Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt  (Lasīts 16195 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2139
Re: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt
« Atbilde #270 : Aprīlis 15, 2016 »

kristietis
un kas tu tāds, lai citus pretrunās ar Dieva vārdu orientētu? šos (bibliski pārbaudītos!) praviešus apstiprinājuši citi tādi paši, kā arī ne mazums izcilu teologu. savukārt par `anonīmajiem kristiešiem`, pat ja nebūtu citu avotu, man pietiktu ar Mātes Terēzes autoritāti vien.
savukārt tavi ĪPAŠIE NOPELNI/PILNVARAS būtu kādas, m?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #271 : Aprīlis 15, 2016 »

kristietis
pirmīt tu te vareni par Mīlestību kā patiesās Draudzes pazīmi izvērsies, tad nu - kad būsi šajā jomā pārspļāvis Māti Terēzi, tad arī nāksi ar pretenzijām, ok?  BET NE AGRĀK.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #272 : Aprīlis 15, 2016 »

kristietis
vai to vismaz atzīsti, ka Māte Terēze MĪLESTĪBĀ paveikusi vairāk/tikusi tālāk par tevi?   jā vai nē.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #273 : Aprīlis 15, 2016 »

Par to jau arī ir runa, ka nav tur nekas bibliski pārbaudīts. Tas, ka kādi atsevišķi individuāli cilvēki (par kuriem visiem vēl nav skaidrs, vai vispār ir kristieši) kaut kam piekrīt, tas nenozīmē, ka tā ir patiesi vēsts no Dieva. Vai tu gribi teikt, ka Delpers, Valtorta, Vassula, Terēza, Augustīns ir garīgāki par Pāvilu, Pēteri, Jēkabu, Jāni? Kāpēc tad ir pretrunas? Un kādi tad tur ir tie īpašie nopelni? Kādi ir tavi īpašie nopelni? Ir vesels lērums patiesu kristiešu, kuriem ir īpaši nopelni, un kuri, es tev garantēju – nepiekrīt šīm dīvainajām nebibliskajām mācībām.

Interesanti, piemēram, tepat tēmā par anonīmajiem kristiešiem tu, kā apstiprinājumu esi minējusi trīs no konteksta izrautas rakstu vietas un tad vēl apšaubāmas autoritātes, kā “katoļu avoti”, katoļu katehisms, Lašanss, Delpers. Par Svēdenborgu neņemos spriest, neko par viņu nezinu. Augustīns un Justīns – konkrēti minētie citāti ir acīmredzamā pretrunā ar visu, ko mācīja Jēzus, Pāvils, Pēteris, Jēkabs, Jānis un daudzi citi Jaunās Derības personāži. Galu galā – šī koncepcija pati par sevi dara Dievu par meli, jo Dievs ir nepārprotami atklājis, ka neviens cilvēks nespēj būt pats par sevi taisns, bet tikai Jēzū Kristū. Jā, cik tāl ir runa par to, ka..dah, nu protams – pestīšanai nav nekāda sakara ar institucionālās kristietības tradīcijām, rituāliem un visvisādiem reliģiskiem atribūtiem, es piekrītu pilnībā. Taču, noteikti nepiekrītu, ka kāds var tikt pestīts un vadīt taisnu dzīvi nebūdams piedzimis no augšienes. Nu nav tāda lieta kā taisnīga dzīve ārpus Kristus.
---
Par Māti Terēzi - te arī parādās tava greizā izpratne par mīlestību un garīgām lietām vispār. Tas nav tā, ka būtu kādas sacensības par tiesībām autoritatīvi izteikties - tas ir slims un vulgārs skatījums. Un kādās mērvienībās tad tu gribi mērīt un  salīdzināt?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #274 : Aprīlis 15, 2016 »

kristietis
un kas tad ir pārbaudījis TEVI, ka jūties tiesīgs visus pēc kārtas nolikt? varbūt tieši tu esi vulgārs un slims?
Citāts
kādās mērvienībās tad tu gribi mērīt un  salīdzināt?
nu katrā ziņā ne tavās, kas acīmredzami saucas - INGARS PĀRI VISAM. 
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #275 : Aprīlis 15, 2016 »

neapvainojies, ja tā turpināsi, vairs neatbildēšu. visas tavas `dinozaura dogmas` es sen no galvas zinu. ja nepieaugsi ticībā, pravieši priekš tevis tā arī paliks cietais rieksts.

22 Tā mēles nav par zīmi ticīgajiem, bet neticīgajiem, BET PRAVIETOŠANA NAV NETICĪGAJIEM, BET TICĪGAJIEM.
/1.Kor.14/
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #276 : Aprīlis 16, 2016 »

praviešus apstiprinājuši citi tādi paši

Te jau ir 100% skaidra atbilde.

Citāts
kā arī ne mazums izcilu teologu

Manis atzītais izcilais teologs ir Kurts Vonnegūts, bet viņš nav vārdos saucis nevienu.
Tur jāpieiet ar Sv. Gara izpratni.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #277 : Aprīlis 17, 2016 »

Jona

Kur un kā parādījās "Ingars pāri visam"? Esmu atvērts diskusijai. Nezinu, kāpēc tu uzskati, ka esmu kādu nolicis? "Apšaubāma autoritāte" - autoritāte, kuru var apšaubīt. Vai tā ir nolikšana? Bet kas tevi ir pārbaudījis, ka tu vari pieprasīt bezierunu paklausību kādām "autoritātēm"? Kādi tev pašai sasniegumi? Bet nejau ar sasniegumiem šeit forumā mērīties - te varētu būt vienkārši godīga diskusija, nevis "tā ir, tāpēc, ka es tā saku". Ja tu saki - pierādi un pamato.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
« Atbilde #278 : Aprīlis 17, 2016 »

``Ja tu saki - pierādi un pamato.``

ingar nu vot pareizi, šito es jums ticīgajiem vienmēr saku :D
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #279 : Aprīlis 17, 2016 »

Papucs
Citāts
Citāts
praviešus apstiprinājuši citi tādi paši
Te jau ir 100% skaidra atbilde.
un ko tu gribēji - lai mēs būtu tiktāl Dievam vienaldzīgi, ka uzspļaut, saņemam Vārdu vai ne, saņemam autentisku vai kājam gaisā?
kā izredzētie to spēj - kam nu ir gara redze, tas vnk redz otru kā arī Dieva apzīmogotu - gan redz gan sirdī nešaubīgi sajūt ,jau pa gabalu. ja gara redze ir tikai vīziju laikā(bērniem vizionāriem), tad viņi vnk uzprasa JMarijai piem., kā vērtējams viens vai otrs cilveks vai parādība. tā ir darījuši Medžugorjes vizionāri un saņēmuši atbildi.  izrietoši - SAMOZVANCU IZREDZES PIESMĒRĒTIES - APAĻA NULLE.
nu saki, kāpēc, teiksim, Pujats nevarēja vnk pajautāt L.Lašansam, kad uzņēma viņu Rīgā (sak, ir te mums viens, kas pretendē uz pravieti, vai nevarētu dabūt Jēzus apstiprinājumu par Ē.D.)?  tak nē jau... labāk nories pa gabalu.
Citāts
Manis atzītais izcilais teologs ir Kurts Vonnegūts, bet viņš nav vārdos saucis nevienu.
mjā, K.V. ietekme uz tevi ir jūtama, tikai tas vel nepadara nevienu par pravieti (ja vien nerunājam tīri dzejiskās alegorijās).
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #280 : Aprīlis 17, 2016 »

kristietis
Citāts
... Ja tu saki - pierādi un pamato.
es jau pamatoju, bet jāpierāda man tev nav nekas, es LIECINU. jā, manis atzītos praviešus neatbalsta teologu vairākums, bet tu vari sekot meinstrīmam, piem. šiem te
http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2515.0
šī ir mana tēma, mana personiskā pieredze, gribi diskutēt -  papūlies piepacelt pēcpusi un APGŪT TĒMU. man nav interesanti  sarunāties ar tādu, kas kopš mūsu pedējās komunikācijas  nav progresējis ne par matu.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #281 : Aprīlis 17, 2016 »

nē sorr, progresējis ir - vecās fobijas veiksmīgi dubultojušās 

IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #282 : Aprīlis 19, 2016 »

Jona

Jā, es vēl joprojām piekrītu Jēzum, ka ne katrs, kurš saka uz Viņu “Kungs, Kungs”, ieies Debesu Valstībā, kā arī, ka ne katrs, kurš darījis zīmes un brīnumus Viņa vārdā un pravietojis Viņa vārdā, patiesi ir no Viņa. Tāpat arī vēl joprojām piekrītu Pāvilam, ka bez mīlestības pat tāda ziedošanās, kā visas mantas izdalīšana nabagiem un miršana mocekļa nāvē, nav ne nieka vērta. Vēl joprojām ņemu vērā Jēzus brīdinājumus neskriet pakaļ bez izšķiršanas kad kāds saka “redzi te” vai “redzi tur”.

Jā, vēl joprojām man ir fobija no svešinieku balsīm, kuras nu nemaz nelīdzinās Labā Gana balsij, kā arī fobija no tādiem, kuri lien iekšā pa logu, nevis ienāk pa durvīm.

Būtībā runa jau vairs nav tikai par to, vai Valtorta, Vassula, Lašanss, Delpers ir vai nav uzticamas autoritātes, bet arī par tavu spēju adekvāti spriest un izšķirt. Mēs abi viņus vērtējam dažādi un tagad ir jautājums – kāpēc tu uzskati, ka tavs vērtējums ir pareizāks? Kas tev liek būt tik pārliecinātai par savu kompetenci izšķirt šādas lietas? Kāpēc lai es tavam spriedumam uzticētos vairāk, nekā citu kristiešu spriedumiem?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #283 : Aprīlis 19, 2016 »

kristietis
Citāts
Kas tev liek būt tik pārliecinātai par savu kompetenci izšķirt šādas lietas?
nus, ir viena tāda Grāmata...
56 Liekuļi, par zemes un debess izskatu jūs protat spriest, kāpēc jūs neprotat spriest par šo laikmetu?
57 Un kāpēc jūs paši no sevis neizšķirat, kas ir taisnība?
/Lk.12/
un vai esi ievērojis, ka nevis es pie tevis eju un gadiem nepagurusi tincinu, bet tu pie manis?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #284 : Aprīlis 19, 2016 »

vispār nekādi nesaprotu, kāpēc tu neej un pats personiski nepārbaudi, jo interese tev ir nepārejoša... ņem piemēru no Nebukadnecara kas pārbaudīja Daniēlu un uz priekšu!
lai kādas arī nebutu kādam fobijas no iespējamiem viltus praviešiem, bet, goda vārds, cilvēkus tak viņi neēd!
IP pierakstīta