Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai materialisms izriet no postmodernisma?  (Lasīts 1996 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8272
Re: Vai materialisms izriet no postmodernisma?
« Atbilde #15 : Aprīlis 28, 2012 »

Kas attiecas uz postmodernismu, jā tas noliedz ne vien materiālismu, bez kura tas nebūtu varējis rasties, bet arī pats sevi. Palasi to pašu Deridā. Postmodernisma delīriskais dekonstrukcionisms ir tik absurds, ka tas ir self-defeating. Jo atbilstoši tam arī apgalvojums ''viss ir relatīvs'' nevar būt nekas objektīvi patiess. Ponder this.

Anyway, nezinu kāpēc es nopietni atbild cilvēkam, kam cilvēka dzīvība nešķiet vērtīgāka par kāmja.
IP pierakstīta

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 459
Re: Vai materialisms izriet no postmodernisma?
« Atbilde #16 : Aprīlis 28, 2012 »

Tam, ka postmodernisms ir nekoherenta pozīcija un tas noliedz pats sevi, tam es piekrītu. To jau parāda tipiskās postmodernisma pērles: "tā ir absolūta patiesība, ka absolūtu patiesību nav" vai ētikā "morāles spriedumi nevar būt objektīvi patiesi, tāpēc tā ir objektīva patiesība, ka mums ir pienākums būt tolerantiem pret dažādām morālēm". Bet no tā, ka postmodernās idejas ir pretrunīgas, neseko tāds absurds, ka jebkas, ko noliedz postmodernisms, ir postmodernisma konsekvence.

cilvēkam, kam cilvēka dzīvība nešķiet vērtīgāka par kāmja.
To tu būsi izfantazējis aiz argumentu trūkuma konkrētajā tēmā. Es tev konkrēti atbildēju, ka cilvēka dzīvība man šķiet vērtīgāka nekā kāmja dzīvību. Vienādi es vērtēju kāmja un cilvēka vienādās intereses, no kā praktiski seko tas, ka bez nopietna iemesla kāmjiem tāpat kā cilvēkiem un jebkurai citai sajūtošai būtnei nevajag kaitēt, bet ne tas, ka cilvēka dzīvība nav vērtīgāka par kāmja dzīvību.

Tiesa gan var būt izņēmuma gadījumi, piemēram, ja salīdzina pieaugušu kāmi ar cilvēku embrija stadijā vai ar pieaugušu cilvēku, kuram ir nenovēršamas ciešanas un nav apzinātas vēlmes turpināt dzīvot. Šajos gadījumos patiešām kāmja dzīvība šķiet vērtīgāka.
IP pierakstīta