Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt  (Lasīts 16273 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42386
  • Ateists
Re: Jaunatklāsmes kristietībā, kā tās atpazīt
« Atbilde #90 : Marts 14, 2016 »

Staar

Par nelieti es saucu folkloras tēlu ``dievs jehova``

tas ir folkloras/ fantasy tēls, ļauns nelietīgs tēls

nu tāpat kā Saurons, Džabba Hats, Drakula un tml tēli.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42386
  • Ateists
« Atbilde #91 : Marts 14, 2016 »

Staar

bībeles citātus es dzēsīšu ārā.

Mācies izteikt pats/ pati savas domas, bībeles ``viedoklis`` nav svarīgs.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #92 : Marts 14, 2016 »

Nu jā, es jau domāju, ka ideālists, kurš ignorē empīriku un pieprasa tikai domas.

Tas, ka Tev Bībele nav svarīga nenozīmē, ka tā nav svarīga citiem. Tev varbūt gravitācija arī nav svarīga, bet lūdzu neuztiep savas dīvainības citiem.
IP pierakstīta

Staar

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2280
« Atbilde #93 : Marts 14, 2016 »

Zaķpastala Ctulhu jau baidās no dažām  foruma autoritātēm....,ko nu viņi teiks,ja nebūs kaut cik  apklusinājis Staar,ai,ai...,nolinčos  vēl nabadziņu !
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2149
« Atbilde #94 : Marts 15, 2016 »

ko nu niekojies, Ctulhu, nu jau tev pa riņķi vien iet... labāk iemetīšu tev ko ienākot forumā  solījos, tātad spešelī for jū :)
Citāts
kādreiz varbūt ielikšu liecību par savu personīgo pieredzi - pēc tās man neatliek ne mazāko iespēju meditēt par ideju Dieva nav :)
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #95 : Marts 15, 2016 »

sākšu no vietas, kur LELBā līdz galam tā arī nenoliecināju:
Citāts
... Sekoja - skaidrs nepārprotams redzējums garā (vienīgais tāds līdz pat šai dienai). Tieši pašā lūgšanu kartsākajā momentā, es teiktu pat - sekundē...
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=1767&rid=1
tātad - pats sākums jeb pirmais gadījums:
nu tātad savu kristību priekšvakarā sēžu istabā pie loga, vēl lāgā āmen pēc lūgšanas nepaspējusi, kad pēkšņi:
liels balts putns aizzib šķērsām tieši aiz loga, šķērsojot abas rūtis pa diagonāli uz leju, nozūdot labajā apakšejā stūrī. sēžu, acis platas...(nekādas zīmes netiku lūgusi) , kad tas pats putns šaujas augšup precīzi pa savu iepriekšējo trasi!  gandrīz tajā pašā mirklī no augšējā kreisā stūra kur tagad nozuda putns, lejup slīd balta spalviņa, un atkal tieši precīzi šķērsām abām rūtīm, pa putna maršrutu, nozūdot labajā apakšējā stūrī. un tieši burtiski slīd nevis plīvo - abet taisni kā pa diedziņu!
nu ko, acis platas, mute sausa... bet tagad gan padomāju - Kungs, ja nu tā būtu zīme no Tevis, lai tā spalviņa aiziet atpakaļ turpat, kur putns! momentā tieši tas arī notiek - spalviņa atkal korekti šķērso visu logu pa diagonāli un pazūd kreisajā augšējā stūrī... un tas viss ar cm ja ne mm precizitāti!
nepateikšu cik ilgi tā pēc tam vēl nosēdēju, atceros tikai ka sirds sita dobji un spēcīgi... tāda īpatnēja jušana, ne bailes ne uztraukums, un pat ne sajūsma... tāds moment of truth,
 manas kristības :)
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #96 : Marts 15, 2016 »

trešais (hronoloģiski) gadījums notika laikā, kad tusēju jau pa LELB forumu, kur par to jau pastāstīju:
Citāts
Ctulhu
Nu tā... pēc vien bazara šeit, kad man kārtējo reizi sametās itin bēdīgi ap sirdi, izeju savā dārzā un apsēžos uz soliņa... paskatos debesīs, viss tik pelēks, nekur neredz pat zilu maliņu, tikiai mākoņi viens aiz otra...
pēkšņi tie pašķiras un es ieraugu izteiktu, spožu varavīksnes gabaliņu! Pavisam kādas četra piecas sekundes tikai un atkal mākoņi virsū.... jau tas mani iepriecināja, bet pēkšņi tai pašā vietā atkal parādās klaja debess un es redzu, ka nekādas varavīksnes tur nemaz nav...! nekādu pēdu!
Tā uzreiz pazust tā nemaz nemēdz, bet izbalē pakāpeniski, tad nu - Kungs to būs veltījis kā uzmundrinājumu speciali Savam bērnam...
... paldies paldies, Mīļais, nu ko lai citu vēl saka... 
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=2037&rid=3&start=5
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #97 : Marts 15, 2016 »

un tagad otrais gadījums (uzmanību, Ctulhu!) - spīdošais uzraksts.
baznicforumā jau mazliet iesāku:
Citāts
Saņēmu arī nepārprotamu atbildi, kad šaubījos, vai maz drīkstu kādu citu par kristietību apgaismot, vai kā lajs bez teol.izglītības par daudz neuzņemos (VL forumā un delfos). Atbilde - absolūti nepārprotama, šoreiz skaitliski izteikta.
par šo tad nu sīkāk:
vislatviešu mājaslapā sabiju vairākus gadus, Iesalnieks pat tika iecēlis mani par turienes kristiešu (visai mazskaitlīgā gan) pulciņa vadoni :D  bet tā kā, par spīti visiem skaidrojumiem  nedz interese nedzsajēga par kristietību tur ta arī neradās, nolēmu ka komentēšu tikai delfos.
un tā - pēdējo reizi iekomentējusi VL, pārskatu vēl visu savu kristīgo pienesumu - tie ir ne vairāk ne mazāk kā 366 komentāri. nopūšos un veru vaļā delfus - tur kāreiz viens ielicis tēmu par tēvu Rufusu Pereiru, nu es tā visai pavirši rullēju pāri tekstam ar peli, kad vienā brīdī pele sastingst man rokā - melns uz balta acīs iekrīt:
Bībelē 366 reizes Dievs mums saka: “Nebīsties, nebaiļojies!”
http://gaismapasaulei.lv/32-raksts-atbrivosana-un-dziedinasana-tevs-rufuss-pereira/
tas pa daļai arī bija iemesls, kāpēc tik ilgi delfos izturēju.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #98 : Marts 15, 2016 »

Dieva humoriņš jeb ceturtais gadījums :)
pirms gadiem trim tieši ap šo laiku, tb laiciņu pirms Lieldienām, tiku izmazgājusi un izgludinājusi jaunos virtuves aizkarus, tādus vienkrāsainus , gaiši dzeltenus. ar domu lai tml. darbi nebūtu jādara pedējā momentā, bet varētu rāmi kristīgā noskaņā palasīt Valtortu. 
aizkari jau pielikti, bet vakariņās man todien mērce, ko uzlieku uz palodzes padzisināt. bet kkā ātrumā liekot, ņem un uzšļakstās pretīgs tauku traips uz maniem sānis pavilktajiem aizkariem un tieši acu augstumā, visredzamākajā vietā, tāds riktīgs trekns divlatnieks! ar rāvienu viss prieks vējā jo tak nāksie sņemt nost, tīrīt pleķi, atkal mazgāt, gludināt...   
kaut ko vel tur pamazgāju pie plīts visdranķīgakajā garastāvoklī, iešu tagad ņemt nost bet... taipu vairs neredzu. NU NEREDZU TO TRAIPU!
nevaru pat saskaitīt cik reizes cilāju un grozīju to aizkaru no viens no otras puses, berzēju acis un grozīju atkal, bet mans prāvais pleķis tutū...

smieklīgi, bet tieši šim gadījumam es ilgi nespēju noticēt. grozīju to aizkaru vel pirms gulētiešanas, vēl otrā un trešā dienā arī.
p.s. tas protams ne tuvu nenozīmē, ka nu eņģeļi man visus traipus tīra. vēl aizvakar kad (atšķirībā no aizkara) speciāli palūdzu Kādu palīgos attaisīt pašas piegriezto gurķu burku - ņefiga, neviens neatsaucās. vīrs - tas gan atsaucās momentā :)
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #99 : Marts 15, 2016 »

Jona
tu to visu tiešām nopietni?? bet santīmu, protams, galīgi nekā?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #100 : Marts 15, 2016 »

Masik,

Santīms neder, vajag vismaz rubli.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #101 : Marts 15, 2016 »

masiks
nopietnāk vairs nevar, tā ir mana LIECĪBA.
btw, domāju ka tavas aktivitātes Z.S. iztramdīšanas sakarā ir no tās pašas (tb dievišķā humora) sērijas. lai arī prasīt prasījās pielikt punktu Epopejai, man nebija nodoma rakstīt arhibīskapam, jo delfu katolis ar niku J. pārliecinoši stāstīja, ka esot daudzkārt rakstījis bet atbildi nesaņēmis ne reizi.
un tad tas pa skaisto tika izveikts caur vienu niknu masiku... ;) visi santīmiņi tur nobāl ;D
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #102 : Marts 16, 2016 »

Masik,

Santīms neder, vajag vismaz rubli.

es tikai kā vieglāk, lai Radītajam (un eventuāli arī lūdzējam) mazāk jānopūlas. Nu, es pieņemu ka varētu strādāt tads kā proporcionalitātes likums  - lai pārvietotu Gaiziņu ir daudziem un ļoti dūšīgi jālūdzas. Tonnu daudz, spēka daudz vajag. Santīmam vajadzētu pavisam maz... teorētiski to pat tarakāns spētu, tjipa nemaz Dievu nebūtu jātraucē...
--------------------

Jona
1) par ZS - man vienkārši tiešām piegriezās tās jūsu neauglīgās sarunas par to ko būtu ZS darījis ja būtu darījis. Man šķita loģiskāk un vienkāršāk to uzjautāt viņam pašam. Jūs viņu bezmaz glorificējāt kā tādu pārdabisku būtni, lai gan viņš ir visnotaļ parasts cilvēks... vajadzēja tik vien, kā sakarīgi noformulēt domu, jautājumu un vēstuli. To es māku. Pārējo jau tu pati visu zini.
2) par tavām liecībām. Man gan izskatās ka tu katru reizi meklēji kaut kādu (jebkādu) Dieva zīmi un to attiecīgi saskatīji tur kur tev šķita labāk. Visticamāk ka tā nebija nekāda zīme, bet tu to par tādu uztvēri. Ir ok, acīm redzot psiholoģiski tās palīdz, bet ceru ka uz tādām nepaļausies svarīgu lēmumu pieņemšanas brīžos...
iespārda kas cits - ja pieņem (!) ka tās tiešām ir kaut kādas reakcijas no Dieva puses - tev tiešām nešķiet  ka Dievs tad ar tevi manipulē? Tb - faktiski atņemt tev tavu brīvo gribu, brīvo izvēli? To, kuru viņš tjipa par svētu un neaizskaramu uzskata?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #103 : Marts 16, 2016 »

masiks
kurā gan piemērā? tie bija nepārprotami uzmundrinājumi, kad JAU biju Viņu izvēlējusies. TIKAI uzmundrinājumi, jo ikdienā mūsu vietā neviens neko darīt (atskrūvēt gurķu burkas) netaisās - only mazas  zīmes ticības stiprināšanai.
katrā ziņā priekš manis šeit uzskaitītais bija vairāk kā pietiekoši (šie arī nav vienigie gadījumi). tik pietiekoši, ka esmu pat izteikusi lūgumu paciesties un neredzēt Viņu pagaidām (nu, ja gadienā tas man būtu paredzets) bet tā vietā labāk parādities kādam šaubīgam/neticīgam.
IP pierakstīta

masiks

« Atbilde #104 : Marts 16, 2016 »

Citāts
kurā gan piemērā? .......... manis šeit uzskaitītais bija vairāk kā pietiekoši ........

pati jau atbildēji. Ja Dievs eksistē, tad tas nozīmē ka viņš manipulē ar tevi.  Es gan domāju ka tu vējēlies kaut kur saskatīt Dieva zīmes un PATI tad arī tās  "ieraudzīji" - piedēvēji jebkam mazliet dīvainam savā dzīvē tieši šo nozīmi.
Nu, kaut vai ja atceamies manu lampiņu tualetē. Priekš tevis tā būtu vairāk kā reāla maģiska  zīme no Dieva, priekš manis tā izrādījās gluži parasts un ikdienišķs lampas defekts. Proti -  tu tur saskatītu to ko TU vēlies, nevis to kas tur ir.
IP pierakstīta