daudz informācijas.
Simulācija ir kas īpašs. Tā ir, tā sacīt, speciāli noslēpta.

Citāts
Tādas, kur ir kaut cik reāls pamatojums uzskatīt, ka ir tikušas pārkāptas dabas likumsakarības.
Un kas ir tas "kaut cik reālais"? Vai tik nebūs atkal laboratorija un atkārtojami eksperimenti?
IP pierakstīta