Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Bruklinas projekts jeb: Jehovas liecinieki pret kristietību  (Lasīts 15176 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2147

EzītisMiglā
diemžēl, ar pirmajiem diviem punktiem tā ir kā ir - īsteni Svētie Raksti vienmēr bijuši daļēja mīkla vairumam (kas vēl līdz tiem nav izauguši) un tāpat mēs nespējam saprast, kā gan Dievs (lai kā viņu katrs ari nesauktu) var pieļaut tik lielas, pagalam nehumānas ciešanas fiziskajā plānā, tā ka... :/
visvienkāršāk un katram pieejamā, drošticamā veidā varam vērtēt pēc augļiem, pēc saskaņas ar sirdsapziņu. piem., mani (ja es nebūtu kristiete, bet kādā citā religijā), mani papilnam apmierinātu anonīmās kristietes statuss :)
http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2685.0
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Meistars Goda
Citāts
es vērtēju to dīvaino jēdzienu "dievišķums" pēc teksta, ja kāds nāk ar tekstu un apgalvo, ka tas esot dievišķs teksts.
un ja pie tevis atnāk DIVI tādi, tikai katrs ar savu, atšķirīgu variantu?  pie tam katrs bļaudams ka tieši viņš tas pareizais :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Jona
Citāts
visvienkāršāk un katram pieejamā, drošticamā veidā varam vērtēt pēc augļiem, pēc saskaņas ar sirdsapziņu
Jā, tas arī der, vērtēt pēc tā, kādi ir mācības sekotāji.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

EzītisMiglā
Citāts
Jā, tas arī der, vērtēt pēc tā, kādi ir mācības sekotāji.
ar būtisku piebildi - kādi ir labākie, godīgākie sekotāji. īpaši lielās reliģijās neizbēgami būs piesmērējušies lērums visvisādu, un pēc tiem vērtēt Mācību būtu liela kļūda.
Citāts
Bet - bija tāds - Ramakrišna - esot praktizējis vairākas mācības, un atzinis tās visas par derīgām.
ari pareizi, tas vistiešākajā veidā sasaucas ar anonīmajiem kristiešiem (īpaši sk. Mātes Terēzes atziņu).

tā vispār ir aksioma - pa īstam augsti garīgi cilvēki sapratīsies, lai vai kādas reliģijas viņi ari nepārstāvētu. Jānis Pāvils II to labi pierādīja Asīzes tikšanos laikā.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks

Meistars Goda
Citāts
es vērtēju to dīvaino jēdzienu "dievišķums" pēc teksta, ja kāds nāk ar tekstu un apgalvo, ka tas esot dievišķs teksts.
un ja pie tevis atnāk DIVI tādi, tikai katrs ar savu, atšķirīgu variantu?  pie tam katrs bļaudams ka tieši viņš tas pareizais :)

Katram savs dievišķums :) Pieņemams variants ir Einšteins, kurš savu dievišķuma variantu saskatīja fizikas formulās. Tās gan stipri atšķiras no citiem tekstiem, attiecībā pret cilvēkiem formulas neko nepaģēr un nesola.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Meistars Goda
nu ja, zinātnieks, lai cik izcils, uz dievišķumu vārda pilnā nozīmē tomēr nevar pretendēt, vismaz ne Mācības ziņā. ja kāds pretendē uz pravietiskumu, viņam tas arī attiecīgi jāpierāda - tas ir ĻOTI nopietni
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=339831&t=339831
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks

Meistars Goda
nu ja, zinātnieks, lai cik izcils, uz dievišķumu vārda pilnā nozīmē tomēr nevar pretendēt, vismaz ne Mācības ziņā. ja kāds pretendē uz pravietiskumu, viņam tas arī attiecīgi jāpierāda - tas ir ĻOTI nopietni
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=339831&t=339831

Nu bet Einšteina pravietojumi taču piepildījušies pilnīgi izcili :D
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

Kuri, tieši?
Es lasu zinātniekus, kuri apgalvo, ka neviens Einšteina pravietojums nav piepildījies :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Jona
Citāts
tā vispār ir aksioma - pa īstam augsti garīgi cilvēki sapratīsies, lai vai kādas reliģijas viņi ari nepārstāvētu.
Ir tāda līdzība, kur cilv;eki no dažādām pusēm kāpj tai pašā kalnā, un jo augstāk tikuši, jo vairāk apjēdz, ka citi kāpj turpat.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks

Kuri, tieši?
Es lasu zinātniekus, kuri apgalvo, ka neviens Einšteina pravietojums nav piepildījies :)

Gaisma ir gan viļņi gan daļiņas reizē, gravitācija ietekmē gaismas izplatīšanos un citi.
Protams arī nesen novērotie gravitācijas viļņi.

Bet tiem tavējiem zinātniekiem - vai tiem ir kāds piepildijies paredzējums?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

EzītisMiglā
Citāts
Ir tāda līdzība, kur cilv;eki no dažādām pusēm kāpj tai pašā kalnā, un jo augstāk tikuši, jo vairāk apjēdz, ka citi kāpj turpat.
tieši tā. jo pamata noteikumi (jeb bauslība) ir  vieni un tie paši. jebkurš cilvēks jebkurā reliģijā, kristietis vai muslims vai pat neticīgs, tiek apgaismots/vests patiesībā vienā vienīgā veidā - no sava paša gara un pie viena un tā paša nosacījuma - mazāk grēku, vairāk patiesības.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

jā, citticīgie vel ilgi var nepazīt Dievu kā Personu, bet ja savā ikdienā viņi pakļausies sava gara vadībai, tad tikai laika jautājums.
man patiešām ir gluži vienalga, ka piem., budists tikpat labi varētu saukt mani par anonimo budisti - kas man no tā mainās? visi labas gribas cilvēki tikpat kādreiz satiksies TUR, kā to drosmīgi iemeta sejā Vatikāna farizejiem pāvests Francis :)
IP pierakstīta

replika

replika
tas nemaz nav praktiski iespējams, priekš tam šīs Zemes dzīves būtu daudz par maz :)  bet vispār interesanti - pēc kādām pazīmēm jūs, kas, kā saprotu, neparstāvat nevienu reliģiju (EM, replika) vispār vērtējiet tekstus, kas pretendē uz svētumu/dievišķumu?

Es, protams, rakstīdams iepriekšējo postu par būšanu iekšā visās mācībās, netiku domājis dažādu reliģiju daudzās apakškonfesijas, nemaz jau nerunājot par neskaitāmajiem to vēl sīkākajiem atzarojumiem, sektām u.c. margināliem grupējumiem. Tad tiešām viena cilvēka dzīves daudz par maz.
Domātas bija vienīgi t.s. "lielās" reliģijas, jeb, vispārīgāk izsakoties "garīgās mācības", dažas no kurām, iespējams, formāli pat nevarētu dēvēt par reliģijām.

Katrai no tām ir savs "svēto" tekstu kanons, kas, protams, tiek attiecīgo adeptu sludināts kā vienīgais un patiesais Dieva vārds.
Taču! Nedz uz Bībeles, nedz Korāna, nedz Vēdām, Avestas vai Upanišadas nav atrodams autentisks Dieva paraksts un zīmogs. Uz tiem ir tikai un vienīgi cilvēku pirkstu nospiedumi. Līdz ar to šo tekstu "dievišķums" ir uztverams vienīgi tad, ja tu jau a priori tos par tādiem pieņem. Nekritiski.
Vai arī piemiedzot acis uz pamanītajiem erroriem un ļaujoties sludinātājiem, teologiem un citiem rakstu "zinātājiem" aizžūžot ausis ar tekstu "pareizajiem" skaidrojumiem.

Īstajam, neviltotajam Dieva vārdam būtu jābūt (tieši neitrālu vērotāju un tādu cilvēku, kuri iedziļinājušies visos lielāko reliģiju svētajos rakstos, skatījumā) tik ļoti atšķirīgam un acīmredzami pārākam (uzvarošam) pār visiem citiem tekstiem, ka nevienam nevajadzētu rasties ne mazākajām šaubām par to, kurš teksts patiesi nāk no Dieva, bet kuri no grēcīgajiem cilvēkiem.
Jo Dievs taču savu domu izteiktu tā, lai cilvēkam nenāktos meklēt visādu tulkotāju, skaidrotāju un interpretētāju (par kuru saprašanu, godprātību un objektivitāti nekad nevari būt pilnīgi pārliecināts) palīdzību.
Vai ne tā?

Vai arī tūlīt man tiks paskaidrots, ka tikai pēc tam, kad būšu pieņēmis Jēzu Kristu (Jehovu/Allahu/Ahuru Mazdu/Krišnu utt.) par savu glābēju.....tikai tad es šai dzīvē, šai pasaulē sākšu kaut ko saprast?

P.S.
Neesmu ateists.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

replika
tas Īstais neviltotais Dieva vārds tāds arī ir - pārāks par visām iegribām, ne ar ko nesajaucams. ikdienā to mēdzam saukt par sirdsapziņu:
2 Jūs esat mūsu vēstule, rakstīta mūsu sirdīs, saprotama un lasāma visiem cilvēkiem.
3 ... rakstīta ne ar tinti, bet ar dzīvā Dieva Garu, ne uz akmens, bet uz sirds plāksnēm.
/2.Kor.3/
tas jau tas labākais, ka principā varam iztikt bez jebkādiem rakstiem, tulkotājiem un skaidrotājiem. problēmas sākas, kad brīvā griba sakāpj galvā/sāk konfliktēt ar šo gara balsi - tur jau arī visa Zemes skolas jēga - piedzīvot kārdinājumus, uzveikt tos un pieaugt garā.
Kaina laikā nebija vēl nekāda rakstīta likuma, Mozus pat vēl dzimis nebija, bet kā tad Dievs drīkstēja no viņa atprasīt par sastrādāto, uz kāda pamata? un uz kāda pamata Kains spēja atzīt savu lielo vainu?
tāpēc jau arī tu (nebūdams ateists bet arī nevienas reliģijas adepts) to saproti tikpat labi kā es - nav taču labi melot, zagt un nodot, vai ne.

par pārējo - kāpec tomer tik daudz reliģiju ar it kā atšķirīgiem vestījuemiem - tam ir sava gara priekšvēsture, iesākta jau debesīs, vel ilgi pirms šīs Zemes dzīves. negribas pārāk tajā visā ieslīgt, tad ir, kaut minimāli, bet jāpārzin t.s. nākamās lietas jeb šodienas atklāsmes.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276

Reliģiju ir daudz, jo katra no tām domāta, lai paustu dievišķo caur attiecīgās kultūras prizmu. Abrahamiskās reliģijas nestrādā Tālajos Austrumos, tā pat kā mūsu pusē cilvēkiem būs grūti slēgt derības ar Dievu, saprotot mūžīgo dao vai dharmu. Kā analoģijā ar kalnā kāpējiem. Viena kalna puse varbūt ir sniegota un pauguraina, cita klinšaina, vēl cita lēzena, bet ledaina. Katram kāpējam optimāla kāpšanai tikai viena.
IP pierakstīta