Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?  (Lasīts 12450 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #360 : Janvāris 01, 2018 »

Nu tāda bija sākotnējā Dieva radītā pasaule un tāda tā būs laiku beigās. Ciešanas pasaulē neienesa Dievs! Es neredzu loģiku Tavā argumentā. Nav saprātīgi kādam pārmest to, ko viņš nav darījis.   
IP pierakstīta

logos

Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #361 : Janvāris 01, 2018 »

Es nerunāju par kādu pasaules stāvokli laikā, bet gan par pasauli kā laikā izstieptu veselumu. Labāka iespējamā pasaule ir tāda, kurā ne tik vien sākotnējā stāvoklī nav netaisnīgu smagu ciešanu, bet tādas nevar rasties pat potenciāli. Par pārmetumiem te nav runa, bet gan par neiespējamību kādam nedarīt to, ko paredz viņa iedaba, griba un ko viņš var darīt.
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #362 : Janvāris 01, 2018 »

Tātad Tavs arguments nav par reālo pasauli, bet potenciālo. Nu tas ir saistīts ar Aristoteļa izpratni par potenciālo un aktuālo. Pēc viņa domām potencialitāte pastāv, tā reāli eksistē. Bet ļaunums tomēr reāli nepastāv, pirms tas nav aktualizējies kā labā izkropļojums, un pat tad tam nav pašam savas substances, absolūts ļaunums nav iespējams. Ļaunums nav nekas cits, kā mēģinājums izpostīt Dieva darbu, padarit to par neko. Ļaunums nekad nevar kļūt pilnā mērā aktuāls. Tādējādi par ļauno un labo nav iespējams runāt bez Dieva. Kā jau Gnidrologs iepriekš norādīja elekrība nav un nevar būt ļauna. Tas, ka gravitācija ir masa reiz paātrinājums nav ne ļauns ne labs utt. Īsi sakot Dieva radīšanas darbā ļaunuma nav pat potenciāli. Viss bija ļoti labs.   
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #363 : Janvāris 01, 2018 »

Pretējais viedoklis ir, ka nav ne ļaunā, ne labā, kā domāja Nīče un tāds konsekvents ateists, kā Dawkin:

“The total amount of suffering per year in the natural world is beyond all decent contemplation. During the minute that it takes me to compose this sentence, thousands of animals are being eaten alive, many others are running for their lives, whimpering with fear, others are slowly being devoured from within by rasping parasites, thousands of all kinds are dying of starvation, thirst, and disease. It must be so. If there ever is a time of plenty, this very fact will automatically lead to an increase in the population until the natural state of starvation and misery is restored. In a universe of electrons and selfish genes, blind physical forces and genetic replication, some people are going to get hurt, other people are going to get lucky, and you won't find any rhyme or reason in it, nor any justice. The universe that we observe has precisely the properties we should expect if there is, at bottom, no design, no purpose, no evil, no good, nothing but pitiless indifference.” (Dawkin)
IP pierakstīta

logos

Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #364 : Janvāris 01, 2018 »


Vēlreiz: mans arguments neliek pieņemt, ka pasaulē ļaunums pastāv kā kaut kāda būtība. Arguments paredz to, ka pasaule var būt laba lielākā vai mazākā mērā, un aktuālā pasaule, kas ir laikā izstiepts veselums, ko nosaka tās sākotnējais stāvoklis un cilvēku brīvās izvēles, nav labākā iespējamā. Tāpat tas, vai par labo un ļauno var runāt bez Dieva, nav relevanti. Arguments ir sekojošas formas: Ja Dievs ir un var runāt par labo un ļauno, tad pasaule ir tāda un tāda, bet pasaule nav tāda un tāda, tātad nav patiess implikācijas antecedents. (A->B, ~B |= ~A) Nevienā vietā arguments neliek pieņemt, ka par labo un ļauno var runāt bez Dieva.


Nīče un Dokins te atkal nav par tēmu, bet nevar nenorādīt uz klajām aplamībām: Nīče neuzskatīja, ka nekas nav labs (labs saskaņā ar viņu kā reiz ir visnotaļ viss tas, kas dekadentajā vergu morālē tiek saukts par ļaunu), nedz arī Dokinsa uzskati par to, ka nekam nav naturālas īpašības "labs", izslēdz, ka varētu būt tāda nenaturāla īpašība "labs", kā to paredz, piemēram, konstruktīvisms https://plato.stanford.edu/entries/constructivism-metaethics/ vai intuitīvisms https://plato.stanford.edu/entries/intuitionism-ethics/
IP pierakstīta

Staar

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2280
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #365 : Janvāris 02, 2018 »

Apustulis Jānis atgādināja kristiešiem, cik liela ir Velna ietekme, rakstīdams, ka ”pār visu pasauli valda ļaunais”. Jānis arī norādīja, ka šis ļaunais ”maldina visu pasauli”. (1. Jāņa 5:19; Atklāsmes 12:9.)
Tātad,ir skaidri redzams,ka ļaunumu izraisa KĀDS,kam ir saprāts,bet kurš tīšām neapslāpē savas domas,kas vēršas uz ļauna darīšanu.Rakstīdams kristiešiem, ka viņiem ir jācīnās par ticību, apustulis Pāvils skaidri pateica, kas ir viņu lielākie ienaidnieki. Pāvils uzsvēra: ”Mūsu cīņa ir nevis pret miesu un asinīm, bet pret valdībām un varām, pret šīs tumsas pasaules valdniekiem, pret ļaunajiem garīgajiem spēkiem debesīs.” (Efesiešiem 6:12.) Tātad šī cīņa pārsniedz cilvēku pasaules robežas, jo tā ir jāizcīna ”nevis pret miesu un asinīm”, bet pret ”ļaunajiem garīgajiem spēkiem”,kas negatīvi ietekmē tos,kam ir miesa un asinis.
Un arī Jēzus nenoliedza,bet gan apstiprināja,ka KĀDAM ir vara pār cilvēci. Viņš to apstiprināja, saukdams Velnu par ”pasaules valdnieku”, kā arī par ”slepkavu” un ”meli”. (Jāņa 14:30; 8:44.)
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #366 : Janvāris 02, 2018 »

Logos,


Kurš saka, ka šī pasaule ir iespējami labākā? Nesaprotu, ar ko Tu cīnies.


Attiecībā uz Nīči arguments bija pamatots, Nīče noraidīja absolūtas morālas kategorijas - labu un ļaunu, par kurām runājam.


Dawkin, arī ir par tēmu, jo viņš visiu laiku ir self defeating, proti, ja daba ir viss, kas ir, un tajā  nav ne laba, ne ļauna, tad no kurienes parādās nenaturāla īpašība -ļabs? Šajā ziņā Nīče bija daudz konsekventāks domātājs. Tas ir arī tas uz ko es, nu jau izmisīgi, cenšos Tev norādīt: ja Dieva nav, tad nav arī ne labā, nedz ļaunā. Tādēļ izmantot ļaunuma argumentu pret Dieva esamību ir self defeating nodarbe. Pat ja kāds vēlas iespiest šo jautājumu striktas loģikas rāmjos, kā Tu to šķiet vēlies, tad Plantingas argumentācija ir pietiekoša, lai to atspēkotu http://www.iep.utm.edu/evil-log/ Bet es teiktu vēl vairāk, ja Dieva nav, tad ne tikai ļaunā un labā nav, bet arī loģika ir tikai mērkaķa prāta vingrinājums, kam pat Darvins nevēlējās tā isti uzticēties. Loģikai tāpat kā labajam un ļaunajam ir nepieciešams fundamentāls pamats. Tāpēc jebkuri mēģinājumi runāt par Dieva neesamību ir vienkārši absurda nodarbe. Tu sāc ar premisēm, kuru jēgu Tavs secinājums noraida.   
« Pēdējā izmaiņa: Janvāris 02, 2018 Ilārs »
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #367 : Janvāris 02, 2018 »

Attiecībā uz "konstruktīvismu", tas ir labs piemērs,  "for an agent to be correctly said to have norms, she must be able to break those norms."

"Intuitionism" ir it kā nopietnāks, jo principā apelē pie dabiskā likuma, bet atkal - lai cik acīmredzams likums būtu, tam nav jēgas bez likuma devēja.
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42395
 • Ateists
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #368 : Janvāris 02, 2018 »

Ilārs

nē nekāds ``devējs`` nav vajadzīgs
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #369 : Janvāris 02, 2018 »

Ctulhu,


Skaidrs, ka nav vajadzīgs, rīt atlaižam Saeimu.
IP pierakstīta

Staar

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2280
Re: Kāpēc pasaule tik viegli sabojājās?
« Atbilde #370 : Janvāris 02, 2018 »

 Pāvils uzsvēra: ”Mūsu cīņa ir nevis pret miesu un asinīm, bet pret valdībām un varām, pret šīs tumsas pasaules valdniekiem, pret ļaunajiem garīgajiem spēkiem debesīs.” (Efesiešiem 6:12.) Tātad šī cīņa pārsniedz cilvēku pasaules robežas, jo tā ir jāizcīna ”nevis pret miesu un asinīm”, bet pret ”ļaunajiem garīgajiem spēkiem”,kas negatīvi ietekmē tos,kam ir miesa un asinis./mans c./

Šo nebija ņēmuši vērā viltus kristieši,kas drūmajos viduslaikos skaidri apliecināja,ka necīnās pret ''ļaunajiem garīgajiem spēkiem,bet tieši pretēji-cīnījās pret miesu un asinīm,tādā veidā darot to,kas patīk ļaunuma tēvam,nevis Dievam.Arī Jēzus dēmonus no cilvēkiem izdzina.Bet ar spēku-Sēto Garu-ko viņš saņēma no Dieva.Tātad,ar Dieva spēku,nevis ar moku rīkiem un sadedzināšanu ugunī.
Šie te viltus darboņi,kas it kā darbojās Dieva vārdā,aptraipīja gan Dieva godu,gan savu.Un tas viss kopā ņemts bija kā ļaunuma uzvaras karogs Sātana rokā pār visu labo,ko Dievs ir devis.
IP pierakstīta