Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai Dieva jēdziens palīdz izprast pasauli?  (Lasīts 8752 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Vai Dieva jēdziens palīdz izprast pasauli?
« Atbilde #120 : Aprīlis 15, 2016 »

masiks

Citāts
nē, jo iedarbība ģeometriski eksponenciāli,  bet tomēr iedarbojas uz visu Pasauli.
var uzprogrammēt simulāciju, kurā viss savstarpēji saistīts un iedarbojas utt, bet vienlaicīgi es varu iejaukties tā, ka man iedarbība ir tikai lokāla. Pārējā pasaulē absolūti nekas nemainās.
Ja to var izdarīt cilvēks savā sistēmā/programmiņā, tad kāpēc lai Dievs nevarētu savā sistēmā? Kāpēc lai Dievs nevarētu varēt uztaisīt sistēmu, jau ar "backdooriem"?

Citāts
kaķim tu esi izzināms.
Līdz galam? Pēkšņi vienā jaukā dienā es varu sākt rīkoties kaķaprāt, dīvaini un neprognozējami, piem, ja mans kaķis saslimis un man viņš jābaro ar zālēm. Kaķa spīdzināšana, tā teikt.
Tā ka piemērs adekvāts.

Citāts
tu mēģini aiziet no MANA jautājuma par spējām mainigas Mēness orbītas apstākļos izsecināt nemainīgas gravitātes kosntanti.
Nē, tas tu sazin kāpēc visu laiku mal tikai vienu, sev tīkamu scenāriju: ja jau Dievs var iejaukties, tad viņš to noteikti darītu pašā debilākajā veidā, piem, mainot Mēness orbītu, vai ņirgājoties par zinātniekiem laboratorijās. Lai atbildētu uz tavu vienkāršo jautājumu, man ir jāpiekrīt šim tavam scenārijam?
Tu tak zini, kas ir "loaded question"?

P.S.
Tu paskaidro precīzāk, uz pirkstiem, "priekš idiotiem", nekautrējies, galu galā sanāks ātrāk! Esmu ievērojis, ka ekskluzīvi tieši tavas runas man ir vietām nesaprotamas. It kā viss skaidrs, bet izrādās, ka es ne tā esmu sapratis utt. Kādu laiku jau domāju ka esmu stulbs, bet - diez vai, jo tades nesaprastu nevienu.
Drīzāk ka tu dariu kko tamlīdzīgu - nepasaki līdz galam, nedefinē skaidri un konkrēti, un tad gaidi, kad oponents uzraujās un aiziet pa nepareizo ceļu, jo bijis tik sutulbs ka nav sapratis jautājumu utml. Tā kā man tādi kāzusi gadās tikai ar tevi, tad domāju, ka ir šis variants.

Konkrēti, kas ir "likumu sagraušana"? Es sapratu, ka pēc tezaura:

sagraut -grauju, -grauj, -grauj, pag. -grāvu; trans.
1. Ar spēcīgu triecienu, sprādzienu, spiedienu panākt, būt par cēloni, ka (kas, parasti celtnes) tiek, parasti pilnīgi, izpostīts.
// Ķīmiski, mehāniski u. tml. iedarbojoties, panākt, būt par cēloni, ka (piemēram, vielai), parasti viscaur, pārmainās struktūra, sastāvs u. tml.
// pareti. Sabojāt, parasti ļoti (parasti veselību, ķermeni, tā dalās).
2. Pārspēt, iznīcināt, parasti bruņota cīņā; panākt, būt par cēloni, ka (kas) pilnīgi zaudē spēku, pārsvaru, ietekmi, kļūst nekaitīgs.
// pārn. Pārliecinoši uzvarēt (kādu) sacensībās.
3. Uzveikt, parasti pilnīgi, arī iznīcināt (parādības sabiedrībā).
// Panākt, parasti varmācīgi, ka beidz pastāvēt (piemēram, organizācija); panākt, ka beidz pastāvēt (piemēram, kolektīvs, organizēts cilvēku kopums).
// Panākt, būt par cēloni, ka (kas, piemēram, ietekme, uzskats), parasti pilnīgi, zūd, pazaudē iedarbīgumu.
Avoti: LLVV

t..i sagraušana te visur noz;imē pilnīgu iznīcināšanu. Bija objekts, un vairs nava.

Tas nozīmē, ka TD vispār pārstātu eksistēt.
Tā tas nav. Izejot no līdzības par datorsimulāciju. Nu, pat vēl vienkāršāks piemērs, datorspēle, doom-veidīgā. Tur ir savi likumi, piem"tev nebūs cauri sienai iet".
 Aber viņus var vienkārši "pārkāpt", ieslēdzot režīmu, kad tu vari "iet cauri sienām". Tai pat laikā monstri un krītoši priekšmeti turpina pakļauties likumam "tev nebūs cauri sienai iet". Pēc tavas versijas, visai spēlei noteikti bija jāuzkarās?
IP pierakstīta

replika

« Atbilde #121 : Aprīlis 15, 2016 »

EzītisMiglā

Šoreiz Tu izcili trāpīgi raksturoji masiku.
Ja atšķirībā no viņa Ctulhu ir tāds akmenī izcirsts hardcore ateists - viņa smadzenes dzīves gaitā ir konkrētā virzienā ieprogrammētas un citādi domāt un kaut ko atšķirīgu no ateisma viņš vienkārši fiziski nav spējīgs uztvert un saprast (kā dators, kas darbojas ar Windows 95, nu ne sitams nav piedabūjams strādāt ar Windows 10) tad masiks ir tipisks wannabe ateists, kurš tīri labi saredz un saprot ateisma vājās vietas, tāpēc diskusijās pielieto sofistiku un visādas citādas viltības un blēdības, lai uzveiktu oponentu.  ;)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42041
  • Ateists
« Atbilde #122 : Aprīlis 15, 2016 »

Dators ar labu antivīrusu, replika :)
IP pierakstīta

replika

« Atbilde #123 : Aprīlis 15, 2016 »

Dators ar labu antivīrusu, replika :)

Tieši pretēji - ar nekam nederīgu programmu, kura neļauj iznīdēt datorā ieprinājušos vīrusus.  ;D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42041
  • Ateists
« Atbilde #124 : Aprīlis 15, 2016 »

replika, teisms ir vīruss. Piemēri - tepat forumā, vesela virkne. Analoģija ir diezgan precīza - teisms ir memētisks vīruss, kurš modificē smadzenes tā, lai tās izplata teismu.
IP pierakstīta

replika

« Atbilde #125 : Aprīlis 15, 2016 »

Ateisms ir memētisks vīruss, kas padara cilvēku psihiski slimu, jo viņš vairs spēj uztvert vienīgi ar ateismu saindētu informāciju.
Piemēri - tepat forumā, vēl daudz garāka virkne, sākot ar Ctulhu.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #126 : Aprīlis 15, 2016 »

Citāts
Ja to var izdarīt cilvēks savā sistēmā/programmiņā, tad kāpēc lai Dievs nevarētu savā sistēmā? Kāpēc lai Dievs nevarētu varēt uztaisīt sistēmu, jau ar "backdooriem"? [/quote

varētu, bet nav. Kapēc nav? Tas tev jājautā Radītājam, nevis man.

Citāts
Līdz galam?
tā ir mērogojuma retorika. Vai tu zini VISU par programmēšanu? Ak tad nezini? Nu tad tu NEKO par progrmmēšanu nezini, jo tu nezini VISU. Vaivismaz tu neesi tiesīgs jebko runāt par programmēšanu un spriest, ja jau nezini VISU.
Tā ir loģikas kļūda un tu manuprāt tu pats to zini. Kaķis var tevi novērot un izpētīt lai prognozētu tavu rīcību. Ne jau 100%, bet tuvu tam. Ar Dievu tas pašos pamatos nav iespējams. Sāksim ar to, ka lai izpētītu - būtu jāsāk viņš novērot.

Citāts
ja jau Dievs var iejaukties, tad viņš to noteikti darītu pašā debilākajā veidā, piem, mainot Mēness orbītu, vai ņirgājoties par zinātniekiem laboratorijās. Lai atbildētu uz tavu vienkāršo jautājumu, man ir jāpiekrīt šim tavam scenārijam?

JĀ!!!! Jo kapēc gan lai Dievs TO nedarītu? Dievam taču nav pienākums ucināties ar zinātniekiem. Viņš "dod mācību" vai "dod zīmi" kādam citam, sevis izredzētajam, un par pārējiem viņam nospļauties. Ījaba grāmatā aprakstīts AHŪNAIS gadījums - Dievs nogalina Ījaba bērnus, kalpus, ganus, lopus (uzsūta slimības Ījabam)  un nevis tapēc lai kalpiem atriebtos, bet tikai lai dotu mācību (!!!!!!!!!!!!!!) Ījabam un pārbaudītu Ījaba ticības stiprumu. (Kuru viņš, kā Dievs, jau tāpat zina). Arī Brūsā Visvarenajā, Mēsesi Zemei pietuvināja nevis tapēc lai ņirgātos par zinātniekiem, bet tapēc lai Brūsam izdotos romantiska atmosfēra pie loga un labs dzimumakts!  Tas ka šīs pišanās dēļ, zinātniekiem sāpēja galva par Mēnees orbītu - tas kaut vienu dievu tur raustīja??
Tu pats redzi - Brūs kā Dievs, radīja ietekmi uz sievietes romantiku un seksuālo tieksmi. Taču šī LOKĀLĀ un tjipa izlotētā darbība - ko izraisīja??? Milzīgus plūdus, cilvēku upurus, nenormālu paisumu ietekmē otrā Zemes pusē. Tā nu šajā pasaulē ir iekārtots - katra darbība ietekmē ne tikai lokālo vietu, bet cēloņsakarīgi izplatās ar gaismas ātrumu pa visu Visumu.
Saprpti jēl, tavs taisnīgais sašutums par debīlo Dievu, kurš ļanprātīgi čakarētu zinātniekus, ir vienkārši NOŽĒLOJAMS un dumjš, salīdzot ar to, ko Dievs izdarīja Ījabam. It sevišķi ja tur salīdzinām mērķi un līdzekļus.
tā ka ja bija jautājums - vai tiešām Dievs iejauksies pašā debīlākajā veidā? Tad atbilde ir -  JĀ! Pinlīgi noteikti JĀ! Vēl vairāk - viņš noteikti iejauksies TIK DEBĪLI, cik tu pat iedomāties nespētu. Hitlers nervozi kaktā smēķēs.

Citāts
drīzāk ka tu dariu kko tamlīdzīgu - nepasaki līdz galam, nedefinē skaidri un konkrēti,
jā, iespējams tā ir. manas domas skrien ātrāk par maniem pirkstiņiem, ij man gadās grūtības šos ātrumus sinhronizēt. Vai tā būtu vienkārši ieraduma vai klīniska problēma -  to tikai no malas var saprast. es pats to analizēt nevaru, jo vienlaicīgi būtu pētāmais subjekts un vērotājs.

Citāts
Konkrēti, kas ir "likumu sagraušana"? Es sapratu, ka pēc tezaura:
tu šeit likumus personificēji kā kamens plāksnē kādas autoritātes iekaltus noteikumus.
Fizikas un dabas likumi (par kuru sagraušnu iet runa) tādi nav. Tās ir vai nu banālas un acīm redzamas likumsakarības, vai arī izsecinātas un atkātas dabas/fizikas/matemātikas likumsakarības. Viss kas nenotiek pēc šīm likumsakarībām - pārkāpj tās un sagrauj to darbību. Pareizāk sakot  -  sagrauj cilvēka priekštatu par šo likumsakarību darbību. Fizikas likumi jau arī nav nekas cits kā cilvēka priekštati par fzikas cēloņsakarībām. Un nevis kaut kādas fizikas Mozus bauslības akmensplāksnes.

Citāts
Tas nozīmē, ka TD vispār pārstātu eksistēt.
ja cēloņsakarības nenotiek pēc TDL aprakstītajām cēloņsakarībām, tad TDL nestrādā. TDL  ārpus realitātes un dabas parādībām taču neeksistē kā kaut kāds fenomens pats par sevi, kurš var pastāvēt un būt pat tad, ja realitātē notiek pavisam kaut kas cits.

Citāts
Nu, pat vēl vienkāršāks piemērs, datorspēle, doom-veidīgā. Tur ir savi likumi, piem"tev nebūs cauri sienai iet".
 Aber viņus var vienkārši "pārkāpt", ieslēdzot režīmu, kad tu vari "iet cauri sienām".
Izlasi uzmanīgi vēlreiz pats šo savu textu. Ja tu vari ieslēgt režīmu, tad tas jau ir iekļauts "likumos" nevis "kaut kas kas NAV paredzēts spēlē".  DOOMā nav paredzēts, ka monstri varētu iziet ārpus spēles un vazāties pa visu kompi, šķaidot tavus failus, vai vazāties pa tavu istabu un šķaidīt vāzes. Ja tas notiktu - tiešām domā ka DOOMs neuzkārtos? Jeb ja DOOMā pēķšni ievazātos Packman ēdāji, kuri arī var iet cauri sienām? Vo tā tiešām būtu DOOM spēles likumu pārkāpšana. Esi drošs ka neuzkārtos?

PS - joprojām gaidu atbildi uz jautājumu,kuru tu nevēlies atbildēt.....
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #127 : Aprīlis 15, 2016 »

ou.... kaut kas sačakarējās atbildēs....nu cerams ka kāds to sapratīs....  pārakstīt laikam neiešu gan.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #128 : Aprīlis 15, 2016 »

replika

izcili argumenti. Un galvenais - pamatoti un pilnīgi brīvi no demagoģijas, retorikas un tevis piesauktās sofistikas. Aš sēcu no apbrinas par tik izcilu eNtelektu.
Raksti vēl, es esmu tavs fanāts!
IP pierakstīta

replika

« Atbilde #129 : Aprīlis 15, 2016 »

replika

izcili argumenti. Un galvenais - pamatoti un pilnīgi brīvi no demagoģijas, retorikas un tevis piesauktās sofistikas. Aš sēcu no apbrinas par tik izcilu eNtelektu.
Raksti vēl, es esmu tavs fanāts!

Sēc vien, tas tev laikam padodas labāk par loģisku argumentāciju.  ;D
Jo Ezīša tēzes tu vai nu: 1) nesaproti (labākajā gadījumā), vai: 2) apzināti sagrozi, lai veiksmīgāk spārdītu salmu vīru (sliktākajā gadījumā).
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #130 : Aprīlis 15, 2016 »

replika

es gan esmu pārliecināts ka tu pats ezīša tēzes neizproti un neesi spējīgs tajās redzēt kļūdas. Vai arī negribi reddzēt. Šai gadījumā tas būtu viens un tas pats.
Runājot par loģisko argumentāciju - man labāk patīk tava. Es par to vienkārši esmu sajūsmā. tapēc arī sajūsmā sēcu, un apzinos ka kaut kas tāds man īsti nepadodas.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #131 : Aprīlis 15, 2016 »

masiks
Citāts
varētu, bet nav.
Kā tu zini, ka nav ? Simulētā vidē no iekšpuses neko nevar konstatēt. Tāpēc - pēc līdzības, ja jau cilvēks varētu uztaisīt simulētu vidi, kuras iemītnieki nevar konstatēt cilvēka iejaukšanos.
Nu labi, ka tu vismaz atzīsti, ka Dievs varētu tādu sistēmu uztaisīt.

Citāts
Tā ir loģikas kļūda un tu manuprāt tu pats to zini.
Jā, te tev taisnība.

Citāts
Ījaba grāmatā ...
Jā, zinu, ka kristiešu spārdīšana ir tavs labi iekopts lauciņš, bet mēs te nerunājam par konkrēto kristiešu Dievu ...

Citāts
JĀ!!!! Jo kapēc gan lai Dievs TO nedarītu?
NĒE!!! Kāpēc lai Dievs TO darītu? Te tu gribi teikt, ka zini, ko Dievs darīs ? ... Ā, sapratu, tāpēc ka Ījaba grāmatā tā teikts?

Citāts
Arī Brūsā Visvarenajā, Mēsesi Zemei pietuvināja .. Tu pats redzi - Brūs kā Dievs, ...ja bija jautājums - vai tiešām Dievs iejauksies pašā debīlākajā veidā? Tad atbilde ir -  JĀ! Pinlīgi noteikti JĀ! Vēl vairāk - viņš noteikti iejauksies TIK DEBĪLI, cik tu pat iedomāties nespētu. Hitlers nervozi kaktā smēķēs.
T.b. ja Dievs būtu, tad viņš noteikti būtu tāds kā VD/JD grāmatās lasītais masika izpratnē, vai arī kā Brūss no komēdiju filmas? Citu variantu vienkārši nav, jo tu esi lasījis tikai VD/JD un esi redzējis tikai to komēdiju? Padomāt kādā citā virzienā  ir liels lauznis?

Citāts
Ja tu vari ieslēgt režīmu, tad tas jau ir iekļauts "likumos" nevis "kaut kas kas NAV paredzēts spēlē".
Te beidzot esam nonākuši pie "pāpratuma"? Visa problēma tur, ka likumu "pārkāpšana" bija jāsaprot kā jau likumā iestrādāta fīča? Tipa, ezītis stulbs, ņe dogadalsja?

Nu, tādā gadījumā, šāds te scenārijs der?
1. dooma spēlētāji aizpētās līdz tam, kā darbojas neiešana caur sienām = Cilvēki var aizpētīties līdz tam, kā darbojas TD likumi viņu pasaulē.
2. Patiesībā doom-ā ir režīms, kad sienām iet cauri var, un tāpēc pasaule nesabrūk = Līdzīgi tāds režīms ir TD likumiem.

Citāts
PS - joprojām gaidu atbildi uz jautājumu,kuru tu nevēlies atbildēt.....
Varētu būt tik laipns un atkārtot jautājumu, uzdodot to precīzi? Citādi man šķietās, ka prasi atbildi uz "loaded question" par to, "kāpēc Mēness vēl nav pārbīdīts, ja jau Dievs to var izdarīt"?
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #132 : Aprīlis 15, 2016 »

Citāts
Kā tu zini, ka nav ? Simulētā vidē no iekšpuses neko nevar konstatēt.

Zinu ka nav. Simulētā vidē var konstatēt. Ījaba gadījumā cilvēki kaut kā konstatēja ka kalpi ir nogalināti, lopi nozagti un aizdzīti, māja sabrukusi un dēlus/meitas noslaktējusi. Tīras un ideālas simulācijas gadījumā, neko tādu nevarētu konstatēt. Tb -  cilvēki tiktu nogalināti, bet neviens to nebūtu pamanījis. Un nekad arī nepamanītu. Es tev to vairākas reizes esmu teicis, tu spītīgi tam NETICI. Ok, es tev vienkārši iedevu nākošo piemēru. Ja vajadzēs, iedošu vēl. taču manuprāt ticību ar to nevar atspēkot. Tu TICI ka simulētā vidē nevar izdarīt to ko tu nevēlies lai tur varētu izdarīt. Bet var. Viss atkarīgs no simulētās vides sarežģītības. Būtu man lielākas informātikas zināšanas, varētu izvilkt formulu vai nosacījumus, pie kurām iestājas sistēmas spēja noteikt iejaukšanos sistēmā "no ārpuses".
programai
10 GOTO 20
20 GOTO 10 
šādas iespējas tiešām nebūs.

Citāts
bet mēs te nerunājam par konkrēto kristiešu Dievu ...
viņš ir visvairāk aprakstītais un "vislabāk izpētītais".  Tas kas attiecas uz viņu,vienlīdzlabi attiecas uz jebkuru citu. Tad kapēc mētāties pa dažādiem dieviem, ja viņi visi ir dievi???

Citāts
NĒE!!! Kāpēc lai Dievs TO darītu? Te tu gribi teikt, ka zini, ko Dievs darīs ? ... Ā, sapratu, tāpēc ka Ījaba grāmatā tā teikts?
Tak Dievs JAU to izdarīja. Dievs ir tjipa nemainīga būtne.  Tātad darīs vēl un vēl. Un tu viņam to aizliegt nespēsi...

Citāts
Padomāt kādā citā virzienā  ir liels lauznis?
priekš kam? Citos virzienos būs tie paši dievi - pārdabiskas, visuvarošas, patvaldnieciskas, neierobežojamas un nesodāmas būtnes. Nu labi, tevi "apgrēcināja" Jahve un Brūss. Tak ar citiem būs tieši tas pats... tad priekš kam citus vēlaiztikt? Ar šitiem par maz?

Citāts
Visa problēma tur, ka likumu "pārkāpšana" bija jāsaprot kā jau likumā iestrādāta fīča?
nē, tas TU to tā saproti. Jo tieši šādu piemēru devi. Es domāju ka piemēru izvēlējies izejot no kaut kādas zemapziņas motīviem. Neredzot problēmu ka savā piemērā, ka konkrētā "likuma pārkāpšana" ir viens no esošajiem likumiem....

Citāts
Tipa, ezītis stulbs, ņe dogadalsja?
Kā Jēzus demagoģiski vāvuļoja -  tie nav mani vārdi, tu pats tā teici.

Citāts
2. Patiesībā doom-ā ir režīms, kad sienām iet cauri var, un tāpēc pasaule nesabrūk = Līdzīgi tāds režīms ir TD likumiem.
Atkal maldies loģikas 3 priedēs? Ja doomā sienām iet cauri var - tad sienām cauri neiešana vēl aizvien ir spēkā? Principiāli - jā vai nē? Ja TDL likumi dažreiz neizpildās -  tie principā ir vai nav spēkā? /Es ceru ka tu vismaz zini šos likumus? /

Citāts
Citādi man šķietās, ka prasi atbildi uz "loaded question" par to, "kāpēc Mēness vēl nav pārbīdīts, ja jau Dievs to var izdarīt"?
Nē,jautājums bija cits. Šeit ar "tev šķietās" tu uzbūvēji no jautājuma salmu vīru. Es būšu kretīns un jautājumu neatkārtošu. pats vari sameklēt, atbildēt un beigt izlocīties kā slieka.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #133 : Aprīlis 15, 2016 »

masiks
Citāts
Simulētā vidē var konstatēt. Ījaba gadījumā cilvēki kaut kā konstatēj
Tātad, ja iejaucējs grib, tad arī citi var konstatēt. Ja negrib - tad nevar. Tas ir plašāks skaidrojums, visparīgam gad;ijumam. Viss atkarīgs no tā, cik iejaucējs gudrs.
No kurienes tev tāda pārliecība, ka Dievs prot iejaukties tikai, iznīcinot lopus vai mainot Mēness orbītas? Ak, jā, no VD un komēdiju filmām, pareizi, citu avotu tev nav...

Citāts
Tu TICI ka simulētā vidē nevar izdarīt to ko tu nevēlies lai tur varētu izdarīt.
Es izeju no pavisam vienkāršas līdzības. Ja jau es, teorētiski, varu uzprogrammēt pasauli, tā lai man iejaukšanās tur nebūtu detektējama, tad ir pamats teikt, ka vēl daudz gudrāks Autors var izdarīt to pašu ar sarežģītāku sistēmu, arī jau pamatos to taisot tādu, lai varētu iejaukties nepamanīts.
Savukārt, no kurienes ir tava ticība, ka iejaukšanos noteikti ir jāvar konstatēt, ja sistēma pārsniedz kautkādu sarežģītības līmeni?
Kaut vai - lai cik te mums nebūtu sarežģīta sistēma - mums ir likums ka "mēs nevaram paredzēt, kur kritīs elektrons".

Citāts
viņš ir visvairāk aprakstītais un "vislabāk izpētītais".
Tavā personīgajā pētījumā, varbūt. Es dodu 10000:1, ka tu nekādus citus variantus neesi nemaz izskatījis, tevi apmierina viens vienīgs, jo dod iespēju vēl un vēlreiz sasist lupatās trulos kristiešus. Visdrīzāk, ka tas tev sniedz  kādu noteiktu baudu, un tāpēc tu to stāvokli negribi pārtraukt.

Citāts
Tak Dievs JAU to izdarīja.
"JD / VD" atkal ...

Citāts
Es domāju ka piemēru izvēlējies izejot no kaut kādas zemapziņas motīviem. Neredzot problēmu ka savā piemērā, ka konkrētā "likuma pārkāpšana" ir viens no esošajiem likumiem....
Nuja, un tu kā jau parasti nevarēji man to pateikt ? Tik daudz lapas pieķēpājām... Ek, tu ! Vairāk izpratnes pret ne tik gudriem oponentiem varēji izrādīt...

Citāts
Ja doomā sienām iet cauri var - tad sienām cauri neiešana vēl aizvien ir spēkā? Principiāli - jā vai nē? Ja TDL likumi dažreiz neizpildās -  tie principā ir vai nav spēkā? /Es ceru ka tu vismaz zini šos likumus? /
doomā ir spēkā "pilnais caur sienām likums", un līdzīgi ir ar TD.

Es tev prasīju par TD sagraušanu, pēc tezaura. Tavuprāt, visam vajadzēja sagrūt, bet nesagruva. Kaut kā tu izlocies no šī jautājuma kā slieka.

Citāts
Es būšu kretīns un jautājumu neatkārtošu. pats vari sameklēt, atbildēt un beigt izlocīties kā slieka.
Nu .. tie man mani vārdi, pats tā teici.
Tā kā parasti tu visiem mēdz nepatīkamos jautājumus atkārtot, bieži izceļot bold-ā Caps-lockā, vēl piemetot klāt pāris bļaģ-us, tad man ir jāsecina, ka šoriez tu to jautājumu neatkārtosi, jo vairs nevari noformulēt.
Es tak tevi pat palūdzu, lai tu nevis vienkārši atkārto, bet uzdotu to precīzi. Citādi, ka atkal ko nepārprotu ...
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #134 : Aprīlis 15, 2016 »

Citāts
Tātad, ja iejaucējs grib, tad arī citi var konstatēt. Ja negrib - tad nevar. Tas ir plašāks skaidrojums, visparīgam gad;ijumam.
Neprecīzi un nepareizi. Ja Dievs iejaucas tavās (mērķa) smadzenēs  -tad tas ir tikai tev "redzams".  Ja Dievs iejaucas fizikālajā pasaulē - tad tas ir redzams un detektējams neatkarīgi no tā kurš to dara. Tapēc ka iejaukšanās ir objektīva (nevis subjektīva) un nezūdoša. Nezūdoša tapēc ka atstāj pēdas nezūdošajā realitātē. Atstāj pēdas jo pati iejaukšanās arī ir pēdu tastāšana. Iejaukties fizikālajā pasaulē neatstājot pēdas ir oksimorons un neloģisks  snumburslis.Tb -  iedarboties uz fizikālo pasauli neradot nekādas iedarbes pēdas ir NEiedarbošanās pēc savas būtības.

Citāts
Ja jau es, teorētiski, varu uzprogrammēt pasauli, tā lai man iejaukšanās tur nebūtu detektējama, tad ir pamats teikt, ka vēl daudz gudrāks Autors var izdarīt to pašu ar sarežģītāku sistēmu, arī jau pamatos to taisot tādu, lai varētu iejaukties nepamanīts.
Nu, tu tomēr mani piespiedi definēt sistēmu, kura var detektēt iejaukšanos. Labi, man tagad arī skaidrība radās: sistēma kuru tu radi ar  saprātīgām un apkārtējo vidi uztvert spējīgām būtnēm iekšā, ir  viennozīmīgi spējīga detektēt iejaukšanos no ārpuses. Ja vien iejaukšanās nenotiek jau pašās būtnēs, viņu saprātā. Redzi, man visu laiku bija sajūta ka tu savu nespēju radīt sarežģītu un ārējās iedarbes detektēt nespējīgu simulāciju interpolē uz visu, tai skaitā Dieva un daudz sarežģītāku sistēmu darbību. Un man laikam bija taisnība.

Citāts
Savukārt, no kurienes ir tava ticība, ka iejaukšanos noteikti ir jāvar konstatēt, ja sistēma pārsniedz kautkādu sarežģītības līmeni?
jau paskaidroju.

Citāts
Tavā personīgajā pētījumā, varbūt. Es dodu 10000:1, ka tu nekādus citus variantus neesi nemaz izskatījis, tevi apmierina viens vienīgs, jo dod iespēju vēl un vēlreiz sasist lupatās trulos kristiešus. Visdrīzāk, ka tas tev sniedz  kādu noteiktu baudu, un tāpēc tu to stāvokli negribi pārtraukt.
tev ir kādas idejas par to, ka CITI dievi ir principā savādāki, nekā kristiešu? Nu tur  - reāli staigā kaut kur pilsētā, ar mobīlo rokās, var viņam pazvanīt, strelku sarīkot, pierakstīties debesīs (vai pazemē) uz pieņemšanu, pamainīties ar mirušajiem lomām - pats kādu brītiņu nomirt, kādam mironim ļaut padzīvot un tādā garā?

Citāts
"JD / VD" atkal ...
Tev pretenzijas pret vēsturiskiem dokumentiem un koncilu apstiprinātām liecībām par Dievu?

Citāts
Nuja, un tu kā jau parasti nevarēji man to pateikt ?
es to teicu. Tu mani nekausies un principā nepiekrīti. Nevis tapēc ka es nesaku bet tapēc ka nevēlies piekrist.

Citāts
doomā ir spēkā "pilnais caur sienām likums", un līdzīgi ir ar TD.
Mazliet nesapratu domas formulējumu - kas doomā ir spēkā? 
Ja doomā tu VARI iziet cauri sienām, tad tāds absolūts "cauri sienām neiešanas" likums neeksistē.
Termodinamikas likums ir diezgan absolūti definēts. Vai nu ir vai nav. Ja TDL nestrādā, tad šis likums neeksistē.  TDL ir hipotēze->teorija-> dabas likums. Ja pierādās ka šī teorija ir kļūdaina, tad TDL ir sagrauts tieši tādā veidā kādā tu tur gribēji. TDL nestrādā un tiek atmests kā kļūdains Viss. Tāda likuma vairs nav. Atliek vien aiziet veiksmīgi pie Randi, uzrādīt savu garāžā uzbūvēto darbojošos mūžīgo dzinēju un tu būsi sagrāvis TDL. Tā nu tas darās ar fizikas un dabas likumiem. Tu to nezināji?

Citāts
Tā kā parasti tu visiem mēdz nepatīkamos jautājumus atkārtot, bieži izceļot bold-ā Caps-lockā, vēl piemetot klāt pāris bļaģ-us, tad man ir jāsecina, ka šoriez tu to jautājumu neatkārtosi, jo vairs nevari noformulēt.

atvaino, jautājums bija formulēts elementāri. TU, tiešu TU nevēlies uz to atbildēt, tapēc meklē sev attaisnojumus. Man pohuj kapēc un kāds ir tavs mērķis izvairīties. mani tas acīm redzami tracina, taču tas jautājumu nenorok un atbildi nesniedz.Labi, ja jau esi tāds pats kretīns kā es, tad atkārtošu:

Ja PIEŅEMAM (BĻADJ), ka Dievs šurpu turpu bīda Mēnesi (jo Dievs to var, un var gadīties ka viņam to kaut kādu iemelsu dēļ vajag, iemeslus mēs neapskatīsim jo tā ir novirzīšanās un tēmas maiņa, tāpat neapskatīsim to ka tas ir muļķīgi no Dieva puses, jo ne par to ir jautājums)   -  tātad, ja Dievs kustina Mēnesi, cilvēki to bez šaubām redz, piefiksē un izmēra, tai skaitā zinātnieki (dabas pētnieki)  - tad kā šie pētnieki spēs iekļaut šādas Mēness kustības jebkādā racionālā teorijā par Pasaules  uzbūvi, debesu ķermeņu kustību likumsakarībām un to pašu gravitācijas spēku? Un ja šī bīdīšana notiks pietiekoši bieži - cik liela jēga būs no Mēnees orbītas aprēķiniem, un teorijām, kuras ļautu aprēķināt Mēnees orbītu?
Un pamatā bija jautājums - kāda jēga no zinātnes, ja Dievs iejaucas dabas procesos un realitātē, ibo šī iejaukšanās nozīme tieši to pašu  - Mēnees orbītas izmaiņas.
tev tagad jautājums skaidrs? Jeb atkal "piepisīsies pie staba", lai nebūtu nekāda pienākuma jelkādi atbildēt pēc būtības?

PS -  es nevienu mirkli neesmu domājis, ka jautājums bija tev neskaidrs no pirmās reizes. Arī tavu pielietoto dirsināšanas manieri es pazīstu, ja kas...
IP pierakstīta