Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Metafizika un zinātne: komplementārais pāris  (Lasīts 17200 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
Re: Metafizika un zinātne: komplementārais pāris
« Atbilde #15 : Augusts 15, 2015 »

Citāts
Ņem un pierādi, ka aiz kosmiskās kārtības nestāv "conscious and intelligent mind"!

man pilnīgi pietiek ar to ,ka neko tādu nevar novērot. nav `evidenču` tāda pastāvēšanai, citiem vārdiem.

Citāts
Metafizika tiecas izskaidrot dziļākos, universālos principus, paternus, kas ir novēroti/pieredzēti dabā un Visumā.

uh, to dara parastā zinātne. novēro un skaidro novērojumus.

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
« Atbilde #16 : Augusts 15, 2015 »

man pilnīgi pietiek ar to ,ka neko tādu nevar novērot. nav `evidenču` tāda pastāvēšanai, citiem vārdiem.

Kas priekš tevis būtu evidence? Kaut kāda antropomorfiska dievība? Neviens metafizķis arī nav kleimojis, ka tāda eksistē. Kosmiskā inteliģence stāv aiz fizikālajiem spēkiem un satur visu šo "padarīšanu" kopā.

Citāts
uh, to dara parastā zinātne. novēro un skaidro novērojumus.

Metafizika ir daudzkārt holistiskāka, kamēr zinātne: redukcioniska un konkrēta.
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41618
  • Ateists
« Atbilde #17 : Augusts 15, 2015 »

orc

``Ņem un pierādi, ka aiz kosmiskās kārtības nestāv "conscious and intelligent mind"!``

Lieka hipotēze, sk. Okama principu. Parasta domāšanas kļūda. Also tu postulē  - tu arī pierādi. Nevari? Brīvs. Un rotaļāšanās ar šādiem mistiskiem jēdzieniem varbūt der mākslā, bet zinātnei nav vajadzīga.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #18 : Augusts 15, 2015 »

Citāts
Kosmiskā inteliģence stāv aiz fizikālajiem spēkiem un satur visu šo "padarīšanu" kopā.

cik man zināms, `viso šo padarīšanu` satur kopā http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamental_interaction

Citāts
kamēr zinātne: redukcioniska un konkrēta.

ļoti labi, pluss zinātnei. tā arī vajag, vairāk konkrētikas visur.

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #19 : Augusts 16, 2015 »

orc

``Ņem un pierādi, ka aiz kosmiskās kārtības nestāv "conscious and intelligent mind"!``

Lieka hipotēze, sk. Okama principu. Parasta domāšanas kļūda. Also tu postulē  - tu arī pierādi. Nevari? Brīvs. Un rotaļāšanās ar šādiem mistiskiem jēdzieniem varbūt der mākslā, bet zinātnei nav vajadzīga.

Kāpēc, tad tik daudzi leģitīmi zinātnieki-ģēniji bija metafiziski orientēti savos uzskatos. Viņu intelekts un izpratne par realitāte ir neiedomājami pārāka par mūsējo.

Pat Heizenbergs bija atvērts metafiziskai kvantu fizikas interpretācijai.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Augusts 16, 2015 »

cik man zināms, `viso šo padarīšanu` satur kopā http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamental_interaction

Un, kas stāv aiz šīm fundamentālajām mijiedarbībām?

Citāts
ļoti labi, pluss zinātnei. tā arī vajag, vairāk konkrētikas visur.

Ar konkrētiku nekur tālu netiksi. Vajag spēju abstrahēties, kā pierāda kvantu fizika un relativitātes teorija.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206
« Atbilde #21 : Augusts 16, 2015 »

Kāpēc, tad tik daudzi leģitīmi zinātnieki-ģēniji bija metafiziski orientēti savos uzskatos.
Ja nesi pamanījis, Ctulhu uzskata, ka ateisms ir intelektuālisma virsotne, līdz kuram tikai tādi spoži prāti kā viņš vai štuga spēkj aizdomāties.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #22 : Augusts 16, 2015 »

Orc, arguments no autoritātes ir domāšanas un debates kļūda. Correct yourself.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #23 : Augusts 16, 2015 »

Tu pats to nepārtraukti lieto.

Pie tam Orka arguments nebija par autoritātēm, bet faktu, ka zinātniska domāšana un zinātnes evidences nav pretrunā ar metafiziku. Cita lieta, ka cilvēkiem ar tārpa smadzenēm tā nepielec.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #24 : Augusts 16, 2015 »

Orc, arguments no autoritātes ir domāšanas un debates kļūda. Correct yourself.

Ctulhu, ja tu ej pie zobārsta, tu labāk uzticētos profesionālim (nozares autoritāte), kas zobu labošanu ir veicis 100'iem reižu, vai arī amatieriem, kas par zobu labošanu ir tikai spekulējuši (bez reālas pieredzes)?  :D
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #25 : Augusts 16, 2015 »

Tu pats to nepārtraukti lieto.

Pie tam Orka arguments nebija par autoritātēm, bet faktu, ka zinātniska domāšana un zinātnes evidences nav pretrunā ar metafiziku. Cita lieta, ka cilvēkiem ar tārpa smadzenēm tā nepielec.

Man liekas viens no iemesliem (ja ne galvenais), kāpēc Ctulhu nav spējīgs iebraukt metafizikā ir utilitārisms, t.i. ideoloģija, kuras kontekstā zināšanām obigāti vajag būt praktiskam (fiziskam) pielietojumam. Bet metafizika tāda nav, - tā piedāvā dziļu izpratni par realitāti. Es piekrītu tev, ka tu agrāk esi rakstījis, ka ontoloģiskie materiālisti tādi kā Ctulhu nav spējīgi kontemplēt "ideju" kā tādu, "ideju" pašu par sevi. Priekš viņiem visam vajag būt konkrētam, fiziskam un materiālam.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #26 : Augusts 16, 2015 »

Jā, tāpēc esmu teici, ka dažreiz prasts zemnieks mēdz būt viedāks par zinātnieku. Ctulhu gadījums ir tipisks piemērs. Viņam droši vien ir samērā augsts IQ, labi orientējas savā šaurajā sfairā, bet nejēdz self-evident lietas, kurām nav vajadzīgi pierādījumi vai peer-reviewed pētījumi. Nezinu kas te spēlē lielāku lomu - elementārs stulbums vai autisms.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #27 : Augusts 16, 2015 »

Gnidrologs

``zinātniska domāšana un zinātnes evidences nav pretrunā ar metafiziku. ``

tikai priekš kam tā metafizika vajadzīga? Protams, visa zinātne ir vienota un tas jāsaprot, bet priekš kam jāpiekarina klāt vēl neeksistējoši ķinķēziņi laik visuma saprāts? No tā jau izpratne par zinātnes vienotību nepieaug.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Augusts 16, 2015 »

tikai priekš kam tā metafizika vajadzīga?
Priekš tā lai nebūtu idiots. Ja tevi apmierina tavs šimpanzes dzīves veids un attiecīgā pasaules uztvere, ok, Es tev netraucēšu. Bet cilvēks ir radīt ''po obrazu i podobije Boga'', kas implicē absolūta intelekta klātbūtni, vai vismaz potenci uz to. Tuvināties tam obrazam un podobijei es uzskatu par primāru mērķi. Tev primārais ir lēkāt pa kokiem, rīt banānus un kasīt pakaļu. Katram savs.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #29 : Augusts 16, 2015 »

Pārpostēju Maksa Planka citātu:

Citāts
As a man who has devoted his whole life to the most clear headed science, to the study of matter, I can tell you as a result of my research about atoms this much: There is no matter as such. All matter originates and exists only by virtue of a force which brings the particle of an atom to vibration and holds this most minute solar system of the atom together. We must assume behind this force the existence of a conscious and intelligent mind. This mind is the matrix of all matter.

Man ir īpašs skatījums uz to.

No vienas puses, spieta intelekts (swarm intelligence) ir dabā plaši sastopama parādība. Jā, es piekrītu Maksam Plankam, ka elementārdaļiņu sistēmas uzvedas inteliģenti.

No otras puses šis intelekts gan nevar pretendēt uz visuvarena un antropomorfa Dieva lomu.
IP pierakstīta