Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaa Dievs ir  (Lasīts 19421 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Jaa Dievs ir
« Atbilde #30 : Marts 13, 2012 »

Mulder, par Multiversu mēs pasaules uzbūvē jaunu tēmu atvērsim. Gan jau ka ne vienu vien.
Multiverss man saistās ar totālu bezgribu. Vienkārši pasaules šķeļās un viss. Dari vai nedari kauko, vienalga būs precīzi tikpat daudz pasauļu. Jo ne jau tava griba tās šķeļ un pavairo, bet gan - vienkārši tāda daļiņu kombinācija ir iespējama.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
« Atbilde #31 : Marts 13, 2012 »

Ezis
Jaa, bet tajaa eksistee dzjaadas buutnes ar savaam gribaam, kuras selekteeun rada noteiktas kombinaacijas.
IP pierakstīta

mulders

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 134
« Atbilde #32 : Marts 13, 2012 »

Ezis
Jaa, bet tajaa eksistee dzjaadas buutnes ar savaam gribaam, kuras selekteeun rada noteiktas kombinaacijas.

Un liidzko existee kaut VIENA buutne, taa shiis buutnes operaaciju zonaa vairs nevar darboties "viss ir iespeejams" likumsakariiba.

Veel vairaak... divu shaadu buutnju operaacijas zonas paarklaashanaas punktaa rodaas mijiedarbiiba, kura bezgaliigaa laikaa rada vai nu vienu meta-buutni bez pretrunaam...

Kas noziimee... ka pat Multiverss implicee tieshi vienu SuperApzinju, kas implicee visai konkreetu un ierobezhotu "iespeejams" nevis "viss ir iespeejams" :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #33 : Marts 13, 2012 »

Veel vairaak... divu shaadu buutnju operaacijas zonas paarklaashanaas punktaa rodaas mijiedarbiiba, kura bezgaliigaa laikaa rada vai nu vienu meta-buutni bez pretrunaam...

Vai seit nevar buut 2 paraleeli procesi -butnju konnekcija/ sapluusjana un jaunu buutnju genereesanaas, liidz ar to radot situaaciju, kad visu laiku ir N >1 skaits buutnju?
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #34 : Marts 15, 2012 »

Definīcija šajā gadījumā ir sekundāra. Primārs ir jautājums par pieejamo evidenci, un proti: ko mēs varam novērot realitātē tādu, kas liktu tās aprakstā ieviest dievu?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #35 : Marts 16, 2012 »

Noetic Jun

Teisti meedz atsaukties uz dziiviibu, bet saprotams, ka taa labi skaidrojas kaa materijas pasorganizaacijas fenoments.

Veel teisti atsaucas uz savu personisko pieredzi, bet arii ir labi zinaams, ka sjo pieredzi var izskaidrot ar procesiem pasjaas smadzenees.
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #36 : Marts 16, 2012 »

Jā, ar abiem šiem momentiem esmu paguvis saskarties atkal un atkal, līdz zināmam apnikumam. Tieši tas pats attiecas uz "nereducējamo sarežģītību" (kura pārstāj būt tāda, tiklīdz to sāk pētīt) utt., utjpr.
IP pierakstīta

pich

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14
« Atbilde #37 : Marts 16, 2012 »

Vairāk kā gadu neesmu lasījis šāda veida sarunas, bet skatos, ka neko neesmu palaidis garām :D

Attiecībā uz lūgšanām- šis nelielais komikss diezgan labi ilustrē, kam tās ir nepieciešamas: http://imgur.com/E4SlE
IP pierakstīta

Tadrix

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 17
« Atbilde #38 : Marts 23, 2012 »

Labs. :D

Kā mani fascinē, ka kā argumentus savā labā ticīgie izmanto tipiskus indoktrinēšanas paņēmienus: nedomā ar galvu, necenties aptvert, vienkārši tici.

Tikai jautājums tad būtu — kāpēc ticēt tieši Dievam, nevis kaut kam citam, kā eksistenci tāpat nevar pierādīt (un ko nevar īsti aprakstīt)? Ja tam nav nekāda sakara ar mūsu fizisko pasauli, tad tā esamība nekādā veidā tai nav "nepieciešama", jo viņš ar to nekādā novērojāmā veidā nemijiedarbojas. Un te drīzāk varētu runāt tikai par reliģisku organizāciju ieguvumu, jo, kad jau cilvēks ir sācis ticēt, būs tikpat grūti pierādīt, ka Dieva nav. Tā kā jautājums "kālab tieši tam visam, nevis kam citam vai nekam, ticēt", paliek neatbildēts, un līdz ar to — jautājums par Dieva (ne)esamību.

Dievišķas būtnes parasti izmanto tāpēc, lai novelt uz tām vainu par paša vai otra neveiksmēm / stulbumu, vai arī aizpildīt vientulību vai tukšumu sevī (psiholoģiskas nepieciešmības brīžos), vai arī izbēgt no dzīves reālijām, ar ko daļēji varētu skaidrot reliģiju popularitāti. Un vēl tas, ka garīdznieki parasti ir labi psihologi. Un tas, ka ticīgi vecāki parasti šādu domāšanas veidu ieaudzina saviem bērniem, uzskatīdami, ka dara labu darbu. Tā kā pēc piekritēju skaita arī nevarētu spriest par šo jautājumu.

Bet taa kaa cilveeks ir peec Dieva teela un liidziibas, tad mums ir tas "faculty" ar kuru varam Dievu kaut nedaudz aptvert... bet tas prasa cita veida uztveri... plashaaku par to, ar kuru ateisti skataas uz pasauli.

Laba fantāzija? (Lai gan, reliģiskajiem tipiem tā mēdz arī manāmi pieklibot.) Vai drīzāk — labas pašpārliecināšanās spējas?
Nu man ar multiversu kaareiz iestaajas "does not compute" jau pashaa saakumaa...
:D

Visumu mierīgi var izskaidrot bez Dieva, kurš tur būtu kā piektais ritenis. Bet šādi strīdi turpināsies līdz laikam, kamēr, diviem ļautiņiem ar pretējiem uzskatiem satiekoties un sākot strīdēties par ticības jautājumiem, nekļūs iespējams atrisinājums: "Labi, ejam, es tev parādīšu," lai kas tas arī nebūtu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #39 : Marts 23, 2012 »

Tadrix,

"vienkārši tici" ir viena liela problēma - kurai no daudzajām versijām par Dievu ir vienkārši jātic?
IP pierakstīta

Tadrix

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 17
« Atbilde #40 : Marts 23, 2012 »

No ticīgā viedokļa — noteikti tai, kurai tic viņš pats. "Demokrātiskākie" un mazāk fanātiski ticīgie varētu arī uzskatīt, ka svarīgi ir ticēt, vienalga, kam.
IP pierakstīta

Aiko_Saule

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 183
  • Izzinām Īstenību kāda tā ir un atklājam to citiem
« Atbilde #41 : Marts 26, 2012 »

Jā Dievs ir ? Ja ir, kurš no Dieviem ? Par kuru Dievu iet runa ? Varbūt jautājums jānoformulē savādāk ! Jā Dievi ir !
 Dievs Tēvs
 Dievs Dēls
 Dievs Svētais gars
 Dievs Ļaunais gars
 Dievs Sātans
 Dievs Rā
 Dievs Poseidons
 Dievs Krišņa
 Dievs Jēzus
 Dievs Es
Tālāk kurš no Dieviem nav un kuri ir ?
Varbūt neviena Dieva nav ?
Varbūt visi ir ?

IP pierakstīta
5xxxDimensionālā realitāte Supratendra
http://supratendra.site50.net/

Aiko_Saule

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 183
  • Izzinām Īstenību kāda tā ir un atklājam to citiem
« Atbilde #42 : Marts 26, 2012 »

Lai kādu no šiem iespējamiem Dieviem nodefinētu - nepieciešams savākt informāciju - jeb liecības par šiem Dieviem no lieciniekiem !

Piemēram.

Aicinu padalīties - vai jūs jeb kad esat savā dzīves laikā - satikušies ar kādu no augstāk minētajiem Dieviem vai arī ar kādu citu ?

Otrs variants - varbūt esat satikušies ar kādu fenomenu - kura klātbūtnē esat sajutušies - tā it kā tas būtu kāds no šiem Dieviem ?

Piemēram es Dievu redzēju sapnī - un viņš man atklājās ar pamata atziņu. /Tu dzīvo, jo es esmu/.
Es sajutu ka viņš ir Labs - Svēts 100%. Tā varētu tad arī būt kāda no Dieva svētajām daļām !

Varētu vēl kāds ar līdzīgām pieredzēm padalīties !

Un pēc tam varēsim definēt !
IP pierakstīta
5xxxDimensionālā realitāte Supratendra
http://supratendra.site50.net/

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #43 : Aprīlis 19, 2012 »

Aiko

``jeb liecības par šiem Dieviem no lieciniekiem !``

Nederees.

Tas dos tikai informaaciju, par to liecinieku, eeee, specifiskajiem smadzenju fenomeniem. Ok, ne obligaati vinji ir jukusji, varbuut vienkaarsji ar bagaatu fantaziju  ;D
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #44 : Aprīlis 19, 2012 »

Ok, ne obligaati vinji ir jukusji, varbuut vienkaarsji ar bagaatu fantaziju  ;D
vai izmainītos apziņas stāvokļos. Ar sēnēm un citām vielām varot pārdzīvot vienotību ar Visu un tādas lietas.
IP pierakstīta