Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt  (Lasīts 15822 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt
« Atbilde #180 : Aprīlis 05, 2016 »

Staar
Tātad, droši varētu būt vēl lielāka starpība starp to, ko Jēzus tiešām mācīja un starp to, ko pierakstīja vismaz 30 gadus pēc viņa nāves ?  Kāpēc gan ne?
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #181 : Aprīlis 05, 2016 »

Jēzus saviem mācekļiem teica: ”Palīgs, svētais gars, ko Tēvs sūtīs manā vārdā, jums visu mācīs un atgādinās visu, ko esmu jums teicis.” (Jāņa 14:26.)
Tā kā kļūdas JD sarakstīšanā  ir izslēgtas.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #182 : Aprīlis 05, 2016 »

Kā tu zini, ka Jāņa 14:26 pats nav kļūda?
Cirkulārā loģika, atsauksme pašam uz sevi pa riņķi?
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #183 : Aprīlis 05, 2016 »

Patiesi ticīgie vienkārši TIC !
Arī es !
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #184 : Aprīlis 06, 2016 »

Staar

Tātad argumentu nav. Tikai ticēšana. Tā arī varēji teikt
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #185 : Aprīlis 06, 2016 »

Staar
Tā jau var ticēt dajebkam. Cits tic JL, cits katoļiem, vēl cits Korānam, vēl cits Šivam, utt. Kāda atšķirība? Kāpēc tic? Tāpēc, ka tieši tas visvairāk patīk? Vai arī tāpēc, ka vecāki tā audzināja, un ne prātā nevarēja ienākt doma, ka patiesā ticība ir pavisam citā vietā? Nu, piemēram, uz Tumba-Jumba saliņas, pašlaik pāris desmiti cilvēku, bet pēc 1000 gadiem tiks sludināta pa visu pasauli? Bet pa to laiku cilvēkiem būs jāsamierinās ar pašizdomātām ticībām (khmm ... kaut kur jau dzirdēts, vai ne?).
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #186 : Aprīlis 06, 2016 »

Patiesi ticīgie vienkārši TIC !
Arī es !

ticība -as, s.
1. Pārliecība (piemēram, par kā patiesumu, esamību, īpašībām), kura parasti balstās uz daļēju pamatojumu, pierādījumu vai kurai nav pamatojuma, pierādījuma.
2. rel., mit. Pārliecība par Dieva vai dievu, pārdabisku būtņu, spēku, parādību esamību, to ietekmi uz cilvēkiem, cilvēci, dabu.

(C) tezaurs.

#2 ir tas pats #1, tikai konkrēti attiecināts uz konkrētu ticības (nepamatota pieņēmuma) veidu, attiecinātu uz neeksistējošām bet visvarenām būtnēm.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #187 : Aprīlis 06, 2016 »

Tātad argumentu nav. Tikai ticēšana. Tā arī varēji teikt/c./

Es jau to teicu tikai attiecībā uz Jāņa 14:16.Es teicu,ka es ticu tam,kas tur rakstīts.Tai pašā laikā  J L ļoti labi apzinās,ka  nekad neiegūs pilnīgu izpratni par visiem Dieva radīšanas darbiem. (Salamans Mācītājs 3:11; 8:17.) Tomēr Dievs ar savu Rakstu un radītās pasaules starpniecību ir atklājis par sevi pietiekami daudz, lai cilvēki, kas meklē patiesību, varētu iegūt ticību, kas balstīta uz pierādījumiem. (Romiešiem 1:19, 20; Ebrejiem 11:1, 3.)
 Ticība sevī ietver daudz ko vairāk nekā tikai uzskatu, ka Visumam un dzīvībai ir bijis saprātīgs Radītājs. Ticēt Dievam Jehovam nozīmē paļauties uz viņu, apzinoties, ka viņš ir reāla persona un ka viņš vēlas, lai mēs viņu iepazītu un izveidotu ar viņu tuvas attiecības. (Jēkaba 4:8.) 
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #188 : Aprīlis 06, 2016 »

Staar
Kāda starpība dažādām ticībām? No malas skatoties, tās visas apmēram vienādas - katrai savi Raksti, katram ticigajam svēta pārliecība, ka viņa ticība ir vienīgā pareizā.

Kāds ir IEMESLS ticēt tieši Šim, nevis Tam? Personīga gaume, patika?
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #189 : Aprīlis 06, 2016 »

Kāda starpība dažādām ticībām? No malas skatoties, tās visas apmēram vienādas - katrai savi Raksti, katram ticigajam svēta pārliecība, ka viņa ticība ir vienīgā pareizā.

Kāds ir IEMESLS ticēt tieši Šim, nevis Tam? Personīga gaume, patika?/c./

Bet reliģijas  izvēle var būt nepareiza, ja nav zināšanu par reliģiskiem jautājumiem.
Piemēram,Jāņa 4:23, 24, Jēzus skaidroja: ”Bet stunda nāk un ir jau klāt, kad īstie dievlūdzēji pielūgs Tēvu garā un patiesībā. Jo Tēvs tādus meklē, kas viņu tā pielūdz. Dievs ir Gars, un, kas viņu pielūdz, tiem to būs pielūgt garā un patiesībā.”
Dievam ir pieņemama tikai ”tīra un neapgānīta kalpošana Dieva Tēva priekšā”. (Jēkaba 1:27.) Viņš ir svētījis miljoniem cilvēku, kas ir meklējuši šauro ceļu, kurš ved uz dzīvību, un ir palīdzējis to atrast.
Dievs mūžīgo dzīvību dos nevis tiem cilvēkiem, kas īpaši nedomā par reliģijas izvēli, bet gan tiem, kas patiešām pūlas atrast šauro ceļu un atraduši iet pa to. (Maleahija 3:18.)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #190 : Aprīlis 07, 2016 »

Staar, tu nesaprati jautājumu

Jautājums bija - kāds iemesls vispār ticēt bībelei?

Ja nu tas viss ir meli? :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #191 : Aprīlis 07, 2016 »

Citāts
tiem, kas patiešām pūlas atrast šauro ceļu un atraduši iet pa to
ā, tad der arī hinduisms, islāms un citas reliģijas? Katrā reliģijā ir savs šaurais ceļš.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #192 : Aprīlis 07, 2016 »

Katra reliģija nav šaurais ceļš,jo Jēzus teica tā :"Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība. Neviens nevar nonākt pie Tēva citādi kā vien caur mani.” (Jāņa 14:6.)

Jēzus sacītajā slēpjas dziļa doma.Dievam nav iespējams tuvoties citādi kā vienīgi caur Jēzu. Bet kā īsti tas attiecas uz cilvēkiem ? Jēzus ir ”ceļš”, jo vienīgi ar viņa starpniecību var iegūt labas attiecības ar Dievu. Kāpēc tā ir? Jēzus līdz nāvei palika uzticīgs Dievam un atdeva savu dzīvību par izpirkuma upuri. (Mateja 20:28.) Ja nebūtu sagādāts izpirkums, tuvoties Dievam nebūtu iespējams.
 Grēks rada šķērsli starp cilvēkiem un Dievu, jo viņš ir svēts un tāpēc grēks viņam nav pieņemams. (Jesajas 6:3; 59:2.) Taču Jēzus upuris likvidēja šo šķērsli; ar tā palīdzību grēki tika apklāti jeb izpirkti. (Ebrejiem 10:12; 1. Jāņa 1:7.)
Ja mēs pieņemam glābšanas ceļu, ko Dievs piedāvā Kristū, un ticam tam, mēs varam iegūt Dieva labvēlību. Tā ir vienīgā iespēja panākt ”izlīgumu ar Dievu”.(Romiešiem 5:6—11.)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #193 : Aprīlis 07, 2016 »

Staar
Nu, jauki, tad visi tie, kas pirms Jēzus, taisnā ceļā aizgāja uz elli, un tas nekas, ka viņi principā nevarēja neko pareizi sameklēt?
Savukārt, ja viņiem (vai viņu klonam) viss pareizais ceļš sākas uzreiz pēc augšāmcelšanās, tad nav nekādas nozīmes šīs dzīves reliģijām vispār. T.i. var mierīgi uzspļaut visam, ar domu ka "ja nekas tāds nava, tad priekš kam ķēmoties, bet ja ir, tad jau pēc tam vienmēr es paspēšu sākt no pareizās vietas, piedevām tas arī daudz vieglāk, jo tur būs Jēzus tiešā klātbūtnē, nevis kā tagad - pasaku tēls". JL ir pēc būtības labākā ateistu propaganda, kādu esmu no ticīgajiem dzirdējis. :)
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #194 : Aprīlis 07, 2016 »

Daudzajām reliģijām nav nozīme,jo tās sāka izdomāt jau pēcplūdu periodā,kaut gan pareizi būtu bijis pielūgt vienīgi Jahvi,kā to darīja Noas un viņa ģimene.
Vienmēr un visos laikos ir bijis kāds,kas aizrauj daudzus līdzi no patiesā Dieva pie izdomātiem fantāzijas tēliem.

Bet Dievs iedibināja jaunu un vienīgu patiesu  reliģiju,proti ,kristietību .Bet ne to,kas noliedz Jahvi.

Bet,runājot par mirušā cilvēka iespēju vēlreiz dzīvot,tad viņš taču  nevarētu tikt piecelts,ja nebūtu dzimis vispār.
Un neaizmirsti,ka būs gan taisno,gan netaisno augšāmcelšana.
IP pierakstīta