Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt  (Lasīts 16284 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

kristietis

Re: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt
« Atbilde #240 : Aprīlis 14, 2016 »

Centies sajust šo smalko atšķirību starp “kalpošanu” un kalpošanu attiecībās. Viena lieta ir “pildīt amata pienākumu”, bet pavisam kas cits ir, kad tev personīgi dziļi sirdī rūp – kad tas kļūst personīgi un tu ņem nopietni pie sirds. Taču ne vienkārši kā “kalpot no sirds un mīlestībā”, bet gan kad tev ir ar otru cilvēku tāds kā tilts no sirds uz sirdi. Ticīgie ir aicināti mīlēt visus, bet atvērt sirdi paredzēts tikai Kristus Miesas iekšienē. Jā, tas padara neiespējamu kādam būt “parastajiem kristiešiem” jeb “lajiem” neaizsniedzamam “pravietim” mākoņu apņemtā ziloņkaula tornī, no kura pompozi nolaisties, lai svētsvinīgā intonācijā pavēstītu “neapspriežamu” vēsti un tad tikpat pompozi pacelties atpakaļ savā mākoņu apņemtajā ziloņkaula tornī, kur viņš dzīvo nevienam “pīslim” (lajam) neatskaitīdamies, necaurspīdīgs un pamācīšanai nepieejams (jo viņš/viņa taču ir tik pašpietiekams/a). Taču tas nodrošina to, ka neviens nelietis nevar noslēpties no gaismas un Draudze tādējādi tiek pasargāta arī no visvisādām maldu mācībām, jo tik tuvās attiecībās nav iespējams nomaskēt nekādu nelietību aiz ārējas svētulības maskas.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #241 : Aprīlis 14, 2016 »

kristietis
nu bet tu jau nevari mīlēt visus, jo ar visiem tu nevari veidot tuvas un intīmas attiecības.
izrietoši, par ticības augļiem varam runāt tikai un vienīgi kā pesoniski tuvo cilvēku attiecību kontekstā?
Ja kāds runās par ticības augļiem kādam tev personiski un tuvu nepazīstamam cilvēkam - tavs pienākums būs noliegt šos augļus, jo tie neir tev personiski tuvu pazīstami?
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #242 : Aprīlis 14, 2016 »

Ko šajā jautājumā saredz Bībeles pētnieki ?
Lūk http://wol.jw.org/lv/wol/d/r49/lp-lt/2012525?q=ticības+augļi&p=par
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #243 : Aprīlis 14, 2016 »

Draudzē tā nav problēma, jo visu ticīgo savstarpējās attiecības balstās ikviena katra attiecībās ar Dievu. Tādējādi visi ir saistīti, pat ja viens otru nepazīst. Ja kāds uzstājas kā pravietis – pat ja es viņu nepazīstu, un pat, ja neviens, kuru es pazīstu, nepazīst viņu – tomēr viņš ir iesaistīts attiecībās ar citiem ticīgajiem savā dzīves vietā gluži, kā es savējā, tātad nevar izslīdēt cauri nepārbaudīts.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #244 : Aprīlis 14, 2016 »

Citāts
Tādējādi visi ir saistīti, pat ja viens otru nepazīst. Ja kāds uzstājas kā pravietis – pat ja es viņu nepazīstu, un pat, ja neviens, kuru es pazīstu, nepazīst viņu – tomēr viņš ir iesaistīts attiecībās ar citiem ticīgajiem savā dzīves vietā gluži, kā es savējā, tātad nevar izslīdēt cauri nepārbaudīts.

Ok, tātad iepriekšējais, kas tika rakstīts - nav taisnība un ir stipri samelots?

Citāts
Tā nav kaut kāda abstrakta, ēteriska “mīlestība”, bet gan reālas, praktiskas ikdienas savstarpējas attiecības tieši tā, kā tas ir aprakstīts apustuļu darbu grāmatā. Tas nozīmē, ka ticīgie ir savstarpēji tik ļoti saistīti,.......Tie ir cilvēki, kuri viens otru pazīst tik ļoti, ka pat pietiek paskatīties vienam uz otru, lai jau būtu skaidras viens otra domas, jūtas un pārdzīvojumi. Par kādiem AUGĻIEM vispār var būt runa ārpus šī konteksta?
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #245 : Aprīlis 14, 2016 »

Citāts
jo visu ticīgo savstarpējās attiecības balstās ikviena katra attiecībās ar Dievu.
tas ir KĀ? Tā būtu īpaši neveikla izrunāšanās, jebšu apgalvojums ka katrs ticīgais priekš otra ticīgā ir Dievs?
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #246 : Aprīlis 14, 2016 »

Šeit nav būtiski tas vai es konkrēto cilvēku personīgi pazīstu, bet gan tas, ka ikviens ir iesaistīts attiecībās ar Dievu un citiem ticīgajiem (skaits šeit nav svarīgs). Tomēr tev šeit būs problēma, jo tu netici Dievam, bet bez Viņa šāda vienotība nav iespējama. Attiecības Draudzē horizontāli balstās tikai un vienīgi attiecībās ar Dievu – bez Dieva personīgas pazīšanas nav iespējams ieiet Draudzē. Gluži vienkārši tev tas viss neko neizteiks, tavai sirdij tā būs tukša vieta, tā neko nejutīs un nesapratīs.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #247 : Aprīlis 14, 2016 »

Šeit nav būtiski tas vai es konkrēto cilvēku personīgi pazīstu, bet gan tas, ka ikviens ir iesaistīts attiecībās ar Dievu un citiem ticīgajiem (skaits šeit nav svarīgs). Tomēr tev šeit būs problēma, jo tu netici Dievam, bet bez Viņa šāda vienotība nav iespējama. Attiecības Draudzē horizontāli balstās tikai un vienīgi attiecībās ar Dievu – bez Dieva personīgas pazīšanas nav iespējams ieiet Draudzē. Gluži vienkārši tev tas viss neko neizteiks, tavai sirdij tā būs tukša vieta, tā neko nejutīs un nesapratīs.
tātad, tava ši brīža vāvuļošana par horizontālajām attiecībām ar Dievu, nozīmē vienkārši to, ka tu pirmajā komentārā nekrietni sameloji par to, ka ticības augļi atpazīstami un vispār esoši ir tikai ticīgo tiešo un intīmi nepastarpināto attiecību kontekstā, jo gribējās būt snobiski ekskluzīvam un personiski šķirot augļus (lai varētu noliegt kaut kādus iepriekš oponentu deklaretos)? Pēc tam saprati savu kļūdu un tagad vāvuļo ka ticības augļi takā ir arī pilnīgi svešiem, tev nezināmiem ticīgajiem, paļaujoties vienkārši uz viņu ticību un tev nezināmu ticīgo verifikāciju par augļu autentiskumu?
Nu sorry - Jona saka ka ticības augļi kaut kādai Vassulai, piemēram,  IR. Ij kāds tagad tev pamats snobiski tos noliegt?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2149
« Atbilde #248 : Aprīlis 14, 2016 »

masiks
tas tak vecais snobs Ingars ar visām vecajām vājībām, tikai nupat tīri vai Game of Thrones turpinājumu sacerējis   :o
Citāts
...“lajiem” neaizsniedzams “pravietis” mākoņu apņemtā ziloņkaula tornī... pompozi nolaisties...  svētsvinīgā intonācijā... “neapspriežamu” vēsti ... nevienam “pīslim” (lajam) neatskaitīdamies, necaurspīdīgs un pamācīšanai nepieejams... tik pašpietiekams/a ... ... ...

kristietis/Ingars
tā kā esi ieklīdis tieši manā tēmā, tad no šīs augstākcitētās vietas sīkāk, pls! 
tātad, tu nabags lajs, gāji un tevi viens tāds (tronī un necaurspīdīgs un nekādi nepieejams) izmeta iz mākoņiem?
Delpers, Lašanss, Vassula - kurš tieši, kad un kur?
bet tā precīzi un pavisam konkrēti.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2149
« Atbilde #249 : Aprīlis 14, 2016 »

kristietis
un tikai bez atkārtotiem palagiem, ar tevi par praviešu tēmu jau simtkārt viss izrunāts:
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&t=280155&a=1
tagad - tikai konkrētas atbildes uz maniem konkrētajiem jautājumiem, ok?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #250 : Aprīlis 14, 2016 »

Runājot par Kristus Draudzi = Miesu.

Labprāt apspriestu šo ar ļaužiem, kuri noskatījušies jaunā ASV seriāla "Quantico" pirmo sezonu.
Personīgi es saskatu miljons līdzību.
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #251 : Aprīlis 15, 2016 »

Nu jau gan tu sagrozi to, ko esmu teicis un piedomā vēl klāt to, ko es neesmu teicis. Tātad, jā - ticības augļi atpazīstami un vispār esoši ir tikai ticīgo tiešo un intīmi attiecību kontekstā. Vārdu “nepastarpināti” tu pats patvaļīgi piedomāji klāt. Pārlasi vēlreiz manis rakstīto – “Kā tu vari zināt, kas slēpjas katra cilvēka sirds dziļumos, ja tev nav bijušas personīgas attiecības ar viņu tieši, vai personīgu attiecību saikne caur citiem Miesas locekļiem?” Pievērs uzmanību “VAI PERSONĪGU ATTIECĪBU SAIKNE CAUR CITIEM MIESAS LOCEKĻIEM”. Komentārā  nr.239.

Par snobiskumu arī velti tu man pārmet – Kristus Miesā visi ir aicināti būt viens otram atvērti, bet liekuļi, meļi un parazīti gan nav aicināti. Ja tu uzvedies rupji un tad ar tevi neviens negrib draudzēties – vai tev ir kādas tiesības citus nosaukt par snobiem?
IP pierakstīta

kristietis

« Atbilde #252 : Aprīlis 15, 2016 »

Jona

Pirmkārt – nekas jau netika izrunāts, bet tā arī palika karājoties gaisā. Tu tā arī spītīgi paliki pie sava viedokļa, kuru nespēji pamatot.

Otrkārt – neesmu ne pie viena no viņiem bijis, vienkārši iedomājos, ka varētu būt interesanti paturpināt šo jau gadiem ieilgušo diskusiju, kura NAV IZRUNĀTA.

Treškārt – lai uzreiz novērstu pārpratumus, mans mērķis nav “search and destroy false prophets”, bet gan parunāt par kritērijiem, par to, cik droši vai nedroši mēs orientējamies garīgajās lietās.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #253 : Aprīlis 15, 2016 »

Citāts
Pievērs uzmanību “VAI PERSONĪGU ATTIECĪBU SAIKNE CAUR CITIEM MIESAS LOCEKĻIEM”. Komentārā  nr.239.

Jā, pievērsu. Un speciāli izdalīju to texta vietu, kuru tu selektīvi izliecies neredzam vai nesaprotam. Ja tu paplašini savu kopienu un "augļu" ferifikāciju no personīgi tuvi un ilgi pazīstamajiem līdz tavu tuvāko intīmo draugu draugiem, tad šī kopiena tik un tā ir ļoti šaurs, "elitārs"  un bez šaubām margināls kristīgās sabiedības loks. Un tieši tapēc (!!!!!), izejot no tavas rīcības, es tev devu apzīmējumu - snobs.
Vai man bija tādas tiesības? Nu es redzu ko tu raksti, redzu ko vēlies panākt/pateikt, esmu spējīgs to analizēt - tātad man ir tādas tiesības... nu piedod ja vari. :D

skat tezauru:

snobs -a, v.
1. Cilvēks, kas cenšas sekot augstākās sabiedrības modei, gaumei, manierēm u. tml., nicinot tos, kas atrodas zemākā bagātības un sociālā stāvokļa līmenī.
2. Augstprātīgs, iedomīgs cilvēks, kas pretendē uz pārākumu intelektuālajā jomā, izsmalcinātu gaumi, īpašu mākslas izpratni vai piederību pie kādas sociālās vai profesionālās grupas.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #254 : Aprīlis 15, 2016 »

Citāts
Pirmkārt – nekas jau netika izrunāts, bet tā arī palika karājoties gaisā. Tu tā arī spītīgi paliki pie sava viedokļa, kuru nespēji pamatot.
Nu, šeit, taisnības labad, man jāpiekrīt. Jonai ir novērota īpašība- ja diskusija nearko nav beigusies, bet vienkārši apstājusies apnikuma vai kādu citu interesantāku tēmu dēļ, tad Jona nezkapēc uzskata ka viss izrunāts, pie kam laikam tas domāts ar spīdošu Jonas "uzvaru", jo viņa tur stūrgalvīgi bija palikusi pie saviem argumentiem... lai gan viņai pat uz pirkstiem tika rādīts, cik tie bija aplami.

/atceros diskusiju par  Waltortes halucinācijas - tjipa Jēzus bērnību galdnieka amatā, kur viņam  skrūvītes kokam krita zemē. Un tas pie tā. ka šīs detaļas galdniecībā sāka izmantot tikai pēc industriālās revolūcijas  18-19 gs. Pretēji racionālajiem argumentiem, Jona cieti palika pie sava (Waltortes emocionālās vīzijas taču jāazistāv), ij varu saderēt, ka šobrīd viņa ir pārliecināta ka tur VISS izrunāts. Iespējams ka visādi, tikai argumentus viņa uztvert tiešām nespēja, līdz ar to izrunāts tur nav pilnīgi nekas..../

nu tas tā, pieskaroties vienam no taviem apgalvojumu punktiem. A par ticības "augļu atpazīšanas" pontiem - jums tur pilna brīvība izpauzties. labprāt palasīšu, ja būs interesanti. Tikai pacenties iztikt bez loģikas kļūdām un pretrunām. Tās man parasti acīs cērtas, un kalpo par iemeslu iespraukties tērzēšanā.
IP pierakstīta